Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  120 członków

RLS Klub Kolumn
IGNORED

Klub posiadaczy kolumn RLS


sweetminio

Rekomendowane odpowiedzi

Tam był jakiś potężny lampowiec, ale nie pamiętam nazwy, jakaś mało znana firma, ale to tylko jako ciekawostkę na chwilę było podłączone, a przytaszczyłem swój Onkyo a 9070, było próbowane na zmianę z koaksjala i po analogu, żeby zobaczyć różnicę, na analogu grało gęściej, cieplej.

Edytowane przez Arturas
Zmiana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relesy Callisto i Nereidy dobrze się czuły z elektrownią Naima SX.

Callisto 4 dużo łatwiejsze. Z Marantzem PM8000 tryskały energią, R Kandy, jakiś Baltlab, może i lampa dałyby radę ;)

Dużo zwiewniej i łatwiej grają produkty Equilibrium ale też nie każdy je lubi. Bardzo muzykalne kolumny od Grzegorza ze studio 16Hz.

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

po 2 miesiącach czytania forów, odsłuchach w salonach i domu jestem w punkcie wyjścia choć na bazie opini zdecydowany na zakup RLS. Pytanie których? tak wygląda pomieszczenie gdzie mają grać - gabinet.

https://drive.google.com/file/d/1ZmP67bPnclyQ12-wyYsDaQKA6Iv2T_Ru/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1PmGMjLr5Ct9-Ike-GMHO8qij4ewheEnU/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1CzKIjLb0BpuEwcEvvN8TFD2AwAAMBBEY/view?usp=sharing

Pomieszczenie ok. 14m2, rozstawienie kolumn ok. 2,4m od siebie - grube zasłony za kolumnami.Odsłuch ok 3m od kolumn. Napędzać je ma: Naim xs2, Naim cd5 xs, Cambridge CXN V2, kable Kimber 8PR.

Posiadany sprzęt miał nagłaśniać pierwotnie salon, ale akustycznie jest bardzo słabo i mogę tam wstawić tylko monitory. Nic się nie sprawdziło, postanowiłem tam wrzucić naim muso, a klocki wykorzystać w gabinecie.

Muzyka głównie soul, blues, pop, rock. Bardzo proszę o porady, Calisto4? Phobos2? czy Deimos2? 

Załączam również rzut mieszkania. gabinet jest w lewym końcowym pomieszczeniu. Miejsce gdzie mają stać kolumny oznaczone jest literami "K"  Szer. po krótszej ścianie 3,3m (na niej ustawione kolumny) dł. 4,5m  wys.2,8m.

Będę wdzięczny za rady!

proj. nagłośnienie.pdf

Edytowane przez gjano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem kolumny RLS Triton (pierwsza wersja z 1998r.) mam pytanie co polecacie do tych kolumn  jaki wzmacniacz / końcówka mocy w granicach 1500 pln? 

Oczywiście używane mogą być starocie myślałem nad onkyo a-10 lub może coś od rotela. Nie wykluczam również końcówki mocy. 

Ogólnie RLS basu nie brakuje zależy mi głownie na przestrzeni (szerokiej scenie), myślę, że do tych kolumn chyba coś "jaśniejszego". TEAC AI-1000jest do kupienia za 1000 ale obawiam się czy da im radę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pikole?! to mamy klub RLS? Kupiłem kilka lat temu i przestałem czegokolwiek szukać ;-) Ale przy okazji odpowiem koledze, na:

"Muzyka głównie soul, blues, pop, rock. Bardzo proszę o porady, Calisto4? Phobos2? czy Deimos2? "

proponuję NEREIDA II. Sam mam DEIMOSy. Nereida to połączenie lekkości calisto i kopa z deimosów - w wielkim uproszczeniu. W swoim czasie Nereidy będą następne w moim mieszkaniu. Od kiedy w domu są Deimosy, zasilane Yamahą RX-700 - nikt nie użył głośników wbudowanych w TV! ;-) Jeżeli ma to być gabinet to Callisto - mnie rozkładają te głośniki. Piękną przestrzeń budują, a dołem też nie grzeszą.

Pozdr, Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
W dniu 23.01.2019 o 15:05, Arturas napisał:

Tam był jakiś potężny lampowiec, ale nie pamiętam nazwy, jakaś mało znana firma, ale to tylko jako ciekawostkę na chwilę było podłączone, a przytaszczyłem swój Onkyo a 9070, było próbowane na zmianę z koaksjala i po analogu, żeby zobaczyć różnicę, na analogu grało gęściej, cieplej.

Ocena na podstawie dwóch wzmacniaczy...??? A trzeci mógł już z nimi zagrać idealnie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a w szczególności czwarty i piąty może jeszcze lepiej, najlepiej to jakby było ich dziesięć :-) iidź do sklepu zobaczysz jak przyjmą  Cię  takim pomysłem z otwartymi ramionami :-) po prostu Nereida  są przereklamowane, nie wiem kto wymyślił ich ponad  czasowosc, callisto grały dwa razy lepiej, lekko,zwiewnie, muzykalnie,Nereidy  to taki słoń ociężały 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też Callisto szybciej wpadły w ucho no ale jednych i drugich nie odważył bym się podłączać do budżetowej elektroniki ;) 

Relesów słuchałem nieraz w AP na Batorego i zmieniałem ile chciałem i co chciałem, kabelki 3x czy nawet 4x - chyba lubili mie za to :)

2 godziny z + i nigdy nie wygonili! 

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tam słuchałem, jak się nazywa ten duży wzmacniacz lampowy co oni tam mają  do odsłuchu  pamiętasz? Bo ja nie pamiętam nazwy :-/ jja słuchałem na ich kablach, mają tam mega grubasy, dźwięk miały ożywić :-) jjeżeli chodzi Ci o budżetowy sprzęt, to popatrz tam kolega Hadwaoo jaką  ma bujną  wyobraźnię,  facet ma mega poczucie humoru, połączył Nereidy które sa  wymagające,  z amplitunerem Yamaha rx700 ktora kosztuje 450zl i popatrz  jaki piekny opis zrobił ,omdleć można  jak się człowiek rozmarzy, przy takim opisie :-) ttylko że on sobie jaja robi, a inny ktoś w to uwierzy i potem powtarza,a co gorsza jeszcze kupi w ciemno bez sprawdzenia :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rzeczywiście, mętlik tam u niego wyszedł, wierzysz w ten boski  dźwięk o którym on pisze? Przeczytaj co on wypisuje :-) zapewne odpiszesz ogolnikowo że  wierzysz bo każdy ma inny gust;a starsze sprzęty też potrafią  o wiele ładniej zagrać, ach  te vintage :-) to podłącz  diore i tez będzie  zapewne bosko :-)  Tak kolego zdecydowanie trzeba zmienić punkt widzenia,jak w filmach Barei :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Deimosy napędzane Yamaszką ma i zestaw gra jak należy. Naprawdę uważacie, że trzeba mieć piec za 5-10kpln aby zagrało i drugie tyle wydane na kable? No i nie wiedziałem, że R-S700 kosztuje 450zł... coś mi tu nie styka, albo popełniłem literówkę(!) A może jestem głuchy i mam coś z uszami, bo na odsłuchach wyleciał CD-S500, na rzecz CD-S700. Odpadły też BW603, które w porównaniu do Deimosów - ... nie są takie przyjemne i mają problem z górą. A może mnie zwyczajnie ich kopułki nie pasują. No cóż, zamiast na forum, spędziłem wiele godzin w trzech salonach aby przesłuchać wszystko, łącznie z wyjazdem do Warszawy. Do tego zestawu mam jeszcze BD-A1030 podpięty po analogu do amplitunera. Koncerty ze ścieżką LPCM - rewelacja. Kto raz posłucha Bonamasy z Royal Alber Hal, nie będzie dzierżył tego wydania na CD. No cóż... wszystko przez literówkę ;-)

Pozdr, Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
5 godzin temu, slaaawek napisał:

Zaciekawiły mnie kolumny RLS Callisto IV..z tym że pokój 20 m2. Może lepiej Nereida II? Jak myślicie? Czym się różni Nereida II od II se?

Do 20m² zdecydowanie Nereidy, Callisto są za małe (i to nie ta klasa co nereida). SE różni się elementami zwrotnicy (kondensatory Mundorf Supreme itd) i wyjściem terminali z obudowy. Dopłata 1k do SE to różnica w cenie tych elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Od jakiegoś czasu szukam monitorów do sypialni (ok.22m2). Po niezłych recenzjach Callisto chciałbym ich posłuchać.

Ma to grać docelowo z Naim UnitiQute1.

W dniu 12.04.2019 o 15:49, Krzysz napisał:

mam RLS Callisto III, na sprzedaż lub wymiane.

Te paczki wędrują po Polsce dość często, ktoś wie co z nimi jest nie tak?

@Krzysz - dlaczego sprzedajesz?

Wiem, że cena zakupu z Gdańska była dość atrakcyjna.

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Myślę, że to istotna informacja dla miłośników kolumn RLS, do których również się zaliczam. Pan Jerzy Rokoszewski zdradził mi w ostatniej rozmowie, że kończy prace nad nową edycją kolumn Callisto czyli Callisto V. Wprowadzenie nowej edycji podyktowane jest trudnościami z dostępnością dotychczas montowanych głośników. 

Edytowane przez lowfi81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Miałem Callisto IV z Naimem 5 SI, z XS-2 ( zawsze komplety amp+cd ).. z najniższym modelem było poprawnie, z wyższym już całkiem dobrze, ale zawsze czegoś w dźwięku brakowało...

Ostatnio usłyszałem je podłączone do kompletu amp+cd Denona serii 1600ne.. Wszystko spięte głośnikowymi  Oyaide Explorer 2.0 V2 i łączówką Oyaide Across 750 v2 RCA.

Przeżyłem opad szczęki, gdy usłyszałem jak te głośniki potrafią zagrać, gdy dostaną masę prądu. REWELACJA !

Chyba muszę odwołać swoje zachwyty Naimem..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Panowie macie jakieś logo tej firmy? To wstawimy, żeby było ładniej w klubie ?

Sprawdź nasze recenzje sprzętu w Magazynie Audiostereo:

https://www.audiostereo.pl/magazyn/

 

Chcesz zostać partnerem audiostereo? Zajrzyj tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.