Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  120 członków

RLS Klub Kolumn
IGNORED

Klub posiadaczy kolumn RLS


sweetminio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, adamm napisał:

Przede wszystkim moc , potrafi wysterować najtrudniejsze kolumny, pięknie gra ,to już ocena subiektywna, solidność zbudowania, każdy wzmacniacz sygnowany nazwiskiem Japończyka który go sprawdzał, nowoczesność bardzo dobry dac na pokładzie,a wogule ach i och poprostu jestem nim zachwycony. 

Jak dla mnie osobiście to faktycznie jedyny Denon co gra nie licząc tych modeli co wychodzą tylko na rynek japoński

https://www.denon.jp/ja-jp/shop/denonapac-amplifiers_ap/pmasx1limited_ap
https://www.denon.jp/ja-jp/shop/denonapac-amplifiers_ap/pmasx11_ap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.06.2020 o 14:45, Kulek napisał:

Witam w klubie RLS. Z niecierpliwością czekam na Oberon II. Nie marnując czasu szukam do nich odpowiedniego piecyka.

Na odsłuchy będę na początek brał:

LAR IA 200HB,

Baltlab Endo2

Struss R 150

Co jeszcze w tym budżecie?

Mam oberony II

OD wielu lat grały w zestawieniu audiolab 8200q + 2x audiolab 8200m

Było bardzo dobrze.

Do momentu gdy w domu zawitał HAIKU SOL II - moja definicja trzymania "za mordę" kolumn zmeiniła sie diametralnie

Ale ponieważ strasznie chciałem lampę zostało HAIKU EL 34

Miałem też SOL 3 -ale nie było to tak poukładane.

Jak będę miał kasę to dokupuję SOL II do oberonów

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem tak.

Miałem kilka przedwzmacniaczy w tym atoll-a 200 (300? - juz nie pamietam) + te monobloki audiolaba

Za każdym razem kolumny grały inaczej

Po jakimś czasie przyjechał też ROKSAN K3, który w pierwszej chwili zauroczył i było WOW! Ale po pewnym czasie doszedłem do wniosku że ten wzmacniacz jest przesadzony we wszystkich aspektach. Tak jakbyś przycisk "+" kilka razy nacisnął kilka razy za dużo.

SOL II pokazał ze można zagrać tak bez koloryzowania epatowania wszystkim i wszedzie ? a jednoczesnie z tak poukładaną sceną , każda nuta ma swoje miejsce, neutralnosć bez ustraty muzykalnosci.

Ale pamiętaj ze każdy ma inną akustykę i inne oczekiwania oparte na innych dotychczasowych doznaniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Kulek napisał:

Mocą nie grzeszy. Serio daje rade?

Z Dyniami X14 trzeba go było mocno kręcić. Dwie cechy przy Sol II na które trzeba zwrócić uwagę to: raz - niskich tonów może brakować, dwa - bardzo wyraźnie "zmiękcza kontury". Barwy faktycznie świetnie różnicuje. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Adam 38 napisał:

Dwie cechy przy Sol II na które trzeba zwrócić uwagę to: raz - niskich tonów może brakować, dwa - bardzo wyraźnie "zmiękcza kontury"

niskich tonów z oberonami brakować... ???? oj nie ?

co do zmiękczania...sprawa jest dyskusyjna. Bo dla mnie oberony sa bardziej "miękkie" niż callisto iv ale słuchane z audiolabem + różne przedwzmacniacze

SOL II było znacznie lepiej ale nie jest to poziom ATC

To trzeba samemu posłuchać po prostu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, M-K napisał:

niskich tonów z oberonami brakować... ???? oj nie ?

Nie znam niestety żadnych RLS, napisałem ogólnie o ilości niskich tonów SOL II na tle całej masy innych klamotów jakie u siebie miałem (z pamięci chyba tylko Rega Elex R miała podobną ilość niskich tonów co SOL II, cała reszta piecyków grała wyraźnie mocniejszym dołem). Fajny wzmacniacz a jest  jeszcze podrasowana wersja  SOL II, podobno lepsza od starszego brata. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, M-K napisał:

Czyli sprecyzujmy. Napisałeś o wrażeniach z połączenia SOL II z dyńkami.

Dokładnie, z X14. Od razu dodam, że wszystkie wzmacniacze słuchałem u siebie z X14 więc jest ten sam punkt odniesienia (systemik). Z ATC 7 nie łączyłem SOL II ale chyba nie byłby to najlepszy kierunek, gdy chodzi o wzmacniacz do siódemek, chociaż może bym się zdziwił i zadziwił ? 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Kulek napisał:

Porównam Endo 2, z SOL II oraz SOL IV. Oczywiście z Oberon II

Bardzo jestem ciekaw połączenia z Endo 2 - nie udało mi się go wypożyczyć

 

Napisz koniecznie o swoich wrażeniach

 

8 godzin temu, Adam 38 napisał:

Dokładnie, z X14. Od razu dodam, że wszystkie wzmacniacze słuchałem u siebie z X14 więc jest ten sam punkt odniesienia (systemik).

jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 14.07.2020 o 09:17, Kulek napisał:

Baltlab Endo 2 gra bardziej soczystą górą od Haku SOL IV, Haiku zaś ma lepszą średnicę i dół, więcej dynamiki co w połączeniu z Oberon II daje więcej radości w rockowym repertuarze.

Sporo czasu już minęło - jak sytuacja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, SlawekN napisał:

Witam. Jakie to jest wykończenie stolarki? Pod co są podpięte i jak to gra? Słuchałem kiedyś modelu Nereida i monitory zrobiły na mnie duże wrażenie. Pozdrawiam. Slawek

Witam jeśli chodzi o wykończenie to jest fornir w kolorze wenge a grają z Creek Destiny 2 i z pośród kilku manufaktur polskiego pochodzenia bo takie było moje zamierzenie to właśnie RLS najbardziej mi się spodobał a to za sprawą dużej szczegółowości, nasycenia a zarazem neutralności. 

Moje tak jak pisałem jeszcze w fazie wygrzewania i przechodzą swoistą metamorfozę tak że póki co czekam na efekt końcowy.  

Do tego robię jeszcze podstawki własnego projektu, zobaczymy jaki będzie efekt końcowy ?

Edytowane przez sivy33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, sivy33 napisał:

Witam jeśli chodzi o wykończenie to jest fornir w kolorze wenge a grają z Creek Destiny 2 i z pośród kilku manufaktur polskiego pochodzenia bo takie było moje zamierzenie to właśnie RLS najbardziej mi się spodobał a to za sprawą dużej szczegółowości, nasycenia a zarazem neutralności. 

Moje tak jak pisałem jeszcze w fazie wygrzewania i przechodzą swoistą metamorfozę tak że póki co czekam na efekt końcowy.  

Do tego robię jeszcze podstawki własnego projektu, zobaczymy jaki będzie efekt końcowy ?

Bardzo ładnie prezentuje się w tym fornirze. Na moje ucho, Nereida to bardzo fajny monitor. Miałem okazję słuchać z zestawem dzielonym Cyrusa. Wrażenie bardzo pozytywne pozostało do dzisiaj. Gratuluję serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 10.01.2020 o 21:33, init0 napisał:

Jak wypadły Umbriel S? Napisz coś więcej, z czym słuchałeś? Z jakimi porównywałeś i w jakim metrażu? Rozstałem się z Nereidami i szukam następcy do dużego salonu.

Sorki, że odpowiadam dopiero po kilku miesiącach.

Brzmienie bardzo interesujące,  wysokie tony niezwykle czyste, wyraziste, dobitne, ale absolutnie nie kłujące, nie raniące uszu. Z moim nietypowym wzmacniaczem jednak brzmiały trochę nienaturalnie. Ogólnie  znacznie lepiej brzmiały duże Grahamy (nie pamiętam modelu, w podobnej cenie jak Umbriele, tzn. ok. 3 tys. droższe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.10.2020 o 11:08, kotekem napisał:

Sorki, że odpowiadam dopiero po kilku miesiącach.

Brzmienie bardzo interesujące,  wysokie tony niezwykle czyste, wyraziste, dobitne, ale absolutnie nie kłujące, nie raniące uszu. Z moim nietypowym wzmacniaczem jednak brzmiały trochę nienaturalnie. Ogólnie  znacznie lepiej brzmiały duże Grahamy (nie pamiętam modelu, w podobnej cenie jak Umbriele, tzn. ok. 3 tys. droższe).

Dzięki za odpowiedź. Jak wypadała dynamika, atak spójność brzmienia w porównaniu do tych Grachamów? Pamiętasz jaki to był model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.