Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  120 członków

RLS Klub Kolumn
IGNORED

Klub posiadaczy kolumn RLS


sweetminio

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, adamm napisał:

Przede wszystkim moc , potrafi wysterować najtrudniejsze kolumny, pięknie gra ,to już ocena subiektywna, solidność zbudowania, każdy wzmacniacz sygnowany nazwiskiem Japończyka który go sprawdzał, nowoczesność bardzo dobry dac na pokładzie,a wogule ach i och poprostu jestem nim zachwycony. 

Jak dla mnie osobiście to faktycznie jedyny Denon co gra nie licząc tych modeli co wychodzą tylko na rynek japoński

https://www.denon.jp/ja-jp/shop/denonapac-amplifiers_ap/pmasx1limited_ap
https://www.denon.jp/ja-jp/shop/denonapac-amplifiers_ap/pmasx11_ap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.06.2020 o 14:45, Kulek napisał:

Witam w klubie RLS. Z niecierpliwością czekam na Oberon II. Nie marnując czasu szukam do nich odpowiedniego piecyka.

Na odsłuchy będę na początek brał:

LAR IA 200HB,

Baltlab Endo2

Struss R 150

Co jeszcze w tym budżecie?

Mam oberony II

OD wielu lat grały w zestawieniu audiolab 8200q + 2x audiolab 8200m

Było bardzo dobrze.

Do momentu gdy w domu zawitał HAIKU SOL II - moja definicja trzymania "za mordę" kolumn zmeiniła sie diametralnie

Ale ponieważ strasznie chciałem lampę zostało HAIKU EL 34

Miałem też SOL 3 -ale nie było to tak poukładane.

Jak będę miał kasę to dokupuję SOL II do oberonów

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem tak.

Miałem kilka przedwzmacniaczy w tym atoll-a 200 (300? - juz nie pamietam) + te monobloki audiolaba

Za każdym razem kolumny grały inaczej

Po jakimś czasie przyjechał też ROKSAN K3, który w pierwszej chwili zauroczył i było WOW! Ale po pewnym czasie doszedłem do wniosku że ten wzmacniacz jest przesadzony we wszystkich aspektach. Tak jakbyś przycisk "+" kilka razy nacisnął kilka razy za dużo.

SOL II pokazał ze można zagrać tak bez koloryzowania epatowania wszystkim i wszedzie ? a jednoczesnie z tak poukładaną sceną , każda nuta ma swoje miejsce, neutralnosć bez ustraty muzykalnosci.

Ale pamiętaj ze każdy ma inną akustykę i inne oczekiwania oparte na innych dotychczasowych doznaniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kulek napisał:

Mocą nie grzeszy. Serio daje rade?

Z Dyniami X14 trzeba go było mocno kręcić. Dwie cechy przy Sol II na które trzeba zwrócić uwagę to: raz - niskich tonów może brakować, dwa - bardzo wyraźnie "zmiękcza kontury". Barwy faktycznie świetnie różnicuje. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Adam 38 napisał:

Dwie cechy przy Sol II na które trzeba zwrócić uwagę to: raz - niskich tonów może brakować, dwa - bardzo wyraźnie "zmiękcza kontury"

niskich tonów z oberonami brakować... ???? oj nie ?

co do zmiękczania...sprawa jest dyskusyjna. Bo dla mnie oberony sa bardziej "miękkie" niż callisto iv ale słuchane z audiolabem + różne przedwzmacniacze

SOL II było znacznie lepiej ale nie jest to poziom ATC

To trzeba samemu posłuchać po prostu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, M-K napisał:

niskich tonów z oberonami brakować... ???? oj nie ?

Nie znam niestety żadnych RLS, napisałem ogólnie o ilości niskich tonów SOL II na tle całej masy innych klamotów jakie u siebie miałem (z pamięci chyba tylko Rega Elex R miała podobną ilość niskich tonów co SOL II, cała reszta piecyków grała wyraźnie mocniejszym dołem). Fajny wzmacniacz a jest  jeszcze podrasowana wersja  SOL II, podobno lepsza od starszego brata. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, M-K napisał:

Czyli sprecyzujmy. Napisałeś o wrażeniach z połączenia SOL II z dyńkami.

Dokładnie, z X14. Od razu dodam, że wszystkie wzmacniacze słuchałem u siebie z X14 więc jest ten sam punkt odniesienia (systemik). Z ATC 7 nie łączyłem SOL II ale chyba nie byłby to najlepszy kierunek, gdy chodzi o wzmacniacz do siódemek, chociaż może bym się zdziwił i zadziwił ? 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kulek napisał:

Porównam Endo 2, z SOL II oraz SOL IV. Oczywiście z Oberon II

Bardzo jestem ciekaw połączenia z Endo 2 - nie udało mi się go wypożyczyć

 

Napisz koniecznie o swoich wrażeniach

 

8 godzin temu, Adam 38 napisał:

Dokładnie, z X14. Od razu dodam, że wszystkie wzmacniacze słuchałem u siebie z X14 więc jest ten sam punkt odniesienia (systemik).

jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 14.07.2020 o 09:17, Kulek napisał:

Baltlab Endo 2 gra bardziej soczystą górą od Haku SOL IV, Haiku zaś ma lepszą średnicę i dół, więcej dynamiki co w połączeniu z Oberon II daje więcej radości w rockowym repertuarze.

Sporo czasu już minęło - jak sytuacja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, SlawekN napisał:

Witam. Jakie to jest wykończenie stolarki? Pod co są podpięte i jak to gra? Słuchałem kiedyś modelu Nereida i monitory zrobiły na mnie duże wrażenie. Pozdrawiam. Slawek

Witam jeśli chodzi o wykończenie to jest fornir w kolorze wenge a grają z Creek Destiny 2 i z pośród kilku manufaktur polskiego pochodzenia bo takie było moje zamierzenie to właśnie RLS najbardziej mi się spodobał a to za sprawą dużej szczegółowości, nasycenia a zarazem neutralności. 

Moje tak jak pisałem jeszcze w fazie wygrzewania i przechodzą swoistą metamorfozę tak że póki co czekam na efekt końcowy.  

Do tego robię jeszcze podstawki własnego projektu, zobaczymy jaki będzie efekt końcowy ?

Edytowane przez sivy33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sivy33 napisał:

Witam jeśli chodzi o wykończenie to jest fornir w kolorze wenge a grają z Creek Destiny 2 i z pośród kilku manufaktur polskiego pochodzenia bo takie było moje zamierzenie to właśnie RLS najbardziej mi się spodobał a to za sprawą dużej szczegółowości, nasycenia a zarazem neutralności. 

Moje tak jak pisałem jeszcze w fazie wygrzewania i przechodzą swoistą metamorfozę tak że póki co czekam na efekt końcowy.  

Do tego robię jeszcze podstawki własnego projektu, zobaczymy jaki będzie efekt końcowy ?

Bardzo ładnie prezentuje się w tym fornirze. Na moje ucho, Nereida to bardzo fajny monitor. Miałem okazję słuchać z zestawem dzielonym Cyrusa. Wrażenie bardzo pozytywne pozostało do dzisiaj. Gratuluję serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 10.01.2020 o 21:33, init0 napisał:

Jak wypadły Umbriel S? Napisz coś więcej, z czym słuchałeś? Z jakimi porównywałeś i w jakim metrażu? Rozstałem się z Nereidami i szukam następcy do dużego salonu.

Sorki, że odpowiadam dopiero po kilku miesiącach.

Brzmienie bardzo interesujące,  wysokie tony niezwykle czyste, wyraziste, dobitne, ale absolutnie nie kłujące, nie raniące uszu. Z moim nietypowym wzmacniaczem jednak brzmiały trochę nienaturalnie. Ogólnie  znacznie lepiej brzmiały duże Grahamy (nie pamiętam modelu, w podobnej cenie jak Umbriele, tzn. ok. 3 tys. droższe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2020 o 11:08, kotekem napisał:

Sorki, że odpowiadam dopiero po kilku miesiącach.

Brzmienie bardzo interesujące,  wysokie tony niezwykle czyste, wyraziste, dobitne, ale absolutnie nie kłujące, nie raniące uszu. Z moim nietypowym wzmacniaczem jednak brzmiały trochę nienaturalnie. Ogólnie  znacznie lepiej brzmiały duże Grahamy (nie pamiętam modelu, w podobnej cenie jak Umbriele, tzn. ok. 3 tys. droższe).

Dzięki za odpowiedź. Jak wypadała dynamika, atak spójność brzmienia w porównaniu do tych Grachamów? Pamiętasz jaki to był model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.