Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  120 członków

RLS Klub Kolumn
IGNORED

Klub posiadaczy kolumn RLS


sweetminio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy miał ktoś okazję słuchać połączenia RLS calisto lub Elara II ze wzmacniaczem sugdena np a21a ? Szukam partnera dla moich Elar i rozważam zakup tego piecyka (konkretnie model a21a). Do tej pory był naim XS ale znudził mi się ten sprinter po roku słuchania ?

Jestem również otwarty na inne propozycje, w grę wchodzi tylko używka z wiadomych przyczyn.

Edytowane przez McGyver
na prośbę autora wpisu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie na odsłuchu hybrydę Unisona Unico Nuovo i powiem, że bardzo pozytywnie mnie zaskoczył ten piecyk.. Jest odrobina ciepła w tym graniu, gładkość, bas niżej schodzi i nie urywa się tak szybko jak w naimie. Średnica szczegółowa ale płynna i nie męczy. Jest fajna barwa, wokale potrafią wywołać dreszczyk. Duży plus, że dźwięk "nie siada" nawet przy bardzo cichym słuchaniu. To moje pierwsze wrażenia po odsłuchu spokojniejszego repertuaru.

Edytowane przez peter250
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 9.12.2020 o 09:21, peter250 napisał:

Witam,

czy miał ktoś okazję słuchać połączenia RLS calisto lub Elara II ze wzmacniaczem sugdena np a21a ? Szukam partnera dla moich Elar i rozważam zakup tego piecyka (konkretnie model a21a). Do tej pory był naim XS ale znudził mi się ten sprinter po roku słuchania ?

Jestem również otwarty na inne propozycje, w grę wchodzi tylko używka z wiadomych przyczyn.

U mnie monitory RLS Callisto IV grają ze wzmacniaczem Linear Audio Research IA-120H. Z tego połączenia jestem bardzo zadowolony i muzyka brzmi wspaniale. Warto zastanowić się nad wzmacniaczami LAR, albo hybrydą, albo lampą. Czasami coś się pojawia z drugiej ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Potwierdzam, że połączenie LAR IA-30mkII (po małym upgrejdzie u producenta) w połączeniu z monitorami Callisto III tworzy naprawdę dobrą parę - muzykalną, nienatarczywą. Poza tym Callisto z racji swoich minimalistycznych rozmiarów idealnie pasuje do niedużych pomieszczeń. Od kilku lat, zmieniam wzmacniacze, a monitory RLS ciągle są niezastąpione w 16 metrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zaskoczę niektóre osoby, ale finalnie znalazł się w moim systemie Mytek brooklyn amp (klasa D), a jako źródło robi stream box RS od Pro-Jecta (preamp lampowy z odtwarzaczem plików). Od zawsze byłem bardzo sceptyczny co do klasy D, pomimo, że nigdy żadnego wzmacniacza w tej technologii nie słuchałem. Przez przypadek (dostałem jako zastępstwo, w oczekiwaniu na XS3) posłuchałem i wręcz przyspawało mnie do fotela na bardzo długie godziny. Kontrola basu, zejście, czarne tło a przy tym kultura i odrobina ciepła robią niesamowite wrażenie. Nie ma mowy o kliniczności lub suchości dźwięku (klasa D wielu osobom kojarzy się ze sterylnym dźwiękiem). Dźwięk jest spójny, kompletny, wciąga klimatem danego nagrania..czaruje.. Scena rozciąga się na linii głośników. W moim systemie wyparł XS3 który miał być docelowym wzmacniaczem. Polecam wyzbyć się uprzedzeń i spróbować klasy D, gdyż może naprawdę nas zaskoczyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Również miałem okazję posłuchać Marsów. Nie zawiodłem się. Estetyka brzmienia typowa dla RLS-ów, czyli jest magia. Odsłuch utwierdził mnie tylko w przekonaniu jakimi dobrymi paczkami są posiadane prze ze mnie Callisto IV, których cena jest niemal o połową niższa niż Marsów. Osobą poszukującym niewielkich podłogówek szczerze polecam odsłuchać Marsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Adam 38 napisał:

Cześć. Lowfi grasz jeszcze na Cyrusie 8.2 czy zmieniłeś go na inny piecyk? 

Cześć Adam. Tak nadal gram na zestawie Cyrusa czasem na zamianę podpinam Advance Acoustic  map 105. W Cyrusie podbiłem w menu czułość wejść, bo to mnie początkowo trochę irytowało i teraz jest lepiej niż dobrze 🙂...I na tyle dobrze że zostanę przy tym zestawie dłużej. Może bym spróbował prędzej zamianę z kolumnami, bo te JBL hdi1600 lekko mnie oczarowaly, a co ciekawsze grały na Cyrusie One, który wypadł w tym połączeniu lepiej niż... Atoll in200 (tak wiem, że to bardzo dziwne no ale nie byłem jedynym zaskoczonym z tego pojedynku). 

Edytowane przez lowfi81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, hatori77 napisał:

Jeszcze nie ale dam znać .

Na razie wiem( z opini użytkownika), że warto ulepszyć Nereide do wersji SE.

Zdecydowanie lepsza selektywność i wzrost barwy instrumentów. 

Super czekam z niecierpliwością. Powiem tak że w wersji podstawowej już jest to bardzo wysoki poziom grania, SS robi robotę ale i ja powoli zastanawiam się nad upgrade-m. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz rozważyć ten tuning.

U mnie problem leży po stronie wielkości pomieszczenia. 

15 m2 to chyba raczej za mało dla Nereidy i raczej nie wykorzystam jej potencjału. Rozważam jednak lepszą adaptację akustyczną ...może tym nadrobię . Kolumny mogę max obecnie ustawić na długiej ścianie w odległości od tyłu 35-40 cm.

Podejrzewam wzbudzenie się niskich częstotliwości. 

Zamówiłem kilka ustrojów akustycznych...więc zobaczymy ..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie metraż jest niewiele większy 16,5 m2 też mam ustawienie na dłuższej ścianie bo tak wypada zdecydowanie lepiej wszystko w aspekcie dźwięku. W twoim przypadku ze względu na odległość od tylniej ściany to faktycznie coś by pasowało wstawić za kolumny ale z doświadczenia swojego wiem że wszelkie regały, półki, obrazy mogą też dużo wnieść dla akustyki no i odpowiednie ustawienie samych kolumn bardzo pomaga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów. Zawitała u mnie na testy lampa primaluny evo 100 (el34) . Obawialem się, czy da radę wysterować Elary które mają niską efektywność. I pełne zaskoczenie-jest dynamit, nic nie muli, nie zlewa sie. Dźwięk ma zaskakującą skalę i dynamikę. Największe wrażenie zrobiła na mnie barwa i przestrzeń.. Obawiam się, że chyba nie ma już odwrotu i powrotu do tranzystora 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i melduję się wśród użytkowników kolumn rls. Od półtora tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem monitorów nereida II 🙂

Przesiadlem się z monitorów proac 118 ( tak na marginesie są na sprzedaż) i ta zmiana   to prawdziwy muzyczny kosmos.

Proac to były fajne kolumny , epatujace rozdzielczym, precyzyjnym dźwiękiem z dużą dozą detali.  Oprócz wymienionych cech bardziej interesuje mnie jednak  ciepło w dźwięku i nereidy dostarczyły mi bardzo dużo ciepłego Soundu.

Generalnie dźwięk jest potężny a przy tym   znakomicie kontrolowany.  Znacie na pewno uczucie, kiedy jesteście na koncercie i uderza w was fala, ściana koncertowego Soundu. Włosy na rękach stają. Złapałem się kilkakrotnie na tym samym i na podobnych odczuciach słuchającmuzyki  na monitorach rls nereida. Wspaniale kolumny i jestem pewien ,że odkryją Przede mną jeszcze wiele ciekawych dźwięków,  ponieważ....   piec jaki mam jest klasowo gorszy od kolumn . To rotel ra 1572. ( 120w)

Jezeli to połączenie jest tak udane, to ciekawe co mnie czeka w połączeniu z naprawdę  dobrym piecem??

Następny wzmacniacz to będzie najprawdopodobniej leema tucana lub, musical fidelity mi6. I tu zwracam się do użytkowników nereidy. Z jakimi wzmacniaczami gracie i jakie są Wasze wrażenia?

Pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2021 o 18:37, aryman napisał:

Witam i melduję się wśród użytkowników kolumn rls. Od półtora tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem monitorów nereida II 🙂

Przesiadlem się z monitorów proac 118 ( tak na marginesie są na sprzedaż) i ta zmiana   to prawdziwy muzyczny kosmos.

Proac to były fajne kolumny , epatujace rozdzielczym, precyzyjnym dźwiękiem z dużą dozą detali.  Oprócz wymienionych cech bardziej interesuje mnie jednak  ciepło w dźwięku i nereidy dostarczyły mi bardzo dużo ciepłego Soundu.

Generalnie dźwięk jest potężny a przy tym   znakomicie kontrolowany.  Znacie na pewno uczucie, kiedy jesteście na koncercie i uderza w was fala, ściana koncertowego Soundu. Włosy na rękach stają. Złapałem się kilkakrotnie na tym samym i na podobnych odczuciach słuchającmuzyki  na monitorach rls nereida. Wspaniale kolumny i jestem pewien ,że odkryją Przede mną jeszcze wiele ciekawych dźwięków,  ponieważ....   piec jaki mam jest klasowo gorszy od kolumn . To rotel ra 1572. ( 120w)

Jezeli to połączenie jest tak udane, to ciekawe co mnie czeka w połączeniu z naprawdę  dobrym piecem??

Następny wzmacniacz to będzie najprawdopodobniej leema tucana lub, musical fidelity mi6. I tu zwracam się do użytkowników nereidy. Z jakimi wzmacniaczami gracie i jakie są Wasze wrażenia?

Pozdro 

Gratuluję zakupu. Wyjątkowe monitory które mogą być już "tymi ostatnimi". Osobiście polecam Ci spróbować naima, najlepiej Supernait lub dzielonka. Na forum jest użytkownik który bardzo chwalił takie połączenie. Naim jest zrywny, dynamiczny (a węglowe scany lubią prąd), do tego ma ładną barwę. Z tańszych wzmacniaczy mogę polecić Ci Roksana K2, u mnie całkiem fajnie zgrał się z podłogowymi rls triton, w przeciwieństwie do caspiana m2 który kompletnie się wyłożył na tych kolumnach. 

Edytowane przez peter250
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
W dniu 24.06.2021 o 08:06, M-K napisał:

Mam pytanie.

Czy ktoś z warszawy byłby chętny na 2 tygodniową zamianę kolumn.

Ja chciałbym posłuchać z lampą NEREID II a oferuję OBERONy II

 

Hej,

Mieszkam 100 km od Warszawy i mam nereidy😃

Na wypożyczenie nie ma opcji ale ... jak Ci sie chce, pakuj kolumny i lampe  i przyjeżdżaj w któryś weekend. Zrobimy sesję odsluchowa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.