Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  120 członków

RLS Klub Kolumn
IGNORED

Klub posiadaczy kolumn RLS


sweetminio

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, M-K napisał:

Dziękuję za ofertę ale :

- nie chodzi o wypożyczenie tylko zamianę na 2 tygodnie

 

 

Noo tak wypożyczenie.  To ja zamotalem.... sorry.

Nereidy grają przezajebistym, słodkim,  ciepłym dźwiękiem. Pewnie nieprędko je sprzedam , chociaż.....  gdyby dziś ktoś chciał je kupić ode mnie to pewnie bym je sprzedał. Dziwne i sprzeczne że sobą? No jednak nie . Ano pojawiły się kolumny które od dawna chciałem mieć ale nigdzie ich nie było. A teraz są.  Też na scan speakach,tylko bardziej zaawansowanych technologicznie .mowa o xavianach evo 250.   Gdyby ktoś chciał nereidy , to sprzedaje od razu i kupuje sobie xaviany.czy będą lepsze ? Nie mam pojęcia ale chec poznania legendarnych xavianow pcha mnie dalej 😃

Nawet nie wystawiam nereid nigdzie . Ot taki impuls teraz z tą sprzedażą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 28.06.2021 o 23:00, aryman napisał:

Noo tak wypożyczenie.  To ja zamotalem.... sorry.

Nereidy grają przezajebistym, słodkim,  ciepłym dźwiękiem. Pewnie nieprędko je sprzedam , chociaż.....  gdyby dziś ktoś chciał je kupić ode mnie to pewnie bym je sprzedał. Dziwne i sprzeczne że sobą? No jednak nie . Ano pojawiły się kolumny które od dawna chciałem mieć ale nigdzie ich nie było. A teraz są.  Też na scan speakach,tylko bardziej zaawansowanych technologicznie .mowa o xavianach evo 250.   Gdyby ktoś chciał nereidy , to sprzedaje od razu i kupuje sobie xaviany.czy będą lepsze ? Nie mam pojęcia ale chec poznania legendarnych xavianow pcha mnie dalej 😃

Nawet nie wystawiam nereid nigdzie . Ot taki impuls teraz z tą sprzedażą...

Witam. 

Nereidy dalej na sprzedaż. W jakim kolorze, która wersja i jaka cena.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2021 o 11:56, Ad. napisał:

Witam. 

Nereidy dalej na sprzedaż. W jakim kolorze, która wersja i jaka cena.

 

Nereidy zostają ze mną.  Myślałem o sprzedaży żeby kupić i poznać xaviany 250 evo. Xaviana ktoś kupił, temat zamknięty. 

Tak na marginesie,  mam półroczne nereidy ii. Nowe kosztują w tej chwili 9200 . Musiałbym wołać jakieś 7000 za moje . Noo ale jak mówię,  nie są na sprzedaż. 

Jak coś to raczej piec do nich będę kupował.   Szukam mocno Leema tucana. 

Ktoś chętny na sprzedaż leemy?😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.07.2021 o 07:01, aryman napisał:

Nereidy zostają ze mną.  Myślałem o sprzedaży żeby kupić i poznać xaviany 250 evo. Xaviana ktoś kupił, temat zamknięty. 

Tak na marginesie,  mam półroczne nereidy ii. Nowe kosztują w tej chwili 9200 . Musiałbym wołać jakieś 7000 za moje . Noo ale jak mówię,  nie są na sprzedaż. 

Jak coś to raczej piec do nich będę kupował.   Szukam mocno Leema tucana. 

Ktoś chętny na sprzedaż leemy?😃

Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziękuję za przyjęcie do tak zacnego klubu 😉.Jestem posiadaczem zestawów RLS Umbriel l l . Niestety po zmianie wzmacniacza ( wcześniej grały z Naim Supernait 2) na Lavardin ISX Reference zmuszony jestem do zmiany w/w zestawów . Nie ukrywam, że wzmacniacz nie grzeszy mocą, ale zakochałem się w jego brzmieniu i tyle. Nie chcę rozstawać się z firmowym  brzmieniem i dlatego mam do Was pytanie i prośbę zarazem. Jakie zestawy Waszym zdaniem uchodzą za " najłatwiejsze "do wysterowania przy jednoczesnym zachowaniu ogólnego zarysu . Bardzo chciałbym spróbować z RLS Calisto, ale z tego co czytałem i słyszałem to te zacne monitory lubią i potrzebują prądu. Firma Lavardin zaleca zestawy 8 Ohm i "podobno" to nie jest jakiś śmieszny wymysł...Ludzie łączą je najczęściej z Harberthami , Falconami, Spendorami ...Może i też tak zakończę, ale najpierw chciałbym spróbować znaleźć synergię z RLS. Dziękuję i pozdrawiam wszystkich na grupie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. 

Chciałem zapytać który model Calisto wybrać III czy IV. 

IV-ki miałem u siebie na odsłuchu. Niewiem jak III-ki z tego co slyszałem to III - ki niby mają mniej obszerny bas ale opinie są podzielone. Natomiast  IV - ki niby są bardziej wyrównane. Czy ktoś porównywał te modele. Bo opinii jest wiele i niewiadomo kogo słuchać. III - ki mogę kupić prawie 700 - 800 zł. taniej  Pokój 16 m2.

Edytowane przez Ad.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Godzinę temu, sebozbir napisał:

Witam,

Rozumiem RLSy prądożerne więc niepolecane do lampy?

Skoro tak to nie będę drążył tematu dalej.

Dzięki

Zadzwoń do producenta On zapewne będzie znał odpowiedź na Twoje pytanie. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.08.2021 o 14:03, Ad. napisał:

Witam. 

Chciałem zapytać który model Calisto wybrać III czy IV. 

IV-ki miałem u siebie na odsłuchu. Niewiem jak III-ki z tego co slyszałem to III - ki niby mają mniej obszerny bas ale opinie są podzielone. Natomiast  IV - ki niby są bardziej wyrównane. Czy ktoś porównywał te modele. Bo opinii jest wiele i niewiadomo kogo słuchać. III - ki mogę kupić prawie 700 - 800 zł. taniej  Pokój 16 m2.

Tak z grubsza to III mają więcej basu i grają ciut cieplej. Callisto IV idą bardziej w neutralność i mają mniej basu. W przypadku III są bardziej wymagające od wzmacniacza, bo potrzebują zdecydowanie więcej prądu. Ogólnie mnie bardziej podeszły IV ze względu na większą uniwersalność co do repertuaru muzycznego. Ogólnie obydwie konstrukcje to super paczki, polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lowfi81 napisał:

Tak z grubsza to III mają więcej basu i grają ciut cieplej. Callisto IV idą bardziej w neutralność i mają mniej basu. W przypadku III są bardziej wymagające od wzmacniacza, bo potrzebują zdecydowanie więcej prądu. Ogólnie mnie bardziej podeszły IV ze względu na większą uniwersalność co do repertuaru muzycznego. Ogólnie obydwie konstrukcje to super paczki, polecam.

Dzięki bardzo za informację.

IV miałem podłączone do Coplanda Csa 8 i było dość sporo niskich tonów ale były dobrze kontrolowane. I jeżeli III grają cieplej i większym basem to chyba nie dla mnie. No i jeszcze potrzebują prądu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, lowfi81 napisał:

Tak z grubsza to III mają więcej basu i grają ciut cieplej. Callisto IV idą bardziej w neutralność i mają mniej basu. W przypadku III są bardziej wymagające od wzmacniacza, bo potrzebują zdecydowanie więcej prądu. Ogólnie mnie bardziej podeszły IV ze względu na większą uniwersalność co do repertuaru muzycznego. Ogólnie obydwie konstrukcje to super paczki, polecam.

Wszystko się zgadza oprócz stwierdzenia, że IV wymagają słabszego wzmacniacza.

Posiadam IV od ponad 3 lat i przerobiłem na nich ok. 10 wzmacniaczy. Wnioski są takie żeby nawet nie podchodzić do nich ze wzmacniaczem poniżej 100W. Oczywiście ważna jest również  ogólna wydajność pieca, bo same waty to nie wszystko.  Testowałem też wzmacniacze lampowe i w ogóle to nie chciało grać- bez życia  dźwięk przytłumiony itd. dopiero jak dostają prądu to odwdzięczają się niesamowitym graniem -  przestrzennym z niesamowitymi wysokimi tonami i sprężystym basem;)

Pozdrawiam 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, piterus napisał:

Wszystko się zgadza oprócz stwierdzenia, że IV wymagają słabszego wzmacniacza.

Posiadam IV od ponad 3 lat i przerobiłem na nich ok. 10 wzmacniaczy. Wnioski są takie żeby nawet nie podchodzić do nich ze wzmacniaczem poniżej 100W. Oczywiście ważna jest również  ogólna wydajność pieca, bo same waty to nie wszystko.  Testowałem też wzmacniacze lampowe i w ogóle to nie chciało grać- bez życia  dźwięk przytłumiony itd. dopiero jak dostają prądu to odwdzięczają się niesamowitym graniem -  przestrzennym z niesamowitymi wysokimi tonami i sprężystym basem;)

Pozdrawiam 

 

 

To na jakim stanęło wzmacniaczu? Oczywiście nie miałem na myśli, że byle co jest w stanie wysterować Callisto IV. Miałem jednak możliwość bezpośredniego porównania III i IV i było wyraźnie słychać, że jednak III wymagały mocniejszego wychylenia gałki głośności, tak to przynajmniej wtedy zapamiętałem. Ogólnie w pewnych aspektach III mogą się bardziej podobać, bo grają cieplej, co dla niektórych może być decydującym aspektem. Ja pierwszy raz słyszałem Callisto III na zestawie Denon`a (chyba seria 2010ae) i zostałem oczarowany :-) na tyle, że musiałem je mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2021 o 11:48, lowfi81 napisał:

 

Stanęło na Krellu kav300i, chodź rewelacyjnie grało też z Rotelem 985bx i Vincentem 227mk bodajże. 

Co do wysterowania, to nie jest to jedynie moja opinia, rozmawiałem z paroma ludźmi z salonów audio i byli podobnego zdania o IV.

Kurcze jeżeli III trzeba jeszcze bardziej odkręcać to już sobie tego nie wyobrażam. 

A masz jeszcze te III?

 

 

Edytowane przez piterus
Pomyłka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, piterus napisał:

Stanęło na Krellu kav300i, chodź rewelacyjnie grało też z Rotelem 985bx i Vincentem 227mk bodajże. 

Co do wysterowania, to nie jest to jedynie moja opinia, rozmawiałem z paroma ludźmi z salonów audio i byli podobnego zdania o IV.

Kurcze jeżeli III trzeba jeszcze bardziej odkręcać to już sobie tego nie wyobrażam. 

A masz jeszcze te III?

 

 

Nie mam III, miałem akurat możliwość odsłuchania ich w salonie, bo wtedy akurat nowością była seria IV i tak się złożyło, że mogłem je porównać. Pamiętam, że w rozmowie Pan Jerzy Rokoszewski wspomniał mi, że chyba nawet celowo w IV wystroił zwrotnice na bardziej "wyrozumiałe" dla wzmacniaczy. Było to jednak już dość dawno więc pamięć może mnie zawodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, może faktycznie tak jest, nie miałem trójek więc nie mam bezpośredniego porównania. Natomiast wiem że IV kosztowały mnie sporo nerwów:) nie chcą grać ze wszystkim.

Czasem zastanawiam się nad tym jak ludzie łączą je np. z Naimem 5si czy Roksanem K3, o ile Roksan to jeszcze je napędza chodź wg mnie to jest bardzo odchudzone brzmienie z kiepskimi wysokimi tonami, to z takim podstawowym Naimem to one połowy swojego potencjału nie pokazują...

Tak z innej beczki, to marzą mi się Nereidy II, ciekawe jak by to chodziło:)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, piterus napisał:

 

Tak z innej beczki, to marzą mi się Nereidy II, ciekawe jak by to chodziło:)

 

 

 

Mam i wiem jak ,, chodza".  Kolumny prezentują  Duży, ciepły Sound.  Planuje zakup lepszego wzmacniacza do moich nereid. 

Czy ktoś z szanownych kolegow wie/ slyszal jak mogą się zgrać z musical fidelity m 6si??

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tu już czytałem opinie że Nereidy dobrze sprawdzają się z Naim a tu kolega - pietrus - pisze ze lipa z Calisto. Musical F z Nereidami sam bym z chęcią posłuchał ale czasu mało i nie ma gdzie, ciekawi mnie jeszcze połączenie z Rotelem 985 bo ta seria miała to coś czego do dziś mi brakuje w obecnym zestawieniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, sivy33 napisał:

, ciekawi mnie jeszcze połączenie z Rotelem 985 bo ta seria miała to coś czego do dziś mi brakuje w obecnym zestawieniu. 

Moje nereidy grają z rotelem ra 1572.  Jest w porządku, bardzo fajnie ale czuć że można z lepszym piecem dużo lepiej:)

Na  plus jest tez na pewno dac ktory jest na pokładzie ra 1572.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć. Przeczytałem cały wątek klubowy. Jestem pełen uznania dla Pana J. Rokoszewskiego. Zapoznałem się z ofertą firmy i przy okazji wizyty w stolicy z chęcią wdepnę do salonu, w którym będę mógł posłuchać muzyki płynącej z tych wyjątkowych konstrukcji. Pytanie luźne, teoretyczne. Czy w 20m2 o naturalnej akustyce Callisto IV mają szansę oczarować słuchacza? Wzmacniacz C 375BEE. Punkt odniesienia to Dynaudio X34. 

Pozdrawiam serdecznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. U mnie Callisto IV grały na ~20 m2, teraz grają na 23 m2 i jeszcze dają radę. Choć słychać już, że to trochę dużo dla nich. Odpowiadając na pytanie: w 20m2 o naturalnej akustyce Callisto IV mają szansę oczarować słuchacza:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
22 minuty temu, aryman napisał:

Hej

Coś więcej Możesz napisać o tych kolumnach? Jak grają, z jakim wzmakiem?

 

Gra to z Baltlabem Epoca III. Co do grania to dynamicznie, scena w szerz nie jakaś ogromna ale za to fajnie pokazuje w głąb. Bas szybki punktowy, jak w nagraniu jest zejscie to aż wszystko drży chociaż jest to najmniej ciekawe pasmo. Najlepsza na moje ucho to średnia, "ciepła "miekka" faktycznie taka kolorowa chyba najlepsze pasmo tych kolumn. Na wysokich dużo szczegółów ale nic nie przeszkadza.  Tak na moje ucho i w moim pokoju, normalnie użytkowanym bez specjalnych poprawiaczy akustycznych to wyglada mniej wiecej. 

Myślę że po podpięciu lepszej elektroniki mogłyby pokazać jeszcze więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opis .  Już na moich monitorach nereida jest potężne zejście na basie więc mogę sobie wyobrazić i pozazdrościć jak to jest u Ciebie.  Średnica to też wielki atut kolumn rls. Ciepło i muzyczny ,, miód " aż się wylewaja z głośników. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, aryman napisał:

Dzięki za opis .  Już na moich monitorach nereida jest potężne zejście na basie więc mogę sobie wyobrazić i pozazdrościć jak to jest u Ciebie.  Średnica to też wielki atut kolumn rls. Ciepło i muzyczny ,, miód " aż się wylewaja z głośników. 

 

Tak bez wątpienia kolumny RLS czarują dźwiękiem. Jestem ciekaw co one by pokazały z fajną lampą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry Panowie,

Poszukuję monitorów i natknąłem się na ofertę RLS a konkretnie Nereidy II. Wpadły mi póki co w oko dlatego chciałbym dopytać klubowiczów czy dobrze zagrają z Naimem. Czytałem różne opinie i te pochlebne ale i mniej optymistyczne. Mam dzielony system Naim 282/250dr a pokój ma 25m2. Do tej pory grałem na Audiovector SR3 signature ale sprzedały się i teraz na jakiś czas szukam godnego zastępstwa ( a może na długie lata 🙂 ). Wiem, że w Katowicach, kilka km ode mnie maja parę ale nie wypożyczą a słuchanie w salonie i wożenie wszystkich gratów mija się z celem. A może jest jakiś posiadacz Nereid z okolic Katowic ?

Z góry dziękuję za wszystkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, puszkin napisał:

Dzień dobry Panowie,

Poszukuję monitorów i natknąłem się na ofertę RLS a konkretnie Nereidy II. Wpadły mi póki co w oko dlatego chciałbym dopytać klubowiczów czy dobrze zagrają z Naimem. Czytałem różne opinie i te pochlebne ale i mniej optymistyczne. Mam dzielony system Naim 282/250dr a pokój ma 25m2. Do tej pory grałem na Audiovector SR3 signature ale sprzedały się i teraz na jakiś czas szukam godnego zastępstwa ( a może na długie lata 🙂 ). Wiem, że w Katowicach, kilka km ode mnie maja parę ale nie wypożyczą a słuchanie w salonie i wożenie wszystkich gratów mija się z celem. A może jest jakiś posiadacz Nereid z okolic Katowic ?

Z góry dziękuję za wszystkie sugestie.

Siema, jestem szczęśliwym posiadaczem kolumn Nereida II z okolic Trzebini jeśli to Cię urządza możemy umówić się na weekend ale fajnie by było gdybyś zabrał ze sobą "graty" w postaci Naima 😉

Pisz na priv. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2022 o 11:57, sivy33 napisał:

Siema, jestem szczęśliwym posiadaczem kolumn Nereida II z okolic Trzebini jeśli to Cię urządza możemy umówić się na weekend ale fajnie by było gdybyś zabrał ze sobą "graty" w postaci Naima 😉

Pisz na priv. 

Pozdrawiam 

To już jak  się chłopaki spotkacie i posłuchacie to dajcie prosze  znać jak wrażenia i jak nereidy grają z naimem .

U mnie z kolei nereidy są napędzane wzmacniaczem leema Tucana II. Jest bardzo ciepło A do tego z olbrzymim wykopem i energią.  Słyszałem, że z naimem rlsy potafia zagrac jeszcze cieplej....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 36

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.