Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  120 członków

RLS Klub Kolumn
IGNORED

Klub posiadaczy kolumn RLS


sweetminio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Jaki kabel głośnikowy moglibyście polecić do Callisto III oraz wzmacniacza NAD C355. Obecnie posiadany audionova moonwalk bi-wire gra jeszcze z Dali Ikon 6, lecz w wakacje zamierzam kupić monitorki RLS. Z racji bi-wire kabel głośnikowy pójdzie do sprzedaży, ale co w zamian?

 

Mikson jaki to kolor monitorków, bo właśnie taki będę potrzebował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki kabel głośnikowy moglibyście polecić do Callisto III oraz wzmacniacza NAD C355. Obecnie posiadany audionova moonwalk bi-wire gra jeszcze z Dali Ikon 6, lecz w wakacje zamierzam kupić monitorki RLS. Z racji bi-wire kabel głośnikowy pójdzie do sprzedaży, ale co w zamian?

 

Mikson jaki to kolor monitorków, bo właśnie taki będę potrzebował?

to jest dąb modyfikowany :)

mi też się podoba

 

co do kabli to kilka już przerobiłem ale u mnie rlsy grają z heedem

był chord odyssey 2 , cardas crosslink, synergistic research decor, kimber 8tc na testach

monitory są dobrze zrównoważone z ładnie rozciągniętym basem ale

bas rls jest już minimalnie ocieplony i ocieplanie go dalsze skrętką nie jest najlepsze

mam śmieszny kabel solid core 16awg occ i kimbera 4tc i w moim przypadku chyba jednak solid core lepiej się

sprawdza może ciut mniejsza dynamika ale lepsza kontrola basu z mniejszą jego ilością, musisz testować kable bo warto dobrać

do nich coś precyzyjniej , za duże przekroje raczej nie tędy droga bardziej w kierunku skrętki o mniejszej ilości

przewodników a większej ich średnicy coś jak hotline red spiral lub blue, dobrze żeby była izolacja teflonowa nie zawsze

jest to słyszalne ale jednak ja odnoszę wrażenie że takie kable są detaliczniejsze w przekazie, kabli jest sporo na rynku

coś ciekawego można dobrać ;)

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest dąb modyfikowany :)

mi też się podoba

 

co do kabli to kilka już przerobiłem ale u mnie rlsy grają z heedem

był chord odyssey 2 , cardas crosslink, synergistic research decor, kimber 8tc na testach

monitory są dobrze zrównoważone z ładnie rozciągniętym basem ale

bas rls jest już minimalnie ocieplony i ocieplanie go dalsze skrętką nie jest najlepsze

mam śmieszny kabel solid core 16awg occ i kimbera 4tc i w moim przypadku chyba jednak solid core lepiej się

sprawdza może ciut mniejsza dynamika ale lepsza kontrola basu z mniejszą jego ilością, musisz testować kable bo warto dobrać

do nich coś precyzyjniej , za duże przekroje raczej nie tędy droga bardziej w kierunku skrętki o mniejszej ilości

przewodników a większej ich średnicy coś jak hotline red spiral lub blue, dobrze żeby była izolacja teflonowa nie zawsze

jest to słyszalne ale jednak ja odnoszę wrażenie że takie kable są detaliczniejsze w przekazie, kabli jest sporo na rynku

coś ciekawego można dobrać ;)

 

Jeżeli użyłeś wszystkich żył 8tc to najprawdopodobniej przekrój kabla zupełnie nie pasuje do możliści prądowych Twojego wzmacniacza. Zobacz jak będzie grał z 4 żyłami na + i 4 na -.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli użyłeś wszystkich żył 8tc to najprawdopodobniej przekrój kabla zupełnie nie pasuje do możliści prądowych Twojego wzmacniacza. Zobacz jak będzie grał z 4 żyłami na + i 4 na -.

mam 4tc a 8tc był na testach w konfekcji :)

8tc był ciut bardziej cieplejszy ogólnie, basu ciut więcej ale minimalnie mniej sprężystego vs 4tc, ogólnie 8tc jest ok ale nie u mnie i cena x2

Edytowane przez mikson

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poniedziałek jestem umówiony w Audiopunkcie na odsłuch Callisto III oraz Elara II. Nawet mają taką samą elektronikę do testu, więc nie muszę dźwigać swojej. Może coś skrobnę po odsłucho o modelu, który bardziej mi się spodobał. Obecnie Callisto zniechęca mnie swoimi malutkimi rozmiarami, natomiast Elara jest idealna jak na moje potrzeby. Teraz tylko uszy muszą jeszcze zdecydować co wybrać.

Edytowane przez belami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po odsłuchu w/w kolumienek i jak na moje ucho, to lepiej wypadły te mniejsze, czyli Callisto III. Grały lepiej od modelu Elara II praktycznie pod każdym względem. Dźwięk był oderwany od kolumn, bardziej przejrzysty. Jakby więcej było góry, chociaż wynikało to z tego, że Elary grały nieco zamglonym dźwiękiem. Bas był porównywalny, chociaż wydaje mi się, że w Callisto schodził nieco niżej. Wszystko grało w tej samej konfiguracji a kabel głośnikowy to jakiś podstawowy model Chorda w cenie około 500,- Biorą pod uwagę fakt, że pomieszczenie odsłuchowe to jakieś 60 m2, to monitory o tak niewielkich rozmiarach wypadły naprawdę bardzo dobrze. Prawie jestem zdecydowany, tym bardziej, że pokój w jakim będą grały to niespełna 16m2, więc efekt będzie jeszcze lepszy. Pozostaje kwestia doboru kabla głośnikowego. Jaki wybrać: miedź czy srebro? Kwestia IC jest przesądzona, bo z testowanych: Nordost Enchantres i Linn Analog Black, ten drugi grał bardziej spójnym, zrównoważonym i milszym dźwiękiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

małe rls grają zadziwiająco dobrze ale patrząc na nie w pierwszej chwili bez odsłuchu można pomyśleć odwrotnie :)

co do kabli ja osobiście wybrał bym miedź z głośnikowych ale coś ciekawszego, testowałem chord odyssey a mam solid core 16awg occ i kimber 4tc (z czego kimbera chyba też odsprzedam, bo mam target na inny kabel tak to u mnie jest :),)

to dwa ostatnie kable lepiej wypadają minimalnie bardziej naturalne ciepło jest w tym połączeniu z rls, obecnie u mnie grają w 14m2 więc w 16m2 też spokojnie dadzą sobie radę,

jaki fornir wybierasz?

Edytowane przez mikson

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem na odsłuchu 3 modeli monitorów:

- Focal 806V - czegoś mi brakowało w dźwięku i odnosiłem wrażenie, że jest jakoś metalicznie;

- Dali Ikon 2 mk2 - bardzo mi się podobało, muzykalnie, spójnie (chociaż dodam, że od 3 lat jestem posiadaczem Ikon 6, więc to może kwestia osłuchania i przyzwyczajenia do tego dźwięku, sam nie wiem);

- Triangle Comete EX - wytrzymałem 2 utwory, bardzo natarczywy, wyeksponowany bas przez co reszta pasa jakoś w tle.

Na chwile obecną jestem za modelem Ikon 2, chociaż chciałbym jeszcze bezpośrednio porównać z Callisto III. Tylko gdzie lub jak to zrobić.

W Audiopunkcie nie mają Dali a w Ministerstwie Dźwięku RLS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Dołączam do klubu z Callisto III :)) Grają z NAD C355BEE i jest naprawdę dobrze, może nawet lepiej niż z Dali Ikon 6. Maluszki grają naprawdę otwartym dźwiękiem, bardzo wciągającym, z dużą przestrzenią.

To jednak udało się wypożyczyć i porównać?

Gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basu jest jakby więcej niż w poprzednich podłogówkach, jest inny ale bardzo czytelny. Szersza jest scena i z większą kulturą. Gałka głośności przy stosunkowo cichym odsłuchu jest na godzinie 9. Przy taki poziomie volume Dali Ikon 6 grały już bardzo głośno. To wina innej impedancji kolumn, prawda?

Filut, nie porównywałem bezpośrednio Ikon 2 i Callisto III. Zakupu dokonałem opierając się na wcześniej dokonanym odsłuch, opinii ludzi z forum oraz bezpośrednim poleceniu przez Pana Wojciecha Pacułę (napisałem maila z opisem sprzętu, pokoju oraz preferencji muzycznych i dostałem tylko jedną odpowiedź - RLS Callisto III :))).Tutaj chciałbym pozdrowić Pana Wojciecha.

Może napiszę jeszcze o sprzęcie z jakim grają:

wzmacniacz NAD C355BEE

IC Nordost Enchantress

Arcam rDac

CD NAD C545BEE

kable głośnikowe Chord Rumour

Poprzednio posiadany IC Linn Analog Black. który bardzo dobrze zgrywał się z Dali Ikon 6, w tym wypadku grał stosunkowo ciemno i mułowato. Zamiana na Nordosta zmieniła wszystko na plus. Wcześniej Nordost w połączeniu z Ikon 6 grał marnie, za bardzo podkreślał wysokie tony i miał stosunkowo mały bas.

 

Teraz jest naprawdę super, tym bardziej, że jest więcej miejsca w pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie jest optymalne jak na dostępne warunki w pokoju a do audiofilskich ustrojów jeszcze daleko. Pod koniec tygodnia zrobię zdjęcia i postaram się zamieścić. Kolumny stoją dość blisko siebie, bo po obu stronach telewizora. Za bardzo nie mam manewru z kombinacją ustawienia, więc musi być jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

W ostatnim Audio Video słabiutka ocena Callisto III, ja w sklepie nie słuchałem może bardzo głośno, ale podobało mi się, niestety kompresja przykra sprawa przy wyższych głośnościach z tego co można wyczytać w teście :/

 

Taki mały wooferek szybko (przy niskich poziomach głośności) osiąga maksymalne wychylenie. Dobrze, że w AV to napisali, może mniej osób wpadnie na pomysł zakupu tych maleństw do większych pomieszczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

callisto do 20m2 przy średnim poziomie głośności dają jeszcze radę spokojnie,,

na as grały z naimem xs na 24m2 i było wielkie zdziwienie jak grają i to grały głośno,

te wooferki są zaprojektowane do dużych wychyleń , i moim zdaniem są to jedne z lepszych woofów małych

jakie miałem okazję słuchać, np podobnej wielkości w b&w cm1 mogą pomarzyć o takim basie,,

zgadza się że ciśnienia tak mała membrana nie wytworzy ale nie charczą buczą pierdzą tylko podają naprawdę fajny niski bas bez mocnego podbicia

callisto III to bardzo udana konstrukcja, ważne żeby faktycznie mieć świadomość że nie zrobi się dyskoteki nimi czy nagłośni większego pokoju

spełniając te założenia można cieszyć się długo tymi maluchami bo robią swoją robotę świetnie

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście już dawno przestałem czytać Audio Video za to cenię sobie "Audio".

Poza tym niski poziom głośności to pojęcie względne. W moich 16m2 słucham stosunkowo głośno a woofer wcale nie wychyla się jakoś maksymalnie. To są kolumny stworzone do stosunkowo niewielkich pomieszczeń, więc testy w dużych pokojach nie mają sensu. Wszystko ma swoje ograniczenia. U mnie Callisto III wpasowały się wręcz idealnie. Pierwsze co pójdzie do wymiany to wzmacniacz, ale to na tyle odległa sprawa, że nie ma co pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mały wooferek szybko (przy niskich poziomach głośności) osiąga maksymalne wychylenie. Dobrze, że w AV to napisali, może mniej osób wpadnie na pomysł zakupu tych maleństw do większych pomieszczeń.

Domyślam się, że producent zakłada, że klient/nabywca dysponuje własnym rozumem, czego nie zawsze można powiedzieć o panach testerach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.