Jump to content

Open Club  ·  104 members

RLS Klub Kolumn
IGNORED

Klub posiadaczy kolumn RLS

Recommended Posts

6 hours ago, arenia said:

Miałem Callisto IV z Naimem 5 SI, z XS-2 ( zawsze komplety amp+cd ).. z najniższym modelem było poprawnie, z wyższym już całkiem dobrze, ale zawsze czegoś w dźwięku brakowało...

Ostatnio usłyszałem je podłączone do kompletu amp+cd Denona serii 1600ne.. Wszystko spięte głośnikowymi  Oyaide Explorer 2.0 V2 i łączówką Oyaide Across 750 v2 RCA.

Przeżyłem opad szczęki, gdy usłyszałem jak te głośniki potrafią zagrać, gdy dostaną masę prądu. REWELACJA !

Chyba muszę odwołać swoje zachwyty Naimem..?

no wlasnie, wszyscy zachwalaja tego NAIMa pod niebiosa - jak to jest?

a taki 1600NE go rozwalil. Czy to chodzi o synergie miedzy elementami?

W dniu 18.09.2019 o 14:43, Kaban napisał:

no wlasnie, wszyscy zachwalaja tego NAIMa pod niebiosa - jak to jest?

a taki 1600NE go rozwalil. Czy to chodzi o synergie miedzy elementami?

Ja napędzam moje Nereidy zestawem Naim i sobie chwalę, nawet bardzo ? 

Wspomniany XS to początek oferty tego producenta, jak chcesz lepiej to idziesz w dzielone zestawy z zasilaczami. Ścieżka upgrade jest bardzo rozbudowania i... równie kosztowna. Wg mnie warto, jeśli stoisz przed wyborem wzmacniacza to polecam sprawdzić wspomnianego Denona, XS i może jescze jakieś inne. RLSy docenią każdy dodatkowy wat i z lepszą amplifikacją pokazują znacznie więcej. 

Daj znać co wybierzesz.

Edited by init0

W dniu 27.09.2019 o 00:06, zibi079 napisał:

Wiem, że to nie miejsce ale może ktoś będzie zainteresowany:

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Żałuję, że pomieszczenie mnie ogranicza, bo z chęcią bym powrócił do tritonów od Rls. Posiadałem je przez 3 lata (wersja I) i gdyby nie zmiana lokum to miały by chyba dożywocie u mnie ?

Najpierw pięknie grały z roksanem K2, później czarowały z naim XS. 

Cenę zrobiłeś naprawdę okazyjną ?

Edited by peter250
W dniu ‎2019‎-‎05‎-‎08 o 10:23, lowfi81 napisał:

Myślę, że to istotna informacja dla miłośników kolumn RLS, do których również się zaliczam. Pan Jerzy Rokoszewski zdradził mi w ostatniej rozmowie, że kończy prace nad nową edycją kolumn Callisto czyli Callisto V. Wprowadzenie nowej edycji podyktowane jest trudnościami z dostępnością dotychczas montowanych głośników. 

U mnie już V grają:)

• 4 weeks later...

Witam. Przeprowadzka na horyzoncie, zmieniam pomieszczenie odsłuchowe na znacznie większe ( ~40m²). Moje cudowne RLS Nereida II SE będą szukały nowego właściciela. Ja myślę o sporych podłogówkach. Czy jest jakiś posiadacz modelu Umbriel lub ktoś kto z nimi obcował i może podzielić się doświadczeniami? Jak nie RLS to co dalej? Macie jakieś propozycje?

Dzięki za wszelkie sugestie ?

W dniu 4.11.2019 o 07:04, lowfi81 napisał:

Gratulacje peter250! Jak możesz podziel się zdjęciami. W jakim zestawieniu grają Twoje Elary?

Elary grają w tej chwil z naim unitiqute. Wiem, że zasługują na lepszy piecyk, ale nawet w tej konfiguracji brzmią bardzo dobrze.

Łatwo "znikają", grają równym pasmem z ładną barwą i dobrze rozciągniętym basem, który nie dudni (a warunki jak widać mam marne). Gitara basowa, stopa perkusji super wybrzmiewa. Elary kupiłem trochę w ciemno. Miałem dobre przeczucia po wcześniej posiadanych RLS Triton i nie zawiodłem się.

Dwie fotki tak na szybko:

spacer.png

spacer.png

Edited by peter250
  • Like 3

No i pięknie! Nie przejmuj się ustawieniem. Ja swoje Callisto mam również ustawione  w (wydawać by się mogło) kiepskich warunkach akustycznych, a jednak grają cudownie. Zauważyłem, że poniżej Naima masz jakiś element Cyrusa, zdradzisz co to dokładnie jest? Jeszcze zapytam o podstawki pod kolumny, z czego są wykonane? 

6 godzin temu, lowfi81 napisał:

No i pięknie! Nie przejmuj się ustawieniem. Ja swoje Callisto mam również ustawione  w (wydawać by się mogło) kiepskich warunkach akustycznych, a jednak grają cudownie. Zauważyłem, że poniżej Naima masz jakiś element Cyrusa, zdradzisz co to dokładnie jest? Jeszcze zapytam o podstawki pod kolumny, z czego są wykonane? 

Cyrusek to tuner FM6, został mi po poprzednim systemie (swoją drogą na sprzedaż gdyż radio mam wbudowane w unitiqute).

Podstawki są wykonane z twardej gąbki (zamówione z A...gro). Poprawiły jakość basu w poprzednich AE(wzbudzał się), w Elarach nie odczuwam tego problemu gdyż nie dmuchają mocno z BR i mają ciężkie solidne obudowy (9kg/szt). Ale z podstawkami zawsze estetyczniej wyglądają ?

• 3 weeks later...
  • 1 month later...

Szanowni! Chciałbym posłuchać Oberonów, ewentualnie też Tritonów. Czy ktoś w Warszawie lub okolicach byłby tak miły, żeby mi pomóc? W zamian oferuję możliwość posłuchania tych kolumn z ciekawym wzmacniaczem z polskiej manufaktury ?

Edited by kotekem
Interpunkcja
  • 2 weeks later...
W dniu 29.12.2019 o 15:58, kotekem napisał:

Szanowni! Chciałbym posłuchać Oberonów, ewentualnie też Tritonów. Czy ktoś w Warszawie lub okolicach byłby tak miły, żeby mi pomóc? W zamian oferuję możliwość posłuchania tych kolumn z ciekawym wzmacniaczem z polskiej manufaktury ?

Może warto podjechać do Audiopunktu ? Mają u siebie Tritony oraz inne modele RLS. Miła atmosfera i chętnie chłopaki doradzą.

Osobiście posiadałem przed dłuższy czas Tritony (wersję pierwszą) i z czystym sumieniem mogę je polecić (a przewinęło mi się dużo paczek przez ręce). Sam słuchałem z  Roksanem K2 i Naimem XS - oba zestawienia trafione.

22 godziny temu, kotekem napisał:

Dzięki! Już tam pojechalem. Mili ludzie, dali dokładnie posłuchać wyższej klasy Umbrieli S.

Jak wypadły Umbriel S? Napisz coś więcej, z czym słuchałeś? Z jakimi porównywałeś i w jakim metrażu? Rozstałem się z Nereidami i szukam następcy do dużego salonu.

• 2 months later...
  • 3 weeks later...

Witam.

Chciałem zapytać czy ktoś może słuchał RLS Triton I z Krellem s300i. Słuchałem kiedyś tych kolumn z densenem DM20 DM30 i zagrało to kapitalnie. Ciekawe jakby się krell do nich wpasował bo szukam jakiś kolumn do niego.

Z góry dzięki.

• 2 weeks later...

Posiadałem Tritony w wersji I przez dłuższy czas. Miałem je w konfiguracji z cyrusem 8xp, roksanem K2 a na końcu z naimem XS.

One lubią prąd, tam jest 18cm nisko-średniotonowy węglowy scan-speak, który trzeba napędzić. Dlatego najlepiej słuchało mi się ich z roksanem i naimem (aczkolwiek cyrus też dzielnie dawał radę), które które do słabeuszy nie należą. Moim zdaniem są to kolumny, które oferują równe granie (ale nie nudne!), nasycone, z piękną barwą, przestrzenią i dobrze rozciągniętym basem (można się miło zaskoczyć). Łatwo znikają z pomieszczenia, głęboka scena od linii kolumn - nie rzucają dźwięku na twarz. W tych kolumnach nie jest nic na siłę "podkręcone" - co na początku powoduje efekt wow a po dłuższych odsłuchach okazuje się, że zaczyna drażnić. One świetnie przekazują klimat i nastrój nagrania. Dźwięk jest równy i spójny.

Uważam, że warto spróbować połączenia z z Krellem. To może być "związek" na dłużej i koniec poszukiwań. Kupiłem ostatnio w ciemno podstawkowe Elary II RLS i słychać wspólny mianownik w tych konstrukcjach - cechy o których pisałem wcześniej.

Edited by peter250
  • 2 months later...

Przede wszystkim moc , potrafi wysterować najtrudniejsze kolumny, pięknie gra ,to już ocena subiektywna, solidność zbudowania, każdy wzmacniacz sygnowany nazwiskiem Japończyka który go sprawdzał, nowoczesność bardzo dobry dac na pokładzie,a wogule ach i och poprostu jestem nim zachwycony. 

• Recently Browsing   1 member

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.