Jump to content

Open Club  ·  104 members

RLS Klub Kolumn
IGNORED

Klub posiadaczy kolumn RLS

Recommended Posts

Witam,

czy miał ktoś okazję słuchać połączenia RLS calisto lub Elara II ze wzmacniaczem sugdena np a21a ? Szukam partnera dla moich Elar i rozważam zakup tego piecyka (konkretnie model a21a). Do tej pory był naim XS ale znudził mi się ten sprinter po roku słuchania ?

Jestem również otwarty na inne propozycje, w grę wchodzi tylko używka z wiadomych przyczyn.

Edited by McGyver
na prośbę autora wpisu

Mam u siebie na odsłuchu hybrydę Unisona Unico Nuovo i powiem, że bardzo pozytywnie mnie zaskoczył ten piecyk.. Jest odrobina ciepła w tym graniu, gładkość, bas niżej schodzi i nie urywa się tak szybko jak w naimie. Średnica szczegółowa ale płynna i nie męczy. Jest fajna barwa, wokale potrafią wywołać dreszczyk. Duży plus, że dźwięk "nie siada" nawet przy bardzo cichym słuchaniu. To moje pierwsze wrażenia po odsłuchu spokojniejszego repertuaru.

Edited by peter250
  • 1 month later...
W dniu 9.12.2020 o 09:21, peter250 napisał:

Witam,

czy miał ktoś okazję słuchać połączenia RLS calisto lub Elara II ze wzmacniaczem sugdena np a21a ? Szukam partnera dla moich Elar i rozważam zakup tego piecyka (konkretnie model a21a). Do tej pory był naim XS ale znudził mi się ten sprinter po roku słuchania ?

Jestem również otwarty na inne propozycje, w grę wchodzi tylko używka z wiadomych przyczyn.

U mnie monitory RLS Callisto IV grają ze wzmacniaczem Linear Audio Research IA-120H. Z tego połączenia jestem bardzo zadowolony i muzyka brzmi wspaniale. Warto zastanowić się nad wzmacniaczami LAR, albo hybrydą, albo lampą. Czasami coś się pojawia z drugiej ręki.

• Like 2
  • 2 weeks later...

Potwierdzam, że połączenie LAR IA-30mkII (po małym upgrejdzie u producenta) w połączeniu z monitorami Callisto III tworzy naprawdę dobrą parę - muzykalną, nienatarczywą. Poza tym Callisto z racji swoich minimalistycznych rozmiarów idealnie pasuje do niedużych pomieszczeń. Od kilku lat, zmieniam wzmacniacze, a monitory RLS ciągle są niezastąpione w 16 metrach.

• Like 3

Trochę zaskoczę niektóre osoby, ale finalnie znalazł się w moim systemie Mytek brooklyn amp (klasa D), a jako źródło robi stream box RS od Pro-Jecta (preamp lampowy z odtwarzaczem plików). Od zawsze byłem bardzo sceptyczny co do klasy D, pomimo, że nigdy żadnego wzmacniacza w tej technologii nie słuchałem. Przez przypadek (dostałem jako zastępstwo, w oczekiwaniu na XS3) posłuchałem i wręcz przyspawało mnie do fotela na bardzo długie godziny. Kontrola basu, zejście, czarne tło a przy tym kultura i odrobina ciepła robią niesamowite wrażenie. Nie ma mowy o kliniczności lub suchości dźwięku (klasa D wielu osobom kojarzy się ze sterylnym dźwiękiem). Dźwięk jest spójny, kompletny, wciąga klimatem danego nagrania..czaruje.. Scena rozciąga się na linii głośników. W moim systemie wyparł XS3 który miał być docelowym wzmacniaczem. Polecam wyzbyć się uprzedzeń i spróbować klasy D, gdyż może naprawdę nas zaskoczyć ?

• 1 month later...

Również miałem okazję posłuchać Marsów. Nie zawiodłem się. Estetyka brzmienia typowa dla RLS-ów, czyli jest magia. Odsłuch utwierdził mnie tylko w przekonaniu jakimi dobrymi paczkami są posiadane prze ze mnie Callisto IV, których cena jest niemal o połową niższa niż Marsów. Osobą poszukującym niewielkich podłogówek szczerze polecam odsłuchać Marsy.

12 godzin temu, lowfi81 napisał:

Estetyka brzmienia typowa dla RLS-ów, czyli jest magia. 

Cześć. Lowfi grasz jeszcze na Cyrusie 8.2 czy zmieniłeś go na inny piecyk? 

Edited by Adam 38

///TIDAL///ASTELL&KERN SR 25///AUNE E1///OPPO PM3///CYRUS///ATC///DYNAUDIO

10 godzin temu, Adam 38 napisał:

Cześć. Lowfi grasz jeszcze na Cyrusie 8.2 czy zmieniłeś go na inny piecyk? 

Cześć Adam. Tak nadal gram na zestawie Cyrusa czasem na zamianę podpinam Advance Acoustic  map 105. W Cyrusie podbiłem w menu czułość wejść, bo to mnie początkowo trochę irytowało i teraz jest lepiej niż dobrze 🙂...I na tyle dobrze że zostanę przy tym zestawie dłużej. Może bym spróbował prędzej zamianę z kolumnami, bo te JBL hdi1600 lekko mnie oczarowaly, a co ciekawsze grały na Cyrusie One, który wypadł w tym połączeniu lepiej niż... Atoll in200 (tak wiem, że to bardzo dziwne no ale nie byłem jedynym zaskoczonym z tego pojedynku). 

Edited by lowfi81
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.