Skocz do zawartości
IGNORED

YAMAHA CDX-810 Czy warto?


poiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukam niezbyt drogiego cd. Myślę, że tak do 250zł. W związku z tym moje pytanie. Czy warto kupić cd yamahy CDX-810. Cena to 189zł. Szukałem na forum informacji o tym cd i niestety nic nie znalazłem oprócz jednego postu gdzie jest napisane, że to udany model. Czy jest dostępny na rynku laser do tego modelu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie warto. To przecież staruszek. Do 250 zl naprawdę można znaleźć na allegro CD dużo wyższej klasy - np. Kenwood 7060 czy Yamaha CDX 930, czy też wiele innych udanych modeli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

justas32

27 Lut 2009, 08:56

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 1523 / 215 / 0

 

Myślę że nie warto. To przecież staruszek. Do 250 zl naprawdę można znaleźć na allegro CD dużo wyższej klasy - np. Kenwood 7060 czy Yamaha CDX 930, czy też wiele innych udanych modeli.

 

 

W tym wpisie zgadza sie tylko to ze staruszek. I niestety ciezko z laserem. Sonicznie Yamaha CDX 810 jest pod kazdym wzgledem lepsza od CDX 930 i jest bardzo blisko CDX 1030. Tez bylem zdziwiony porownujac te odtwarzacze do siebie. Co prawda nie porownywalem bezposrednio CDX 810 i 930 ale 1030 i 930 juz tak. Ogromna roznica na korzysc 1030.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie warto, padnie laser i CD do śmieci, moim zdaniem najlepiej zainwestuje w Technics, kupisz za 200zł w bardzo dobrym stanie np. SL-PG490 a co ważne lasery mają bardzo łatwo dostępne, a dokładniej CDM12.1 za około 30-50zł, jedne z najbardziej powszechnych i udanych laserów, po wyminie na nowy masz sprawnego dobrej jakości CD na kolejne 10 lat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, odtwarzacz stary, ale jary. Discomaniak ma rację w 100%. Co do budowy, dobre, selekcjonowane przetworniki PCM56, równie dobry filtr cyfrowy, YM3414, bardzo dobrej jakości nadajnik SP/DIF. Owszem, laser jest kapryśny, ale bez przesady. Również jego regenracja nie stanowi jakiegoś dużego problemu. Dodatkowo funkcja odłączania filtracji analogowej (patent Yamahay hi-bit). Co do dźwięku, to jest bardzo wyrównany, naturalny. IMHO bardzo fajny odtwarzacz. A opinii mało, bo klocki te były swego czasu dużo drozsze od innych, stąd i mało użytkowników.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

olog bo ja mam ten odtwarzacz jako zapasowe CD;) Poziom Pioneera PD 75 to to nie jest ale dzwiek moze zaskoczyc niejednego. CDX 930 mialem w wersji zwyklej i po upgrade. Niestety bardzo odstawal. Mialem tez CDX 1030 i z pewna niesmialoscia porownywalem oba odtwarzacze. Wlaczenie 810 spowodowalo lekki opad szczeki. Wnikliwe bezposrednie porownania nie wylonily zwyciescy. Wydawalo mi sie ze z 1030 byla delikatnie lepiej zarysowana scena. To wszystko. Od tamtego czasu dla modeli z konca lat 80-tych mam wielki szacunek. Nie sprzedalem tylko ze wzgledu na ten nieszczesny laser.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Dzisiaj rano wpadl znajomy elektronik obejrzal to cudo i wzial laser do regeneracji. Zostaje definitywnie dla ojca. Bedzie mial swietny dzwiek za zadne pieniadze. A pomyslec ze wzialem go z czystej ciekawosci za jakies 150zl o ile pamietam. Zreszta wiele wiecej wart nie jest nawet z super sprawnym laserem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.