Skocz do zawartości
IGNORED

intubacja CD,ka -opinie użytkowników


brodawid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Jak w temacie chodzi teraz bardziej o opinie użytkowników nie tylko soniczne właściwości ale i jak praktyczne.

Wiadomo że taki przerobiony CD ciężko później sprzedać na rynku wtórnym.

Ze strony technicznej dowiedziałem się już w poprzednim temacie tak więc pozostaje tu dyskusja na ww zagadnienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej, wyszukiwarka:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ten wątek jest tam dużo informacji technicznych a tak naprawdę mało opini "jak to gra"

Zachęcam do konkretnych wpisów na TEMAT zauważyłem że na forum często powstają jakieś kłótnie słowne niesnaski a na temat mało !! np. temat "muzykalne kolumny" i muzykalne kolumny 1"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak gra? bardzo duzo zalezy od marki lampki jaka jest zastosowana no i daca z jakim to gra. uwazam ze to juz dojrzale brzmienie, nie efekciarskie i wcale nie typowo lampowe tzn. bez harmonicznych, szybkie, gladkie, "czarne" i rowne. czesto ulampiana jest lampucra i tam sa opinie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brodawid, 27 Lut 2009, 09:57

 

>>(...) Wiadomo że taki przerobiony CD ciężko później sprzedać na rynku wtórnym

 

Jakby miał podziurawioną obudowę i lampy wystająced z górnej pokrywy, to faktycznie. Ale przecież można to rozwiązać elegancko, z lampami ukrytymi wewnętrzu i z obudową niczym się z zewnątrz nie różniącą od cedeka fabrycznego. Da się.

Na allegro pewnie byłoby ciężko sprzedać nawet i takiego cedeka, ale jak zaprosisz potencjalnego nabywcę na odsłuch, to jeżeli faktycznie zależy mu na jakości dźwięku, to po odsłuchu weźmie z pocałowaniem ręki. O ile w ogóle przemknie Ci przez myśl pomysł pozbycia się lampizowanego cedeka, bo ja osobiście w to wątpię. Jak zrobiłem dla siebie lampizowanego cedeka, to natychmiast postanowiłem sprzedać Meridiana 506.24.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mc Gyver nie strasz...bo juz nie mogęsię doczekać by posłuchać zaintubowanego przez ciebie Denona dcd 685.tylko nie mow ze po wysluchaniu wywalę mojego Meridiana 206- bo naprawdę mam duzy sentyment to tego staruszka;-) .ale tak jak mówisz dopóki sie nie sprawdzi i nie porówna to raczej ciężko uwierzyć...saam jestem ciekaw efektu...dodatkowo przytargam ze sobą cd cyrus'a 8 jak sie da do porownań i zobaczymy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver, 27 Lut 2009, 15:16

 

>brodawid, 27 Lut 2009, 09:57

>

>>>(...) Wiadomo że taki przerobiony CD ciężko później sprzedać na rynku wtórnym

>

 

zauważyłem,że ciężko sprzedać cokolwiek co ma w dopisku "modyfikowany", tuningowany" itp. parę dni temu opyliłem CD, pierwsze pytanie jakie koleś zadał to czy "był tuningowany" właśnie. ludzie nie ufają modyfikacją zresztą ja im się nie dziwię. jeśli miałbym coś po tuningu kupić musiałbym mieć pewność,że zrobił to specjalista i pomijając efekt w postaci brzmienia, nie będzie to sprzęt bardziej awaryjny.

 

 

>Jakby miał podziurawioną obudowę i lampy wystająced z górnej pokrywy,

 

myślę,że jakby i to dobrze rozwiązać robiłoby za ekskluzywną wersję. lampki ledwo świecą ale świecą. w ciemnym pomieszczeniu są widoczne więc byłaby to dodatkowa atrakcja jakby bajernie wyglądało;)) jak te cedeki ze strony p. Fikusa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopczas, 27 Lut 2009, 17:16

 

>zauważyłem,że ciężko sprzedać cokolwiek co ma w dopisku "modyfikowany", tuningowany"

 

zależy - zobacz na niemiecki ebay - jak są klocki dłubane przez Swobode to schodzą za więcej niż takie same niedłubane - grunt to reputacja "dłubacza"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi NA TEMAT !!!

No właśnie kwestia "tuningowanego" sprzętu jest dość śliska.Wiadomo że przychodzi czas na zmiany (na lepsze) i sprzedanie takiego CD (za 2tyś)nawet jeśli brzmi tak że bije konkurencję do 4tyś będzie ciężko chyba że faktycznie ktoś skusi się na odsłuch.

Pozostaje pytanie czy nie lepiej dołożyć kasę wydana na intubację i kupić lepszy model ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IGNAC, 27 Lut 2009, 14:56

 

>jak gra ? zależy od reszty toru, płyty CD, akustyki pom., preferencji o doświadczenia słuchacza,

>kabelków, itd itd

 

Naturalnie to dość oczywiste chodziło mi o opinie soniczne jakie zmiany zaobserwowaliście u siebie na swoich systemach ,o porównania z innymi CD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO musiałbyś z 6000 - 8000zł wydać żeby podobny poziom uzyskać.

BTW, ludzie kupują nowe cedeki w sklepie po 2000zł. Ile za takiego wezmą dajmy na to przy odsprzedaży po roku?

Poza tym, czy sprzęt jest dla Ciebie narzędziem do sprawiania sobie przyjemności przez słuchanie muzyki, czy lokatą kapitału?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver, 27 Lut 2009, 21:17

 

>Poza tym, czy sprzęt jest dla Ciebie narzędziem do sprawiania sobie przyjemności przez słuchanie

>muzyki, czy lokatą kapitału?

 

Sprzęt jest dla mnie od niedawna :) narzędziem do słuchania muzyki ale ! biorąc pod uwagę ze jeszcze nie trafiłem 6 w totka muszę liczyć się ze swoimi wydatkami tak więc aspekt typowo ekonomiczny gra tu dość poważną rolę -a szkoda :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mam przez to rozumieć że perspektywa wydania w sklepie 6000-8000zł na CD budzi w Tobie niechęć, i dlatego poszukujesz "rozwiązania alternatywnego" ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver, 27 Lut 2009, 21:24

 

>Czy mam przez to rozumieć że perspektywa wydania w sklepie 6000-8000zł na CD budzi w Tobie niechęć,

>i dlatego poszukujesz "rozwiązania alternatywnego" ?

 

Czyż byś sugerował że ten CD po intubacji zagra jak CD za 6000-8000 tyś zł?

Jeśli tak to rozwiązanie to przestaje być "alternatywne"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja? Nieeee. Dębica ;-)))

 

A tak na serio, Meridiana sprzedałem nieprzypadkowo. Poczytaj opinie forumowiczów z odsłuchu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, tyle już wpisów i ani jednej odpowiedzi... oprócz oczywiście producenta tych lampowych ulepszeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blomin, 27 Lut 2009, 11:22

 

>jak gra? bardzo duzo zalezy od marki lampki jaka jest zastosowana no i daca z jakim to gra. uwazam

>ze to juz dojrzale brzmienie, nie efekciarskie i wcale nie typowo lampowe tzn. bez harmonicznych,

>szybkie, gladkie, "czarne" i rowne. czesto ulampiana jest lampucra i tam sa opinie

 

A to to co niby jest? Nie odpowiedź? To na czym słucha Blomin ma wpisane w "o mnie".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M.G. temat "spotkanie sosnowiec" urzekł mnie myślę że zabawa jest warta świeczki :)))

Jeśli wykonanie jest fachowe na tym zależy mi najbardziej! to Ja się pisze

 

Zgadamy sie na PW.

 

Pozdrawiam

 

Tym czasem czekam na dalsze opinie użytkowników

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okreslacie ceny cedekow do porownan... 2000, 6000-8000... na a nikt nie napisal jaki jest koszt takiej przykladowej lampizacji.. np. ile kosztuje legendarne Onkyo 7711 z lampami i lampucera... no ile??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba, ze to taki tjuning jak darkula... czyli tjung manty za 1800zl by grala jak cedek za 2000zl ROTFL..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

foxbat, słyszałeś kiedyś takiego cd po modyfikacji???z lampami??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zeby sie dowiedziec musze uslyszec? ile kosztuje takie przykladowe onkyo po tjuningu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przybliżony koszt intubacji CD za 2tyś. tak by grał jak za 6-8tys to 450-500zł oczywiście ta suma za CD jest umowna na pewno znalazły by się CD które zagrały by lepiej lub gorzej ale samo nawiązanie walki z takim przedziałem cenowym już o czymś świadczy :)

Naturalnie są to moje domysły na podstawie wpisów kolegów z forum !!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zeby tego sie dowiedziec trzeba nalezec do rozokrzyzowcow? czy jak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosta lampizacja "analoguje" techniczne jakoś zawsze brzmienie cd - jest tanim i dobrym rozwiązaniem gdy mamy dobrą bazę w postaci niezajechanego, z wolnym miejscem wewnątrz - cd.

jednak jest to rozwiązanie trochę typu "trochę coś za coś" - siada prędkość, często dynamika, końcówki pasma... dźwięk sie niepotrzebnie ociepla.

 

dobra lampizacja - czyli naprawdę wypasione zasilania, rezerwa prądowa dla lamp, dla przetwornika, układy stabilizujące - to wszystko może zbliżyć cd do highendu - ale nie da się tego zrobić prosto (najczęściej wewnątrz jest za mało miejsca) ani niestety tanio.

 

przy dobrej lampizacji dźwięk jest nieprzewidywalny, pozbawiony ograniczeń dynamicznych, pasomowych, bez własnego charakteru, czuje się moc i swobodę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jakies konkrety, jesli koszt tej uslugi to 450-500zl to imho jest ok..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

foxbat, 28 Lut 2009, 10:50

 

>okreslacie ceny cedekow do porownan... 2000, 6000-8000... na a nikt nie napisal jaki jest koszt

>takiej przykladowej lampizacji.. np. ile kosztuje legendarne Onkyo 7711 z lampami i lampucera... no

>ile??

 

Moja sugestia w tym konkretnym wypadku zrobić lampy bez żadnej lampucery czy innych dziwactw. Odtwarzacz jest tani i tak też gra, ma jednak dobre kości a lampy spowodują że będzie grał dobrze. Wszelkie porównania to bardziej kwestia gustu, porównanie jednak do jakiejś kwoty bez podania konkretnego modelu raczej jest... mało precyzyjne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 33

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.