Skocz do zawartości
IGNORED

intubacja CD,ka -opinie użytkowników


brodawid

Rekomendowane odpowiedzi

tja... następny oświecony...

widzę, że tylko kultura obrazkowa do niektórych trafia:

miłego :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiograde, teraz to żeś się popisał. Kompletny brak merytorycznych argumentów chcesz zasłonić obsranymi obrazkami, i myślisz że to kogokolwiek przekona? Chyba tylkoobnaży jaki poziom reprezentują twoje wpisy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zagadka. kto to jest, jeszcze jakies dwa lata temu mial zerowe pojecie o lampach, zajmowal sie tjuningiem kolumn. a obecnie zgrywa guru od lamp :) audiograde, daj sobie na looz i popatrz w "o mnie" tych co najbardziej "skacza" cos ich laczy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

foxbat, 28 Lut 2009, 19:45

 

>zagadka. kto to jest, jeszcze jakies dwa lata temu mial zerowe pojecie o lampach, zajmowal sie

>tjuningiem kolumn. a obecnie zgrywa guru od lamp :)

 

foxbat, mogę wziąć udział? ;))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

foxbat, 28 Lut 2009, 19:45

 

>zagadka. kto to jest, jeszcze jakies dwa lata temu mial zerowe pojecie o lampach, zajmowal sie

>tjuningiem kolumn. a obecnie zgrywa guru od lamp :) audiograde, daj sobie na looz i popatrz w "o

>mnie" tych co najbardziej "skacza" cos ich laczy ;)

 

 

O, widzę że komuś tu się nie mieści w głowie że można nauczyć się czegoś nowego. No cóż, każdy mierzy własną miarą. Jaka miara, taki też wynik pomiaru ;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McG, jakiego nowego :D powiedz lepiej dlaczego nie zajmujesz sie juz tjuningiem kolumn? o zapomnialem, juz ktos napisal wczesniej dlaczego :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wreszcie jak zawsze, stare dobre as.

 

a tak powaznie rozbierzcie wiekszosc sprzetow i podliczcie ceny podzespolow. czesto w ochach i achach sa argumenty typu, 4 kondy elny , albo cudowny alps, tylko ile calosc na necie kosztuje w sumie? 20-30 proc. ceny sklepowej. sam pomysl to tez glownie drobne modyfikacje wg. opracowan sprzed 30lat,

reszta to marketing i zysk pijaw. lampa to nie panaceum wprawdzie, a moze poprostu trudne do zaakceptowania (jak kiedys ruch ziemi wkolo slonca), ze samodzielnie za kilka stow da sie zrobic cos czego da sie juz sluchac, i wkurwienie ze za iles tys. pln. wcale nie gra lepiej a moze gorzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mike1973, 28 Lut 2009, 20:43

 

>Pozdrawiam założyciela wątku. Chodziaż tyle, bo o brzmieniu i teście porównawczym wiemy nadal tyle

>samo co o yeti, podobno istnieje...

 

Dziękuje ze ktoś rozumie co przeżywam zakładając wątek i prosząc o wpisy "NA TEMAT" !!!

Wiedziałem że tak kur..a będzie !!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydanie 40tyś na sprzęt wcale nie jest jeszcze gwarancją dobrego brzmienia ,przez 15 lat audiodebilizmu widziałem nie jeden bubel za kilka-kilkanaście tyś !!!

Chyba każdy audiofil kiedyś słyszał sprzęt za nieduże pieniądze który brzmiał nad zwyczaj dobrze a to za sprawą odpowiednio dobranych, klocków czy pomieszczenia itp, albo na odwrót!!

 

W sprzęcie za kilka tyś zł nie siedzi oprócz komponentów dobra wróżka która sprawia że "to tak gra" skopiowanie tych elementów i umieszczenie ich w obudowie taniego CD sprawi że zagrają tak samo!!

Chyba wszyscy sobie zdają sprawę że za ceną drogich urządzeń kryją się wydatki związane z dystrybucją, transportem ,reklamą , kosztami produkcji, wynagrodzeniami prezesów zarządców pracowników itp. a i na koniec często do tej kwoty jest doliczany prestiż za znaną i cenioną markę!!!

 

Ile razy spotkaliśmy się z tanią chińszczyzną nieznanej marki która na tle konkurencji wygląda i brzmi nadzwyczaj dobrze !! I tak samo jest z urządzeniami diy do których sam kiedyś przekonania nie miałem wolałem "markowe" ale kiedy sprzęt taki jest zrobiony przez fachowców z pasją to śmiało może konkurować ze 3-4- i 5 krotnie droższymi rywalami

Na skromny przykład podam mojego lampowca (moj pierwszy zakup diy) który bez specjalnego wysiłku wystawię do konkurentów 4 krotnie droższych :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brodawid, no to po kiedo diabla zadajesz pytania... zamawiaj dobrze opracowana lampizacje, potem napisz ile kosztowalo i jak to oceniasz... wtedy i inni beda miec rozeznanie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brodawid, 1 Mar 2009, 09:28

 

"Chyba wszyscy sobie zdają sprawę że za ceną drogich urządzeń kryją się wydatki związane z dystrybucją, transportem ,reklamą , kosztami produkcji, wynagrodzeniami prezesów zarządców pracowników itp."

 

Rozumiem, że tańszych urządzeń to nie dotyczy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brodawid, ja bym na opinie "niezaleznych" uwazal :D umow sie na odsluch, najlepiej nie sam, a z kims do kogo masz zaufanie :) posluchaj na swoich klockach itp itd :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

użytkowników jest sporo banda ignorantów więc co i jak więc nie ma sensu stukać w klawisze skoro i tak zaginie to w lawinie wpisów "na temat-nie na temat".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam cdp-590 (allegro 70zł) + wymiana lasera (35zł) -grało tak sobie. Teraz jest tak - osobny zasilacz na DAC (PCM-y) ok.50zł + 2xe88cc 30zł allegro + zasilacz stab. dla żarnika i anodowe przez dławik 100zł , konwersja I/V .Cena samej modernizacji to ok. 200zł można oczywiście drożej ale ja na początek zrobiłem opcję tańszą , poprawa brzmienia jak dla mnie znaczna i moim zdaniem warto było wydać 200 stówy aby się samemu przekonać i nabrać doświadczenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopczas, 1 Mar 2009, 10:30

 

>użytkowników jest sporo banda ignorantów więc co i jak więc nie ma sensu stukać w klawisze skoro i

>tak zaginie to w lawinie wpisów "na temat-nie na temat".

 

niestety takie jest to forum ale po odfiltrowaniu wyp. typu " ty masz gorszy sprzęt a Ja mam lepszy" można się czegoś dowiedzieć więc czasami warto zadać pytanie :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na sąsiednie forum zaglądałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze blomin. To może rozszeżysz choć trochę wypowiedź-za ile tych tysięcy cd odpadają?

Aha drogi mój jasne że części kosztują 20 30% produktu jeżeli tak bardzo cię to irytuje, lutownica w dłoń i złożyć samemu!

Ja mam pewną teorię dotyczącą przeróbek cd ale o tym może później.

Na razie słyszę tylko pochwały dla przeróbek cd i wierzę we wszystkie. Jest tylko jeden haczyk, proszę się wypowiedzieć bez względu na rożnice w ilości wydanych pieniędzy na usprawnienie, gdzie wylądujemy w którym przedziale cenowym z cd kosztującego 500pln po włożeniu lamp będziemy mniej więcej cd za ........ . Albo te i te cd testowaliśmy i poddały się ........ . W miejsce kropek proszę wstawić markę i model. Z góry dziękuję!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artPaw

 

re wpis wczorajszy z 16:18

 

Chylę czapkę (także w wątku o Naim 5i) za powiedzenie prawdy. Ci którzy krytykują tę wypowiedż jak i Audiograde'a chyba nie zrozumieli o co chodzi.

 

ciut ot - kiedyś stopniowo zlecałem tuning starego Musicala ś.p. firemce LC Audio. Po 1szych och i achach doszedłem do wniosku,że zmiany przyniosły degradację jako takiego brzmienia oryginału.Cóż więc słyszałem kiedy cedek przychodził w kosmicznie długo oczekiwanej paczce ? Po prostu świeże=nowe=inne brzmienie. Taka atrapa audiojebliwego wymieniania cedeków za mniejsze,ale pewnikiem stracone pieniądze. Ktoś tu kiedyś mądrze napisał,że głusi są ci,którzy uważają wymianę zegara i domniemane zmniejszenie tym samym jittera za zawsze pożądane w kierunku umuzykalnienia cyfry.Tak więc każda aplikacja ,aby była udana okupiona musi być próbami,udoskonaleniami,pomiarami a nawet ingerencją w sąsiednie układy.A to musi kosztować. I na takie pieprzenie się nie będzie żałował domowy Słodowy.Nie wierzę w efekt lampizacji na zasadzie "....wie Pan,wstawimy tu lampke,tu heftniem srebrnym lutem,tu "zboczymy" kondziem takim,i poczekamy jak układ się wygrzeje...".Na razie sześćset zet.

 

Chylę również czapkę przed kolegą Americano,który kiedyś dość często i kompetentnie wyrażał się na forum stereo.Podpisuję się dziś pod sensem jego wpisu " o mnie".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brodawid, 1 Mar 2009, 12:53

 

>McGyver wczesniej wkleił link z tematu "spotkanie w sosnowcu" tam sa bezposrednie porównania

 

Ale McGyver nie odróżnia saksofonu od klarnetu, więc nie wiem kto może brać jego opinie poważnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.