Skocz do zawartości
IGNORED

intubacja CD,ka -opinie użytkowników


brodawid

Rekomendowane odpowiedzi

annawroc

 

A coś ty tak się uczepił tego McGyvera? co temat jeździcie po sobie to nie jest nikomu potrzebne do niczego jesli chcesz pomóc w wątku to napisz coś sensownego i na TEMAT bym prosił :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mike1973

 

jest kilka wpisow porownujacych wynik lamp do seryjnych cdekow. wystarczy poczytac i nie sa to opinie wlascicieli ulampionych bynajmniej. porownywanie do przedzialow cenowych jest o kant d.. , najszybszy to krell 300 cos tam, kupa kasy a jakos na potege ludzie sie go pozbywaja. cedeki nawet za 10kpln. potrafia sie tak roznic ze dla jednego to bedzie syf a innego nirwana. nie mam do takiego pulapu porownania nie bede sciemnial, ale sluchalem roznych w granicach 3kpln. i to co mam gra dla mnie najlepiej. zawsze cos tam nie pasilo, albo za ostro albo nie rowno albo plasko, a tu przynajmniej wrzucam plytke i zwyczajnie slucham z przyjemnoscia i bez rozdraznienia, przeciez tu chodzi o radoche sluchania. no coz a stosunek cena do efektu jest naprawde ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo z serii 7 to bardzo wdzięczny kawałek cd bo bez przeróbek gra jak z wciśniętym loudnesem tak że lampa zrobiła mu napewno bardzo dobrze. Czy zagrał ewidentnie lepiej od Meridiana który nie jest demonem ani szybkości ani dynamiki więc po Meridianie duża ilość cd która gra energetycznie może wywrzeć pozytywne wrażenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blomin, 1 Mar 2009, 13:31

 

>mike1973

>

>jest kilka wpisow porownujacych wynik lamp do seryjnych cdekow. wystarczy poczytac i nie sa to

>opinie wlascicieli ulampionych bynajmniej. porownywanie do przedzialow cenowych jest o kant d.. ,

>najszybszy to krell 300 cos tam, kupa kasy a jakos na potege ludzie sie go pozbywaja. cedeki nawet

>za 10kpln. potrafia sie tak roznic ze dla jednego to bedzie syf a innego nirwana. nie mam do takiego

>pulapu porownania nie bede sciemnial, ale sluchalem roznych w granicach 3kpln. i to co mam gra dla

>mnie najlepiej. zawsze cos tam nie pasilo, albo za ostro albo nie rowno albo plasko, a tu

>przynajmniej wrzucam plytke i zwyczajnie slucham z przyjemnoscia i bez rozdraznienia, przeciez tu

>chodzi o radoche sluchania. no coz a stosunek cena do efektu jest naprawde ok.

 

Hmm, Krell 300 to bardzo fajny cedek, podaj kilka linków proszę do aukcji/ogłoszeń, w których to

"na potege ludzie sie go pozbywaja." Będę wdzięczny i z góry dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zlampizowane Onkyo rozwala wszystko w promieniu 1500km od Sosnowca ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukam brzmienia barwnego ciepłego i przestrzennego to co ma już gra bardzo przyjemnie ale po podpięciu świniaka (bufora lampowego) zrobiło się jeszcze lepiej bardziej ciemno barwnie i ....i tak jak lubię

Z cała pewnością nie interesuje mnie przesadna analityczność jasne natarczywe i krzykliwe brzmienie !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blomin nie podnoś sobie ciśnienia.Po prostu jest tu grupa ludzi którzy chcą się dowiedzieć jaki wpływ będzie miała taka przeróbka. A koledzy którzy zlampizowali swojego cd albo milczą albo odsyłają nas nieświadomych do wpisów z których jest napisane świetnie było dynamicznie i to tyle.

Przecież najwięcej tych którzy mają budżetówkę i chcieliby liznąć lepszego dźwięku za tańsze pieniądze nieprawdaż?

Aha nie prawda że przedział cenowy nie ma znaczenia ponieważ najlepiej oceniony cd z tzw budżetówki nie przeskoczy przeciętnie brzmiącego cd z klasy wyższej to chyba logiczne bo firmy produkujące te urządzenia nie strzelałyby sobie w stopę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pisalem o cd krella tylko wzmaku jako przyklad

ten onkyo to tylko skorupa z innym zupelnie daciem i reszta, stary tylko naped.

 

widze ze tradycyjnie brakuje tylko by ktos noże na stół wysypal.

milej niedzieli:}

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie jestem z natury pacyfistą i chętnie polemizuję jeżeli chciałbym wszcząć rozróbę to napisabłym już dawno że nic nie wiesz twój sprzęt jest guanem a mój zaj...sty. Doceń proszę że staram się na ten temat otrzymać jak najwięcej informacji i tyle. Jeżeli w jakim kolwiek zdaniu naruszyłem twój spokój psychiczny to przepraszam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniałem nie bez przyczyny, ze jest to zabawka dla DIY.

Za "na razie 6 stów" dostaje się w ręce najwyżej dość poprawnie grającą maszynę, która jest świetną bazą do dalszych samodzielnych poszukiwań brzmienia. Przerabiałem to ponad dwa lata temu na swoim pierwszym zlampizowanym przez ŁF KEN 7090, inni koledzy na pewno też zainteresowali się DIY w taki sposób. Tego można się dość łatwo nauczyć. Jeżeli nie ma takiej woli to po krótkim czasie zachwytu, porównań z innymi CD wraca się do punktu wyjścia. Ile kasy muszę wyłożyć, aby ktoś za mnie zrobił to jeszcze lepiej. Tylko że tym razem jak wycenić taką pracę? np. tydzień, dwa, miesiąc dłubania przy urządzeniu które docelowo gra gdzieś daleko w bliżej nieznanym systemie. Same elementy nie są drogie. Jest oczywiste, że mogą być tanie lecz niezwykle starannie dobrane.

Przypomnieć warto, że nie ma przecież na rynku uniwersalnych firmowych CD. Dlatego wczytujemy się w testy, szukamy opinii, krążymy po salonach audio jak obłąkani, wypożyczamy, dobieramy zródło dzwięku pasujące do naszych warunków. Niektórzy z nas już tego nie robią. Lampizacja jest o tyle genialna w swojej prostocie, że brzmienie można kształtować w zasadzie dowolnie. W dodatku rzadko, jeżeli w ogóle pojawia się opinia o pogorszeniu dzwięku w stosunku do stanu fabrycznego. Prawdopodobnie jest dość łatwo zarżnąć lampizacją np accu DP65 lub jakiś wysoki DAC Theta na elementach dyskretnych, ale wątpię aby ktokolwiek takie rzeczy robił. Jednak budżetowe patefony aż się o to proszą. Jednym słowem śmiało do przodu ,tylko z większym poczuciem humoru.

Nie traktujmy tematu śmiertelnie poważnie i serio, ale jako zabawę w roszady elementów. Oraz nie zapomnijmy kiedyś o słuchaniu muzyki zamiast kolejnych kondensatorów w torze.

Pozdrawiam. Artur.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Gdybym miał super wypasioną maszynę nie próbowałbym żadnej lampizacji a mając coś takiego jak onkyo to co mi zaszkodzi sprobować zanim kupię coś nowego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie stać na super klocki, jest pewna hierarchia potrzeb jakiem mam, dom auto rodzina. Lubię słuchać muzyki, i dążę powoooli do lepszej jakości ale nie za wszelką cenę. Sprzęt budżetowy to mój świat, dlatego jestem ciekaw jak to zagra i w jaki sposób wpłynie na jakość dźwięku. Dziękuje założycielowi za ten wątek, wszystkim dzielącym się swoimi wrażeniami muzycznymi i proszę o mniej złośliwości. pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i o to kaman. nie mowie ze to ostateczne rozwiazanie, ale po co mam wydawac 2-3 tys. na zrodlo jak nie bede zadowolony a za ulamek tej ceny mam cos co mi sprawia radoche i subiektywnie brzmi lepiej. jak bym mial na np. Accuphase DP-700 to bym laske kladl na lampizacje, proste.

annawroc..

człowieku wiecej elastycznosci, zdejmij za ciasne kalesony, ten nieszczesny krell to byl przyklad ze drogie to nie zawsze super, a ze wzmak? to co z tego, skojarzylem bo bylo niedawno o nim tutaj gadane. wiecej narzekan niz zachwytow, czy jest na aukcjach teraz - nie wiem, ale czesto sie pojawia. i nie czepiaj sie pierdół.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zdecydowany w marcu oddam Mcgyver;owi CD do przerobki zobaczymy co z tego wyniknie dam znac

Pozdrawiam wszystkich dziekuje za wpisy na temat oraz licze na dalsze bo temat ciekawy bynajmniej nie tylko dla mnie z tego co widze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artPaw, 1 Mar 2009, 13:59

 

>Lampizacja jest o tyle genialna w

>swojej prostocie, że brzmienie można kształtować w zasadzie dowolnie. W dodatku rzadko, jeżeli w

>ogóle pojawia się opinia o pogorszeniu dzwięku w stosunku do stanu fabrycznego. Prawdopodobnie jest

>dość łatwo zarżnąć lampizacją np accu DP65 lub jakiś wysoki DAC Theta na elementach dyskretnych, ale

>wątpię aby ktokolwiek takie rzeczy robił. Jednak budżetowe patefony aż się o to proszą. Jednym

>słowem śmiało do przodu ,tylko z większym poczuciem humoru.

>Nie traktujmy tematu śmiertelnie poważnie i serio, ale jako zabawę w roszady elementów. Oraz nie

>zapomnijmy kiedyś o słuchaniu muzyki zamiast kolejnych kondensatorów w torze.

>Pozdrawiam. Artur.

 

Pełna zgoda! Ja sam często odradzam ludziom lampizację lepszych i droższych cedeków, nawet wtedy gdy bebechy takiego cedeka rokują dobrze wynikom lampizacji. Po prostu szkoda dziurawić markowe i uznane maszyny. Z tego też powodu nie lampizowałem swojego Meridiana, bo uważałem że mimo spodziewanej poprawy byłoby to czymś w rodzaju profanacji. Rozważałem zrobienie DAC Kustagon z lampami, ale ostatecznie zdecydowałem się przerobić od zera bardziej pospolitego niż Meridian cedeka, a Meridiana sprzedać w dobre ręce. Tak też właśnie zrobiłem, Meridian został sprzedany komuś, z kim przeprowadziłem przedtem kilka miłych, rzeczowych rozmów telefonicznych, co mnie przekonało że jest to odpowiedni nabywca.

Tak czy inaczej, nie należy zapominać że sprzęt służy do odtwarzania muzyki, i muzyka jest tu najważniejsza.

W zakładce DIY w co najmniej dwóch wątkach można znaleźć gotowe opracowania stopni lampowych do cedeków, można też znaleźć informacje jak je podłączyć. Sporą część z tych informacji sam zamieściłem jak też odpowiadałem często na pytania kolegów którzy napotkali jakieś trudności, czy choćby tylko mieli wątpliwości bądź czegoś nie rozumieli. Zatem droga wolna, jeżeli ktoś czuje się na siłach to może sobie zrobić samemu. Ja w miarę swojego wolnego czasu służę podpowiedziami, zapewne inni doświadczeni koledzy pisujący w DIY również pomogą. Po to została stworzona zakładka DIY i po to się w niej udzielamy. Pamiętajcie tylko że lampy zasila się niebezpiecznymi napięciami, a z prądem nie ma żartów, więc trzeba zachować ostrożność i zdrowy rozsądek.

Powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do poczytania drugi link z sąsiedniego forum o technicznych zagadnieniach związanych z lampizacją. Zawiera istotne informacje o metodach stosowania transformatorów Sowtera w lampizacji:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu kilke odtwarzaczy.Jako ciekawostkę mogę zapodać,że dvd z twardzielem Pionierka rozwala na łopatki MF ze średniej półki z końca lat 90tych ale za to z full wypasem LC Audio -zegar,opampy,analogowy stopień wyjściowy w kl. A.

 

Mc

 

Czy można zlampizować dvd ? Ale tak aby działało to zarówno na płycie jak i hdd. Ewentualny kandydat ze starej szkoły NAD 5000.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zildjian, 1 Mar 2009, 20:31

 

>Mam w domu kilke odtwarzaczy.Jako ciekawostkę mogę zapodać,że dvd z twardzielem Pionierka rozwala

>na łopatki MF ze średniej półki z końca lat 90tych ale za to z full wypasem LC Audio

>-zegar,opampy,analogowy stopień wyjściowy w kl. A.

>

>Mc

>

>Czy można zlampizować dvd ?

 

O ile ma w środku miejsce to czemu nie?

 

>Ale tak aby działało to zarówno na płycie jak i hdd.

 

Istota lampizacji polega na wymianie jednego stopnia analogowego na inny. A ponieważ nie dokonuje się zmian w torze cyfrowym, to będzie działać i z płyty i z HDD.

 

Ewentualny kandydat

>ze starej szkoły NAD 5000.

 

NAD 5000 ma niespecjalnie atrakcyjny DAC (jak zdecydowana większość NADów). Jakoś mnie nie ciekawi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.