Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  443 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

równiez zgłaszam swoją przynależnośc do klubu. właśnie odebrałem swoje hl7. na razie tak jak u Wojtasa po zakupie, grają na kartonach w których przyjechały. i pięknie grają:) mówię wam, panowie - to jest harbeth fetysz:)

pozdr. idę słuchac muzyki:)

ps zła wiadomość - ceny hl7 wzrosną niebawem albo już wzrosły (chcociaz strona audiosystemu www milczy) o jakies 400pln i będą kosztować niestety (oczywiście wywoławczo) 7900pln. HL5 kosztują obecnie 9500pln.

pozdrII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrea - jeśli bedziesz w wawie to zadzwon - przypomne Ci mailem moj nr kom. Jeszcze nie wiem czy bedę w ten piątek w Wawie ale chyba tak. wiec jeśli bedziesz miał czas to moze na jakąś kawe lub herbatę (nie mylic z harbethem) w przelocie uda nam sie spotkać.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam Harbethowców!

 

>>parmenides

Niestety jak dotąd nie miałem okazji przetestować K6-tek z Naimem. Narazie grają u mnie z popularnym ostatnio wzmakiem typu "Gainclone" i nic nie wskazuje że w najbliższym czasie coś się w tej materii zmieni.

Może po obronie bedzie więcej czasu na próby z innymi-lepszymii klockami. Narazie siedze z nosem przy ekranie rzeźbiąc magisterke, a w drugim końcu pokoju Bill Evans wraz z swoja kapelą umila mi długie godziny spędzone przy kompie. I tak to leci...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lutowyn /czyli najnowszym/ numerze Stereophile jest recenzja kolumn Harbeth Super HL5. Jest bardzo pozytywna. Recenzent Sam Telling pisze tak o dźwięku: "If the glory of the Super HL5 is its neutral midrange, the treble is exceptionally well presented-extended, open and sweet" a dalej o basie "I thought the Super HL5 bass was exceptional.David did, too: full, rich, deep, warm without being woolly". A na koniec konkluduje: "The Harbeth Super HL5 is one of the finest speakers to come my way."

 

Ponieważ w wielu obecnych konstrukcjach Harbeth główną rolę odgrywa ten sam radialowy przetwornik myślę, że głosy pochwalne "spływają" przy okazji też na inne modele Harbethów..

 

Do odsłuchów użyto kilku wzmacniaczy /monobloków Parasounda Halo JC1 400W ,Musical Fidelity A5, Lavardin IS, Sugden 21a /. Tylko ostatni wydał się Mr.Telligowi nieco za słaby. Ponieważ sam mam Sugdena to mogę od siebie dodać ,że w pokoju 23m2 tylko w nielicznych przypadkach i przy wyjątkowo głośnych odsłuchach wzmak wpada w clipping. Najlepiej wypadły oczywiście monobloki , dając dynamiczny i kontrolowany dźwięk.

No i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie popadajcie w samozachwyt, z tego tekstu wynika,że Virgo są bardziej elastyczne ;-)

Ja chciałem kupić 5 i zestawić je z końcówką MACa , ale zbyt długi czas oczekiwania na kolumny zniechęcił mnie.

Ale nie żałuje ,kupiłem B&W 804 i jestem zadowolony.

Gdzieś tam jednak pozostała ciekawość tych Harbethów 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Harbeth to generalnie dobra i zasłużona firma. Martwi mnie natomiast że Spendory ostatnio są w Polsce słabiej widoczne. Jakoś się chyba dystrybutor mało o to stara, a to przecież druga zasłużona firma, chociaż ostatnio mniej ortdoksyjna niż Harbath.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to dokładnie ta sama recenzja. Teraz można ją przeczytać "w sieci".

Myślę, że każdy posiadacz Harbetha 7 z radością poczyta o swoich kolumnach.

Ja po przeczytaniu tej recenzji planuję zakup piach do obciążenia standów i kabli bi-wire.

 

Spendor 1/2 faktycznie wygląda inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarek: stary to jest recenzja z przed kilku lat! Dokładnie z numeru7-8/2000. Świeższa jest recenzja SHL5, bo z 11/2002. Ta cytowana przeze mnie ze Stereophila jest hyba najnowsza.Zresztą "super piątki" mają ostatnio najwięcej dobrej prasy. Tu jest jeszcze jedna z The Absolute sound z 7/2004:

http://www.theabsolutesound.com/newsletter/149/harbeth_shl5.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gutekbull: my tu popadamy w samozachwyt , to jet przecież Harbeth Club :) Żądzą więć nami emocje, których w tych głośnikach jest baaardzo dużo.

 

Oczywiście witamy przychylnie posiadaczy innych zacnych kolumn.

 

Zaraz, zaraz jak to było.... Już mam:

 

AP = B&W = Hi-Fi Harbeth = muzyka

 

:-0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam harbetowców

widać że zabrała się już niemała grupka ;-))

zastanawiałem się czy tu zawitać i w końcu to zrobiłem ;-)))

jestem szczęśliwym posiadaczem superpiątek

zakup jeszcze przed podwyżką

troszkę smutno zrobiło mi się jak dowiedziałem się że dystybutor podniósł ceny :-((((

i tak Harbethy są małe znane i troszkę że powiem elitarne, a do tego zaporowe działania dystrybutora

a może pan Shaw stwierdził że mu tak dobrze schodzą, że postanowił więcej zarobić?

no ale cóż zrobić

cieszmy się tym co mamy bo to szczególne monitory, ale to wiedzą chyba tylko posiadacze harbethów

 

harbeciarze wszystkich krajów łączcie się!!! he he he ;-)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozwa: wg. mnie powodem stopniowego "zejścia" Spendora w Polsce była drastyczna podwyższka cen tych kolumn jakieś dwa lata temu. Wtedy właśnie zamiast Spendorów 1/2, które nagle zdrożały z 7,5 Kzł na 11,5 Kzł kupiłem SHL5. Ta sama klasa dźwięku / jeśli nie wyższa / a kosztowały 7,9kzł. Inna sprawa,że " piątki" obecnie też nabierają rozpędu /cenowego/ w złym kierunku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> jodel: O co ten lament ? ;) Kupiłeś przed podwyżką - powinieneś się cieszyć ! I to jeszcze "5" : )

A ja też kocham Harbethy :-)))

(Żwłaszcza z ECI2 ;-)

 

Pozdr. Harbetczyków :-))

 

PS. A koszulki - albo chociaż klubowe slipki na plażę macie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> andrea29

może masz rację, po co ten lament

ale wkurza mnie że kolejne wyśmienite kolumny stają się dla wybrańców z grubym portfelem

mi się fuksnęło, że akurat w dobrym momencie sypnęło mi kasą

a o ECI2 już mówiłeś, ale chciałbym najpierw odsłuchać ;-))

z wzmakiem boda też jestem ciekawy

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.