Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  444 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

o super! i to jest jakaś konstruktywna rada, a nie kurcze prostacka w stylu: ''człowieku idź se do salonu..''

 

Coś mi się popierzyło w poprzednim poście...chodziło mi o tę super radę...

 

Przyznam ,ze nie mam pojecia jak brzmia te Harbethy,ale wyczytalem tu i tam

 

O to...ufff

 

Normalnie chciałbym loze64 żebyś był moim "doradzaczem". To było mega konstruktywne.

 

...coś mam problem z moim radiowym internetem....a ktoś kiedyś mi powiedział, że jest bardzo dobry, choć nigdy z niego nie korzystał...ale tak czytał :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się popierzyło w poprzednim poście...chodziło mi o tę super radę...

 

 

 

O to...ufff

 

Normalnie chciałbym loze64 żebyś był moim "doradzaczem". To było mega konstruktywne.

 

...coś mam problem z moim radiowym internetem....a ktoś kiedyś mi powiedział, że jest bardzo dobry, choć nigdy z niego nie korzystał...ale tak czytał :-)

Masz zdaje sie dzisiaj gorszy dzien.Moj wpis byl napisany prostym ,otwartym tekstem.Jezeli nie rozumiesz ...to coz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slawek - tutaj nie ma sie co denerwować jak koledzy mówią żebyś szedł na posłuchać do salonu bo nie ma takiego czegos jak idealne zestawienie - moze być idealne dla ciebie ale dla drugiego będzie inne lepsze

3 dobrze sie zgrywają z lebenem 300 ale to jest droższy wzmacniacz od kolumn , dobra lampa tez możesz spokojnie napędzić . To zależy tez czy chcesz zostawić w kolumnach w harbertach to co najlepsze czyli cukierkowa średnica czy jakoś yo bardzo złagodzić i iść w szybki tranzystor . Musisz wiedziec czego oczekujesz. Miałem kolegę co grała na accu za grube dziesiątki a teraz słucha na jakimś demonie w klasie d i mówi ze nie ma dla niego różnicy . Każdy by chętnie doradził ale to nie jest takie łatwie

Lista długa

Naim

Leben

Caspian m2

Luxman

Sugden

Dobra lampa

Itd itd

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaje sobie sprawe ze dobór wzmacniacza do p3esr nie jest łatwy jak do innych kolumn...

ale chodzi mi o coś innego... zapuszczam sondę wśrod szanownych forumowiczow i oczekuje propozycji...moze ktoś coś juz testował i wie z czym to się je.. pozbieram info, wyciągne wnioski i wtedy sam zdecyduje - przeciez to jasne, że to ja sobie wybiorę, ALE NA POCZĄTEK CHCE WIEDZIEĆ W CZYM SZUKAĆ...

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem takiego połączenia (Dayens, Meridian, P3ESR) u znajomego przez dłuższy czas. Nie było problemu z napędzeniem 3, w żadnym aspekcie.

 

no to niezły numer, ale wielkie dzięki za radę, jest to bardzo zaskajuące co piszesz....może dayens menuetto byłby też ciekawy? jest mocniejszy od ampino...

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Harbeth Naim 202/200 wypada fantastycznie. Amplifikacja jest przejrzysta, sprawdzona, nie psuje średnicy Harbeth i jednocześnie ma pełną kontrolę nad basem.

Edytowane przez skyrobin

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Harbeth Naim 202/200 wypada fantastycznie. Amplifikacja jest przejrzysta, sprawdzona, nie psuje średnicy Harbeth i jednocześnie ma pełną kontrolę nad basem.

 

Na pewno Twoja propozycja byłaby super ale spójrz na koszty... Sztuka w całym tym Sporcie jest uzyskanie świetnego brzmienia bez powodowania wielkich kosztów... I wiem że to możliwe:)

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wiesz, to napisz jak, bo tez chciałbym wiedzieć. Ja to myślę, że sztuką jest nie kupić za duże pieniądze badziewia, którego niestety w drogim przedziale cenowym nie brakuje. A sposobem jest słuchać i porównywać, najlepiej całe zestawy i u siebie.

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie.

Czym najlepiej zasypać skylany , audiosystem nie odpowiada na temat tego słynnego sky premium fill . Czy jest jakaś alternatywa ?

 

wierzysz w te bajki o zasypywaniu?

no pomyśl jakie to może mieć znaczenie.... nie szkoda Ci kasy?

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że najlepiej zasypką Alantan.

 

Marco, od ponad 3 lat słucham Harbethów. Przewinęły się 3 modele. Standów też kilka.

Amplifikacja – TAK robi różnicę

Akustyka –TAK…nieraz odsunięcie, dosunięcie, dogięcie daje bardzo wiele!!!

Jeśli uważasz, że zasypanie ich śrutem, zalanie woskiem czy mlekiem tudzież wypełnienie potem spod pachy coś da…to się myślisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wierzysz w te bajki o zasypywaniu?

no pomyśl jakie to może mieć znaczenie.... nie szkoda Ci kasy?

 

Miałeś , widziałeś w ogóle skylany ?Są bardzo lekkie , chcę je dociążyć i tym samym zwiększyć stabilność kolumny.

Co w tym dziwnego.Czy przez to polepszy się dzwięk , nie wiem wiele osób mówi że w zależności od zastosowanej podstawki dzwięk się zmienia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś , widziałeś w ogóle skylany ?Są bardzo lekkie , chcę je dociążyć i tym samym zwiększyć stabilność kolumny.

Co w tym dziwnego.Czy przez to polepszy się dzwięk , nie wiem wiele osób mówi że w zależności od zastosowanej podstawki dzwięk się zmienia .

Oczywiscie- bedzie o wiele lepiej.Trzeba je zasypac.Moje sa wprawdzie wykonane z innego materialu-same w sobie sa ciezkie,ale i tak mam wypelnione.Do tego uzyjesz "plasteline" w rodzaju Blu tack i bedzie radosc.serwus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie- bedzie o wiele lepiej.Trzeba je zasypac.Moje sa wprawdzie wykonane z innego materialu-same w sobie sa ciezkie,ale i tak mam wypelnione.Do tego uzyjesz "plasteline" w rodzaju Blu tack i bedzie radosc.serwus

Zgadzam się.

Co do wypełnienia to ten Skylan SKY Premium Fill za 45zł/kg to wydaje mi się po zdjęciach że to to samo co "ŻWIREK PIASEK KWARCOWY CZARNY" 3zł/kg ale intuicyjnie bo tego nie sprawdzałem nie wsypał bym tego bo myślę że z standa się zrobi instrument grzechotka. Jeśli faktycznie ten żwirek jest bardziej ciężki od piasku to co ja bym zrobił to pomieszał z piaskiem oczywiście suchym i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się.

Co do wypełnienia to ten Skylan SKY Premium Fill za 45zł/kg to wydaje mi się po zdjęciach że to to samo co "ŻWIREK PIASEK KWARCOWY CZARNY" 3zł/kg ale intuicyjnie bo tego nie sprawdzałem nie wsypał bym tego bo myślę że z standa się zrobi instrument grzechotka. Jeśli faktycznie ten żwirek jest bardziej ciężki od piasku to co ja bym zrobił to pomieszał z piaskiem oczywiście suchym i tyle.

Masz racje-mozna przetestowac tansza opcje.Prawdopodobnie chodzi w tym wszystkim o to,aby wypelnienie nie absorbowalo wilgoci.Z tym grzechotaniem to rowniez mozliwe.Inna sprawa,ze stojaczki dosyc kosztowne wiec dla spokoju byc moze trzeba pokusic sie o oryginalny zwirek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik slaaawek dnia 14.03.2016 - 20:53 napisał

wierzysz w te bajki o zasypywaniu?

no pomyśl jakie to może mieć znaczenie.... nie szkoda Ci kasy?

 

Miałeś , widziałeś w ogóle skylany ?Są bardzo lekkie , chcę je dociążyć i tym samym zwiększyć stabilność kolumny.

Co w tym dziwnego.Czy przez to polepszy się dzwięk , nie wiem wiele osób mówi że w zależności od zastosowanej podstawki dzwięk się zmienia .

 

Marco, myślę, że Sławek (ja zresztą też) chcieliśmy Ci tylko zasugerować, że zasypać owszem, ale nie koniecznie czymś co kosztuje krocie! Przecież chodzi tylko o zwiększenie wagi i stabilności standów. Jest masa możliwości, które są 20-krotnie tańsze niż 45 zeta za kilo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Marco, myślę, że Sławek (ja zresztą też) chcieliśmy Ci tylko zasugerować, że zasypać owszem, ale nie koniecznie czymś co kosztuje krocie! Przecież chodzi tylko o zwiększenie wagi i stabilności standów. Jest masa możliwości, które są 20-krotnie tańsze niż 45 zeta za kilo...

A i owszem.Kumpel przytargal z plazy wor piasku- wygrzal w piekarniku i jest zadowolony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.