Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  443 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj pożyczyłem od kolegi końcówkę mocy ATC P1, za preamp posłużył mój CA851N. Efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. SHL5 zagrały niesamowicie przejrzystym dźwiękiem o scenie nie wspomnę. Bardzo ciekawe doświadczenie:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast u mnie dziś dzień z bluesem....m40.1 jakby stworzone do tej muzyki ;-)

bez znaczenia kto na scenie B.B.King, Muddy Waters, Howlin Wolf....

ale królem dla mnie jednak jest ....J.L.Hooker...niesamowicie brzmi

wokal chyba nieosiągalny dla żadnych innych podstawkowych kolumn.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja cały czas nie rozumiem tego zachwytu nad wokalami z Harbethów - tyle razy słuchałem tych kolumn i nigdy nie doświadczyłem pięknie brzmiących wokali, o pozostałych aspektach brzmienia nawet nie wspominam. Miałem w domu 7ki i 5ki. Słuchałem w różnych warunkach 3-jek i 40.1.

Zawsze brzmienie było średnie lub słabe.

Może nie maiłem szczęścia ...............

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja cały czas nie rozumiem tego zachwytu nad wokalami z Harbethów - tyle razy słuchałem tych kolumn i nigdy nie doświadczyłem pięknie brzmiących wokali, o pozostałych aspektach brzmienia nawet nie wspominam. Miałem w domu 7ki i 5ki. Słuchałem w różnych warunkach 3-jek i 40.1.

Zawsze brzmienie było średnie lub słabe.

Może nie maiłem szczęścia ...............

 

przed chwilą w klubie Dynaudio napisałem że do tych kolumn polecam mocną lampę

chociaż wiem że są zwolennicy (pewnie jest ich więcej) mocnego tranzystora...

....i wychodzi z tego że są dwie szkoły.....

podobne jest z kolumnami Harbeth....jedni twierdzą że lampa drudzy że tranzystor

jest też jeszcze inna szkoła (nie mam pewności czy to dobre określenie) ci twierdzą że te kolumny

kompletnie nie graja.....do nich zalicza się Palton, który porównał m40.1 do zepsutego samochodu

....jak widzisz stary siedzisz w jednej ławce z Paltonem...;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br />...jak widzisz stary siedzisz w jednej ławce z Paltonem...;-)<br />

 

Mirosłav , przecież to nic złego siedzieć w jednej ławce z Paltonem i mieć podobne spojrzenie na brzmienie Harbeth.

Mnie osobiscie Harbethy nigdy nie przekonały do końca na tyle aby je mieć w swoim zestawie, chociaż ważny jest

wzmacniacz który będzie je napędzał. Ogólnie są OK i bez większych zarzutów ale fanfar też NIE MA.

W podobnej cenie albo zbliżonej są lepsze monitory i podstawkowce ( moim zdaniem ) jak chociażby produkty Sonus Faber

które nie mają sobie równych pod względem brzmienia i wyglądu.

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

 

 

Mirosłav , przecież to nic złego siedzieć w jednej ławce z Paltonem i mieć podobne spojrzenie na brzmienie Harbeth.

Mnie osobiscie Harbethy nigdy nie przekonały do końca na tyle aby je mieć w swoim zestawie, chociaż ważny jest

wzmacniacz który będzie je napędzał. Ogólnie są OK i bez większych zarzutów ale fanfar też NIE MA.

W podobnej cenie albo zbliżonej są lepsze monitory i podstawkowce ( moim zdaniem ) jak chociażby produkty Sonus Faber

które nie mają sobie równych pod względem brzmienia i wyglądu.

 

Magnepan może idź sobie potrolować na swoje nowe forum?nie masz bladego pojecia jak gra Harbeth,bo go tak jak w przypadku większosci klocków które opisujesz,nigdy nie słuchałeś. Zostaw ten klub w spokoju,bo tylko pożogę tu wprowadzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie... słuchałem prezentacji sonusow na audioshow w tym roku, i bardzo się zawiodłem. Oprawa pokazów to był przerost formy nad treścią. Niczym się nie wyroznialy w stosunku do 80 procent prezentowanych kolumn, no może poza wygladem.

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirosłav , przecież to nic złego siedzieć w jednej ławce z Paltonem i mieć podobne spojrzenie na brzmienie Harbeth.

Mnie osobiscie Harbethy nigdy nie przekonały do końca na tyle aby je mieć w swoim zestawie, chociaż ważny jest

wzmacniacz który będzie je napędzał. Ogólnie są OK i bez większych zarzutów ale fanfar też NIE MA.

W podobnej cenie albo zbliżonej są lepsze monitory i podstawkowce ( moim zdaniem ) jak chociażby produkty Sonus Faber

które nie mają sobie równych pod względem brzmienia i wyglądu.

 

Niezły żart jest w cenie...ale tu to taka jakaś żenada....Słuchałem Sonusów u dystrybutora bo wygląd faktycznie przyciąga uwagę, ale brzmienie stanowczo nie dorównuje wyglądowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirosłav , przecież to nic złego siedzieć w jednej ławce z Paltonem i mieć podobne spojrzenie na brzmienie Harbeth.

Mnie osobiscie Harbethy nigdy nie przekonały do końca na tyle aby je mieć w swoim zestawie, chociaż ważny jest

wzmacniacz który będzie je napędzał. Ogólnie są OK i bez większych zarzutów ale fanfar też NIE MA.

W podobnej cenie albo zbliżonej są lepsze monitory i podstawkowce ( moim zdaniem ) jak chociażby produkty Sonus Faber

które nie mają sobie równych pod względem brzmienia i wyglądu.

 

...oczywiście że to nie jest nic złego siedzieć w jednej ławce z Paltonem....jak ma smaczne śniadanie

to czemu nie ;-) ale poważnie ....Palton wydał swoją opinię nie słuchając m40.1 ale nawet jak nie słuchał

tych kolumn to też nic złego....nie każdemu muszą sie podobać

odnośnie babatular....ten gość co jakiś czas zagląda do klubu aby powiedzieć że te kolumny to tandeta

znam jego zdanie odnośnie Harbs od dawna...i po kiego czorta to samo ciągle gadać?...nie pasują i koniec...

dziś zajrzał ponownie do klubu aby powiedzieć że nie rozumie......jaki to ma sens?

aby jakoś to zinterpretować, najlepiej zrobić to na bykach i krowach....wygląda to tak

 

babatular jako gracz w palanta zajrzał do klubu szachowego aby okazać swoje zdziwienie

jak można siedzieć tak naprzeciw siebie w bezruchu i na dodatek być wpatrzonym w jeden punkt....

pewnie żaden z graczy nie ma zamiaru przerywać obliczania wariantów aby wytłumaczyć.....

...tylko powie w skrócie .....(już nie graczu w palanta)..... a palancie idz stąd....

doceniam kolumny Sonus Faber i jakbym miał odejść od m40.1 to nie w stronę Spendora czy Grahama

a właśnie Sonus Faber....wiem co bym zyskał ale też wiem czego by mi brakowało....

chyba tyle w temacie

Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja gdybym miał zmieniać to kupiłbym pmc 5.26. Ale to już 2 razy drożej jest.

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sonus Faber istnieje od kilkudziesięciu lat i wszystkie produkty które wyszły spod ręki Franco Serblina w 95% są wybitne.

Mówiąc o SF miałem na myśli głównie Extremy przy których Harbeth 40 wypada dość blado.

Wyluzuj. To co dla Ciebie wybitne dla kogoś innego może takie wcale nie być i odwrotnie. Na pewno zwolenników tezy o wybitności sonus faber znajdziesz w klubie sonus faber. Może więc to tam powinieneś te tezy kierować. Tak czy inaczej radości ze słuchania swoich sprzętów wszystkim życzę, niezależnie od preferencji klubowych.

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ci twierdzą że te kolumny

kompletnie nie graja.....do nich zalicza się Palton, który porównał m40.1 do zepsutego samochodu

....jak widzisz stary siedzisz w jednej ławce z Paltonem...;-)

 

Taka krytyka, to jak rekomendacja :). Jak ktoś jest głuchy, to i dla takiego Skiłzbox może być hindem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok,mnie Mak 6900 nie grał z Harbethem shl. Tobie gra,więc pozostanę przy tym,że to u mnie nie zagrało:)

 

u mnie Leben 660p nie zagrał z m40.1

...jest gościu który ma takie połączenie....i gra ;-)

 

A z jakimi kablami gra/nie gra w podanych zestawach, jeśli mogę spytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...oczywiście że to nie jest nic złego siedzieć w jednej ławce z Paltonem....jak ma smaczne śniadanie

to czemu nie ;-) ale poważnie ....Palton wydał swoją opinię nie słuchając m40.1 ale nawet jak nie słuchał

tych kolumn to też nic złego....nie każdemu muszą sie podobać

odnośnie babatular....ten gość co jakiś czas zagląda do klubu aby powiedzieć że te kolumny to tandeta

znam jego zdanie odnośnie Harbs od dawna...i po kiego czorta to samo ciągle gadać?...nie pasują i koniec...

dziś zajrzał ponownie do klubu aby powiedzieć że nie rozumie......jaki to ma sens?

aby jakoś to zinterpretować, najlepiej zrobić to na bykach i krowach....wygląda to tak

 

babatular jako gracz w palanta zajrzał do klubu szachowego aby okazać swoje zdziwienie

jak można siedzieć tak naprzeciw siebie w bezruchu i na dodatek być wpatrzonym w jeden punkt....

pewnie żaden z graczy nie ma zamiaru przerywać obliczania wariantów aby wytłumaczyć.....

...tylko powie w skrócie .....(już nie graczu w palanta)..... a palancie idz stąd....

doceniam kolumny Sonus Faber i jakbym miał odejść od m40.1 to nie w stronę Spendora czy Grahama

a właśnie Sonus Faber....wiem co bym zyskał ale też wiem czego by mi brakowało....

chyba tyle w temacie

babatular lubi tu zaglądać by poczytać zachwyty nad brzmieniem kolumn z plastikowymi midwooferami tanimi i przeciętnymi tweeterami; ściankami cieniutkimi jak portfel emeryta, skandalicznej jakości terminalami przyłączeniowymi, że o elementach zwrotnicy nie wspomniając.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

 

 

 

 

A z jakimi kablami gra/nie gra w podanych zestawach, jeśli mogę spytać?

 

U mnie to było z Transparentem.

 

 

babatular lubi tu zaglądać by poczytać zachwyty nad brzmieniem kolumn z plastikowymi midwooferami tanimi i przeciętnymi tweeterami; ściankami cieniutkimi jak portfel emeryta, skandalicznej jakości terminalami przyłączeniowymi, że o elementach zwrotnicy nie wspomniając.

 

Poczytaj może choć raz o założeniach projektu BBC. Poczytaj jaką specyfikację narzuciło BBC licencjonobiorcą,może w końcu zrozumiesz dlaczego głośnik jest z plastiku a ścianki "grają" Nie zapomnij też poinformować setek tysięcy zachwyconych "baranów"którzy dziś za ls3/5a Rogersa z numerem 1 2, lub 3 są skłonni płacić tysiące £ . Poinformuj też rzeszę "idiotów"którzy nie ulegli Twoim dobrym radą i kupili te nieszczęsne Harbethy,Spendory a teraz jacyś frajerzy jeszcze kupują Chartwelle i Grahamy. Zrób to wszystko,tylko na Boga nie męcz już konia w tym wątku,wróć do swoich genialnych Audio Phisic i daj nam spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

babatular lubi tu zaglądać by poczytać zachwyty nad brzmieniem kolumn z plastikowymi midwooferami tanimi i przeciętnymi tweeterami; ściankami cieniutkimi jak portfel emeryta, skandalicznej jakości terminalami przyłączeniowymi, że o elementach zwrotnicy nie wspomniając.

 

....pierwszy raz zajrzałem do Ciebie aby się dowiedzieć jaki masz sprzęt a w szczególności kolumny

a tam info.....strach tu podawać jakiekolwiek informacje o sobie - a już w żadnym razie na temat

sprzętu szczególnie jak jest znacznej wartości

;-) ;-) rozbawił mnie ten tekst, już kiedyś napisałem do ciebie że jesteś bojazliwy...pamiętasz?

wtedy chodziło o kable WILE chciałem dla zabawy zrobić zakład o flaszkę ale wycofałeś się rakiem....ostatnio nawet zapytałeś RafałaM jak zamieścił zdjęcie swojego pokoju ''czy się nie boi''

teraz wszystko jasne ...

babatular masz po prostu sraczkę-galopkę ;-) ;-) ....chyba Cię polubię ;-)....pisz ile chcesz o Harbs

 

A z jakimi kablami gra/nie gra w podanych zestawach, jeśli mogę spytać?

 

...rozmowy o kablach przeważnie wzbudzają emocje a w szczególności te które mam...więc... ;-)

....na literę W ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam sraczkę :)

A co do kabli WILE - to hm..........

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

babatular lubi tu zaglądać by poczytać zachwyty nad brzmieniem kolumn z plastikowymi midwooferami tanimi i przeciętnymi tweeterami; ściankami cieniutkimi jak portfel emeryta, skandalicznej jakości terminalami przyłączeniowymi, że o elementach zwrotnicy nie wspomniając.

 

Zagląda by zamącić kijem wodę i zburzyć wewnętrzny spokój naszego klubu. Tylko po co skoro wystarczy posłuchać harbethów z dobrą elektroniką i żadna rekomendacja nie jest im potrzebna. Miałem sporo kolumn, łącznie Audiophysicami, większość grała przyzwoicie choć ciągle czegoś mi brakowało. Harbethy sprawiły, że odkąd je mam, cieszę się muzyką:-)

 

To, że coś nie wygląda, nie znaczy, że nie gra....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.