Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  444 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jakbym miał jednym słowem określić m40.2 względem m40.1 to powiem tak.... '' łatwiejsze''

łatwiejsze do ustawienia jaki do wysterowania a co za tym idzie...jakkolwiek je postawisz jest dobrze....

natomiast drugi element powoduje że ma się wrażenie jakby wzmacniacz dostał dodatkowej mocy

brzmienie nabrało większego rozmachu, swobody, dynamiki, jest taka fajna energia grania

 

kolejna sprawa...może dziwnie to zabrzmi ale mam takie odczucie jakbym m40.1 wstawił do pokoju

który jest znakomicie zrobiony akustycznie...mniej więcej takie zmiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbym miał jednym słowem określić m40.2 względem m40.1 to powiem tak.... '' łatwiejsze''

łatwiejsze do ustawienia jaki do wysterowania a co za tym idzie...jakkolwiek je postawisz jest dobrze....

natomiast drugi element powoduje że ma się wrażenie jakby wzmacniacz dostał dodatkowej mocy

brzmienie nabrało większego rozmachu, swobody, dynamiki, jest taka fajna energia grania

 

kolejna sprawa...może dziwnie to zabrzmi ale mam takie odczucie jakbym m40.1 wstawił do pokoju

który jest znakomicie zrobiony akustycznie...mniej więcej takie zmiany

 

Szukam nowych kolumn i biorę te herbatniki też pod uwagę. Porownywales z atc 50/100 Pmc mb2se, fact 12, dynaudio c2 czy czymś innym w tej cenie?

 

Poczytałem już z czym je łączcie z SVART, więc to też dużo daje. Ja słucham wszystkiego (prawie) ale głównie rock, jazz, klasyczna... Pop, elektroniczna itd w mniejszym stopniu.

 

Jaki pokój min metrazowo polecacie do tych kolumn.

Edytowane przez Huberto1984

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbym miał jednym słowem określić m40.2 względem m40.1 to powiem tak.... '' łatwiejsze''

łatwiejsze do ustawienia jaki do wysterowania a co za tym idzie...jakkolwiek je postawisz jest dobrze....

natomiast drugi element powoduje że ma się wrażenie jakby wzmacniacz dostał dodatkowej mocy

brzmienie nabrało większego rozmachu, swobody, dynamiki, jest taka fajna energia grania

 

kolejna sprawa...może dziwnie to zabrzmi ale mam takie odczucie jakbym m40.1 wstawił do pokoju

który jest znakomicie zrobiony akustycznie...mniej więcej takie zmiany

Gratuluję nowych Harbsów :)

Kiedy spotykamy się na odsłuchu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam nowych kolumn i biorę te herbatniki też pod uwagę. Porownywales z atc 50/100 Pmc mb2se, fact 12, dynaudio c2 czy czymś innym w tej cenie?

 

Poczytałem już z czym je łączcie z SVART, więc to też dużo daje. Ja słucham wszystkiego (prawie) ale głównie rock, jazz, klasyczna... Pop, elektroniczna itd w mniejszym stopniu.

 

Jaki pokój min metrazowo polecacie do tych kolumn.

 

....nie porównywałem m40.2 z innymi kolumnami....jakoś nie było to potrzebne ;-)

kiedyś miałem przez 2 lata Dynaudio S25se i również myślałem o C2 ale potoczyło się inaczej

nie chcę robić jakiś porównań...w takim opisie zawsze będę stronniczy więc takie coś można

tylko o kant dupy rozbić ;-).....za bardzo lubię m40.2

 

jestem jak ten gość który tak bardzo kochał żonę że nie dostrzegał że żona nie miała jednego oka

...również nie widzę słabości Harbs... więc sam rozumiesz...

co do wzmacniacza....zrób tak jak SVART - lampa i tranzystor....tylko pozazdrościć ;-)

 

Gratuluję nowych Harbsów :)

Kiedy spotykamy się na odsłuchu?

 

....dajmy im jeszcze trochę pograć...wtedy wpadaj do mnie kiedy chcesz ;-)

Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Spieszę donieść, że po raz pierwszy w Polsce, na tegorocznym Audio Video Show gościć będzie Alan Shaw.

 

2.png

 

Tłumaczyć kto to, tutaj nie muszę ;)

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alan Shaw bardzo rzadko jeździ za granicę - dlatego ta wizyta to takie duże wydarzenie.

 

Widać, że doceniają popularność Herbatników (całkowicie zasłużoną) w naszym kraju.

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na miejscu wszystkich wielbicieli Herbaty, poprosiłbym o autograf na instrukcji obsługi :)

 

(na prospekcie to trochę nie wypada)

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to już koniec poszukiwań (a wierzę, że może być) to tatuaż ;)

 

Tego jeszcze nie grali :)

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,w weekend miałem okazję posłuchać u kolegi Miroslava jego nowych Harbetów m40.2 . Jako,że miałem okazję, często słuchać u Mirka modelu m40.1 siłą rzeczy nasunęły mi się różnice jakie, są między tymi dwoma modelami.

 

Po kilkunastu minutach odsłuchu pierwszą rzeczą na którą zwróciłem uwagę była delikatnie wyraźniejsza góra pasma,z lepiej odseparowanymi mikro dźwiękami, jak w starszych m40.1

 

Kolejna rożnicą po zmianie repertuaru, okazał się bardziej kontrolowany i krótko trzymany bass. Biorąc pod uwagę kubaturę pokoju Mirka to zdecydowana poprawa względem wcześniejszego modelu Harbsów, gdzie niekiedy było za dużo bassu i wpływał on niekorzystnie na równość grania całego pasma.

Ostatnią różnica winikajaca bezpośrednio z lepiej kontrolowanego bassu, jest poprawa równości przekazu całego pasma,średnica delikatnie cofnięta w m 40.1 w nowszych Harbetach przesunęła się do przodu na czym zyskał cały przekaz.

 

Podsumowując te kilka różnic, które usłyszałem ,można stwierdzić że m40.2 lepiej sobie radzą w mniejszych pokojach odsłuchowych dając bardziej wyrównany przekaz z lepiej ogarniętym bassem i delikatnie wyraźniejszą górą.

Myślę, że starsze Harbety są przeznaczone do większych pokojów i tam mogą, tak naprawdę pokazać pełnię swoich możliwości.

 

P.s

Dzięki Mirek za miłą gościnę i kolejny udany odsłuch :)

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to w modelu M40. 2 zaprojektowano calkiem nową zwrotnice. A to chyba wplynęło na większe różnice w brzmieniu. Z tego co mi mówił Miroslav to jest inna kolumna a nie podrasowany M40. 1 Może Miroslav napisz coś wiecej. Jak klimat jak energetyczność jak emocjonalnosc. Czy są bardziej naturalne niż M40. 1 Ale jestem ciekawy tych kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..w sumie to dość sporo napisałem na temat m40.2...cóż więcej mogę dodać

.....Damazy przyjeżdżaj sam ocenisz ;-)

zgadzam się z tym co napisał Domin ,, trochę lepsza góra,, ,, bardziej kontrolowany bas,,

,,równość przekazu całego pasma,, ...tyle że te elementy nie są najważniejsze

aby opisać 40tki to przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na emocjonalność i klimat grania

jak to wytłumaczyć tego nie wiem ;-) ...dziś wstawiłem do wzmacniacza w miejsce TFK ECC83 (gładkie anody

które bardzo mi się podobały) - Srebrne Mazdy....niesamowicie wciągające i klimatyczne granie

w tym brzmieniu jest wszystko co lubię a w niektórych elementach jest tego więcej niż się spodziewałem ;-)

kolumny które stawiają na emocjonalność przekazu trudno opisać a takie właśnie są m40.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy jest ktoś z Wrocławia / dolnośląskiego, kto pozwoliłby mi uprzejmie posłuchać swoich Harbethów 5? (wersja dowolna)

Chciałbym wpaść na godzinkę ze swoim wzmakiem i zobaczyć, czy to się zgrywa.

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Możecie się dopisać do wydarzenia na FB, które utworzył Harbeth (Harbeth at Audio Video Show 2017):

 

https://www.facebook.com/events/1748466315447110/

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

proszę o opinię n/t Harbeth HL-Compact 7ES-3. Do pokoju, około 18 m2, muzyka raczej spokojna (spokojny pop, trochę klasyki i opery). W połączeniu z Marantz PM 8005.

Chodzi mi o porównanie do KEF R300, wiem, że są znacznie tańsze, ale czy wyższa cena Harbeth jest uzasadniona?

Dzięki.

Edytowane przez sojer2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie czy Lux L-550AXII bez problemu napędzi kolumny Harbeth M30.1? Specyfikacja na stronie Harbeth informuje, że sugerowany wzmacniacz to 25W. Myślę jeszcze o Jadis I-35. Tylko ciągnie mnie do Luxman.

Posiadam PD-171A, wspaniały gramofon no i chcę wymienić wkładkę na MCLO a 550AX ma już phono LO.

Edytowane przez Tibor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki. Miro słuchałeś I-35? Najłatwiej byłoby kupić mi L-550AXII lub pójść inną drogą wybierając Jadisa I-35 no i dokupić phono stage. Mam już z dobrych parę lat PM7000 no i czas na zmianę. Tyle czasu wzmak tranzystorowy, chciałem przerzucić się na lampę. I-35 i L-550 są w klasie A.

Edytowane przez Tibor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.