Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  444 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Panowie, macie już spore doświadczenie z modelami harbetha - serdeczna prośba o wziącie udziału w ankiecie http://www.audiostereo.pl/harbethy-wybor-monitorow-na-wieczne-sluchanie-ankieta_136741.html , której wyniki wezmę również pod uwagę dokonując wyboru w przyszłości (po wszystkich odsłuchach) a zostały mi jeszcze 2 modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam się rozglądać za małymi monitorami (zmiany lokalowe). Nie wykluczam P3ESR.

Swojego czasu testowałem kilkanaście maluchów, stąd trochę sceptycznie podchodzę do prezentacji basu w tych konstrukcjach. Nie tego niskiego, ale basu w ogóle. Wszystko i tak zweryfikuje odsłuch, ale popytać nie zawadzi.

 

Co do P3 interesują mnie dwie sprawy:

1. Wasze wrażenia - P3 i płyty np. Jan Garbarek, Pat Metheny, Chuck Mangione, ale też jakiś starszy Pink Floyd, Dire Straits, Sade itp. klimaty. Zakładam że z wokalami, muzyką akustyczną problemów nie ma, a co z powyższym?

2. Zaglądam też na HUG. Czy ktoś z Was doświadczył czegoś podobnego? Trochę mnie ta informacja niepokoi.

 

http://www.harbeth.c...7es3-eucalyptus

 

Czy to jest przypadłość tego konkretnego forniru (eucalyptus), czy reszcie też się tak zdarza?

 

Tu póki co jestem na 119 stronie. Łatwe to nie było. ;). Do maja mam zamiar przejrzeć resztę i HUG pod kątem P3.

 

30.1 nie bardzo widzę z kilku powodów. Monitory Spendora, Dynaudio - raczej nie, inne aktywne też nie. Pozostaje mi Harbeth i SF.

 

Z góry wielka dziękówa za Wasze ewentualne refleksje.

 

Edytowane przez Mrok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

jak Waszym zdaniem Harbeth Compact 7ES-3 zagrają w połączeniu z Marantz PM8005 do muzyki: minimalizm, klasyczna kameralna, instrumentalna, folk, dobry pop; ulubieni artyści: P. Glass, Olafur Arnalds, Diana Krall, Adele, Lavinia Meijer, Satie, Richter, Daniel Hope, RIOPY, Tori Amos.Nie lubię przesadnego basu.

 

Dzięki za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego wzmacniacza. Ale do muzyki kameralnej, a trochę jej słucham pasują znakomicie. Moim zdaniem należy zestawiać je ze wzmacniaczami raczej neutralnymi. Te co grają po ciepłej stronie mocy mogą być z tymi kolumnami, pod warunkiem, że lubisz takie granie i np. Dylana, Cohena etc.

Wzmacniacz, wzmacniaczem ale o charakterze tego co podłączasz do kolumn, może decydować także źródło.

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzięki za odpowiedź. A co sądzisz o HL-P3ESR?

Harbeth Compact 7ES-3 trochę ponad budżet, który sobie wyznaczyłem, tj. 8000 tyś.

 

Za 9 tysięcy kupisz nowe harbeth 7 w salonie. Wystarczy trochę się potargować.

Niedawno były na Allegro za 5300. Słuchałem ich jak kupowałem od tego samego sprzedającego lebena. Na Olx w listopadzie zeszłego roku były za 5700 tez praktycznie nówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Cześć,

czy ćwiczył ktoś z Was przesiadkę z AP Tempo VI na SHL 5 Plus? Będę wdzięczny za krótki opis wrażeń.

Druga kwestia - nówki SHL 5 Plus za ile można wyrwać? Mam 1 sklep do którego zawsze wędruję z potrzebami audio i chciałbym wiedzieć jak mocno ich cisnąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piątek nie miałem słuchałem raz ale w nie swoim systemie. Miałem tempo 6 , dwa razy miałem 7es obecne posiadam tez takowe Harbeth gra większym dźwiękiem , większymi źródłami z barwniejszą średnicą prawie tak barwnie jak moje tuby. Tempo będą jedynie lepsze na basie , z tempo będziesz miał lepsza separacje trochę lepsza przestrzeń , tempo będą bardziej kierunkowe prawie jak tuby. Ogólnie uważam harbeth za ciekawsze kolumny.

 

15% powinieneś utargować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafna recenzja. Gram drugi tydzień siodemkami z lebenem. Cały czas uważam ze harbeth potrzebują więcej prądu ale mniej niż accutony. Średnica harbeth jest barwniejsza od accutonów góra nieco złagodzona ma mniej blasku i słabsze wybrzmienia niż ceramiki. Fajne kolumny na długie odsłuchy

 

Porownywał ktoś z Was drewniane podstawki z metalowymi? Nie wiem jakie zrobić póki co mam dość nietypowe

post-14012-0-29499100-1519582092_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

...rav73, bardzo wartościowy wpis....

Sonus Faber i Harbeth jest to trochę inna stylistyka grania że tak się wyrażę ....

jeżeli miałbym wstawić do siebie drugą parę kolumn to właśnie byłyby to Sonus Faber

pamiętam jak w miejsce Dynaudio S25 wstawiłem Harbethy i zapytałem syna co o tej zmianie myśli

....po chwili zastanowienia odpowiedział....Dynaudio to takie studyjne granie......

......Harbeth to takie koncertowe granie....

 

...kolumny Harbeth mają swoją rzeszę miłośników ale i przeciwników takiej prezentacji dźwięku nie brakuję

....natomiast o przeciwnikach kolumn Sonus Faber nie słyszałem ;-).......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

pamiętam jak w miejsce Dynaudio S25 wstawiłem Harbethy i zapytałem syna co o tej zmianie myśli

....po chwili zastanowienia odpowiedział....Dynaudio to takie studyjne granie......

......Harbeth to takie koncertowe granie....

 

Żałowałeś tej zmiany?

Pytam bo się zastanawiam nad wyborem: Dynaudio S25 czy Harbeth SHL5 plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Żałowałeś tej zmiany?

Pytam bo się zastanawiam nad wyborem: Dynaudio S25 czy Harbeth SHL5 plus.

Pytasz zbyt ogólnie. Dobre są jedne i drugie. Wiele zależy z czym zestawisz i jakie są Twoje preferencje brzmieniowe.

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałowałeś tej zmiany?

Pytam bo się zastanawiam nad wyborem: Dynaudio S25 czy Harbeth SHL5 plus.

 

....do dziś z żalu załzawiony chodzę ;-) .....ale poważnie....jest tak jak powiedział Skyrobin ,,dobre są jedne i drugie,,

istotna sprawą i chyba najważniejszą jest kwestia preferencji....co kto lubi

z pewnością S25se są bardziej ''wredne'' od Harbs bo potrzebują znakomitej elektroniki aby oddać swoje piękno

gość który kupił ode mnie S25 miał słaby sprzęt i myślał że wstawienie tak dobrych kolumn załatwi u niego sprawę

okazało się inaczej....powiedziałem że popełnia błąd - jakoś wtedy niedowierzał.... ale po roku zadzwonił i usłyszałem

,, miałeś rację,, .....wystawił S25 na sprzedaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam s52 Se ale mordowałem się z focus 140. Miałem kilkadziesiąt par kolumn w domu i focus zdecydowanie by stanęły na podium najgorszych. Co ciekawe w jednym czasie miałem genialne stare contour 1.1 i sf amator 1 które śpiewały muzykę. Kolega miał kilkudniowy romans z focus 160 i ma podobne odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak że śpieszę się ze zmianą ale chce posłuchać kolumn pokroju Harbeth, spendor, nie sprzedając swoich dotychczasowych. Chce poznać taki rodzaj brzmienia bo wciąż jestem na etapie budowy całego systemu. Mam wzmacniacz który bardzo lubię za barwę, ciepło oraz scenę dźwiękową, ale nie grzeszy mocą, 85w 8ohm i 140 4ohm.

 

Wpadły mi w oko jeszcze Spendor S100 może ktoś z Was słyszał o nich lub miał styczność ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....do dziś z żalu załzawiony chodzę ;-) .....ale poważnie....jest tak jak powiedział Skyrobin ,,dobre są jedne i drugie,,

istotna sprawą i chyba najważniejszą jest kwestia preferencji....co kto lubi

z pewnością S25se są bardziej ''wredne'' od Harbs bo potrzebują znakomitej elektroniki aby oddać swoje piękno

gość który kupił ode mnie S25 miał słaby sprzęt i myślał że wstawienie tak dobrych kolumn załatwi u niego sprawę

okazało się inaczej....powiedziałem że popełnia błąd - jakoś wtedy niedowierzał.... ale po roku zadzwonił i usłyszałem

,, miałeś rację,, .....wystawił S25 na sprzedaż

Ale jak zapewnimy im dobrą elektronikę (to mi się udało) i ustawienie daleko od ścian (tu poległem) to można mieć wspaniałe granie. S25 to duże wyzwanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.