Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  443 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znam tego wzmacniacza. Ale do muzyki kameralnej, a trochę jej słucham pasują znakomicie. Moim zdaniem należy zestawiać je ze wzmacniaczami raczej neutralnymi. Te co grają po ciepłej stronie mocy mogą być z tymi kolumnami, pod warunkiem, że lubisz takie granie i np. Dylana, Cohena etc.

 

 

Byłem wczoraj w salonie i słuchałem Harbeth Compact 7ES-3 oraz 30.1 z Marantzem PM8006 i ND8006 - PM8006 praktycznie nie różni się od mojego PM8005. Bardziej przypadły mi do gustu C7ES-3 ... Miałem wrażenie, że grają wyraźniej, bardziej przejrzyście niż 30.1.

Na chwilę podłączyliśmy też Hegla H90 - tutaj jakby więcej dynamiki.

Wrażenia bardzo pozytywne, świetne kolumny moim zdaniem. Na 90 % kupię C7.

Ciekawe jakby zagrały z Marantz PM-14S1 SE, który chyba jest zdecydowanie lepszy niż mój PM 8005 (8006)?

Edytowane przez tomek2018
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Grało to raczej słabo. Zdecydowanie lepiej współgra z naimem.

Na AS2017 harbethy były podłączone z Vincentem. Ktoś ma u siebie takie połączenie?

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam klubowiczów, bardzo przyjemnie czyta się Wasze posty, czuć dobry klimat (co przecież nie jest regułą na formum ;)).

 

Chciałbym poznać brzmienie Harbeth 30.1 i jeżeli ktoś z kolegów ma w planach sprzedaż swoich to proszę o kontakt na priv.

 

Obecnie posiadam Proac Response D2, które grają z Devialet 120. Ogólnie jestem zadowolony z dźwięku, ale od kilku lat, co jakiś czas spoglądam na Harbeth-y i chyba wreszcie pora spróbować tego smaku... ;)

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie, Harbethy 30.1 cieszą już oczy i uszy... są baaardzo muzykalne i przyjemne w długich odsłuchach.

 

Anuluję moją prośbę do klubowiczów o informację nt. sprzedaży 30.1 i zapisuję się do klubu z 30.1 ;)

Oczywiście, jeśli można ;)

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, Harbethy 30.1 cieszą już oczy i uszy... są baaardzo muzykalne i przyjemne w długich odsłuchach.

 

Anuluję moją prośbę do klubowiczów o informację nt. sprzedaży 30.1 i zapisuję się do klubu z 30.1 ;)

Oczywiście, jeśli można ;)

 

Pozdrawiam

Jacek

 

Gratuluję. Napisz szczęściarzu z czym u ciebie grają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powoli przymierzam się do kupna 30.1. No i myślę o standach. Na dzień dzisiejszy znam trzy firmy produkujące standy dla Herbatników. Są to Hi Fi Racks, Something Solid oraz niemiecki Tontrager. Hfr to koszt 599GBP, SS to 330GBP i TT aż 1000Euro. TT nie ma dilera w Anglii i musiałbym kupić bezpośrednio od nich. Co prawda cena zawiera bezpłatną wysyłkę i ubezpieczenie ale to i tak sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnich dniach trochę korespondowałem z Harbeth'em i podpytywałem i rekomendacje, ustawienia etc. Być może kogoś z Was zainteresuje fragment korespondencji.

 

"We do not recommend any one perfect set-up, our speakers are designed to be as equipment friendly as possible so they work well with all kinds of products giving customer plenty of choice and ability to experiment. You might find you get a tighter bass with solid state power amps, but I would recommend auditioning something first and if possible borrowing a solid state power amp from your local dealer so you can hear the difference in your system and your listening room as the room and other equipment makes a big difference."

 

Na marginesie, u mnie raczej mocy nie brakuje ;). Bardziej odnosi się to wzmacniaczy lampowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnich dniach trochę korespondowałem z Harbeth'em i podpytywałem i rekomendacje, ustawienia etc. Być może kogoś z Was zainteresuje fragment korespondencji.

 

"We do not recommend any one perfect set-up, our speakers are designed to be as equipment friendly as possible so they work well with all kinds of products giving customer plenty of choice and ability to experiment. You might find you get a tighter bass with solid state power amps, but I would recommend auditioning something first and if possible borrowing a solid state power amp from your local dealer so you can hear the difference in your system and your listening room as the room and other equipment makes a big difference."

 

Na marginesie, u mnie raczej mocy nie brakuje ;). Bardziej odnosi się to wzmacniaczy lampowych.

 

Kiedyś byłem przekonany,że do Harbeth tylko lampa. Po długiej znajomości z tą marką wiem,że nie tylko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...z tranzystorem grają całkiem nieźle, polecam LFD do Harbeth-ów.

No na HUG też wielu Harbeciarzy tak uważa. Nigdy tego połączenia nie sprawdziłem. Shaw uważa,że Harbeth zagra z każdym prawidłowo zaprojektowanym piecem,choć odnoszę wrażenie,że do lamp się dystansuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dealera w PL chyba nigdy nie było. Ale te integry grają znakomicie.. na forach Harbeth krąży opinia że to najlepsza integra do Harbeth HL5. U mnie gra LFD z 7 i jest naprawdę dobrze.

Napisz coś więcej. Bardzo interesuje mnie ten LFD. Jakaś fotka,albo link?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..co takiego mają w sobie wzmacniacze LFD że padają takie opinie ? ,, najlepsza integra do Harbeth,,

... może inaczej.... Pass, Gryphon, Boulder, Mark Levinson itd. co tym wzmacniaczom brakuje żeby to samo powiedzieć

,,najlepsza integra do ......,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie chodzi o jakiś rodzaj synergii. Tylko ta synergia dla każdego oznacza coś innego,dlatego Harbeciarze grają na różnych piecach. Shaw w jakiś sposób dystansuje się od lampy,nie czyni tego wprost,ale w jego wpisach można to i owo przeczytać:)) a mnie połączenie Lebena 300F z P3 i z 30.1 bardzo się podobało.

Uważam wrecz,że w malutkich pokojach P3 z trzysetką Lebena to audiofilski raj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak piszą użytkownicy Harbeth-ów na największym forum poświęconym marce. Z mojej strony, potwierdzę tylko - synergia. Kolumny pewnie zmienię, wzmacniacza już nie szukam, warto posłuchać jak ktoś będzie miał okazję. LFD LE mk3 silver signature lub LFD Mark LE V.

_ . . _

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak piszą użytkownicy Harbeth-ów na największym forum poświęconym marce. Z mojej strony, potwierdzę tylko - synergia. Kolumny pewnie zmienię, wzmacniacza już nie szukam, warto posłuchać jak ktoś będzie miał okazję. LFD LE mk3 silver signature lub LFD Mark LE V.

Tak piszą....teraz :))

Na HUG było już wiele mód. Był Naim,Sugden,Croft,Quad,była Rega,był Sonneteer. Teraz jest LFD.Symptomatyczne jest to,że zawsze są to brytolskie marki:))

Kolumny będziesz zmieniał na Harbeth?bo jeśli na coś innego,to synergia może się rozjechać i trzeba będzie amplifikacji szukać od nowa :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.