Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  443 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Koledzy, czy ktoś w okolicach Rybnika, Cieszyna, Bielska-Białej ma P3ESR i chciałby mnie zaprosić na półgodzinny odsłuch, albo chciałby wziąć je pod pachę i przyjechać do mnie?

Aktualnie posiadam RLS Callisto IV i zastanawiam się nad przesiadką właśnie na P3ESR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy P3esr nie zgubią się e 18m2 ?

Słuchałem ich ale w 12m i było pięknie. Czy 18-20 metrów to dls nich za dużo ?

 

Czy może lepszym rozwiązaniem będą 30.1?

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy P3esr nie zgubią się e 18m2 ?

Słuchałem ich ale w 12m i było pięknie. Czy 18-20 metrów to dls nich za dużo ?

 

Czy może lepszym rozwiązaniem będą 30.1?

Zdecydowanie 30.1 zagrają pełniej,tylko jeśli uległeś magii P3,to choć 30.1 to świetny głośnik,będzie Cię nosić. P3 mają to niebywałe coś!

Weź oba i posłuchaj,może się okazać,że maluchy Ci zagrają i sprawa załatwiona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. A czy może inne SHL5 lub 7es ? Będą za duże do tego metrażu?

C7 z pewnością nie,natomiast jeśli SHL pierwszej generacji,to owszem,tam bas potrafi narozrabiać. SHL5 Plus i 40 Anniverasary to już inna bajka,jesli nie spaprzesz nic wzmacniaczem,to zagrają pięknym soundem,z wielobarwnym i świetnie kontrolowanym basem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Rozumiem z tego że SHL5plus lub i 40 Anniversary nie muszą być za duże do 18m ? Bas nie będzie dominował ?

Jeśli wzmacniacz je uciągnie,to nie. Posłuchaj w domu,wiem że to truizm,ale tylko to daje szanse na sukces :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. A czy może inne SHL5 lub 7es ? Będą za duże do tego metrażu?

Jak sam nie sprawdzisz nie będziesz wiedział niestety.

 

Sam jestem zdania, że lepiej mieć mniejsze kolumny niż za duże, ale to wszystko jest kwestią indywidualną. Dużo zależy od pomieszczenia, od sprzętu towarzyszącego, muzyki, gustu. Słyszałem i chyba czytałem tu na forum opinie w stylu: Patrzcie, u Pana Paucły to 40.1 w takim małym pomieszczeniu, to nie może grać itd a jak myślisz, że człowiek który ma kontakt ze sprzętem w sposób zawodowy i wysłuchał setek jeżeli nie tysięcy zestawów sam słuchał by na czymś co w jego pomieszczeniu nie gra, jestem więcej niż pewny, że nie. Więc polecam wykonać odsłuch u siebie, nie ma innej rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

trudny wybór maluchy czy shl5. Obydwie konstrukcje zagrają w 18m2 świetnie. Jeżeli będziesz używać shl5 do czegoś więcej niż stereo, np do filmów warto zastanowić się nad tą konstrukcją.

Co do basu to w shl5 jest bardzo kulturalny i nigdy nie odczujesz, że jest go za dużo. Co do wyjątkowości P3 to podpisuję się pod tym twierdzeniem - są absolutnie wyjątkowe:) A może shl5 mają to samo i więcej? Co byś kolego nie wybrał, tutaj nie ma złego wyboru!

Edytowane przez mercandede
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagrają jedne i dtugie, ale szkoda mijsca w takim metrażu. Na Twoim miejscu brałbym P3, chyba ż e planujesz przeprowadzkę- shl5- i w 35 m dają radę.

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeszcze nie wiem, ale na pewno inny klub :). Być może kiedyś jeszcze wrócę do Herbatników, ale sami wiecie jak to jest z audiofilią nervosą...

 

Sam dźwięk 40.1 wiadomo, poezja ;-]. Korci jednak zmiana na coś po prostu innego, być może niekoniecznie lepszego lub lepszego w innym aspekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu miałem ten sam pomysł,najpierw JBL,potem Klipsch. Po tych przygodach uświadomiłem sobie,że jestem uzależniony o RADIALu i wróciłem do klubu,tracąc przy tym masę kasy...ale nauka zawsze jest kosztowna :)))

Trzymam kciuki za powodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..poprzez takie zmiany nasze hobby staje się ciekawsze....przeważnie ''korci'' gdy w brzmieniu coś nie pasuje - zawsze tak jest ;-)

najważniejsze aby znaleźć swoje granie.....jeżeli nie Harbeth to może S16hertz....

 

cieszę się że już mam to za sobą....jeżeli nie w tym roku to z pewnością na wiosnę ale chcę zrobić sufit....

...gdy człowieczyna ma już docelowe kolumny to jeszcze ,,korci,, akustyka pokoju ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem u Rafała systemu z kolumnami od Grzesia i to jest zupełnie inne granie, dynamika, wykop i szczegółowość. Tam nie ma litości :). Harbeth to stara i niezwykle komfortowa limuzyna klasy S :).

He he jakbym siebie slyszał,kiedyś :))

Pewnie spotkamy się w tym klubie,jak już się wyszalejesz :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy z nas szuka swojego brzmienia i jakiekolwiek zmiany są rzeczą naturalną i zarazem normalną

dziś przeczytałem recenzję m30.2 Anniversary..... W. Pacuła napisał ciekawe zdanie z którym całkowicie się zgadzam

 

„dlaczego Harbethy?” Bardzo trudno mi na to pytanie odpowiedzieć. Po prostu tak się z nimi zżyłem, że trudno mi sobie wyobrazić na ich miejscu jakieś inne konstrukcje. Nie dlatego, że model M40.1, czyli kolumny referencyjne „High Fidelity”, to najlepsze kolumny na świecie – stanowczo nie! Tyle tylko, że pomimo ich wad i słabości potrafią pokazać muzykę w tak nieprawdopodobnie naturalny sposób, że niemal każda inna kolumna brzmi przy nich artefaktowo.

 

...swoje już znalazłem i dlatego uważam m40.2 za kolumny doskonałe.....ano dlatego... że trafiły w mój gust

mnie jako miłośnikowi m40.2 nie bardzo wypada pisać o słabościach tych kolumn ;-) zostawiam to innym

Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.