Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  443 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, Margin napisał:

Szanowni!

Dołączam do Was ze swoją parą SHL5+ w wersji Tiger Ebony. 

Wiem jużod Was, że warto uzbroić się w Q-Bricks, a od siebie mam pytanie, na które wyszukiwarka nie znalazła odpowiedzi: Co ze zworkami? Jakie druty są w środku SHL5+? Co warto wpiąć zamiast fabrycznych blaszek i czy można spodziewać się poprawy dźwięku? 

Pozdrowienia!

Cześć,

szczerze. Q-brocks olej, zworki, blaszki olej - zostaw, w środku są Van Damme Blue Studio Grande więc jeżeli chcesz zaoszczędzić fortunę na kable głośnikowe kup sobie identyczne kable do podłączenia ze wzmacniaczem (tak poradził mi bardziej doświadczony kolega z forum). Jestem bardzo zadowolony. Na spokojnie Pani kolego, na spokojnie:) No i gratuluję głośników, kapitalne.

 

 

 

Edytowane przez mercandede
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Margin napisał:

Dźwięk przypominał mi stare lampowe radio, ale miał fantastyczną rozdzielczość!

Jak pierwszy raz w życiu usłyszałem Harbethy na dedykowanym odsłuchu, a były to właśnie 30.1 to odniosłem podobne wrażenie. Myślę sobie, ale coś jakby koc, a jednocześnie tyle detali i znikanie kolumn. To taki pierwszy efekt, bo bardzo szybko takie granie mnie urzekło. Mi od 30.1 bardziej spodobały się C7ES-3, z racji lepszego basu właśnie. W sumie najbardziej podobały mi się SHL5+, ale były za duże do mojego metrażu. Tak wtedy myślałem, obecnie wiem, że raczej dały by radę. Wybarwienie także tygrysie...

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już w klubie spendora, ale ten klub ma znacznie większą popularność. 

Czy któryś z kolegów porównywał brzmienie najmniejszych Harbeth p3esr ze Spendorami s3/5R2? Jak bardzo są podobne lub różne od siebie? Posiadam P3ESR i zastanawiają mnie te Spendory bo mam wrażenie, że są niedoceniane, ale nie słyszałem ich niestety.

Edytowane przez marcin321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2019 o 22:49, Margin napisał:

 


Dzięki Jaxcek! Muszę pokazać ten wpis mojej lepszej połowie- niezła była awantura w domu o to wybarwienie. :)

Gram z: Cayin A88t, pre iFi iPhono, Technics SL 1210 M5G, DAC Audionemesis DC1 VLE, transportem plików i Tidala jest Malina z Allo Digione. CD aktualnie brak.

Zanim kupiłem SHL5+, słuchałem M 30.1. Przez pierwszą godzinę ich sposób prezentacji muzyki był szokiem! Dźwięk przypominał mi stare lampowe radio, ale miał fantastyczną rozdzielczość!
Jedyna rzecz, która w moim systemie raziła, to pogrubiony wysoki bas, który na dłuższą metę męczył.

SHL5+ są pozbawione tej cechy i z racji choćby większej obudowy, są swobodniejsze. Ale mimo super tweetera uważam, że M30.1 dobitniej pokazywały niuanse w nagraniach i miały tę uroczą mgiełkę, której większym braciom brakuje.

Ciekaw jestem innych modeli Harbetha, a zwłaszcza starych generacji...

 

 

A w jakim metrażu słuchasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2019 o 02:41, Margin napisał:

Jedna rzecz jeszcze zaprząta mi głowę:
Czy faktycznie między standem Rogoza, a Skylanem do SHL5, jest taka kolosalna różnica na korzyść Skylan?

naturalna kolej rzeczy - wybór standów:) Czy wybrać plastikowe, drewniane czy metalowe. Rogoza od skyline różnią się jedynie wyglądem. Nie zapomnę rozmowy z leśnym dziadkiem z Pro Audio Bono, który zapewniał mnie o wyjątkowości swojej konstrukcji, którą to wycenił o 100 zł taniej niż skyline. Przechodząc do konkretów - różnicy nie usłyszysz, chociaż koledzy pewnie się ze mną nie zgodzą. Gdybym kupił standy za 2,8 k, też chciałbym trwać przy przeświadczeniu, że są warte swojej ceny i wszystko brzmi wyjątkowo, szczególnie zasypując dedykowanym groszkiem ;) Moim zdaniem cena nie jest adekwatna do konstrukcji u użytych materiałów - w końcu polujemy na hobbystów (jeleni). Ale jeżeli kwota nie stanowi problemu, podobają ci się to twój wybór i nikomu nic do tego:)

Wielu z nas poszło dwoma drogami - jedna to mieć spokój, nie zastanawiać się i kupić skyline i zaakceptować ich wygląd lub wybrać konstrukcję otwartą (drewnianą) odpowiednik metalowych Harbeth Foundation Stands. Można takie standy wykonać we własnym zakresie za 200-300 zł?, można kupić stołki z IKEA Oddavar i nie zakadać siedziska koszt za 2 szt. 80 zł (pomysł stosowany za granicą, a powiedział mi o nim kolega z forum). Drewno pod względem akustycznym sprawdzi się bardzo dobrze. Czy standy za 2,8 k sprawdzą się tak samo dobrze jak takie za 80 zł. Wg mnie tak. Sam mam stołki a stałem przed takim samym dylematem. 

Cieszę się, że już mam ten temat za sobą. Lekka ładna konstrukcja zamiast metalowych katafalków. Harbeth to klasyk z klasą, moim zdaniem ładniej wygląda na lekkiej drewnianej konstrukcji.

 

 

 

Edytowane przez mercandede
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam SHL Plus na otwartych stołkach Oddvar. Harbeth lubi drewno i na nim czuje się doskonale. Skylan to też dobry wybór tylko w większych pieniądzach. Canada w UE nie jest,więc cło zabija w Europie ten produkt. Piękne standy,drewniane,produkuje bawarski Tonträger,koszt wszystkich poza 40.2 to...1000€ całkowicie ktoś zwiariował,biorąc nawet pod uwagę fakt,że są wykonywane bez użycia śrub i chyba kleju,to cena jest po prostu chora i pewnie z tego powdu nie ma chętnych do ich dystrybucji. Kolejny producent to  HIFI Racks. Brytole z okazji wersji Anniversary wyprodukowali dla SHL bardzo ładne podstawki,koszt to cirka 2500 na złotówki w kolorze orzech. Jeden z klubowych Kolegów kupił od nich standy pod 40.2,widziałem fotki-piękne. Jeśli natomiast chcemy podróżować w klasie ekonomicznej,to zakup Oddvar jest bardzo uzasadniony. Można je pięknie wymalować,cieszyć się życiem a resztę wydać na płyty:))

W dniu 26.01.2019 o 12:46, marcin321 napisał:

Pisałem już w klubie spendora, ale ten klub ma znacznie większą popularność. 

Czy któryś z kolegów porównywał brzmienie najmniejszych Harbeth p3esr ze Spendorami s3/5R2? Jak bardzo są podobne lub różne od siebie? Posiadam P3ESR i zastanawiają mnie te Spendory bo mam wrażenie, że są niedoceniane, ale nie słyszałem ich niestety.

Przewrotnie napiszę Ci tak,P3 mają Radial2 i to robi cholernie dobrą robotę w tych paczkach. Przy całym szacunku do Spendora,tam jest inna membrana,która nie zagta tak jak Radial2.Miałem P3 i zawsze będę uważał,że jest to magic speaker.

W dniu 28.01.2019 o 02:41, Margin napisał:

Jedna rzecz jeszcze zaprząta mi głowę:
Czy faktycznie między standem Rogoza, a Skylanem do SHL5, jest taka kolosalna różnica na korzyść Skylan?

Jest!bo Rogozy całkowicie zabijają Harbeth sound. Te standy są za ciężkie i Harbeth na nich gaśnie. Generalnie z moich doświadczeń a oprócz 40.2 posiadałem wszystkie współczesne Harbethy,te kolumnu potrzebują open frames stand i na nich śpiewają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rogozy całkowicie zabijają Harbeth sound. Te standy są za ciężkie i Harbeth na nich gaśnie.



Studiując klub Harbetha, wcześniej dotarłem do takich Twoich opinii i mimo, że nie mam porównania ani ze Skylanem, ani ikeowskim taboretem, za cholerę nie mogę powiedzieć o dźwięku SHL5+ na standzie Rogoza (w dodatku do połowy zasypanym), że jest zgaszony.

W pierwszych godzinach, kiedy zacząłem grać Harbethami, miałem wrażenie trochę suchej średnicy, w porównaniu do 30.1, które były u mnie na testach i stanęły na lekkich standach Atacama.
Ale mam wrażenie, że 30.1 to zupełnie inna- wrodzona uroda grania i nie ma co porównywać tych dwóch modeli do siebie.
Dla mnie Ideałem, byłoby połączenie basu, otwartości i oddechu SHL5+ ze średnicą i górą 30.1, która niby podana jest zza mgiełki, ale paradoksalnie informacji i niuansów te kolumny pokazują więcej.

Wracając do lekko suchej średnicy w moich pierwszych godzinach grania SHL5+ na Rogozach:
Zdiagnozowałem, że w moim systemie za tę suchość odpowiadała lampa 6SN7 we wzmaku.
Wymieniłem 181-Z Treasure na poczciwego Tung-sola wgt i jest fajnie.

Oczywiście szukam optymalnego rozwiązania, stąd moje pytania do Was.
Dziękuję za wszelką pomoc i rady!

Jutro jadę do Ikei. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No takie mam doświadczenia z Rogozem :)

Moim zdaniem odpowiedzialny za to jest materiał,z którego wykonane są standy. Jak wiesz Harbethy grają całą obudową,dlatego te zamierzone wibracje inaczej zachowują się na drewnie i kompozycie jakim jest Skylan. Jak kupisz Oddvary i postawisz na nich SHL Plus,to dotknij sobie podczas słuchania muzyki,jak zachowują się nogi tych taboretów. Drewno mz potrafi bardzo dobrze współgrać z tą unikalną organicznością dźwięku Harbethów. Co do porównań 30.1 a SHL,to po wprowadzeniu wersji Plus,ja mam takie odczucia,że 5 są bardzo spójne i przejrzyste, bas sprężynka i naturalna skala dźwięku,30.1 grają przy SHL Plus trochę skrajami pasma a środek jest bardzo podobny,to w końcu też Radial2,tylko skala mniejsza.Z całej tej herbacianej rodziny w znaczący sposób odstają C7 w wersji III. Grają starą,piękną barwowo szkołą Harbetha. Bardzo niedoceniane kolumny,sam nie potrafiłem się jakiś czas do nich przekonać,ale jak wejdą za skórę,to człowiek przepadł:) Nie znam wersji Anniversary i zdaje się w Polsce nie da się ich posłuchać

poza skalą są 40.2 to jest już galaktyczne granie i tam niczego już rozkminiać nie trzeba:))

Daj znać jak spiszą się Oddvary.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No takie mam doświadczenia z Rogozem :)

Moim zdaniem odpowiedzialny za to jest materiał,z którego wykonane są standy. Jak wiesz Harbethy grają całą obudową,dlatego te zamierzone wibracje inaczej zachowują się na drewnie i kompozycie jakim jest Skylan. Jak kupisz Oddvary i postawisz na nich SHL Plus,to dotknij sobie podczas słuchania muzyki,jak zachowują się nogi tych taboretów. Drewno mz potrafi bardzo dobrze współgrać z tą unikalną organicznością dźwięku Harbethów. Co do porównań 30.1 a SHL,to po wprowadzeniu wersji Plus,ja mam takie odczucia,że 5 są bardzo spójne i przejrzyste, bas sprężynka i naturalna skala dźwięku,30.1 grają przy SHL Plus trochę skrajami pasma a środek jest bardzo podobny,to w końcu też Radial2,tylko skala mniejsza.Z całej tej herbacianej rodziny w znaczący sposób odstają C7 w wersji III. Grają starą,piękną barwowo szkołą Harbetha. Bardzo niedoceniane kolumny,sam nie potrafiłem się jakiś czas do nich przekonać,ale jak wejdą za skórę,to człowiek przepadł:) Nie znam wersji Anniversary i zdaje się w Polsce nie da się ich posłuchać

poza skalą są 40.2 to jest już galaktyczne granie i tam niczego już rozkminiać nie trzeba:))

Daj znać jak spiszą się Oddvary.

jeszcze suplement dotyczący Oddvar,z deklami,czyli siedziskami Harbethy grają masywniej,z większym body,bez siedzisk,czyli na całkiem otwartej konstrukcji,grają bardziej eterycznie,zwiewniej. Trzeba eksperymentować :))

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Margin napisał:

Jutro jadę do Ikei. :) 

nie zapomnij tylko zrobić sobie dobrze, kupując za zaoszczędzoną momonę dużo fajnych płyt.

dobra decyzja. W przyszłości może ktoś ci pożyczy inne standy i porównasz. Jak już zaczniesz słuchać zapomnisz o tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, Jamówię said:

Przewrotnie napiszę Ci tak,P3 mają Radial2 i to robi cholernie dobrą robotę w tych paczkach. Przy całym szacunku do Spendora,tam jest inna membrana,która nie zagta tak jak Radial2.Miałem P3 i zawsze będę uważał,że jest to magic speaker.

Mam P3 i jestem mega zadowolony, ale ciekawy Spendora którego nie słyszałem po prostu. Jeśli Ty również nie słyszałeś S3/5R2 to z całym szacunkiem mowa o Radial niewiele dla mnie zmienia, a wokół harbetha stworzył się jakiś kult którego nie ma wśród spendora i dlatego te paczki wydają mi się niedoceniane. Cóż, muszę posłuchać gdzieś. Pozdrawiam.

Edytowane przez marcin321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie odkryje ameryki jeśli powiem, że harbeth na swój sposób "upiększa", "zaokrągla" dźwięk i może to właśnie spendor jest jeszcze bardziej naturalny, nie wiem tego. 

Edytowane przez marcin321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, marcin321 napisał:

Chyba nie odkryje ameryki jeśli powiem, że harbeth na swój sposób "upiększa", "zaokrągla" dźwięk i może to właśnie spendor jest jeszcze bardziej naturalny, nie wiem tego. 

To stereotyp z czasów BBC Dip,który w najnowszej odsłonie Shaw całkowicie zlikwidował. Pewnie będą fani,którzy wolą starego,troszeczkę zaokrąglonego Harbetha. Obecne modele są bardzo neutralne i oczywiście jak to u Harbetha,do bólu naturalne,niczego nie upiększają.

Godzinę temu, marcin321 napisał:

Mam P3 i jestem mega zadowolony, ale ciekawy Spendora którego nie słyszałem po prostu. Jeśli Ty również nie słyszałeś S3/5R2 to z całym szacunkiem mowa o Radial niewiele dla mnie zmienia, a wokół harbetha stworzył się jakiś kult którego nie ma wśród spendora i dlatego te paczki wydają mi się niedoceniane. Cóż, muszę posłuchać gdzieś. Pozdrawiam.

To sobie porównaj a kult?czy ja wiem,nawet jeśli,to znikąd się nie wziął :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metalowe standy są niedobre dla Harbethów i vice versa.

A tak na poważnie to zastanawiam się do czego nadają się metalowe standy. Przychodzi mi na myśl że tylko do kwiatów.

Pozdrawiam,Paweł

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2019 o 10:27, Witold Pawlak napisał:

Cena za 30.2 Anniversary jest sensacyjna,wręcz nieprawdopodobnie niska. Cuda! Jeśli jesteś poważnie zainteresowany,to zadzwoń do gościa,umów się i jedź. Na miejscu sprawdź i jeśli to prawda,kup :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, motiff napisał:

Magnes neodymowy, mam i stosuję. Nie uszkadza, kiedy stosujesz delikatnie w 4 rogach
https://allegro.pl/oferta/uchwyt-magnetyczny-magnes-neodymowy-um-40x20-90-kg-6922142010

Dziekuję z podpowiedzi, skorzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra... Od wczoraj gram na Oddavarach i przyznaję- prawdą jest, że to zupełnie inny dźwięk, niż na ciężkich, metalowych standach.

Ale będę bronił Rogoza, bo dźwięk na nim nie jest gorszy. Jest po prostu inny.
Drewno faktycznie daje dźwiękowi- jak napisał Jamówię- eteryczność. Akustyczna kameralistyka na Oddavarach bez siedzisk, brzmi zjawiskowo! Ale kiedy zaczyna grać gęsto zaaranżowana muzyka, w moich warunkach odsłuchowych, w brzmieniu robi się bałagan i bas zaczyna niekontrolowanie dudnić.
Montaż blatów zdecydowanie pomaga opanować sytuację, ale niestety już kosztem tej eteryczności.

Zdaję sobie sprawę z tego, że posiadacze Harbethów, to specyficzna grupa odbiorców, którzy raczej (a może się mylę) nie kupują tych paczek do ciężkiego, gitarowego łojenia albo elektroniki. Gdyby jednak tak było, to zalecałbym postawienie SHL5+ na standach Rogoza.
To byłaby też moja rekomendacja dla uszu przyzwyczajonych do grania dzisiejszych monitorów studyjnych albo o zamkniętej konstrukcji.

Koniec końców, moje SHL5+ stoją na taboretach z Ikei, ale Rogozów się nie pozbywam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze jeden pomysł na balans pomiędzy graniem bez i z blatami. Na wiosnę będę lakierował swoje Oddvary,w związku z tym:

blat zostawiam przykręcony a wyżynarką wycinam w nim otwór o średnicy mniejszej,niż to co jest bez blatów,oczywiście w kształcie kwadratów. Następnie bejcuję(kolor black ash)szlifuję,kładę warstwę lakieru(półmat)szlifuję i kładę drugą warstwę lakieru. Do tego już wtedy niepełnego blatu przyklejam silikonowe cycki :) i mam nadzieję,że dźwięk pozostanie tak zbalansowany jak lubię,eteryczny w muzyce kameralnej i vocalnym jazzie,oraz energetyczny w symfonice,oraz free:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Margin napisał:

No dobra... Od wczoraj gram na Oddavarach i przyznaję- prawdą jest, że to zupełnie inny dźwięk, niż na ciężkich, metalowych standach.

Ale będę bronił Rogoza, bo dźwięk na nim nie jest gorszy. Jest po prostu inny.
Drewno faktycznie daje dźwiękowi- jak napisał Jamówię- eteryczność. Akustyczna kameralistyka na Oddavarach bez siedzisk, brzmi zjawiskowo! Ale kiedy zaczyna grać gęsto zaaranżowana muzyka, w moich warunkach odsłuchowych, w brzmieniu robi się bałagan i bas zaczyna niekontrolowanie dudnić.
Montaż blatów zdecydowanie pomaga opanować sytuację, ale niestety już kosztem tej eteryczności.

Zdaję sobie sprawę z tego, że posiadacze Harbethów, to specyficzna grupa odbiorców, którzy raczej (a może się mylę) nie kupują tych paczek do ciężkiego, gitarowego łojenia albo elektroniki. Gdyby jednak tak było, to zalecałbym postawienie SHL5+ na standach Rogoza.
To byłaby też moja rekomendacja dla uszu przyzwyczajonych do grania dzisiejszych monitorów studyjnych albo o zamkniętej konstrukcji.

Koniec końców, moje SHL5+ stoją na taboretach z Ikei, ale Rogozów się nie pozbywam.

do moich C7ES-3 zastanawiam się czy nie kupić tych "podstawek"

https://allegro.pl/oferta/taboret-drewniany-modern-stolek-grube-nogi-twardy-7354035081

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.