Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  443 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

Witam

Mam pytane dotyczące standów. Potrzebuję do M30.1. Na pewno nie chcę standów stalowych, temat przerobiłem i wg mnie to nie to.

Pytanie jest takie, czy oprócz standardowego rozwiązania, czyli SKYLAN + firmowy balast jest coś godnego uwagi w podobnych pieniądzach. Mowa o nowych standach w kwocie ok. 3000zł.

Czy po prostu szkoda wyważać otwartych drzwi i od razu zamawiać SKYLAN.

Temat pilny po herbatniki wylądowały na podłodze i szkoda , żeby ktoś rozdepłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Ok. Nie sprecyzowałem. Stalowe ciężkie, 30 kg każdy, w moim przypadku nie zdały egzaminu. Ponatdo żadne stwierdzenie jak powyżej z mojej strony nie padło. O drewnianych standach słowa nie pisałem.

Tak czy owak tematu już nie ma, ponieważ jadą do mnie Skylany.

Temat można uznać za niebyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tak szybko na Twoim miejscu nie zamykał sprawy. Bo standy z pełną płyta górną ograniczają obudowę herbow w i dopiero sztywne w pełni ażurowe pozwalają im optymalnie grać. Od dawna bylu Harbeth fundation, ostatnio bardzo dobre recenzje zbierają Tonträger Reference. Podobne podejście do swoich kolumn zaleca Graham. Ja us siebie też zauważyłem stlumienie wielkości dźwięku stawiając 7 na pełnych standach. Nóżki po między w obu przypadkach wysokości 1 cm wykonane z silikonu

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
58 minut temu, dankam napisał:

.... ostatnio bardzo dobre recenzje zbierają Tonträger Reference.

Brałem pod uwagę Ton Trager, ponieważ trafiały w moje gusta,  na początek wizualne, ale cena zamknęła temat. Nie dajmy się zwariować w tej naszej zabawie. Nie będę do głośników za 10-12tyś serwował podstawek za 8tyś, bo wg mnie to lekko poronione i zachwiane proporcje.

Jadą do mnie SKYLANY. Myślę, że ktoś chwilę czasu poświęcił także i na te podstawki, aby je coś tam trochę zestroić z głośnikami. Więc zobaczymy.

A poeksperymentować z podniesieniem głośników nieco nad płytę zawsze można, jakieś kolce, jakieś stopki. Zobaczymy na początek jak zagra w standardzie. Jestem dobrej myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZeść

Mam Skylany pd SHL 5+ i do nich należy dokupić Q-bricks nie żadne kolce. Jak powiedziałeś ktoś chwilę poswiecił na strojenie tych standów.

http://www.skylan-stands.com/accessories.html

Bez tego drobiazgu gra gorzej. Należy umieścić wypustki w specjalnych otworach w standzie

QBrund2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
50 minut temu, Miroslav1 napisał:

Skylany to  chyba  najbardziej sprawdzone i ''bezpieczne'' standy.... 

No z tego właśnie założenia wyszedłem.

53 minuty temu, motiff napisał:

należy dokupić Q-bricks

Co takiego robią te Q-bricks, oprócz tego, że kosztują sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.koris.pl/harbeth-skylan-q-bricks.html

Oprócz tego moim zdaniem właśnie odsprzęgają kolumny od podstaw, unosząc je nieco ponad płytę podstawy (dolna ścianka pracuje), nie wspominając już o aspekcie praktycznym - kolumny się nie porysują o śruby w podstawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, motiff napisał:

https://www.koris.pl/harbeth-skylan-q-bricks.html

Oprócz tego moim zdaniem właśnie odsprzęgają kolumny od podstaw, unosząc je nieco ponad płytę podstawy (dolna ścianka pracuje), nie wspominając już o aspekcie praktycznym - kolumny się nie porysują o śruby w podstawie

...poza tym aspektem praktycznym, co poprawiły w brzmieniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

SKYLANY dotarły, skręcone, wypełnione i ustawione.

Co do wpływu na dźwięk, to za krótki okres, ale moje pierwsze wrażenie jest takie, że bas zrobił się bardziej sprężysty. Skylan z wypełnieniem to masa ok. 10kg, a stalowe z wypełnieniem, które miałem wcześniej to 30kg. I chyba te stalowe zbyt mocno na mordę ten bas złapały.

Natomiast co do jakości wykonania  to mogłyby być bardziej estetycznie wykonane.

Finalnie po skręceniu nie wygląda to źle, powiedzmy poprawnie.

Edytowane przez Andrzej Ł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mariusz Ożga napisał:

A Rogozy ktoś testował ?

Z całym szacunkiem... Ale mówimy piszemy tu o kolumnach... I to je powinniśmy testować... Harbeth'y:)

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, slaaawek napisał:

Z całym szacunkiem... Ale mówimy piszemy tu o kolumnach... I to je powinniśmy testować... Harbeth'y:)

A co ja o kurs dolara pytam ? ? Harbethy z Rogozami jako alternatywa do Harbethów ze Skylanami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, slaaawek napisał:

Łukasz ja tylko pytam... Nigdy nie próbowałem takich testów. Ale na logikę wydaje mi się że to bardzo trudne

No i w tym jest problem iż  taka to jest trudność jak się nie chce słuchać ,próbować, testować (może nie ma możliwości i to jest zrozumiałe) ale klepać w klawiaturę nie słuchając i nie próbując(to twoje słowa)  i to w kilku wątkach to już z rozumem (rozumiem o czym koledzy piszą ) ma mało wspólnego . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, sheyyk2 napisał:

No i w tym jest problem iż  taka to jest trudność jak się nie chce słuchać ,próbować, testować (może nie ma możliwości i to jest zrozumiałe) ale klepać w klawiaturę nie słuchając i nie próbując(to twoje słowa)  i to w kilku wątkach to już z rozumem (rozumiem o czym koledzy piszą ) ma mało wspólnego . 

No cóż obrażać widzę potrafisz... Ale czytać ze zrozumieniem to Cię przerasta 

Ale by nie wywoływać awantury napiszę tylko, że moim zdaniem wpływ standów nie jest aż tak bardzo istotny jak same kolumny, ich wykonanie... Cały tor się liczy natomiast najważniejsza kwestia to jakość płyty (plików)...tylko zaznaczam, to moja subiektywna ocena

Edytowane przez slaaawek

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz ale pomyśl proszę logicznie... Tłumienia drgań i tak nigdy do końca nie wyeliminujesz... A to co uda się zrobić i tak nie przełoży się na doznania audiofilskie... To taka ułuda... I dodam że cały czas wyrażam własne zdanie. Ważniejsze dla każdych kolumn nie tylko Harbeth jest ich właściwe ustawienie względem ścian i punktu odsluchu.. wysokość... Kąty ewentualnego dogiecia... A to na czym stoją???  Kiedyś zrobiłem sobie doświadczenie z małymi monitorami JVC. Postawiłem je na ksiazkach ułożonych jedna na drugiej na wysokości uszu... Później postawiłem je na komodzie... Nie stwierdziłem żadnych różnic... Ani pozytywnego wpływu stabilnej komody ani negatywnego wpływu miękkich chwiejących się książek... Nie otworzyła się przestrzeń, nie poszerzyła się scena... Stereo bez zmian... Naprawdę moim zdaniem wpływ "takich bajerów" za wielkie pieniądze jest znikomy, raczej delikatny i działa raczej psychologicznie... tak  więc bez euforii:)

Edytowane przez slaaawek

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największa różnica pomiędzy różnymi standami, a także standami z kolcami i bez jest spowodowana wysokością. Pozostałe to pewnie i jakieś są, ale nie podjąłbym się ślepego testu. Oczywiście nie zbadałem wszystkich przypadków. 
Ja posiadam dedykowane Pro Audio Bono. Podobne, ale lepiej wykonane niż Skylan. Moim zdaniem oczywiście.

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, slaaawek napisał:

Tłumienia drgań i tak nigdy do końca nie wyeliminujesz...

Mówisz nie na temat w przypadku monitorów BBC, bo nie o to chodzi.

Konstrukcja Harbethów, Spendorów, Rogersów, Stirlingów, że wszystkich marek w tym miejscu nie wymienię polega na tym, że nie eliminuje się drgań obudowy. Te ich drgania (najczęściej niezbyt grubej obudowy) wraz z drganiami głośników mają tworzyć dźwiękowo użyteczną całość.

Jeśli chodzi o podstawki należy dobrać, dostroić takie, które nie podważą idei grającej wraz z głośnikami obudowy monitorów BBC.

Tu nie dąży się do eliminowania drgań, przeciwnie: odpowiednio się je wykorzystuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewien że piszę na temat natomiast nie wiem czy Ty chwytasz sens mojej wypowiedzi... Cienkościenne obudowy monitorów Harbeth grają całą swoją obudową... Więc należy im zapewnić jak najbardziej "otwartą" przestrzeń i nie stawiać dolnej ścianki na płaskiej powierzchni standu... Natomiast widać kompletnie nie zrozumiałeś czego dotyczył mój subiektywny wywód:)

I nie jest tak jak piszesz, że wykorzystuje się odpowiednio drgania. Wg mnie to bzdura. Dąży się raczej do zapewnienia "oddychania" całego monitora - grania całym jego ciałem że tak powiem:)

Edytowane przez slaaawek

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pewna różnica między nami i to dość spora: ja nie piszę wydaje mi się, na logikę - ja sprawdzałem, przeprowadzałem wiele prób z monitorami BBC.

Piszesz:

2 godziny temu, slaaawek napisał:

  Kiedyś zrobiłem sobie doświadczenie z małymi monitorami JVC.

Z tego doświadczenia wyciągnąłeś wniosek:

2 godziny temu, slaaawek napisał:

Stereo bez zmian

Jakby w audio chodziło tylko o stereofonię. Jest wiele aspektów dźwięku oprócz tego, na który zwróciłeś uwagę.

 

31 minut temu, slaaawek napisał:

nie stawiać dolnej ścianki na płaskiej powierzchni standu

Z tym, po moich próbach z blacikiem i bez również się nie zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jafi, cały sens w naszej dyskusji "forumowej" jest taki by mieć swoje zdanie, przedkładać różne spojrzenia, i dobrze że się nie zgadzamy, różnimy... każdy sobie i tak wyciągnie wnioski... Nie ma co udawać zarozumiałego, masz swoje doświadczenia, wiedzę i ok - tego nie neguję, natomiast każdy inny również ma swoje zdanie i pozwól je wyrażać bez poczucia wyższości i traktowania kogoś z góry.. tylko o to mi chodzi. Wielu z nas - obserwuję - chce tylko dokopać, powymądrzać się nieco... 

Nie ma prawdy obiektywnej w tym naszym wielce subiektywnym hobby. O tym trzeba pamiętać. Twoja wiedza, moje wiadomości... nawet moje niczym nie potwierdzone przypuszczenia brane tylko na logikę też nie muszą być oczywiste i ostateczne. Dlatego podkreślam że to w mojej opinii.. Nie trzeba się z tym zgodzić. Ja z Twoimi opiniami również się nie zgadzam ale szanuję. A ktoś trzeci i tak wyciągnie stosowne wnioski:) Piszę teraz chaotycznie bo nie mam warunków ale mam nadzieję że w miarę rozumiesz istotę..

Pozdrawiam

 

Edytowane przez slaaawek

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.07.2018 o 11:32, chcheckitout napisał:

 

Dołączam się do pytania. Wyglądają obłędnie.

Wyglądają obłędnie,ale moim skromnym zdaniem już tak obłędnie nie grają.Słuchałem ich na Bristol szoł z heglem plus cd marantza.Natomiast w pokoiku obok rocznicowe 7-ki prezentował pan Alan i było jak mawiają młodzi naprawdę grubo.Na maluchach głównie klasyka,na naszą prośbę poleciała Dżessika Almanów z wydania 24 karatowego i było nieco chaotycznie.Na 7-kach big bendy i to było to co stare tygrysy lubią najbardziej,czyli ja.Ale i tak dżwiękiem wystawy byl ten z pudełek po butach Falcon akustiks + primare.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.