Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  443 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz

Rekomendowane odpowiedzi

Warm, Natural, Transparent - tanie kable głośnikowe, neutralny tranzystor, nic dodać nic ując ? branża płacze jak ogląda. - ja jeszcze bym pożyczył Alanowi swoje taborety ?

Edytowane przez mercandede
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że Alan się skupia na tym co ma znaczenie. Mocny rowny wzmak zamiast czary mary z kablami na podstawkach czy innym łoodoo ?

Fajnie ostatnio John Darko stwierdził przy okazji rodzaju podpięcia sieci do auralica g1. „Mamy 2 możliwości do wypróbowania, zostawmy tą ktora gra NAM lepiej. Nie tą z recenzji i z forum. Sami określmy co nam się bardziej podoba”.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam wszystkich zainteresowanych kolumnami Harbeth do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami w poniższym wątku. Będzie okazja na bliższe zapoznanie z modelem 40.1.

Napiszcie jakich amplifikacji i zestawień używacie oraz uznajecie za sprawdzone i najlepiej brzmiące w połączeniu z Herbatnikami.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.03.2019 o 13:27, Piotr Pawlowski napisał:

Czytałem tu opinie, że do herbatników raczej szybkie, żywe i otwarte na górze kable głośnikowe, żeby zrównoważć pewne braki w wyższych rejestrach i dynamice. Wydaje mi się, że tędy droga, choć to tylko domysły. Budżet na kable to około 800zł. Sporo dobrego piszą o połączeniu Nordost i tellurium q black z Harbeth.

Chciałbym trochę wznowić temat kabli. Moje wnioski były zbieżne z powyższymi. W którą stronę jeszcze szukać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu 30.10 lub 7es (jeszcze przed słuchaniem) i mam kilka pytań. Będę wdzięczny za odpowiedź:

1. Z jakim wzmacniaczem do 10 tys. najlepiej połączyć te kolumny? Wolałbym lampę/hybrydę, ale rozważę i tranzystor.

2. Jak zachowują się te kolumny przy cichym graniu? 

3. Jak wygląda w nich scena? Czy jest kształtowana w głąb, czy raczej do przodu?

4. Jakie modele innych marek mogą być dla nich konkurencją? Np. mają lepszy bas? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu 30.10 lub 7es (jeszcze przed słuchaniem) i mam kilka pytań. Będę wdzięczny za odpowiedź:
1. Z jakim wzmacniaczem do 10 tys. najlepiej połączyć te kolumny? Wolałbym lampę/hybrydę, ale rozważę i tranzystor.
2. Jak zachowują się te kolumny przy cichym graniu? 
3. Jak wygląda w nich scena? Czy jest kształtowana w głąb, czy raczej do przodu?
4. Jakie modele innych marek mogą być dla nich konkurencją? Np. mają lepszy bas? 
 
Znam akurat SHL5 plus i 40.2, więc odpowiedzi trochę z boku, ale to są jedne z lepiej grających kolumn cicho.
Jest Graham, Spendor, ostatnio Falcon chyba.


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1. Z jakim wzmacniaczem do 10 tys. najlepiej połączyć te kolumny? Wolałbym lampę/hybrydę, ale rozważę i tranzystor.

2. Jak zachowują się te kolumny przy cichym graniu? 

3. Jak wygląda w nich scena? Czy jest kształtowana w głąb, czy raczej do przodu?

 

 

 

Mogę odnieść się do powyższych trzech punktów.

 

Wydaje mi się, że do M30.1 lepszy będzie jednak zwarty tranzystor, grający po chłodnej stronie.

Z wzmacniaczy, które znam, celowałbym w coś Primare.

Zaznaczam, że kieruję się wyłącznie intuicją.

Miałem te kolumny u siebie- grały z lampą 6560 i mimo, że uważam swój wzmacniacz za grający równo, to dźwięk był lepki i na wyższym basie nieprzyjemnie bumiasty.

Szkoda, bo to genialne kolumny, które fantastycznie wypychają detale umieszczone z tylu mixu nagrań.

Chętnie poznam alternatywę dla M30.1, która będzie pozbawiona negatywnych cech, o których wspominam.

 

W mojej opinii te kolumny są stworzone do nocnego słuchania!

 

Cenię swoje SHL5+ za rzetelność w przekazie, ale cholernie tęsknie za charakternymi, czarującymi M30.1. :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. Właśnie widzę, że do nich raczej stosuje się lampy grające po tranzystorowemu albo właśnie tranzystory, choć taki całkiem analityczny chyba by mi nie podpasował. Tak myślę, że dobry byłby taki, który dociąży najniższy bas, ale to tylko dywagacje. W tej materii trzeba będzie posłuchać i sprawdzić. Może taki SOL 2?

Alternatywą, z tego, czy tam, może być Spendor. 

Zastanawiam się też nad czymś z Dynaudio, ale tu to już musi być rzeczywiście dobry wzmak za większą kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, hasos napisał:

Jakie modele innych marek mogą być dla nich konkurencją? Np. mają lepszy bas? 

Lepszy bas?

W sensie konturu lepiej zagrają np. Audio Note AN-J/D. Wynika to z materiału membrany zastosowanej w tym modelu:

powlekany papier.

Więcej masy w niskich rejestrach dostaniesz np. od Stirling Broadcast SB-88.

Oba przykłady to pokrewne Harbeth brytyjskie marki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...każdy model innej marki może być konkurencją...warto wcześniej posłuchać Spendory które mają

podobną stylistykę grania czy Dynaudio które są inne i mogą okazać się lepsze....moje zdanie jest takie...

 ....po kolumny Harbeth sięgnij na samym końcu....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...każdy model innej marki może być konkurencją...warto wcześniej posłuchać Spendory które mają
podobną stylistykę grania czy Dynaudio które są inne i mogą okazać się lepsze....moje zdanie jest takie...
 ....po kolumny Harbeth sięgnij na samym końcu....
 
A jak opisałbyś różnice pomiędzy graniem Spendor a Harbeth?

Chodzi mi o odpowiednik modelu Spendora SP1/2 (bez r2).

______________
Pozdrawiam,
GB

...każdy model innej marki może być konkurencją...warto wcześniej posłuchać Spendory które mają
podobną stylistykę grania czy Dynaudio które są inne i mogą okazać się lepsze....moje zdanie jest takie...
 ....po kolumny Harbeth sięgnij na samym końcu....
 
A jak opisałbyś różnice pomiędzy graniem Spendor a Harbeth?

Chodzi mi o odpowiednik modelu Spendora SP1/2 (bez r2).

______________
Pozdrawiam,
GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, maciek36 napisał:

. Z jakim wzmacniaczem do 10 tys. najlepiej połączyć te kolumny? Wolałbym lampę/hybrydę, ale rozważę i tranzystor.

Weź pod uwagę AN P1 PP. 

"Tylko" 10W w push-pull, mały ale kozak.

Z innych wad/zalet tylko jedno wejście liniowe.

I zmieścisz się w budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kolego, ja wiem, co lubię i czego szukam, i posłucham, to jasne. Niestety we Wrocławiu nie mam na zawołanie tych kolumn, a wyjazd do Łodzi z dnia na dzień nie jest możliwy. No i warto chyba poznać opinie doświadczonych użytkowników na temat tych kolumn. Jeśli nie masz ochoty podzielić się wiedzą, nie rób tego, nie ma takiego obowiązku, ale też pozwól innym to zrobić. Ty nigdy nie pytałeś? Szedłeś, słuchałeś i kupowałeś? Tysiące stron tu o sprzęcie napisano. Skoro można słuchać, a nie pytać i pisać, to po co to forum? O czym jest te 162 strony tego wątku? 

No, to tyle w tym temacie. Będę wdzięczny za inne opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kolego, ja wiem, co lubię i czego szukam, i posłucham, to jasne. Niestety we Wrocławiu nie mam na zawołanie tych kolumn, a wyjazd do Łodzi z dnia na dzień nie jest możliwy. No i warto chyba poznać opinie doświadczonych użytkowników na temat tych kolumn. Jeśli nie masz ochoty podzielić się wiedzą, nie rób tego, nie ma takiego obowiązku, ale też pozwól innym to zrobić. Ty nigdy nie pytałeś? Szedłeś, słuchałeś i kupowałeś? Tysiące stron tu o sprzęcie napisano. Skoro można słuchać, a nie pytać i pisać, to po co to forum? O czym jest te 162 strony tego wątku? 
No, to tyle w tym temacie. Będę wdzięczny za inne opinie.
Hej,

A propos odsłuchów We Wrocławiu masz Spendora, w strefie dźwięku. Warto się tam wybrać i posłuchać alternatywy Haberth'a. Ja mam u siebie jedną parę Sponsor'a, jeśli chcesz to zapraszam.

______________
Pozdrawiam,
GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hasos

blisko 11 lat jestem na tym forum, i pytałem o różne rzeczy. Nauczyłem sie napewno jednego. Nikt nie jest w stanie za mnie stwierdzić czy coś mi się spodoba czy nie. A na pewnym poziomie sprzętowym tylko to się liczy o ile technicznie jest poprawnie. 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam poczytać oficjalne forum harbetha tam można znaleźć sporo takich porównań no i co najcenniejsze wpisy Alana na temat swoich kolumn i sprzętu z nimi współpracującego.

https://www.harbeth.co.uk/usergroup/forum/the-harbeth-line-up-m20-m30-m40-1-p3esr-c7es3-shl5

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.