Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  443 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz

Rekomendowane odpowiedzi

Mialem kilka wzmacniaczy podpietych do 30.1 ale na dluzej zostalem z Musical Fidelity M6Si. Dzieki MF bas stal sie mniej rozlany, jest bardziej kontrolowany no ale brakuje tez odrobine „miesa”. Jednak wole to, zwlaszcza w moim raczej malym pokoju, niz dudnienie ktore zaleje reszte pasma. MF dodal tez „przestrzeni”, powierza, delikatnosci... moim zdaniem jest to bardzo ciekawe polaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie : ]

Mam do Was pytanie i prośbę o poradę w temacie doboru kolumn do mojego wzmacniacza

Posiadam  Luxman'a L410

i cały czas szukam jakiś monitorków do niego - żródło zostawiam na koniec - możliwe że będzie to gramofon

Czytam, czytam i coraz bardziej mój instynk mi podpowiada " spróbuj angielskie brzmienie " ?

Nie miałem wcześniej kolumn z wyższej półki Jedynie Tannoy V1 i słuchałem Tannoy M2 - te były ciekawsze

Ale nadal to nie to

Jak wyżej wspomniałem wzmacniacz już jest czas na kolumny, potem gramofon lub Cd player

Całośc ma grać w pokoju 2,8 na 4,6 czyli nie za dużym

Słucham sporo klasycznej muzyki, trochę jazzu, smooth jazzu lubię też ładny wokal - to tak ogólnie

Nie zależy mi na mocy raczej na ocieplonym muzyklanym graniu Lubię dużo i długo słuchac muzyki

Moje pytanie: czy do Harbethów najlepsza jest lampa czy taki Luxman na początek też się nada ?

I drugie: czy ktoś zna może taki monitorek - Harbeth ML Monitor MK 3 ? najprawdopodobniej z 1980 roku (nie jest to LS3/5A) 

Nie wiem czy można podawać linki do ofert ?

I ostatnie czy z budżetem 2,5 k można już myśleć o Harbet'ach ? ;]

Będę wdzięczny za każdą odpowiedź

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 z tego co czytałem to Alan Shaw zdecydowanie   poleca wzmacniacz  tranzystorowy - więc jest to  jakaś odpowiedz/podpowiedz

lampa czy tranzystor?.....jest też spore grono miłośników tych kolumn (w tym ja) gdzie stawia lampę przed tranzystorem

ale moim zdaniem łatwiej i taniej dobrać do Harbeth tranzystor....

Luxman  jak najbardziej nada się na sam początek ale i może też być końcem poszukiwań odpowiedniego wzmacniacza

słuchałem topowej integry Luxmana w klasie A/B (już nie pamiętam jaki  był to model) w dźwięku było wszystko co potrzeba

oczywiście że  zawsze można lepiej ale Luxman jak najbardziej polecam....

może być problem  z budżetem na zakup Harbs 2.5k....i tu są dwa  wyjścia, albo zwiększysz budżet i kupisz Harbeth

lub zrobisz tak jak proponuje Jafi.... - decyzja należy do Ciebie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jafi napisał:

Dziękuje za szybką odpowiedź ?

Jafi: Kef jest u mnie na liście

Raz już prawie kupilem Kef Chorale wersja chyba z '72 roku a tam siedzi T27 i chyba też B200

ale ostatecznie stwierdziłem że za niska pólka dla Luxmana i chcę coś lepszego

Myślałem też o Kef 104ab to niby referancja była na tamten czas u Kefa ale nie wiem jak to gra - znasz może te kolumny ?

Miroslav1:

To że Luxman będzie odpowiedni to się cieszę i póki co nie mam zamiaru go zmieniać L510/525/530 są póki co poza moim zasięgiem - może tych właśnie słuchałeś?

Lampowy wzmacniacz zawsze mi się marzył i nie wykluczam w przyszłości zmiany na takowy

Z tym ze dobra lampa swoje kosztuje więc L410 zostaje i na nim spróbuję złożycz swój zestaw ?

Podam linka o jakie mini monitory mi chodziło (jak moderacja uzna że nie można wklejać - proszę usunąć)

https://allegro.pl/oferta/harbeth-ml-hl-mk3-studio-monitors-bbc-legenda-7728347657

Na pewno nie jest to LS3/5a legenda i chyba nie ta cena ?..ale czy znacie je ?

Ciekaw jestem też opinii o

Harbeth HL Monitor Mk3 lata 80te - sporo większe o tych wyżej

Ktoś z szanownych forumowiczów ma takie i mógłby coś o nich powiedzieć ?

Czy to może być podobne granie jak P3esr ?

Każde nakierownie na dobre kolumny dla mojego wzmacniacza są cenne .. ?

Jak już pisałem wcześniej : muzykalność, troche ocieplone brzmienie itd.

 

 

Cytat

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piecyk trafiłem zadbany więc kupiłem i nie żałuję

Ale ciągle szukam kolumienek Chorale i 104 chętnie bym posłuchał ale te pierwsze skreślam z tego względu ze niski model .. chyba ze do drugiego pokoju dla rodziny - bo mam jeszcze Luxa Luxmana L190 2x45 watt ?

A Harbetch'y jakieś starsze znasz czy Kefa preferujesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, MrEcuador napisał:

A Harbetch'y jakieś starsze znasz czy Kefa preferujesz ?

Bardziej chodzi o te świetne głośniki Kefa. Średnica B200 to 20cm i jest z czego zagrać. 

Chorale grają inaczej od 104 ze względu na zamkniętą i mniejszą obudowę, ale wciąż mają dużo do zaoferowania - bym nie skreślał z listy:)

Mieszkam na Pomorzu. Możesz podjechać.

 

 

kef 104 dom.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie się prezentują ?

Chetnie bym posłuchał ale ja z Poznania jestem i ciężko z dojazdem - brak samochodu

20 cm niskotonowiec to jest już konkret

Mnie te dwa modele ciekawią..

Ciekawe jak wypadają w porównaniu do P3esr..

Czy te większe nie były by za duże do mojego pokoju ?

l_harbeth-ml_enclosure_000.jpg

3b6da85d63ecfd7765a925e8f213a5f3.jpg

Edytowane przez MrEcuador
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie słuchałem ale coś czuję że bardziej wyglądają niż grają

Ja jednak kieruje sie w strone Harbetha

Najchętniej bym już coś kupił ?

Korcą mnie te małe monitory od Harbetha ale nic o nim nie znalazłem ?

Czy 2,5 k jest dobrą ceną ?  Na tyle dogadałem się ze sprzedającym

Jeszcze decyzji nie podjąłem

To raczej nie jest LS3/5a a te chodzą drogo

Do P3esr troche mi brakuje

Poradźcie coś prosze..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rad jest jedna.

Nic bez odsłuchów. No chyba że chcesz się potem bujać z odsprzedażą.

Stare herby są bardzo „angielskie”  w brzmieniu i ze spokojnym luxmanem może być miło, nudno, bez dynamiki, i na dłuższą metę trudne do zaakceptowania.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja

Człowiek czyta, czyta.. i na końcu nic nie wie ?

Przejdę się z Luxmanem na odsłuch Harbeth P3esr żeby mieć jakiś punkt odniesienia i jak mi podejdą będę pytał jak się mają starsze wersje wzgledem nowszych

P.S. Pól roku temu wymieniłem nowszy tv Sony z 2012 r na straszą plazme (Pioneer Kuro LX5090) z 2008 r i do dziś nie mogę wyjść  z podziwu jak ten TV świeci - plastyczność obrazu, poziom czerni, niesamowita głebia i wysoki kontrast (50615:1 !)

To był skok o kilka klas

Mam nadzieję że z kolumnami tez się uda

Trzeba uzbroić się w cierpliowść i szukac odsłuchów Harbethów

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, MrEcuador said:

Racja

Człowiek czyta, czyta.. i na końcu nic nie wie ?

Bo  od czytania o sprzęcie grającym tylko zamęt. Sprzęt grający trzeba słuchać to wyrabia doświadczenia. 

Edytowane przez dankam

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale opinia jest subiektywna i jak dupa każdy ma swoją. Vintage tym bardziej trzeba słuchać bo nie wiadomo w jakim stanie technicznym jest dany egzemplarz. 

Mam porównanie bo odrestaurowywałem kef 105, i granie początkowe w porównaniu do efektu końcowego to 2 różne światy. A i tak był zachowane w b. dobrym stanie. 

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-33201-0-41965800-1530101305_thumb.jpg  

bez względu czy będą to P3esr czy LS3/5a - jedne i drugie ładnie zagrają

tyle że,  trzeba pamiętać  by  reszta  była też  na odpowiednim poziomie

akurat w tym przypadku  maluszki maiły komfortowe warunki

dla wielu miłośników Harbs to właśnie P3ser są tymi kolumienkami które zasługują na największe uznanie

ale same P3ser niewiele zdziałają....dlatego jest potrzebne odpowiednie towarzystwo ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tygodniu podjade posłuchać P3esr z moim wzmacniaczek i zobaczmy czy to będzie moje granie

Co do towarzystwa do kolum to fakt żeby wycisnąć z nich 100% musi być wzmak na tym samym poziomie.. ale kogo stać kupić odrazu na jedno i drugie. Myślę że L410 to nie powód do wstydu ?

Czy te ze zdjęcia to Twoje ? co to za lampa ? Wygląda nieziemsko ? ... a obok chyba jakieś Dynaudio..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...moje zdjęcia....Jadis DA88 60W w kasie A .... Dynaudio S25se

14 minut temu, MrEcuador napisał:

Miroslav napisałeś: dla wielu miłośników Harbs to właśnie P3ser są tymi kolumienkami które zasługują na największe uznanie

A czy czasem SHL5 nie są właśnie o tymi No. 1 ?  O SuperHL5 słyszałem same ochy i achy ?..

jeżeli chodzi o moje zdanie - które najlepsze? .... bezapelacyjnie te na których obecnie gram m40.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, MrEcuador said:

Na Kef 105 nie mam warunków ani funduszy

Ale z chęcią bym posłuchał

Jak grały ? Rozczarowany byłeś ?

 Zmieniło mi się pomieszczenie i też nie ma dla nich miejsca. Zastąpiły je Herby 7 mk3. Z 2 tygodnie je między sobą przlaczalem i nie wiedziałem które lepiej mi pasują. Aktualnie stoją i czekają aż się zbiorę i wystawię na aukcje bo aby ogarnąć bas musiałbym zmienić wzmacniacz, a moja lampa mi pasuje, na mocniejszą  lub tranzystor tej klasy nie mam aktualnie funduszy. 

Sumujac zdecydowanie nie rozczarowały. A co do funduszy to planuję zrobić aukcję od 1 zł aby mieć to załatwione na raz. 

Edytowane przez dankam

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MrEcuador napisał:

A czy czasem SHL5 nie są właśnie o tymi No. 1 ?  O SuperHL5 słyszałem same ochy i achy ?..

Z tymi ochami i achami to nie jest tak do końca prawda. Piątki są o wiele trudniejszymi głośnikami do poprawnego wysterowania. Istnieje możliwość że w za małym pomieszczeniu będziesz miał poważny problem z dudniącym basem. Piątki wymagają niestety bardzo dużo od pomieszczenia. Wiele osób sparzyło się na piątkach i nie chcą słyszeć o H. Nie chcę być źle zrozumiany piątki to bardzo dobre głośniki, ale na pewno są mniej uniwersalne niż trójki.

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Miroslav1 napisał:

...moje zdjęcia....Jadis DA88 60W w kasie A .... Dynaudio S25se

jeżeli chodzi o moje zdanie - które najlepsze? .... bezapelacyjnie te na których obecnie gram m40.2

Z ciekawości spojrzałem na cene Jadisa... aż mnie zatkało To musi grać ?

Ja takich drogich sprzętów nawet nie chce słuchać.. bo potem ciężko sie wraca do swoich ?

Ciągle szukam informacji na temat Harbeth ML MK3 i nic nie mogę znaleźć.. chodzi mi o cene w pierwszym roku sprzedaży..

To samo z Harbeth Acoustics H.L. MK3 .. też jestem ciekaw co to za poziom grania i ile kosztowały nowe w tamtych czasach

Co sprzedający to inna cena.. a przecież to nie są jest najwyższe modele..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, MrEcuador napisał:

Z ciekawości spojrzałem na cene Jadisa... aż mnie zatkało To musi grać ?

Ja takich drogich sprzętów nawet nie chce słuchać.. bo potem ciężko sie wraca do swoich ?

Ciągle szukam informacji na temat Harbeth ML MK3 i nic nie mogę znaleźć.. chodzi mi o cene w pierwszym roku sprzedaży..

To samo z Harbeth Acoustics H.L. MK3 .. też jestem ciekaw co to za poziom grania i ile kosztowały nowe w tamtych czasach

Co sprzedający to inna cena.. a przecież to nie są jest najwyższe modele..

 

DA88 to mój poprzedni wzmacniacz, obecnie gram na i88 już 90W w A klasie 

natomiast na temat Harbeth ML MK3 nic nie pomogę/doradzę bo  nie znam......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2019 o 16:25, JankoJanko napisał:

Mialem kilka wzmacniaczy podpietych do 30.1 ale na dluzej zostalem z Musical Fidelity M6Si. Dzieki MF bas stal sie mniej rozlany, jest bardziej kontrolowany no ale brakuje tez odrobine „miesa”. Jednak wole to, zwlaszcza w moim raczej malym pokoju, niz dudnienie ktore zaleje reszte pasma. MF dodal tez „przestrzeni”, powierza, delikatnosci... moim zdaniem jest to bardzo ciekawe polaczenie.

Z jakimi wzmacniaczami miałeś dudnienie i rozlany bas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.