Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  444 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mialem kilka wzmacniaczy podpietych do 30.1 ale na dluzej zostalem z Musical Fidelity M6Si. Dzieki MF bas stal sie mniej rozlany, jest bardziej kontrolowany no ale brakuje tez odrobine „miesa”. Jednak wole to, zwlaszcza w moim raczej malym pokoju, niz dudnienie ktore zaleje reszte pasma. MF dodal tez „przestrzeni”, powierza, delikatnosci... moim zdaniem jest to bardzo ciekawe polaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie : ]

Mam do Was pytanie i prośbę o poradę w temacie doboru kolumn do mojego wzmacniacza

Posiadam  Luxman'a L410

i cały czas szukam jakiś monitorków do niego - żródło zostawiam na koniec - możliwe że będzie to gramofon

Czytam, czytam i coraz bardziej mój instynk mi podpowiada " spróbuj angielskie brzmienie " ?

Nie miałem wcześniej kolumn z wyższej półki Jedynie Tannoy V1 i słuchałem Tannoy M2 - te były ciekawsze

Ale nadal to nie to

Jak wyżej wspomniałem wzmacniacz już jest czas na kolumny, potem gramofon lub Cd player

Całośc ma grać w pokoju 2,8 na 4,6 czyli nie za dużym

Słucham sporo klasycznej muzyki, trochę jazzu, smooth jazzu lubię też ładny wokal - to tak ogólnie

Nie zależy mi na mocy raczej na ocieplonym muzyklanym graniu Lubię dużo i długo słuchac muzyki

Moje pytanie: czy do Harbethów najlepsza jest lampa czy taki Luxman na początek też się nada ?

I drugie: czy ktoś zna może taki monitorek - Harbeth ML Monitor MK 3 ? najprawdopodobniej z 1980 roku (nie jest to LS3/5A) 

Nie wiem czy można podawać linki do ofert ?

I ostatnie czy z budżetem 2,5 k można już myśleć o Harbet'ach ? ;]

Będę wdzięczny za każdą odpowiedź

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 z tego co czytałem to Alan Shaw zdecydowanie   poleca wzmacniacz  tranzystorowy - więc jest to  jakaś odpowiedz/podpowiedz

lampa czy tranzystor?.....jest też spore grono miłośników tych kolumn (w tym ja) gdzie stawia lampę przed tranzystorem

ale moim zdaniem łatwiej i taniej dobrać do Harbeth tranzystor....

Luxman  jak najbardziej nada się na sam początek ale i może też być końcem poszukiwań odpowiedniego wzmacniacza

słuchałem topowej integry Luxmana w klasie A/B (już nie pamiętam jaki  był to model) w dźwięku było wszystko co potrzeba

oczywiście że  zawsze można lepiej ale Luxman jak najbardziej polecam....

może być problem  z budżetem na zakup Harbs 2.5k....i tu są dwa  wyjścia, albo zwiększysz budżet i kupisz Harbeth

lub zrobisz tak jak proponuje Jafi.... - decyzja należy do Ciebie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jafi napisał:

Dziękuje za szybką odpowiedź ?

Jafi: Kef jest u mnie na liście

Raz już prawie kupilem Kef Chorale wersja chyba z '72 roku a tam siedzi T27 i chyba też B200

ale ostatecznie stwierdziłem że za niska pólka dla Luxmana i chcę coś lepszego

Myślałem też o Kef 104ab to niby referancja była na tamten czas u Kefa ale nie wiem jak to gra - znasz może te kolumny ?

Miroslav1:

To że Luxman będzie odpowiedni to się cieszę i póki co nie mam zamiaru go zmieniać L510/525/530 są póki co poza moim zasięgiem - może tych właśnie słuchałeś?

Lampowy wzmacniacz zawsze mi się marzył i nie wykluczam w przyszłości zmiany na takowy

Z tym ze dobra lampa swoje kosztuje więc L410 zostaje i na nim spróbuję złożycz swój zestaw ?

Podam linka o jakie mini monitory mi chodziło (jak moderacja uzna że nie można wklejać - proszę usunąć)

https://allegro.pl/oferta/harbeth-ml-hl-mk3-studio-monitors-bbc-legenda-7728347657

Na pewno nie jest to LS3/5a legenda i chyba nie ta cena ?..ale czy znacie je ?

Ciekaw jestem też opinii o

Harbeth HL Monitor Mk3 lata 80te - sporo większe o tych wyżej

Ktoś z szanownych forumowiczów ma takie i mógłby coś o nich powiedzieć ?

Czy to może być podobne granie jak P3esr ?

Każde nakierownie na dobre kolumny dla mojego wzmacniacza są cenne .. ?

Jak już pisałem wcześniej : muzykalność, troche ocieplone brzmienie itd.

 

 

Cytat

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piecyk trafiłem zadbany więc kupiłem i nie żałuję

Ale ciągle szukam kolumienek Chorale i 104 chętnie bym posłuchał ale te pierwsze skreślam z tego względu ze niski model .. chyba ze do drugiego pokoju dla rodziny - bo mam jeszcze Luxa Luxmana L190 2x45 watt ?

A Harbetch'y jakieś starsze znasz czy Kefa preferujesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, MrEcuador napisał:

A Harbetch'y jakieś starsze znasz czy Kefa preferujesz ?

Bardziej chodzi o te świetne głośniki Kefa. Średnica B200 to 20cm i jest z czego zagrać. 

Chorale grają inaczej od 104 ze względu na zamkniętą i mniejszą obudowę, ale wciąż mają dużo do zaoferowania - bym nie skreślał z listy:)

Mieszkam na Pomorzu. Możesz podjechać.

 

 

kef 104 dom.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie się prezentują ?

Chetnie bym posłuchał ale ja z Poznania jestem i ciężko z dojazdem - brak samochodu

20 cm niskotonowiec to jest już konkret

Mnie te dwa modele ciekawią..

Ciekawe jak wypadają w porównaniu do P3esr..

Czy te większe nie były by za duże do mojego pokoju ?

l_harbeth-ml_enclosure_000.jpg

3b6da85d63ecfd7765a925e8f213a5f3.jpg

Edytowane przez MrEcuador
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie słuchałem ale coś czuję że bardziej wyglądają niż grają

Ja jednak kieruje sie w strone Harbetha

Najchętniej bym już coś kupił ?

Korcą mnie te małe monitory od Harbetha ale nic o nim nie znalazłem ?

Czy 2,5 k jest dobrą ceną ?  Na tyle dogadałem się ze sprzedającym

Jeszcze decyzji nie podjąłem

To raczej nie jest LS3/5a a te chodzą drogo

Do P3esr troche mi brakuje

Poradźcie coś prosze..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja

Człowiek czyta, czyta.. i na końcu nic nie wie ?

Przejdę się z Luxmanem na odsłuch Harbeth P3esr żeby mieć jakiś punkt odniesienia i jak mi podejdą będę pytał jak się mają starsze wersje wzgledem nowszych

P.S. Pól roku temu wymieniłem nowszy tv Sony z 2012 r na straszą plazme (Pioneer Kuro LX5090) z 2008 r i do dziś nie mogę wyjść  z podziwu jak ten TV świeci - plastyczność obrazu, poziom czerni, niesamowita głebia i wysoki kontrast (50615:1 !)

To był skok o kilka klas

Mam nadzieję że z kolumnami tez się uda

Trzeba uzbroić się w cierpliowść i szukac odsłuchów Harbethów

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale opinia jest subiektywna i jak dupa każdy ma swoją. Vintage tym bardziej trzeba słuchać bo nie wiadomo w jakim stanie technicznym jest dany egzemplarz. 

Mam porównanie bo odrestaurowywałem kef 105, i granie początkowe w porównaniu do efektu końcowego to 2 różne światy. A i tak był zachowane w b. dobrym stanie. 

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-33201-0-41965800-1530101305_thumb.jpg  

bez względu czy będą to P3esr czy LS3/5a - jedne i drugie ładnie zagrają

tyle że,  trzeba pamiętać  by  reszta  była też  na odpowiednim poziomie

akurat w tym przypadku  maluszki maiły komfortowe warunki

dla wielu miłośników Harbs to właśnie P3ser są tymi kolumienkami które zasługują na największe uznanie

ale same P3ser niewiele zdziałają....dlatego jest potrzebne odpowiednie towarzystwo ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tygodniu podjade posłuchać P3esr z moim wzmacniaczek i zobaczmy czy to będzie moje granie

Co do towarzystwa do kolum to fakt żeby wycisnąć z nich 100% musi być wzmak na tym samym poziomie.. ale kogo stać kupić odrazu na jedno i drugie. Myślę że L410 to nie powód do wstydu ?

Czy te ze zdjęcia to Twoje ? co to za lampa ? Wygląda nieziemsko ? ... a obok chyba jakieś Dynaudio..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...moje zdjęcia....Jadis DA88 60W w kasie A .... Dynaudio S25se

14 minut temu, MrEcuador napisał:

Miroslav napisałeś: dla wielu miłośników Harbs to właśnie P3ser są tymi kolumienkami które zasługują na największe uznanie

A czy czasem SHL5 nie są właśnie o tymi No. 1 ?  O SuperHL5 słyszałem same ochy i achy ?..

jeżeli chodzi o moje zdanie - które najlepsze? .... bezapelacyjnie te na których obecnie gram m40.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, MrEcuador said:

Na Kef 105 nie mam warunków ani funduszy

Ale z chęcią bym posłuchał

Jak grały ? Rozczarowany byłeś ?

 Zmieniło mi się pomieszczenie i też nie ma dla nich miejsca. Zastąpiły je Herby 7 mk3. Z 2 tygodnie je między sobą przlaczalem i nie wiedziałem które lepiej mi pasują. Aktualnie stoją i czekają aż się zbiorę i wystawię na aukcje bo aby ogarnąć bas musiałbym zmienić wzmacniacz, a moja lampa mi pasuje, na mocniejszą  lub tranzystor tej klasy nie mam aktualnie funduszy. 

Sumujac zdecydowanie nie rozczarowały. A co do funduszy to planuję zrobić aukcję od 1 zł aby mieć to załatwione na raz. 

Edytowane przez dankam

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MrEcuador napisał:

A czy czasem SHL5 nie są właśnie o tymi No. 1 ?  O SuperHL5 słyszałem same ochy i achy ?..

Z tymi ochami i achami to nie jest tak do końca prawda. Piątki są o wiele trudniejszymi głośnikami do poprawnego wysterowania. Istnieje możliwość że w za małym pomieszczeniu będziesz miał poważny problem z dudniącym basem. Piątki wymagają niestety bardzo dużo od pomieszczenia. Wiele osób sparzyło się na piątkach i nie chcą słyszeć o H. Nie chcę być źle zrozumiany piątki to bardzo dobre głośniki, ale na pewno są mniej uniwersalne niż trójki.

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Miroslav1 napisał:

...moje zdjęcia....Jadis DA88 60W w kasie A .... Dynaudio S25se

jeżeli chodzi o moje zdanie - które najlepsze? .... bezapelacyjnie te na których obecnie gram m40.2

Z ciekawości spojrzałem na cene Jadisa... aż mnie zatkało To musi grać ?

Ja takich drogich sprzętów nawet nie chce słuchać.. bo potem ciężko sie wraca do swoich ?

Ciągle szukam informacji na temat Harbeth ML MK3 i nic nie mogę znaleźć.. chodzi mi o cene w pierwszym roku sprzedaży..

To samo z Harbeth Acoustics H.L. MK3 .. też jestem ciekaw co to za poziom grania i ile kosztowały nowe w tamtych czasach

Co sprzedający to inna cena.. a przecież to nie są jest najwyższe modele..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, MrEcuador napisał:

Z ciekawości spojrzałem na cene Jadisa... aż mnie zatkało To musi grać ?

Ja takich drogich sprzętów nawet nie chce słuchać.. bo potem ciężko sie wraca do swoich ?

Ciągle szukam informacji na temat Harbeth ML MK3 i nic nie mogę znaleźć.. chodzi mi o cene w pierwszym roku sprzedaży..

To samo z Harbeth Acoustics H.L. MK3 .. też jestem ciekaw co to za poziom grania i ile kosztowały nowe w tamtych czasach

Co sprzedający to inna cena.. a przecież to nie są jest najwyższe modele..

 

DA88 to mój poprzedni wzmacniacz, obecnie gram na i88 już 90W w A klasie 

natomiast na temat Harbeth ML MK3 nic nie pomogę/doradzę bo  nie znam......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.05.2019 o 16:25, JankoJanko napisał:

Mialem kilka wzmacniaczy podpietych do 30.1 ale na dluzej zostalem z Musical Fidelity M6Si. Dzieki MF bas stal sie mniej rozlany, jest bardziej kontrolowany no ale brakuje tez odrobine „miesa”. Jednak wole to, zwlaszcza w moim raczej malym pokoju, niz dudnienie ktore zaleje reszte pasma. MF dodal tez „przestrzeni”, powierza, delikatnosci... moim zdaniem jest to bardzo ciekawe polaczenie.

Z jakimi wzmacniaczami miałeś dudnienie i rozlany bas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.