Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  444 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, mercandede napisał:

 harbeth + zniekształcenia harmoniczne = profanacja ?

mam pytanie, czy miał ktoś może doświadczenie porównywać HL-P3ESR z ls 3/5a ? Czy jest duża różnica w brzmieniu? Cz jest ktoś z Warszawy kto ma ls 3/5a i chciałby mnie zaprosić do siebie na podsłuchanie ze 2 kawałków?

...z całą pewnością 2 kawałki na wyjeździe tego dylematu nie rozwiążą...nie ma innego wyjścia jak na spokojnie w swoim pokoju posłuchać.... i nie tylko 2 kawałki...również daj sobie spokój z diy ale zrobisz jak uważasz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na HUG jest ten dylemat bardzo szczegółowo opisany. Alan po prostu zakupił parę modeli Ls3/5a i je bardzo dokładnie pomierzył. Wyniki nie stawiają Ls3/5a w najlepszym świetle,w odniesieniu oczywiście do P3. Alan wszystko to ciekawie tłumaczy,wspomina o sławnej „górce”czyli tzw BBC dip i dlaczego wyeliminował ją z biegiem czasu w kolejnych odsłonach swoich monitorów. Nie bez kozery w Stereophile wielokrotnie podkreślano,że P3 to najlepsza iteracja Ls3/5a,lepsza jest tylko wersja 40 Anniwersary ?

Natomiast kupowanie samych driverów,wybacz uważam za poroniony pomysł. Gdzie chcesz nabyć,lub dać wykonać skrzynkę z bałtyckiej sklejki?choć to pewnie przy próbie zrobienia prawidłowo  zwrotnicy-pikuś. Nie masz najmniejszych szans na odtworzenie projektu,bo części do zwrotki produkuje obecnie tylko Falcon i nikomu ich nie udostępnia. Kup P3 „zwykłe” albo Anniversary,jeśli jeszcze są i ciesz się muzyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.01.2020 o 16:36, Andy09 napisał:

Dzień dobry

Zapisuję się ponownie do klubu. W roku 2018  musiałem sprzedać swój sprzęt, niestety całość. Zostawiłem przewody i płyty.

W niedzielę pojechałem do Słupska i zakupiłem bardzo zadbane ( pięciomiesięczne ) Harbeth 30.1. Choroba nie do wyleczenia ? 

Obecnie podpięty jest Heed Obelisk mkII.

Raczej nie kupię odtwarzacza CD, pójdę w kierunku Tidala.

 

W trakcie zakupów mogłem posłuchać Harbeth 30.1  ze wzmacniaczem Lavardin IXS , źródło Auralic Aries Femto  , Chord Qutest.

Drugi odsłuch z Naimem, wzmacniacz i odtwarzacz. Różnice spore. Właściciel kolumn miał piękną kolekcję płyt CD. Pozazdrościć tylko pozostało, w dobrym słowa tego znaczeniu.

Witam.Mam nadzieje,że jest Pan zadowolony z zakupu,bo ja już żałuje sprzedaży?

Ale mam zamiar kupić teraz mniejsze p3sr.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zadowolony bardzo, tylko nie słucham obecnie muzyki na nich. Jestem w trakcie zakupu źródła.  Mam ciężki orzech do zgryzienia. Odtwarzacz sieciowy czy cd. 

Pisałem nawet do Pana Pacuły.

http://www.highfidelity.pl/@listy-3656&lang=

 

Trójki miałem możliwość posłuchać na Leben 300xs. Bezpośrednie porównanie pomiędzy trójkami a 30. Jedno źródło, te same przewody, pomieszczenie, płyty.  

Trójki to zacne kolumny. Myślę, że będzie Pan zadowolony. Gdybym musiał słuchać w mniejszym pomieszczeniu, biorę trójki  w ciemno.  Znam ich możliwości. 

Pozdrawiam 

Andrzej 

Edytowane przez Andy09
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.01.2020 o 16:36, Andy09 napisał:

Dzień dobry

Zapisuję się ponownie do klubu. W roku 2018  musiałem sprzedać swój sprzęt, niestety całość. Zostawiłem przewody i płyty.

W niedzielę pojechałem do Słupska i zakupiłem bardzo zadbane ( pięciomiesięczne ) Harbeth 30.1. Choroba nie do wyleczenia ? 

Obecnie podpięty jest Heed Obelisk mkII.

Raczej nie kupię odtwarzacza CD, pójdę w kierunku Tidala.

 

W trakcie zakupów mogłem posłuchać Harbeth 30.1  ze wzmacniaczem Lavardin IXS , źródło Auralic Aries Femto  , Chord Qutest.

Drugi odsłuch z Naimem, wzmacniacz i odtwarzacz. Różnice spore. Właściciel kolumn miał piękną kolekcję płyt CD. Pozazdrościć tylko pozostało, w dobrym słowa tego znaczeniu.

Witam.Mam nadzieje,że jest Pan zadowolony z zakupu,bo ja już żałuje sprzedaży?

Ale mam zamiar kupić teraz mniejsze p3sr.

pozdrawiam.

3 minuty temu, Andy09 napisał:

Witam

Zadowolony bardzo, tylko nie słucham obecnie muzyki na nich. Jestem w trakcie zakupu źródła.  Mam ciężki orzech do zgryzienia. Odtwarzacz sieciowy czy cd. 

Pisałem nawet do Pana Pacuły.

http://www.highfidelity.pl/@listy-3656&lang=

 

Trójki miałem możliwość posłuchać na Leben 300xs. Bezpośrednie porównanie pomiędzy trójkami a 30. 

Trójki to zacne kolumny. Myślę, że będzie Pan zadowolony. Gdybym musiał słuchać w mniejszym pomieszczeniu, biorę trójki  w ciemno.  Znam ich możliwości. 

Pozdrawiam 

Andrzej 

Tak zrobie.Jutro po dzwonie po salonach.O trójkach już dawno myślałem.Teraz  skusiłem się na kef r3 ale słuchając ich cały czas myśle o Harbeth.Zawsze się bałem że z tak małego głośniczka nie będzie penego pasma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, izapat napisał:

Witam.Mam nadzieje,że jest Pan zadowolony z zakupu,bo ja już żałuje sprzedaży?

Ale mam zamiar kupić teraz mniejsze p3sr.

pozdrawiam.

Tak zrobie.Jutro po dzwonie po salonach.O trójkach już dawno myślałem.Teraz  skusiłem się na kef r3 ale słuchając ich cały czas myśle o Harbeth.Zawsze się bałem że z tak małego głośniczka nie będzie penego pasma.

A co nie spasowało w przypadku 30.1? 

Też zamówiłem P3, mają być w marcu - podobno teraz jest zastój na kolor cherry, reszta jest.

 

18 godzin temu, Andy09 napisał:

Witam

Zadowolony bardzo, tylko nie słucham obecnie muzyki na nich. Jestem w trakcie zakupu źródła.  Mam ciężki orzech do zgryzienia. Odtwarzacz sieciowy czy cd. 

Pisałem nawet do Pana Pacuły.

http://www.highfidelity.pl/@listy-3656&lang=

 

Trójki miałem możliwość posłuchać na Leben 300xs. Bezpośrednie porównanie pomiędzy trójkami a 30. Jedno źródło, te same przewody, pomieszczenie, płyty.  

Trójki to zacne kolumny. Myślę, że będzie Pan zadowolony. Gdybym musiał słuchać w mniejszym pomieszczeniu, biorę trójki  w ciemno.  Znam ich możliwości. 

Pozdrawiam 

Andrzej 

Jakie wrażenia po połączeniu Leben i P3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, hasos napisał:

A co nie spasowało w przypadku 30.1? 

Też zamówiłem P3, mają być w marcu - podobno teraz jest zastój na kolor cherry, reszta jest.

 

Jakie wrażenia po połączeniu Leben i P3?

Wszystko było dobrze,ale jednak za duże.mój pokój to 12m,dlatego pomyśkałem o trójkach.

Gdzie i za ile zamówiłeś?Jeśli to nie tajemnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, izapat napisał:

Wszystko było dobrze,ale jednak za duże.mój pokój to 12m,dlatego pomyśkałem o trójkach.

Gdzie i za ile zamówiłeś?Jeśli to nie tajemnica.

No właśnie u mnie niby 18 m, ale ustawienie mam w bliskim polu i 30.1 zbyt wizualnie dominowały, a do tego stały praktycznie przy ścianie, więc zero sceny.

Zamawiałem w Korisie. Co to ceny, to już do ustalenia w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, hasos napisał:

No właśnie u mnie niby 18 m, ale ustawienie mam w bliskim polu i 30.1 zbyt wizualnie dominowały, a do tego stały praktycznie przy ścianie, więc zero sceny.

Zamawiałem w Korisie. Co to ceny, to już do ustalenia w sklepie.

No właśnie .U mnie 30,1 stały 30cm od tylnej ściany a ja do nich miałem jakieś dwa metry-,za blisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, izapat napisał:

No właśnie .U mnie 30,1 stały 30cm od tylnej ściany a ja do nich miałem jakieś dwa metry-,za blisko.

A no właśnie, u mnie byłoby podobnie. To chyba dobrą decyzję podjąłem :)

Jak mi się metraż zwiększy, to wejdę w 5. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, izapat napisał:

Wszystko było dobrze,ale jednak za duże.mój pokój to 12m,dlatego pomyśkałem o trójkach.

Gdzie i za ile zamówiłeś?Jeśli to nie tajemnica.

...masz idealne warunki by wstawić trójki...proponuje w wersji Anniversary i zapomnisz o kolumnach...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, izapat napisał:

Pomyśle, to zależy jeszcze od ceny.Bo chce jeszcze wzmacniacz wymienić.

...na wymianę wzmacniacza zawsze przyjdzie czas...pewnie dojdzie dylemat lampa czy tranzystor ale....wstawiając trojki w wersji jubileuszowej przynajmniej będziesz miał pewność że do takiego metrażu lepszych kolumn nie dostaniesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Miroslav1 napisał:

...na wymianę wzmacniacza zawsze przyjdzie czas...pewnie dojdzie dylemat lampa czy tranzystor ale....wstawiając trojki w wersji jubileuszowej przynajmniej będziesz miał pewność że do takiego metrażu lepszych kolumn nie dostaniesz...

Na razie myślę o sugdenie a21se, albo audio analog Puccini.annivesary. Ale trójki muszą być moje. Nie mogę się doczekać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Miroslav1 napisał:

...na wymianę wzmacniacza zawsze przyjdzie czas...pewnie dojdzie dylemat lampa czy tranzystor ale....wstawiając trojki w wersji jubileuszowej przynajmniej będziesz miał pewność że do takiego metrażu lepszych kolumn nie dostaniesz...

Czytam sobe na HUG,że coś tam Alan bada i rozwija w projekcie XD.Cholera wie,czy się nowe paczki nie pojawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to będzie. Może tylko nowy projekt zwrotnicy a może rozwój technologii Radial? Alan deklarował że po zakończonej restrukturyzacji w zeszłym roku chce w R&D spędzać 80% zawodowego czasu,ale to nie musi oznaczać nowych kolumn tylko rozwój obecnych,nie wiem. Mając natomiast 12 metrów jak Ty,nie zastanawiałbym się,tylko kupił P3 w wersji Anniversary I cieszył się czymś wyjątkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, izapat napisał:

To może warto poczekać.Dobrze by było żeby skonstruował coś na 15cm wooferze.Tak coś pomiędzy p3esr a 30,1

Pomiędzy to raczej nic będzie. Już przy 30.1 narzekał, że była to najmniejsza obudowa, do której dało się sensownie zaaplikować większy głośnik. A i tak czyta się opinie, nawet Pacuła wspominał, że średni bas potrafi być głuchy i buczący. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem 30,1 i 7es3 i żeczywiście w 30,1 bas był bardziej napięty i im głośniej się robiło był twardszy.

32 minuty temu, Margol napisał:

Nie wiem co to będzie. Może tylko nowy projekt zwrotnicy a może rozwój technologii Radial? Alan deklarował że po zakończonej restrukturyzacji w zeszłym roku chce w R&D spędzać 80% zawodowego czasu,ale to nie musi oznaczać nowych kolumn tylko rozwój obecnych,nie wiem. Mając natomiast 12 metrów jak Ty,nie zastanawiałbym się,tylko kupił P3 w wersji Anniversary I cieszył się czymś wyjątkowym.

Tak,wiem?Tylko czekam na dobrą ofertę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, izapat napisał:

No tak,cena dobra,ale tylko odbiór osobisty.

Nie zastanawiałbym się, tylko odpalił auto i jechał.  Bez oglądania nie kupiłbym.  

Cena bardzo ciekawa, druga propozycja ze standami jest o 4000 zł większa.  

Edytowane przez Andy09
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, izapat napisał:

Prawdopodobnie jutro zamówie p3esr annivesary.Słucham sobie teraz muzyczki a kefy jakby dowiedziały się o ich wymianie i zaczęły pięknie grać.Dziwne rzeczy ?

Brawo,świetna decyzja, przejrzystość P3 Anniversary jest obłędna. Koniecznie podziel się wrażeniami. Będziesz miał wyjątkowy głośnik,kolejna taka  edycja, będzie dopiero na 50th Anniversary a to jeszcze parę długich lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, izapat napisał:

Prawdopodobnie jutro zamówie p3esr annivesary.Słucham sobie teraz muzyczki a kefy jakby dowiedziały się o ich wymianie i zaczęły pięknie grać.Dziwne rzeczy ?

Idziesz na całość, fajnie :) Czekam na wrażenia, zwłaszcza względem 30.1.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.