Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  444 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie wystawię się na pośmiewisko, ale co mi tam...

Dzisiaj przeżyłem szok!

W moim Cayinie A88t, który napędza SHL5+, padła jedna lampa. Skutek jest taki, że od paru dni żyłem bez dźwięku Harbethów.

Przy niedzieli postanowiłem zrobić test. Wziąłem sypialnianą wieżyczkę- Yamaha Pianocraft CRX-e300 i spiąłem ją z SHL. Spodziewałem się dźwięku zmulonego bez dynamiki, a tu niespodzianka! Jest dynamika i świetne stereo! Wiadomo, że o barwie, którą gra Cayin, na lampach, na które wydałem niezłą kasę, można zapomnieć. Jednak biorąc pod uwagę aktualną wartość tej Yamahy (jakieś 300zł), to dźwięk jest zjawiskowy.

Przerabialiście równie udane połączenia Harbethów, które większość uznałaby za mezalians?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Margin napisał:

Pewnie wystawię się na pośmiewisko, ale co mi tam...

Dzisiaj przeżyłem szok!

W moim Cayinie A88t, który napędza SHL5+, padła jedna lampa. Skutek jest taki, że od paru dni żyłem bez dźwięku Harbethów.

Przy niedzieli postanowiłem zrobić test. Wziąłem sypialnianą wieżyczkę- Yamaha Pianocraft CRX-e300 i spiąłem ją z SHL. Spodziewałem się dźwięku zmulonego bez dynamiki, a tu niespodzianka! Jest dynamika i świetne stereo! Wiadomo, że o barwie, którą gra Cayin, na lampach, na które wydałem niezłą kasę, można zapomnieć. Jednak biorąc pod uwagę aktualną wartość tej Yamahy (jakieś 300zł), to dźwięk jest zjawiskowy.

Przerabialiście równie udane połączenia Harbethów, które większość uznałaby za mezalians?

 

Właśnie zacząłem się zastanawiać, czy wydanie 10 tys. na Lebena do P3 ma sens :) Może lepiej Rega Brio?

Edytowane przez hasos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, hasos napisał:

Właśnie zacząłem się zastanawiać, czy wydanie 10 tys. na Lebena do P3 ma sens ? Może lepiej Rega Brio?

Przez kilka lat miałem zestaw:

Ayon 07s - Leben 300 - Harbeth 30.1.

Po sprzedaży w 2018 roku, ponownie nabyłem w styczniu tego roku Harbeth 30.1. Kupiłem również Heed Obelisk i jutro ma przyjechać odtwarzacz Lector 707. Nie mając dobrego źródła trudno mi ocenić tańszego Obeliska. 

Za kilka dni będę miał jakieś porównanie jak gra Obelisk z Harbeth.  

Miałem możliwość posłuchać Harbeth ze wzmacniaczem Lavardin ISX. Grał ciepło i inaczej niż Leben.  

Słyszałem o zestawach, gdzie wzmacniacz był najtańszym elementem.

2 godziny temu, slaaawek napisał:

... a może to świadczy, że za bardzo cudujemy z tą audiofilią ? i niepotrzebnie wywalamy mnóstwo kasy ?

Szczerze mówiąc mam czasami wrażenie, że niektórych kręci tylko wyścig o coraz nowszy element zestawu.

Po nabyciu w 2013 roku całego zestawu przez pięć lat nic nie zmieniłem. Czysta radość ze słuchania muzyki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Andy09 napisał:

Przez kilka lat miałem zestaw:

Ayon 07s - Leben 300 - Harbeth 30.1.

Po sprzedaży w 2018 roku, ponownie nabyłem w styczniu tego roku Harbeth 30.1. Kupiłem również Heed Obelisk i jutro ma przyjechać odtwarzacz Lector 707. Nie mając dobrego źródła trudno mi ocenić tańszego Obeliska. 

Za kilka dni będę miał jakieś porównanie jak gra Obelisk z Harbeth.  

Miałem możliwość posłuchać Harbeth ze wzmacniaczem Lavardin ISX. Grał ciepło i inaczej niż Leben.  

Słyszałem o zestawach, gdzie wzmacniacz był najtańszym elementem.

Szczerze mówiąc mam czasami wrażenie, że niektórych kręci tylko wyścig o coraz nowszy element zestawu.

Po nabyciu w 2013 roku całego zestawu przez pięć lat nic nie zmieniłem. Czysta radość ze słuchania muzyki. 

Daj znać, jak się spisał Heed. Bo jak rozumiem, połączenie z Lebenem było satysfakcjonujące? 

Edytowane przez hasos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, hasos napisał:

Daj znać, jak się spisał Heed. Bo jak rozumiem, połączenie z Lebenem było satysfakcjonujące? 

Tak, byłem zadowolony z tego zestawu. Pewne zmiany np. podstawki Skylan zmieniły kwestię basu. Mniejsze pomieszczenie i lepiej wytlumione też wpłynęło na zmiany. W sumie ten zestaw miałem w pięciu pokojach ( cztery okolo 20 m2).

Zestaw i pomieszczenie - jak będzie synergia, lepiej nie wprowadzać drastycznych zmian. 

Edytowane przez Andy09
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Andy09 napisał:

Tak, byłem zadowolony z tego zestawu. Pewne zmiany np. podstawki Skylan zmieniły kwestię basu. Mniejsze pomieszczenie i lepiej wytlumione też wpłynęło na zmiany. W sumie ten zestaw miałem w pięciu pokojach ( cztery duże okolo 20 m2).

Zestaw i pomieszczenie - jak będzie synergia, lepiej nie wprowadzać drastycznych zmian. 

To bardzo miarodajna opinia, bo poparta wielorakim doświadczeniem. Dzięki. Niewiele jest opinii, które chwalą Lebena z Harbethami. Choć pewnie duża liczba ludzi nie dzieli się nimi na forum tylko słucha :)

A jak oceniasz przestrzenność grania Lebena? Bo miałem wrażenie, że tu uwidaczniała się jego słaba moc. Kiedy kolmny stały na środku pokoju różnica między Sol 2 nie była wielka, minimalnie na korzyść Sola, ale przy ścianie różnica była duża. Sol kreował lepszą przestrzeń. Ale nie była to oczywiście przepaść.

Gdybyś miał wybrać między Lebenem a Lavardinem, na co być postawił?

Edytowane przez hasos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, hasos napisał:

Właśnie zacząłem się zastanawiać, czy wydanie 10 tys. na Lebena do P3 ma sens ? Może lepiej Rega Brio?

Hi_Fi dave z HUG,który jest dealerem Harbetha uważa,że Rega bardzo dobrze gra z Harbeth. Może sprawdź takie połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wracając do tematu jubileuszowych p3 w 12m2... powiem tak.....one spokojnie mogą być najtańszym elementem toru a i tak będą błyszczeć...tak na brudno dałbym do nich Jadisa i35 lub starszy model DA50 na lampach KT120....dalej Metronome CD8T  i mamy kompletny/znakomisty sytem.....kiedyś u kolegi słuchałem podobne zestawienie tyle że nie  p3 a m30.1 + DA50 + Metronome CD8T....pokój był troszkę większy, gdziś tak 16m2...pięknie grało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Margol napisał:

Hi_Fi dave z HUG,który jest dealerem Harbetha uważa,że Rega bardzo dobrze gra z Harbeth. Może sprawdź takie połączenie.

Chyba z ciekawości, jak już dotrą P3, zrobię takie stopniowe porównanie. Od najtańszego, czyli takiej Regi, przez Dayens Menuetto, Heeda, Haiku Bright, Sol 2 i Selene, na Lebenie kończąc, i zobaczę, co z tego zagra mi najlepiej. Bardzo jestem ciekaw, czy w moich warunkach i z moimi oczekiwaniami sprawdzi się któryś z nich, bez uprzedzeń i patrzenia na cenę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, hasos napisał:

Właśnie zacząłem się zastanawiać, czy wydanie 10 tys. na Lebena do P3 ma sens ? Może lepiej Rega Brio?

Miałem rege brio ,pierwszą wersję  z dynaudio dm 2/7 ,było ciepło ,miło,ale bez dynamiki.Do harbeth , chyba nie.Nie wiem jak wyższe modele regi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, hasos napisał:

To bardzo miarodajna opinia, bo poparta wielorakim doświadczeniem. Dzięki. Niewiele jest opinii, które chwalą Lebena z Harbethami. Choć pewnie duża liczba ludzi nie dzieli się nimi na forum tylko słucha ?

A jak oceniasz przestrzenność grania Lebena? Bo miałem wrażenie, że tu uwidaczniała się jego słaba moc. Kiedy kolmny stały na środku pokoju różnica między Sol 2 nie była wielka, minimalnie na korzyść Sola, ale przy ścianie różnica była duża. Sol kreował lepszą przestrzeń. Ale nie była to oczywiście przepaść.

Gdybyś miał wybrać między Lebenem a Lavardinem, na co być postawił?

Lebena mogłem słuchać  godzinami, kończyła się płyta i kolejną słuchałem. Leben ma to coś w sobie, że nie męczy dźwięk a wręcz wciąga.  To moim zdaniem niesamowita cecha. 

 

Lavardina posłuchałem na kilku utworach. Ma to ciepło co Leben.  Nie mam niestety możliwości wyboru.  Brak na rynku wtórnym Lebena 300. Szukałem i niestety zero ofert. Lavardin jest jeden na całą Europę.  Każda oferta znika błyskawicznie. Nowy w Polskim sklepie kosztuje ponad 12 000 zł.  

Jeszcze wzmacniacz Audio Analoque brzmiał ciekawie. Słuchałem bardzo dawno temu, nie porównywałem bezpośrednio.  

Edytowane przez Andy09
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Andy09 napisał:

Lebena mogłem słuchać  godzinami, kończyła się płyta i kolejną słuchałem. Leben ma to coś w sobie, że nie męczy dźwięk a wręcz wciąga.  To moim zdaniem niesamowita cecha. 

 

Lavardina posłuchałem na kilku utworach. Ma to ciepło co Leben.  Nie mam niestety możliwości wyboru.  Brak na rynku wtórnym Lebena 300. Szukałem i niestety zero ofert. Lavardin jest jeden na całą Europę.  Każda oferta znika błyskawicznie. Nowy w Polskim sklepie kosztuje ponad 12 000 zł.  

Jeszcze wzmacniacz Audio Analoque brzmiał ciekawie. Słuchałem bardzo dawno temu, nie porównywałem bezpośrednio.  

A 300f? Nie bierzesz go pod uwagę? Zarówno Lebena jak i Lavardina można kupić taniej niż cena sklepowa. Wystarczy się potargować. 

W sprawie Lavardina warto pogadać z dystrybutorem panem Krzysztofem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, hasos napisał:

A 300f? Nie bierzesz go pod uwagę? Zarówno Lebena jak i Lavardina można kupić taniej niż cena sklepowa. Wystarczy się potargować. 

W sprawie Lavardina warto pogadać z dystrybutorem panem Krzysztofem.

Nie słyszałem 300f i trudno mi coś powiedzieć.  

W sprawie Lavardina pisałem do sklepu we Wrocławiu.  Bezpośrednio do dystrybutora dzwonić? Dobrze zrozumiałem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
3 godziny temu, Andy09 napisał:

Nie słyszałem 300f i trudno mi coś powiedzieć.  

W sprawie Lavardina pisałem do sklepu we Wrocławiu.  Bezpośrednio do dystrybutora dzwonić? Dobrze zrozumiałem? 

300f moim zdaniem fajnie zagra z harbethami. Wprawdzie słuchałem tylko ze spendorem Classic tej 300f, ale to koncepcyjnie i dźwiękowo kolumny pod wieloma względami podobne do siebie. Ex demo z salonu wyrwiesz poniżej dychy, a używki chodzą po Ok 6-7 tys. Nie wiem czego słuchasz, ale do rocka takie zestawienie jest świetne moim zdaniem. Plusem Lebena jest tez bardzo dobra „dziurka” na słuchawki i całkowita cisza z głośników - zero brumu. To najcichszy znany mi wzmacniacz lampowy (mówię o wersji F). 
 

Jeśli chcesz taniej, a ciekawie i trochę oryginalnie -spróbuj wzmacniaczy mało znanej w Polsce marki Onix. Brzmieniowo będą się bardzo dobrze zgrywać z H.  Model a55 oraz a65 - niesamowicie niepozorne... Brzmienie typowo Brytyjskie, z drive, dynamika i barwą. 
 

Myślę, że wcześniejsze rady by łączyć z Regą, bardzo sensowne chociaż sam takiej konfiguracji nie słuchałem.  

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Andy09 napisał:

Nie słyszałem 300f i trudno mi coś powiedzieć.  

W sprawie Lavardina pisałem do sklepu we Wrocławiu.  Bezpośrednio do dystrybutora dzwonić? Dobrze zrozumiałem? 

A do jakiego sklepu we Wrocławiu? Oby nie do Fusic - to oszuści, ten sklep już nie działa: 

Tak, do dystrybutora. Na pw poślę ci numer.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

On 2/10/2020 at 4:37 PM, hasos said:

Hi_Fi dave z HUG,który jest dealerem Harbetha uważa,że Rega bardzo dobrze gra z Harbeth. Może sprawdź takie połączenie.

U mnie p3 graja z elicit-r i jestem zadowolony. Spory plus po zmianie krella kav-300i ( nie licząc kontroli basu). Czytałem opinie, że lepiej gra z elex-r i nawet brio, które są ponoć żywsze, jaśniejsze. Z regi to chyba właśnie te dwa modele, bo wyżej to pewnie warto iść w jakieś sprawdzone połączenia polecane na tym forum i nie tylko tu - croft, LFD,  Lavardin etc. 

Edytowane przez Piotr Pawlowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Margol napisał:

Croft i generalnie wszystkie lampiaki,nie są polecane na HUG. Alan uważa wręcz,że lampa to najgorszy pomysł do Harbeths. Teraz na topie jest Quad,był/jest Hegel,wielu userów używa też LFD,jest Lavardin,oraz Rega. Tam zasadniczo czczą tranzystory ?

Mialem Hegla H200 z SHL5, nie polecam takiego polaczenia. Exposure 3010S2 zagral znacznie lepiej, bardziej wciagajaco, namacalnie i z lepsza holografia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno LFD to świetny wzmacniacz do Harbeth. Taką opinię uzyskałem od osoby, która miała wszystkie herbatniki, poza 40, i wzmacniacze za dziesiątki tysięcy. Więc być może w tym polecaniu coś jest.

Mi się podobał zarówno Leben, jak i Haiku, ale przetestuję jeszcze inne opcje. Zobaczymy. Oby Topping szybko wypuścił D90 z MQA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.