Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  444 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poczytałem sobie osobliwe tłumaczenia Alan i jestem confused. Kolejny raz opowieści o niedoszacowanym projekcie. Pierwsza tego typu żenująca historia miała miejsce,jak trzeba było usprawiedliwić cenę 40.2,które po modelu 40.1 odleciały w cenowy kosmos,choć na tle konkurencji to nadal jeszcze strawny pułap. Teraz przy okazji projektu XD znowu to samo,ale co robić,jak całe życie budowało się wizerunek jedynego sprawiedliwego w branży?jak wytłumaczyć banalnie merkantylny powód zmian w cenniku,żeby nie stracić twarzy i nie wyjść na frajera? Kłopoty byly już przy okazji serii Anniversary,bo jak tu teraz sprzedać opowieść,że WBT,jednak działają?skoro wcześniej ignorowało się,lub wrecz wyśmiewało takie samo posunięcie u konkurencji? Harbeth broni się dźwiękiem,ale teorie właściciela są coraz bardziej karkołomne. Jestem fanem marki i pewnie tak zostanie,ale bzdur o niedoszacowaniu naprawdę już czytać nie mogę. Na Boga Panie Shaw,niech Pan otwarcie powie,że postanowił skorzystać z okazji i skroić portfele audiofilów,skoro się tego domagają,tak będzie uczciwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe to gadanie o niedoszacowaniu serii Anniversary to ściema służąca podniesieniu cen. Moim zdaniem „odpowiedzialny” za tą histerię jest...Falcon,który wskrzesił oryginalny Ls3/5a i wywalił cenę od czapy. Alan po prostu zwietrzył interes,najpierw powstała seria Anniversary,którą wyceniono jako produkt ekskluzywny-ok a potem Shaw kupił i pomierzył parę innych głośników BBC i doszedł do wniosku,że w pomiarach wypadły wręcz groteskowo na tle Harbeths i postanowił swoje ceny „urealnić” Ma o tyle pod górkę,że w łeb biorą wszystkie teorie,które wcześniej głosił i nagle to co kiedyś było bez znaczenia,obecnie ma znaczenie wręcz fundamentalne. Po prostu stał się ofiarą własnej uczciwości poniekąd. Dlatego wkurza mnie bełkot o niedoszacowaniu,bo to bzdura. Alan doszedł do wniosku,że na tle konkurencji Harbeth jest lepszy i za tani,więc zrobił co zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

….też mnie denerwuje takie tłumaczenie o cenach, ale co zrobić....pozostaje tylko trochę pomarudzić  ….nawet przez chwilę nie nachodzą mnie myśli o zmianie kolumn, i powiem więcej...nachodzą mnie myśli coby sobie nie sprawić (oczywiście jako drugie) jubileuszowe p3...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, hasos napisał:

Podobno LFD to świetny wzmacniacz do Harbeth. Taką opinię uzyskałem od osoby, która miała wszystkie herbatniki, poza 40, i wzmacniacze za dziesiątki tysięcy. Więc być może w tym polecaniu coś jest.

Mi się podobał zarówno Leben, jak i Haiku, ale przetestuję jeszcze inne opcje. Zobaczymy. Oby Topping szybko wypuścił D90 z MQA.

Który LFD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harbeth P3ESR właściwie tylko w pewnych kwestiach przypominają oryginalne Ls3/5a i to nawet lepiej, bo dzięki temu są lepsze od pierwowzoru. Falcon chwali się, że tylko oni maja produkt najbardziej zbliżony do oryginału ale obawiam się, że to nie jest na korzyść obiektywnie lepszej jakości dźwięku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Falcona jest trochę inaczej,oni nie są blisko oryginału,oni mają oryginał,jako jedyni.Tak brzmią Ls3/5a  i tak brzmiały 40 lat temu. Tylko oni są w posiadaniu oryginalnych driverów,tylko oni mają oryginalny projekt zwrotnicy i tylko oni mają Malcolma ?

Inna sprawa,to jak one grają. Ja wolę P3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, hasos napisał:

Ja bym dodał przestrzenność Falconów do P3.

No ale ta przestrzenność odbywa się kosztem wypełnienia i tej mokrości średnicy,którą daje Radial.

Jak słusznie mówi hifi_dave z HUG,do monitorowania ludzkiej mowy Ls3/5a dają radę,do muzyki kompletnie nie. Ja tak radykalny nie jestem,ale P3 uwielbiam za ich naturalność i organiczność,której Falcony nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Margol napisał:

No ale ta przestrzenność odbywa się kosztem wypełnienia i tej mokrości średnicy,którą daje Radial.

Jak słusznie mówi hifi_dave z HUG,do monitorowania ludzkiej mowy Ls3/5a dają radę,do muzyki kompletnie nie. Ja tak radykalny nie jestem,ale P3 uwielbiam za ich naturalność i organiczność,której Falcony nie mają.

To prawda. Falconów mógłbym słuchać tylko z gęstym wzmacniaczem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Margol napisał:

No ale ta przestrzenność odbywa się kosztem wypełnienia i tej mokrości średnicy,którą daje Radial.

.

…..to jest właśnie to....oddaje wszystko za wypełnienie i mokrość średnicy....oczywiście jeszcze kilka elementów które mają Harbs…..między innymi  naturalność grania.....

 

myślę że Falcony ładnie/gęsto  zagrały ny z lampą gdzie na pokładzie są 6550....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Margol napisał:

W przypadku Falcona jest trochę inaczej,oni nie są blisko oryginału,oni mają oryginał,jako jedyni.Tak brzmią Ls3/5a  i tak brzmiały 40 lat temu. Tylko oni są w posiadaniu oryginalnych driverów,tylko oni mają oryginalny projekt zwrotnicy i tylko oni mają Malcolma ?

Owszem, są najbliższe oryginału, ale są minimalne różnice, szczególnie w midwooferze. Zbieżność z oryginałem ma raczej największe znaczenie dla miłośników starych BBC, tej całej otoczki i historii, bo brzmieniowo daleko im do ideału. Właściwie stosując obecnie produkowane głośniki, można by było zrobić znacznie lepsze monitory, być może nawet lepsze niż Harbethy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, meloV8 napisał:

Owszem, są najbliższe oryginału, ale są minimalne różnice, szczególnie w midwooferze. Zbieżność z oryginałem ma raczej największe znaczenie dla miłośników starych BBC, tej całej otoczki i historii, bo brzmieniowo daleko im do ideału. Właściwie stosując obecnie produkowane głośniki, można by było zrobić znacznie lepsze monitory, być może nawet lepsze niż Harbethy.

Alan pomierzył te kultowe BBC monitory i wyniki,mówiac delikatnie, były rozczarowujące. Te monitory w pomiarach wypadły po prostu źle a w odniesieniu do Harbeths wypadły wręcz tragicznie. Ja wiem,że fani BBC Ls3/5a dadzą się pochlastać za niskie numery seryjne Rogersa,albo za głośniki,które mają legendarną białą otoczkę,albo za komplet kolumn ze złotym labelem i to jest normalne,hobbyści tak mają,ale obiektywnie te głośniki grają mocno tak sobie. Wynika to pewnie z utraty parametrów no i z niedoskonałości samego projektu,co nie zmienia faktu,że setki ludzi na całej ziemi oszalały na ich punkcie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Margol napisał:

Alan pomierzył te kultowe BBC monitory i wyniki,mówiac delikatnie, były rozczarowujące. Te monitory w pomiarach wypadły po prostu źle a w odniesieniu do Harbeths wypadły wręcz tragicznie. Ja wiem,że fani BBC Ls3/5a dadzą się pochlastać za niskie numery seryjne Rogersa,albo za głośniki,które mają legendarną białą otoczkę,albo za komplet kolumn ze złotym labelem i to jest normalne,hobbyści tak mają,ale obiektywnie te głośniki grają mocno tak sobie. Wynika to pewnie z utraty parametrów no i z niedoskonałości samego projektu,co nie zmienia faktu,że setki ludzi na całej ziemi oszalały na ich punkcie ?

Michał,  fajnie i cieszę się że mamy Ciebie w klubie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest aktywny sub. Nie przypominam sobie,żeby Harbeth robił coś takiego,pamietam natomiast,że Rogers robił sub pasywny,który miał za zadanie rozciągnąć pasmo w dól. Zawsze mnie zastanawiało po co? Decydując się na zakup Ls3/5a,czy każdej  iteracji tego projektu,świadomie wiemy w co wchodzimy,tym bardziej,że w odpowiednim metrażu,w bliskim polu,czyli takim w jakim mają być słuchane,basu kompletnie nie brakuje. Ja czekam na wrażenia z Bristolu,jak wypadnie projekt XD. Czekam też na fotki

Edytowane przez Jamówię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, hasos napisał:

Harbeth nie miał suba aktywnego, ale miał standy tego typu z głośnikiem w poprzedniej wersji P3.

To jest możliwe,aktywnego nigdy nie widziałem,choć coś jak przez mgłę pamiętam,że Alan popełnił jakiś zestaw 5.1 i pewnie bardzo się tego wstydzi ?

Był też jeden model wolnostojacy,jak ktoś ma,to ma wielce wartościowy przedmiot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Margol napisał:

Alan pomierzył te kultowe BBC monitory i wyniki,mówiac delikatnie, były rozczarowujące. Te monitory w pomiarach wypadły po prostu źle a w odniesieniu do Harbeths wypadły wręcz tragicznie

Ciekawe, ciekawe, co też ten Alan pomierzył i dlaczego...

A np. takie stare KEF poprzedniczki LS 3/5a grają wspaniale. Pewnie jakby Alan pomierzył...

No ale one są tak stare, że prawie nikt się nimi nie zajmuje. I całe szczęście:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może pomierzył,ja tego nie wiem,wiem natomiast,że Shaw ma mocne papiery,żeby o Ls3/5a wypowiadać się tak czy siak,bo sam je produkował i gdyby zechciał,to produkowałby do dziś. Z jakichś powodów nie chciał,wolał zaprojektować P2 a potem P3 i to był świetny ruch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny gość z tego Shawa. Przedstawiciel brytyjskiej szkoły grania, która przez dziesięciolecia opierała się na tworzeniu kolumn,  monitorów raczej, na słuch. A teraz zaczyna mierzyć. Już nie słyszy?

Poco wchodzić w buty młodych młodych wilków, których aparatem w tworzeniu kolumn jest komputer i programy symulujące. To droga do nikąd.

A może przekonali go tzw. pomiarowcy i w ten sposób chce się im przypodobać?

Co do jego P3 mam własną teorię: zrobić podobne i nie zapłacić BBC za licencję. O brak sprytu i pomysł na biznes szefa Harbetha nie posądzam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Przedstawiciel brytyjskiej szkoły grania, która przez dziesięciolecia opierała się na tworzeniu kolumn,  monitorów raczej, na słuch. A teraz zaczyna mierzyć. Już nie słyszy?
Poco wchodzić w buty młodych młodych wilków, których aparatem w tworzeniu kolumn jest komputer i programy symulujące. To droga do nikąd.
A może przekonali go tzw. pomiarowcy i w ten sposób chce się im przypodobać?
 


czy chcesz powiedziec, ze wczesniej brytyjska szkola projektowala glosniki na pale bez pomiarow?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jafi napisał:

Dziwny gość z tego Shawa. Przedstawiciel brytyjskiej szkoły grania, która przez dziesięciolecia opierała się na tworzeniu kolumn,  monitorów raczej, na słuch. A teraz zaczyna mierzyć. Już nie słyszy?

Poco wchodzić w buty młodych młodych wilków, których aparatem w tworzeniu kolumn jest komputer i programy symulujące. To droga do nikąd.

A może przekonali go tzw. pomiarowcy i w ten sposób chce się im przypodobać?

Co do jego P3 mam własną teorię: zrobić podobne i nie zapłacić BBC za licencję. O brak sprytu i pomysł na biznes szefa Harbetha nie posądzam.

 

Im człowiek starszy, tym ma gorszy słuch.Alan Shaw nie jest wyjątkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.