Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  443 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki. Uspokoiliście mnie, nie jestem tak głęboko w temacie i to mi nie pasowało.

W dobie dzisiejszych "kopii', "klonów" itd... miałem lekkie podejrzenia.

5 grają z Leema Tucana 2, ale standów jeszcze nie mam. Na razie zamówiłem taborety z ik..... i zobaczę. Teraz stoją na drewnianych podstawkach, bardzo prowizorycznych, zrobionych "na biegu". Na pewno pokombinuję ze standami. Ma ktoś pożyczyć, lub tanio sprzedać :);)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Piotr_61036 napisał:

Dzięki. Uspokoiliście mnie, nie jestem tak głęboko w temacie i to mi nie pasowało.

W dobie dzisiejszych "kopii', "klonów" itd... miałem lekkie podejrzenia.

5 grają z Leema Tucana 2, ale standów jeszcze nie mam. Na razie zamówiłem taborety z ik..... i zobaczę. Teraz stoją na drewnianych podstawkach, bardzo prowizorycznych, zrobionych "na biegu". Na pewno pokombinuję ze standami. Ma ktoś pożyczyć, lub tanio sprzedać :);)

 

 

 

Tanie ażurowe standy robi np. https://www.facebook.com/CharlieStudioAudio/

Klik (przykład, bo te za wysokie do 5)

 

Edytowane przez hasos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedne i drugie ,to oryginalne WBT,tylko czarne są tańsze.Ale to dla dżwięku nie robi żadnej różnicy.

44 minuty temu, Piotr_61036 napisał:

Dzięki. Uspokoiliście mnie, nie jestem tak głęboko w temacie i to mi nie pasowało.

W dobie dzisiejszych "kopii', "klonów" itd... miałem lekkie podejrzenia.

5 grają z Leema Tucana 2, ale standów jeszcze nie mam. Na razie zamówiłem taborety z ik..... i zobaczę. Teraz stoją na drewnianych podstawkach, bardzo prowizorycznych, zrobionych "na biegu". Na pewno pokombinuję ze standami. Ma ktoś pożyczyć, lub tanio sprzedać :);)

 

 

 

Proponuje jechać do marketu budowlanego ,gdzie przycinają na wymiar belki 8cm/8cm i samemu posklejać.Ja tak zrobiłem,pomalowałem lakierobejcą i gitara,Koszt za dwa stojaki 150zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, izapat napisał:

Jedne i drugie ,to oryginalne WBT,tylko czarne są tańsze.Ale to dla dżwięku nie robi żadnej różnicy.

Proponuje jechać do marketu budowlanego ,gdzie przycinają na wymiar belki 8cm/8cm i samemu posklejać.Ja tak zrobiłem,pomalowałem lakierobejcą i gitara,Koszt za dwa stojaki 150zł

8cm/8cm? Naprawdę tak "grubo"? Optowałbym raczej na 4x4, no może 5x5.  Masz może jakieś zdjęcie. Ciekaw jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Piotr_61036 napisał:

8cm/8cm? Naprawdę tak "grubo"? Optowałbym raczej na 4x4, no może 5x5.  Masz może jakieś zdjęcie. Ciekaw jestem.

Zdjęcia nie mam,bo już sprzedałem 30,1 z podstawkami,ale spokojnie można zrobić z dowolnej grubości,np. 5cm.Ale gwarantuje,że ładnie to wygląda i co najważniejsze spełnia swoją funkcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie potrafi złożyć prostej konstrukcji, albo mu się nie chce ,niech kupuje stołki.Jeśli kogoś stać na kolumny za 10 czy 15 tyś, niech nie żałuje na podstawki.

To jest ,jak kupowanie Dodge ram 1500 i wstawianie do niego instalacji gazowej......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj. Widzę że tu każdy ma rację i nie da sobie nic powiedzieć. Panowie nie ma co się "boczyć". 'Każdy orze jak może". Jednemu szkoda kasy na standy za 3 koła ( np. mnie), Inny takie piniądze wydaje 2 razy w tygodniu (szkoda że nie ja). 

Ale nie o tym ten temat. Tak jak pisałem, H5 postawiłem na konstrukcji własnej tzw. prowizorce na szybko i powiem Wam że nawet mi się podoba ( dzwięk, nie wygląd:)). Już się cieszę jak to brzmi w porównaniu z moimi KEF r900, które słuchałem jeszcze dzisiaj rano. A co to bedzie jak przyjdą STOŁKI ? :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Piotr_61036 napisał:

Oj. Widzę że tu każdy ma rację i nie da sobie nic powiedzieć. Panowie nie ma co się "boczyć". 'Każdy orze jak może". Jednemu szkoda kasy na standy za 3 koła ( np. mnie), Inny takie piniądze wydaje 2 razy w tygodniu (szkoda że nie ja). 

Ale nie o tym ten temat. Tak jak pisałem, H5 postawiłem na konstrukcji własnej tzw. prowizorce na szybko i powiem Wam że nawet mi się podoba ( dzwięk, nie wygląd:)). Już się cieszę jak to brzmi w porównaniu z moimi KEF r900, które słuchałem jeszcze dzisiaj rano. A co to bedzie jak przyjdą STOŁKI ? :-).

Nie twierdze ,że nie zagrają,tylko uważam ,że te głośniki zasługują na coś porządnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Margol napisał:

Ikea Oddvar na początek,tylko odkręć blaty. Masz wtedy sosnowy ażur,koszt ok 90 pln za dwie sztuki. Tonträger kosztują 1000€ bagatela.

Tak właśnie te zamówiłem. Przeczytałem o tym gdzieś tutaj. Bardzo mi pasują do wystroju wnętrza - to element dla żony. W poniedziałek powinny być. 

 

4 minuty temu, izapat napisał:

Nie twierdze ,że nie zagrają,tylko uważam ,że te głośniki zasługują na coś porządnego

Oj na pewno zasługują. Ale od czegoś trzeba zacząć. Postanowiłem od najtańszych.

Znam siebie i na pewno wypróbuję kilka par standów. 

Ale one fajnie grają. Jakimś sposobem w roon radio włączyła mi się Pani Tina Turner z Private Dancer- klasowy saksofon i rasowy wokal. Tak dawno tego nie słuchałem, ale z Harbethkami brzmi fantastycznie!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-33201-0-74470300-1539002399_thumb.jpg     

...warto zrobić standy jak te by można je również dociążyć....wtedy brzmienie jest inne....ale mamy wybór w jakiej opcji nam się bardziej podoba....

2.thumb.jpeg.bfad670c891c93cc051e240312514514.jpeg     

….w opcji bez dociążenie i bez graniu bardziej mi się podoba....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Piotr_61036 napisał:

Tak właśnie te zamówiłem. Przeczytałem o tym gdzieś tutaj. Bardzo mi pasują do wystroju wnętrza - to element dla żony. W poniedziałek powinny być. 

 

Oj na pewno zasługują. Ale od czegoś trzeba zacząć. Postanowiłem od najtańszych.

Znam siebie i na pewno wypróbuję kilka par standów. 

Ale one fajnie grają. Jakimś sposobem w roon radio włączyła mi się Pani Tina Turner z Private Dancer- klasowy saksofon i rasowy wokal. Tak dawno tego nie słuchałem, ale z Harbethkami brzmi fantastycznie!!!

 

Zazdroszczę tych momentów odkrywania muzykalności Harbeths,niezapomniane chwile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Piotr_61036 napisał:

Tak właśnie te zamówiłem. Przeczytałem o tym gdzieś tutaj. Bardzo mi pasują do wystroju wnętrza - to element dla żony. W poniedziałek powinny być. 

 

Oj na pewno zasługują. Ale od czegoś trzeba zacząć. Postanowiłem od najtańszych.

Znam siebie i na pewno wypróbuję kilka par standów. 

Ale one fajnie grają. Jakimś sposobem w roon radio włączyła mi się Pani Tina Turner z Private Dancer- klasowy saksofon i rasowy wokal. Tak dawno tego nie słuchałem, ale z Harbethkami brzmi fantastycznie!!!

 

Tak.Wbrew pozorom,Harbethy zagrają odpowiednio ,nie tylko jazz i wokale ,ale i mocniejsze klimaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Miroslav1 napisał:

post-33201-0-74470300-1539002399_thumb.jpg     

...warto zrobić standy jak te by można je również dociążyć....wtedy brzmienie jest inne....ale mamy wybór w jakiej opcji nam się bardziej podoba....

2.thumb.jpeg.bfad670c891c93cc051e240312514514.jpeg     

….w opcji bez dociążenie i bez graniu bardziej mi się podoba....

 

Przyznaję porządnie to wygląda. Można takie cuda gdzieś zamówić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Piotr_61036 napisał:

To proszę o kilka podpowiedzi:

- jakie drewno?

- klejone , czy skręcane?

- góra otwarta, czy blat?

- i co miedzy kolumnę, a stand

- meranti….drewno twarde....

- klejone....

- otwarta....

- to trzeba samemu sprawdzić....miałem kolce i podkładki Acoustic Revive spu 8....obecnie pumeksy

...nie mam pewności czy standy powinny być robione z twardego drewna, akurat ja mam....warto podpytać bardziej wtajemniczonych w temacie z czego zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Miroslav1 napisał:

- meranti….drewno twarde....

- klejone....

- otwarta....

- to trzeba samemu sprawdzić....miałem kolce i podkładki Acoustic Revive spu 8....obecnie pumeksy

...nie mam pewności czy standy powinny być robione z twardego drewna, akurat ja mam....warto podpytać bardziej wtajemniczonych w temacie z czego zrobić...

Dziękuje  za cenne wskazówki.

Naprawdę twardość drewna ma znaczenie. To chyba jednak nie na moje ucho, ale tak jak już coś robić to warto  popytać.

Dziekuję

Mam jeszcze jedno techniczne pytanie.

Jak zdjąć maskownice, bez uszkodzenia okleiny lub maskownicy?

Próbuję i boję się, że jednak coś uszkodzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Andy09 napisał:

Kolumny z podstawami kupiłem. Poprzedni właściciel sam zrobił  te podstawki. 

20200221_215300.jpg

Dzięki to mnie trochę motywuje, ale raczej skorzystam z usług stolarza.

Wydają się wysokie, oczywiście wszystko zależy od punktu siedzenia, a raczej słuchania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.