Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  444 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Piotr_61036 napisał:

Wydają się wysokie, oczywiście wszystko zależy od punktu siedzenia, a raczej słuchania.

Nieprawda. Wszystko zależy od wysokości standów, inaczej: od odległości przetworników od podłogi. Tę należy ustalić empirycznie.

Podstawowa zależność to ustawienie monitorów w pomieszczeniu (również na wysokość) tak, by uzyskać optymalną interakcję monitorów z akustyką pomieszczenia.

Wtedy nie musisz siedzieć idealnie wyprostowany w sweetspocie, by scena budowana prze głośniki pozostawała podobna.

Podobnie z wysokością siedziska: fotel, czy krzesło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Piotr_61036 napisał:

 

Mam jeszcze jedno techniczne pytanie.

Jak zdjąć maskownice, bez uszkodzenia okleiny lub maskownicy?

Próbuję i boję się, że jednak coś uszkodzę. 

Każdy nowy użytkownik Harbeths musi przez to przejść ?

Zrozumiała sprawa,ciekawość,tym bardziej że Harbeth pięknie kładzie fornir. Najlepiej użyć do tego magnesu,nie będzie strat,reszta to ryzyko. Natomiast jak już się oczy nacieszy,to założyć i zapomnieć,ten głośnik projektowany jest z założonymi ramkami i tak ma grać. Po latach doświadczeń i przekory,dziś wiem,że Alan ma rację,ma grać w skarpetach. W moim odczuciu dźwięk staje się wówczas tak spójny,jakby grały głośniki współosiowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Piotr_61036 napisał:

 

Jak zdjąć maskownice, bez uszkodzenia okleiny lub maskownicy?

 

Polecam magnesy: Klik

8 godzin temu, izapat napisał:

To się nazywa ,ręczna robota,ma człowiek cierpliwość.

Żeby tak ktoś w przystępnej cenie takie zrobił.

Oryginały miałem w domu. No ładne to, ale jak patrzyłem na nie i myślałem, że to kosztuje 4 tys. zł... Nie czułbym się z nimi dobrze. Czułbym się oszukany. Za tę cenę można mieć wiele zaawansowanych technologicznie dóbr (np. iphone'a, tablet, macbooka poprzedniej generacji, tv), porządny rower, a nie 10 desek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.02.2020 o 19:42, izapat napisał:

zgadzam sie,dla stolarza,będzie to pikuś i zapłacimy za takie standy max.200-300zł

Zapytałem jednego stolarza z fb i wycenił na 600 zł za sztukę, a termin wykonania maj 2020r. Kolejki jak do ortopedy ?. Cena też nie powala, na razie zostaję przy stołkach z Ik..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Piotr_61036 napisał:

Zapytałem jednego stolarza z fb i wycenił na 600 zł za sztukę, a termin wykonania maj 2020r. Kolejki jak do ortopedy ?. Cena też nie powala, na razie zostaję przy stołkach z Ik..

 

Pewnie jest dobry, w tym co robi.Ale i tak troche drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jeżeli miałbym cos doradzić to....zrobić standy drewniane ażurowe ale tak solidnie wykonane żeby można (jakby co dociążyć)  - tak na wszelki wypadek 

wtedy mamy dwie możliwości...standy lekkie i po dociążeniu standy ciężkie....wybór będzie należał do słuchającego na jakich grać...

jak  będą już standy to porozmawiamy co wstawić między standy a kolumnę

….mam tani patent ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.02.2020 o 21:21, Miroslav1 napisał:

- meranti….drewno twarde....

- klejone....

- otwarta....

- to trzeba samemu sprawdzić....miałem kolce i podkładki Acoustic Revive spu 8....obecnie pumeksy

...nie mam pewności czy standy powinny być robione z twardego drewna, akurat ja mam....warto podpytać bardziej wtajemniczonych w temacie z czego zrobić...

Miroslav1 co to jest "pumeksy"- kojarzy mi sie tylko ze ścieraczką do pięt ???

 

No dobra poczytałem trochę. To chyba naprawdę chodzi o "skrobaki do pięt"- zaczynają mi się coraz bardziej podobać te audio ciekawostki. 

Najpierw stołki Ik.. , teraz pumeksy ? Rewelacja.

Macie coś jeszcze?

Edytowane przez Piotr_61036
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, wycena to ok. 1500-1700 zł.

Sporo w sumie jak za wycięcie kilku deseczek. Zapewne gdyby był to stojak pod kwiatka koszt byłby na poziomie 500 zł, a że po sprawdzeniu w sieci okazuje się, że wszystko w audio kosztuje krocie i byle drewniana podstawka potrafi kosztować tysiące, to i pojawia się audiofilska cena :)

Mogłem napisać, że potrzebuję pary kwietników wg załączonego wzoru :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Patryks26 napisał:

Kiedys zamowilem blaty i nogi debowe na wymiar i calosc sam sobie powiercilem i poskrecalem. Calkowity koszt stolika i standow wyszedl mnie jakies 1300zl.ec7dc0ccc524aabcbe44a7c07eb5b1dc.jpge5cff8c70bf461328682607d7a888ce6.jpgb06994a26b400d800a88a913411a573d.jpgff5b5e9ef49c14d323daea9dedf7e808.jpg89efbc1c9cc2cf704b6dd9cd002988f2.jpg

Verstuurd vanaf mijn SM-G930F met Tapatalk
 

O,proszę.Bardzo ładne.Dokładnie w ten sposób można wiele zaoszczędzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dankam napisał:

Ma ktoś porównanie ażurowych standów bez górnego blatu  wykonanych z drewna i metalu?

Masa i konstrukcja praktycznie taka sama, taka sama wysokość, stopki itd.

 

Mam coś takiego

1279951-harbeth-m301-with-foundation-sta

I zastanawiam się czy ma sens bawić się w takie podobne ale drewniane. 

1279987-harbeth-m301-with-foundation-sta

Wypożycz z Korisa Tontrager i już będziesz wiedział :) I my razem z tobą. 

1 godzinę temu, izapat napisał:

Moim zdaniem drewniane ,nie dość,że ładniejsze,to lepiej sprawdzają się z harbethami.Miałem 7es3 i 30,1 i zawsze były drewniane.

Jak oceniasz te dwa modele względem siebie? Jak się u ciebie sprawdzały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, hasos napisał:

Wypożycz z Korisa Tontrager i już będziesz wiedział ? I my razem z tobą. 

Jak oceniasz te dwa modele względem siebie? Jak się u ciebie sprawdzały?

30,1 bardziej uniwersalne ,rozrywkowe,bardzo ładna góra,bas lekko podbity w wyższym zakresie,w porównaniu do 7es3 mniej rozciągnięty.7es3 słabsza góra ,ale reszta lepsza.Gdyby włożyć głośnik wysoko tonowy z 30,1 do 7es3 , byłby raj dla ucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, izapat napisał:

30,1 bardziej uniwersalne ,rozrywkowe,bardzo ładna góra,bas lekko podbity w wyższym zakresie,w porównaniu do 7es3 mniej rozciągnięty.7es3 słabsza góra ,ale reszta lepsza.Gdyby włożyć głośnik wysoko tonowy z 30,1 do 7es3 , byłby raj dla ucha.

A bas z 7? Nie był za duży? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby można by było się trochę przyczepić basu,który delikatnie wchodził na średnice ,np w utworach Chrisa Johnsa (Stockfisch records),w 30,1 tego efektu nie było.I tu już trzeba samemu wybrać ,co bardziej podejdzie.

W 30,1 bas jest bardziej napięty a w 7es3 obszerniejszy, to na pewno kwestia wielkości obudowy i sprawia większy rezonans,bo głośnik jest ten sam.

Edytowane przez izapat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C7 to w Polsce bardzo niedoceniany głośnik. Zaprojektowany w malutkiej Alanowej sypialence,gra doskonale w małych pomieszczeniach,ale jest to głośnik,któremu na górze z pewnością brak wykończenia. To może być cecha,która przeszkadza,bo tworzy wrażenie grania syropowatego i zamulonego. Poza tym wspaniały Harbeth,nikt w Polsce chyba nie posiada wersji Anniversary,bo wspaniały dystrybutor,którego Shaw powinien wywalić na zbity pysk,nie zamówił ani jednej pary. Powód?”bo się nie sprzedają” Trudno żeby się sprzedawały,skoro ich nie ma....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.