Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  443 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Margol napisał:

C7 to w Polsce bardzo niedoceniany głośnik. Zaprojektowany w malutkiej Alanowej sypialence,gra doskonale w małych pomieszczeniach,ale jest to głośnik,któremu na górze z pewnością brak wykończenia. To może być cecha,która przeszkadza,bo tworzy wrażenie grania syropowatego i zamulonego. Poza tym wspaniały Harbeth,nikt w Polsce chyba nie posiada wersji Anniversary,bo wspaniały dystrybutor,którego Shaw powinien wywalić na zbity pysk,nie zamówił ani jednej pary. Powód?”bo się nie sprzedają” Trudno żeby się sprzedawały,skoro ich nie ma....

Dokładnie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o 5+. Jak się zachowują te głośniki ustawione ok. 25 cm od ściany? Bo bokach otwarta przestrzeń.

Słuchanie w bliskim polu po cichu, siedząc około 2 m od głośników, pokój 3x6.

Pytam, bo docelowo kolumny staną w pokoju gdzie będą miały oddech, ale nastąpi to za jakiś czas i pomyślałem, że może lepiej kupi c od razy docelowe, zamiast wchodzić teraz w P3, później sprzedawać itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze się będą zachowywać. Plusy pod tym względem są lepsze od „zwykłych” piątek,natomiast z długiej perspektywy stwierdzam,że to jedyny plus względem poprzedniego modelu. Z SHL Plus gdzieś uciekła muzyka,to czym Harbeth zaczarował tylu melomanów. 40 Anniversary jest znacząco lepsza,ale jest też znacząco droższa i chyba niedostępna. Ja bym na Twoim miejscu posłuchał u siebie P3 a potem 30.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Margol napisał:

Dobrze się będą zachowywać. Plusy pod tym względem są lepsze od „zwykłych” piątek,natomiast z długiej perspektywy stwierdzam,że to jedyny plus względem poprzedniego modelu. Z SHL Plus gdzieś uciekła muzyka,to czym Harbeth zaczarował tylu melomanów. 40 Anniversary jest znacząco lepsza,ale jest też znacząco droższa i chyba niedostępna. Ja bym na Twoim miejscu posłuchał u siebie P3 a potem 30.1.

Słuchałem 30.1. Było fajnie, ale tak sobie myślę, że za niewiele więcej mogę mieć 5+, które później mogą mi się lepiej sprawdzić. Choć rzeczywiście wiele jest opinii, że 5 są jaśniejsze, mniej gęste, ale np. bardziej przestrzenne. No i bas. Nie wiem, czy takie 30.1 później, w pokoju ok 25 mkw, już z możliwością swobodnego rozstawienia, nie będą zbyt małe. A jednak 5 to byłby już mój docelowy głośnik. No chyba że lotek wpadnie, to 40 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

…..moja propozycja.....jeżeli 5 mają być docelowe to nie ma innego wyjścia jak kupić 5 w wersji 40 Anniversary  

kiedyś czytałem recenzję m40.2 Anniversary i gość porównał je do wersji m40.2 - nie dosłownie ale coś takiego napisał.....nie ma wielkich różnic to tak jakby kupić lepszy kabel....więc postanowiłem zostać przy wersji podstawowej i zainwestować w lepsze kabel i tym oto sposobem uzyskam Anniversary ? ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, hasos napisał:

Słuchałem 30.1. Było fajnie, ale tak sobie myślę, że za niewiele więcej mogę mieć 5+, które później mogą mi się lepiej sprawdzić. Choć rzeczywiście wiele jest opinii, że 5 są jaśniejsze, mniej gęste, ale np. bardziej przestrzenne. No i bas. Nie wiem, czy takie 30.1 później, w pokoju ok 25 mkw, już z możliwością swobodnego rozstawienia, nie będą zbyt małe. A jednak 5 to byłby już mój docelowy głośnik. No chyba że lotek wpadnie, to 40 ?

30.1 w żadnym wypadku nie zgubią się w 25 metrach. Mieszkałem z SHL Plus.Początki były obiecujące a potem u kolegi na wódeczce posłuchałem C7 i doszedłem do wniosku,że ja w domu tak muzykalnie nie mam. Może poszukaj starych piątek,jeśli koniecznie mają być piątki. Co do lotka to bardzo Ci życzę,bo 40.1/2 to po prostu inna galaktyka. Cały talent i wiedza Shawa zawarta jest w tych paczkach-genialne i nie mają słabych stron.

Edytowane przez Jamówię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Margol napisał:

30.1 w żadnym wypadku nie zgubią się w 25 metrach. Mieszkałem z SHL Plus.Początki były obiecujące a potem u kolegi na wódeczce posłuchałem C7 i doszedłem do wniosku,że ja w domu tak muzykalnie nie mam. Może poszukaj starych piątek,jeśli koniecznie mają być piątki.

No właśnie nie wiem, czy mają. Wiadomo, mam jakiś budżet, ok. 20 tys., i chcę go wydać optymalnie, ale też tak, by zaraz nie musiał zmieniać i kombinować, bo ja raczej z melomanów niż sprzężyca :) Pomyślałem, że 5 to taki docelowy głośnik, nie ma już większych braków czy niedostatków mniejszych.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to chyba nie tak. To że 5 są droższe od 30.1 czy P3 nie czyni ich bezwzględnie lepszymi,bo są pomieszczenia,gdzie np P3 pokażą im plecy. Trojeczki to tak na marginesie magiczne głośniki i w pewnych lokalizacjach nie do pobicia. Jak pierwszy raz usłyszałem SHL Plus,to bylem przekonany,że jest to progres. Z perspektywy czasu i mieszkania z nimi już tak nie uważam,ale to tylko moje odczucia i preferencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

…..żeby nie było że namawiam na lepsze kable ? ale pamiętam jak wstawiłem do siebie IC Tara Labs The Zero Gold....byłem i nadal jestem nim zachwycony - niesamowity kabel, od razu słychać że zdecydowany akcent jest postawiony na średnice i właśnie o coś takiego mi chodziło....on jest jakby stworzony do m40.2  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Miroslav1 napisał:

…..żeby nie było że namawiam na lepsze kable ? ale pamiętam jak wstawiłem do siebie IC Tara Labs The Zero Gold....byłem i nadal jestem nim zachwycony - niesamowity kabel, od razu słychać że zdecydowany akcent jest postawiony na średnice i właśnie o coś takiego mi chodziło....on jest jakby stworzony do m40.2  

Wiesz jak to jest Miro,Harbeth prawdę Ci powie ? Głośniki,które potrafią „zniewolić” dożywotnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Margol napisał:

Wiesz jak to jest Miro,Harbeth prawdę Ci powie ? Głośniki,które potrafią „zniewolić” dożywotnio.

….wiem że to jest śmieszne ale w pewnym sensie jestem uzależniony od m40.2....nie twierdzę że są to najlepsze kolumny ale nawet jak gdzieś bywam na wyjeździe (odsłuchu) to potrafię docenić dobre brzmienie i wielokrotnie tak było ale gdy wracam do siebie i zaczynam słuchać m40.2  to przeważnie  myślę  ,, tego mi trzeba było,, ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak to jest Miro,Harbeth prawdę Ci powie  Głośniki,które potrafią „zniewolić” dożywotnio.
To zalezy. Mnie SHL5 zniewolily tylko na 6 miesiecy i sie rozstalismy z Harbethami, podziekowalem za taki dzwiek i poszedlem inna droga. Dopiero teraz jak juz mam M40.2 czuje sie zniewolony :)

Verstuurd vanaf mijn SM-G930F met Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Patryks26 napisał:

To zalezy. Mnie SHL5 zniewolily tylko na 6 miesiecy i sie rozstalismy z Harbethami, podziekowalem za taki dzwiek i poszedlem inna droga. Dopiero teraz jak juz mam M40.2 czuje sie zniewolony ?

Verstuurd vanaf mijn SM-G930F met Tapatalk
 

No ale jak zależy skoro nadal masz Harbetha? Ja właśnie o tym pisałem. A że 40.2 wymiata?nie dziwi mnie w ogóle,to jest galaktyczny głośnik,którego szczerze Ci gratuluję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Patryks26 napisał:

To zalezy. Mnie SHL5 zniewolily tylko na 6 miesiecy i sie rozstalismy z Harbethami, podziekowalem za taki dzwiek i poszedlem inna droga. Dopiero teraz jak juz mam M40.2 czuje sie zniewolony :)

Verstuurd vanaf mijn SM-G930F met Tapatalk
 

Z tego, co pamiętam, to pisałeś, że 5 były dla ciebie zbyt jasne, tak? A 30.1? Kurde, trudno zebrać je wszystkie w mieszkaniu na dłużej, żeby porównać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, hasos napisał:

Pytanie o 5+. Jak się zachowują te głośniki ustawione ok. 25 cm od ściany? Bo bokach otwarta przestrzeń.

Słuchanie w bliskim polu po cichu, siedząc około 2 m od głośników, pokój 3x6.

Pytam, bo docelowo kolumny staną w pokoju gdzie będą miały oddech, ale nastąpi to za jakiś czas i pomyślałem, że może lepiej kupi c od razy docelowe, zamiast wchodzić teraz w P3, później sprzedawać itp. 

u mnie 30,1 podobnie grały . ok 30cm od tylnej ściany ,ok 60cm boki i 2m od miejsca odsłuchowego.Wszystko dobrze,ale za bardzo na twarz.Tyle ,że pokój nie co mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, izapat napisał:

u mnie 30,1 podobnie grały . ok 30cm od tylnej ściany ,ok 60cm boki i 2m od miejsca odsłuchowego.Wszystko dobrze,ale za bardzo na twarz.Tyle ,że pokój nie co mniejszy.

U ciebie grały z Naimem? On jest mocno ofensywny, przynajmniej dla mnie, może to był powód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, hasos napisał:

Z tego, co pamiętam, to pisałeś, że 5 były dla ciebie zbyt jasne, tak? A 30.1? Kurde, trudno zebrać je wszystkie w mieszkaniu na dłużej, żeby porównać ?

Shl plus nie są rozjaśnione,ale z pewnością brak im eufonii poprzedniczek,dla mnie z perspektywy czasu to wada,ale jeszcze raz podkreślam,to dla mnie.

3 minuty temu, hasos napisał:

U ciebie grały z Naimem? On jest mocno ofensywny, przynajmniej dla mnie, może to był powód?

Są głosy,że match Harbeth/Naim to dream team. Nie uważam tak,no może z wyjątkiem serii Olive. Współczesny Naim,mowa o wzmacniaczach,imo z Harbethem nie gra.

Edytowane przez Jamówię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Miroslav1 napisał:

….wiem że to jest śmieszne ale w pewnym sensie jestem uzależniony od m40.2....nie twierdzę że są to najlepsze kolumny ale nawet jak gdzieś bywam na wyjeździe (odsłuchu) to potrafię docenić dobre brzmienie i wielokrotnie tak było ale gdy wracam do siebie i zaczynam słuchać m40.2  to przeważnie  myślę  ,, tego mi trzeba było,, ? 

Tu masz rację.Ja kombinuje z różnymi głośnikami.Miałem 7es3 póżniej inne... i znowu 30,1 ,i znowu inne.... a teraz ponownie wracam do harbeth.Jak ktoś raz usłyszy granie Harbeth,to do nich zawsze wróci.

5 minut temu, hasos napisał:

U ciebie grały z Naimem? On jest mocno ofensywny, przynajmniej dla mnie, może to był powód?

Może i ofensywny,ale porównuje go teraz do musical m6si i mocno się zastanawiam,którego zostawić

Taka mała dygresja.Miałem już wiele kolumn w domu,ale Nils Lofgren "Keith dont go" na żadnych tak pięknie nie brzmiał jak na Harbeth.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Margol napisał:

No ale jak zależy skoro nadal masz Harbetha? Ja właśnie o tym pisałem. A że 40.2 wymiata?nie dziwi mnie w ogóle,to jest galaktyczny głośnik,którego szczerze Ci gratuluję ?

Ale miedzy SHL5 a M40.2 mialem 2 pary innych kolumn.

30 minut temu, hasos napisał:

Z tego, co pamiętam, to pisałeś, że 5 były dla ciebie zbyt jasne, tak? A 30.1? Kurde, trudno zebrać je wszystkie w mieszkaniu na dłużej, żeby porównać ?

SHL5 mnie nie urzekly, tak samo SHL5+. M30.1 i P3ESR bardzo mi sie podobaly ale na moj gust mialy braki na basie wiec stwierdzilem, ze jedyne sluszne beda 40 ki ale wtedy jeszcze nie pojawialy sie z drugiej reki wiec musialem troche poczekac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, izapat napisał:

Tu masz rację.Ja kombinuje z różnymi głośnikami.Miałem 7es3 póżniej inne... i znowu 30,1 ,i znowu inne.... a teraz ponownie wracam do harbeth.Jak ktoś raz usłyszy granie Harbeth,to do nich zawsze wróci.

 

…..jakie miałeś kolumny ''między'' ? ….co przekonało Ciebie do Harbeth ? 

4 minuty temu, Patryks26 napisał:

Ale miedzy SHL5 a M40.2 mialem 2 pary innych kolumn.

 …..z takim samym pytaniem jak wyżej....jakie miałeś i co przekonało Ciebie do m40.2 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Margol napisał:

Ja nawet trzy i też wróciłem do Harbeth. O tym piszę,tak to działa. Straciłem tylko kasę.

Michał, napisz coś więcej bo cholernie mnie to interesuje...jest mi jakoś raźniej że nie tylko ja jestem świrem na tle Harbeth ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Miroslav1 napisał:

…..jakie miałeś kolumny ''między'' ? ….co przekonało Ciebie do Harbeth ? 

 …..z takim samym pytaniem jak wyżej....jakie miałeś i co przekonało Ciebie do m40.2 ? 

dynaudio x18,  audiovector sr1 super, kef r300, esa triton 1 se, xavian xn250

Nie które z nich były w pewnych aspektach nawet lepsze,ale jakoś zawsze tęsknie za brzmieniem Harbeth.To powinny być głośniki obowiązkowe ,przynajmniej do przesłuchania ,dla każdego miłośnika muzyki i audiofila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Miroslav1 napisał:

Michał, napisz coś więcej bo cholernie mnie to interesuje...jest mi jakoś raźniej że nie tylko ja jestem świrem na tle Harbeth ?

 

Dla mnie wszystkie moje głośniki a było ich w cholerę,grały w nerwowy i taki wymuszony sposób,nie potrafię tego opisać,to jest taki rodzaj prezentacji jakby na siłę. Jedne starały zaprezentować skraje pasma(JBL) inne holografię i hektary przestrzeni(Thiel) a Harbeth gra w bardzo wyluzowany sposób,to jest taki rodzaj prezentacji jak w naturze. Ja to tak odbieram,dźwiek jest podawany ja w przyrodzie,w całości,nie ma przestrzeni przestawiającej ściany ani basu jak po wybuchu w Czarnobylu,po prostu w naturalny sposób leci muzyka. Gitara gra jak gitara,trąbka jak trąbka,głos ludzi jest taki,jakby ktoś stał w pokoju,to samo z oklaskami. Nic nadzwyczajnego a jednak.....  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.