Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  444 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Cezarek71 napisał:

Ostatnie P3? Czy tylko rosewood albo wersja SE? Aż się nie chce wierzyć, choć na swoje czekałem 4 miesiące...

Ostatnia dostępna para P3 w okleinie Rosewood ..z informacji jakie uzyskałem kolejna partia w tym fornirze dopiero na jesień .

Zamówiłem Harbeth P3 , przyjechało  ..rozdziewiczam karton .. wyciągam głośniki a tu Harbeth P3SE !! i zonk ! Przede mną żmudny czas wygrzewania , bo na razie gra to jak gówno ..:)

1 godzinę temu, Margol napisał:

Według strony rosewood P3 są w audiostylu.

Widocznie któryś diler musi zrobić aktualizacje stanu ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projektant Twoich głośników jednoznacznie wyklucza,jego zdaniem,bajki o procesie wygrzewania Harbeths. Jest na HUG cała rozprawa na ten temat a Shaw chyba najlepiej zna te głośniki-tak myśle ?

Może więc być,że jak to określiłeś gówniany dźwięk,jest efektem tego,co przed głośnikiem. Każdy Harbeths a P3 w szczególnosci,działa jak szkiełko w mikroskopie,jak coś jest przed nimi skaszanione,to miej pewnosc,że to usłyszysz. Poza tym cena P3 nie uzasadnia ich jakości,można do nich podpiąc umowne 1mln$ i one poczują się jak ryba w wodzie. Masz Harbeths,masz wydatki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Mikael3 napisał:

Ostatnia dostępna para P3 w okleinie Rosewood ..z informacji jakie uzyskałem kolejna partia w tym fornirze dopiero na jesień .

Zamówiłem Harbeth P3 , przyjechało  ..rozdziewiczam karton .. wyciągam głośniki a tu Harbeth P3SE !! i zonk ! Przede mną żmudny czas wygrzewania , bo na razie gra to jak gówno ..:)

Widocznie któryś diler musi zrobić aktualizacje stanu ? 

 

Nie strasz mnie Kolego,bo mam właśnie kupić p3esr. Aż tak na początku jest żle? I z jakim wzmacniaczem Masz podłączone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mikael3 napisał:

.. wyciągam głośniki a tu Harbeth P3SE !! i zonk ! Przede mną żmudny czas wygrzewania , bo na razie gra to jak gówno ..:)

 

 

….miałem nowe m40.1 i m40.2 i w życiu bym nie powiedział że na początku  ,,grają jak gówno,, …..po 100 czy 200 godzinach niewiele się zmieni...więc radziłby pomyśleć (puki czas) by oddać p3 - to nie są kolumny dla Ciebie  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, izapat napisał:

Nie strasz mnie Kolego,bo mam właśnie kupić p3esr. Aż tak na początku jest żle? I z jakim wzmacniaczem Masz podłączone?

Spokojnie. Harbeth to nie jest fastfood i wbrew temu co niektórzy twierdzą, nie jest to plug and play. Z tym głośnikiem trzeba trochę pomieszkać,połazić po pokoju,żeby optymalnie je ustawić(z dala od ścian)Trzeba do nich dobrych podstawek-zawsze się odwdzięczą i wtedy zaczyna się doceniać,jak bardzo naturalny jest to dźwięk. Potem,po przesiadce na inny głośnik,człowiek ma wrażenie,że wszystkie one drą ryja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mikael3 napisał:

System -Piecyk AMC 3050a --45W /8ohm na kanał , CD player Nad 525bee  , podstawki solidne metalowe z dociążeniem .Całośc w pokoju 11m2 

Pokój mam taki sam,tyle że wzmacniacz naima xs2 i musicala m6si.Wczesniej mialem Harb. 30,1 było dobrze,ale jednak za duże.Postanowiłem kupić p3esr.Możesz opisać co Ci nie odpowiada w trójkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, izapat napisał:

Pokój mam taki sam,tyle że wzmacniacz naima xs2 i musicala m6si.Wczesniej mialem Harb. 30,1 było dobrze,ale jednak za duże.Postanowiłem kupić p3esr.Możesz opisać co Ci nie odpowiada w trójkach?

Dobre pytanie .Postaram się merytorycznie i tutaj ukłon również w stronę Miroslav1 ? ..a więc to nie jest moja pierwsza przygoda z produktami Harbeth , znam ten model już od paru ładnych lat , kiedy to testowałem w mojej "Jaskini" --11m2  P3 standardowe , 3 tygodnie na tym samym sprzęcie jaki posiadam obecnie i to co z nich usłyszałem wtedy przekonało mnie o tym że będą to głosniki docelowe idealne do tego metrażu , które grają naturalnie , klarownie z duża przestrzenią , powietrzem i świetnym basem jak sprężynka w obudowie zamkniętej ? tak było wtedy ...a teraz kiedy mam już je u siebie ponownie  nagle dzwięk jakby zamknięty w sobie , duszny  jakby kocem nakryte instrumenty ..gdzie te powietrze , oddech i dynamika ?? ..W kwestii wysterowania i dynamiki biorę pod uwagę fakt że Harbs mają niskie 83db skuteczności a przez 18 lat do tej pory grały u mnie B&W DM 302 z 91db skuteczności mógł wypaczyć mój odbiór :) . 

Edytowane przez Mikael3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

….mogę się mylić ale wydaje mi  się że nie jest to kwestia wzmacniacza...jednak trzeba pamiętać że przez 19 lat były B&W.....więc coś z tej stylistyki grania pozostało w głowie....P3 słuchałem z wieloma wzmacniaczami i tymi słabszymi prądowo jak  Leben 300 i mocnymi prądowo Jadis DA80....i zawsze brzmienie  P3 było na wysokim poziomie....żeby była jasność - jestem zwolennikiem wzmacniaczy gdzie prądu jest sporo.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.03.2020 o 21:10, Mikael3 napisał:

gra jak g...

 

15 godzin temu, Margol napisał:

Projektant Twoich głośników jednoznacznie wyklucza,jego zdaniem,bajki o procesie wygrzewania Harbeths. Jest na HUG cała rozprawa na ten temat a Shaw chyba najlepiej zna te głośniki-tak myśle ?

Może więc być,że jak to określiłeś gówniany dźwięk,jest efektem tego,co przed głośnikiem. Każdy Harbeths a P3 w szczególnosci,działa jak szkiełko w mikroskopie,jak coś jest przed nimi skaszanione,to miej pewnosc,że to usłyszysz. Poza tym cena P3 nie uzasadnia ich jakości,można do nich podpiąc umowne 1mln$ i one poczują się jak ryba w wodzie. Masz Harbeths,masz wydatki ?

Na wstępie proszę p.t. Kolegów o nie używanie podobnych słów, zachowajmy tu klasę odpowiadającą sprzętom, o których się wypowiadamy.

A teraz ad rem. Zgadzam się z przedmówcą - P3 tylko niepozornie wyglądają, a tak na prawdę są baaaardzo wymagające. Odwdzięczą się, ale musi być odpowiednia reszta toru, w tym głównie wzmacniacz. Mój Accuphase z niższej serii daje radę, ale ledwo. Poza tym nie znam innych monitorów tak wymagających od otoczenia, tj. na czym stoją, obok czego stoją, co jest między nimi, a słuchaczem itd.

Zatem albo to nie są kolumny dla Ciebie, albo to nie jest wzmacniacz dla nich, przy czym stawiam na to drugie. No i zmień standy, metalu nie lubią, chyba że ażurowy.

Wersja SE najpierw była w USA na życzenie dystrybutora, teraz w Japonii, miała nie być dostępna w GB i UE, ale była. To jest zresztą bez znaczenia sonicznego, może za to pomóc w odsprzedaży, ale z tym i tak nie ma problemu.

To tak na cito. Nie martw się, też tak miałem po przesiadce, ale uszy się otwierają i jest pięknie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, izapat napisał:

Pokój mam taki sam,tyle że wzmacniacz naima xs2 i musicala m6si.Wczesniej mialem Harb. 30,1 było dobrze,ale jednak za duże.Postanowiłem kupić p3esr.Możesz opisać co Ci nie odpowiada w trójkach?

A nie możesz wypożyczyć na test? 

Miałeś już dwa modele, więc wiesz, jak grają. Teraz pomyśl, czy w 30.1 było dla ciebie wystarczająco basu. I pomyśl, że będzie go sporo mniej. Zostaje tylko krótkie uderzenie, bez pogłosu i otoczki basowej, bez tego rezonansu basowego, który jest w 30.1.

Myślę, że sporo na basie mogą pomóc otwarte standy, lekkie, wtedy ten rezonans będzie większy niż na mocnych podstawkach. Dlatego ja od początku wiedziałem, że ustawie je na lekkich standach, właśnie by rozproszyć trochę ten krótki bas i nadać mu pogłosu, większej miękkości. 

4 godziny temu, GB napisał:

Witam,

Który model Harbeth będzie stosowny do 20m2 pokoju? Zależało by mi na szybkim sprężystym basie - w kontrabasie - i dobrej przestrzeni. Muzyka głównie jazz. Obecnie wzmacniacz to leben 300F.

Z góry dziękuję za sugestie.

GB

Pozdrawiam,
GB
 

Zanosi się na wymianę Spendorów? Z tego, co pamiętam, to masz ten większy model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, GB napisał:

Witam,

Który model Harbeth będzie stosowny do 20m2 pokoju? Zależało by mi na szybkim sprężystym basie - w kontrabasie - i dobrej przestrzeni. Muzyka głównie jazz. Obecnie wzmacniacz to leben 300F.

Z góry dziękuję za sugestie.

GB

Pozdrawiam,
GB
 

30.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

…..nie żebym się wymądrzał ale moim zdaniem P3 to kolumny raczej dla melomana - audiofil zawsze się do czegoś przyczepi ? 

 kolega który ma m30.1 ( dość często u niego słucham) również ma gramofon i dlatego lubię takie połączenie ale słyszę dokładnie że m30.1 nie mają tej podstawy basowej co m40.2 ( i nie tylko) dlatego zawsze jest jakiś kompromis....dla mnie muzykalność/emocjonalność grania jest najważniejsza dlatego nie gonię za idealnym basem....trzeba samemu podjąć decyzję....P3 słuchałem (u siebie) z kilkoma zacnymi wzmacniaczami lampa/tranzystor.....i jeżeli miałbym dziś wybrać kolumny do mojego pokoju poza m40.2 to bez wahania postawiłbym na P3.....ładnie zagrały z Jadisem DA88/Lebenem/Mactone/Accuphase e-560 to z Jadisem i88 (90 W w  A klasie) byłoby jeszcze lepiej.....

…..i jeszcze jedno....mój każdy kabel w systemie jest o wiele droższy niż P3 w najlepszym wydaniu ale wiem że trójeczki byłby idealnym kompanem do gratów które posiadam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
…..nie żebym się wymądrzał ale moim zdaniem P3 to kolumny raczej dla melomana - audiofil zawsze się do czegoś przyczepi  
 kolega który ma m30.1 ( dość często u niego słucham) również ma gramofon i dlatego lubię takie połączenie ale słyszę dokładnie że m30.1 nie mają tej podstawy basowej co m40.2 ( i nie tylko) dlatego zawsze jest jakiś kompromis....dla mnie muzykalność/emocjonalność grania jest najważniejsza dlatego nie gonię za idealnym basem....trzeba samemu podjąć decyzję....P3 słuchałem (u siebie) z kilkoma zacnymi wzmacniaczami lampa/tranzystor.....i jeżeli miałbym dziś wybrać kolumny do mojego pokoju poza m40.2 to bez wahania postawiłbym na P3.....ładnie zagrały z Jadisem DA88/Lebenem/Mactone/Accuphase e-560 to z Jadisem i88 (90 W w  A klasie) byłoby jeszcze lepiej.....
…..i jeszcze jedno....mój każdy kabel w systemie jest o wiele droższy niż P3 w najlepszym wydaniu ale wiem że trójeczki byłby idealnym kompanem do gratów które posiadam....
Do P3 mozna dolozyc zawsze subwoofer albo 2. Slyszalem takie polaczonie w malym pokoju i bylem zachwycony.

Verstuurd vanaf mijn SM-G930F met Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Patryks26 napisał:

Do P3 mozna dolozyc zawsze subwoofer albo 2. Slyszalem takie polaczonie w malym pokoju i bylem zachwycony.

Verstuurd vanaf mijn SM-G930F met Tapatalk
 

….pewnie że tak można zrobić ....tyle że akceptuję i lubię  te kolumienki ze wszystkimi ograniczeniami które posiadają i dlatego nie podłączyłbym suba ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, hasos napisał:

A nie możesz wypożyczyć na test? 

Miałeś już dwa modele, więc wiesz, jak grają. Teraz pomyśl, czy w 30.1 było dla ciebie wystarczająco basu. I pomyśl, że będzie go sporo mniej. Zostaje tylko krótkie uderzenie, bez pogłosu i otoczki basowej, bez tego rezonansu basowego, który jest w 30.1.

Myślę, że sporo na basie mogą pomóc otwarte standy, lekkie, wtedy ten rezonans będzie większy niż na mocnych podstawkach. Dlatego ja od początku wiedziałem, że ustawie je na lekkich standach, właśnie by rozproszyć trochę ten krótki bas i nadać mu pogłosu, większej miękkości. 

Zanosi się na wymianę Spendorów? Z tego, co pamiętam, to masz ten większy model?

Tego się spodziewam,że bas w trójkach ,będzie mały,po przemyśleniach,żeby dodać subwoofer,to chyba nie będzie to.Owszem bas będzie pełno wymiarowy,ale to nie filozofia Harbetha.Co do wypożyczenia , to ciężko teraz będzie,ale spróbuje.Jeszcze trójek nie skreślam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, hasos napisał:

 

Zostaje tylko krótkie uderzenie, bez pogłosu i otoczki basowej, bez tego rezonansu basowego, który jest w 30.1.

 

To nie jest żaden rezonans basowy,tylko charakterystyka basreflexu. Niestety. P3 to obudowa zamknięta,czyli pozbawiona wszystkich wad burczybasów  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

….z pytaniem do Kolegów.....czy można zbudować system w małym pokoju (powiedzmy 12/14m2) który będzie lub mógłby być przykładem lub punktem odniesienia w niektórych aspektach brzmienia  dla  systemów dzielonych w dużych salonach ? - oczywiście mam na myśli  P3....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.