Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  443 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz

Rekomendowane odpowiedzi

….kilka lat temu Elberoth napisał w klubie swoje wrażenia z odsłuchu P3 (gdzieś ten wpis jest) .....nie pamiętam do jakiej elektroniki były podpięte ale zrobiły na nim wrażenie....wspomniał  że P3 to chyba najlepsze kolumny na świecie ( oczywiście w swojej klasie) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo,to są na pewno bardzo dobre głośniki,ale nie do każdej muzyki.U mnie np. 30,1 pięknie zagrały jazz,gitara,wokal jest cudownie,ale włączając AC/DC lub DEAD CAN DANCE ,czy DEPECHE MODE,robiło się już mniej sympatycznie.Na Harbethach instrumentów strunowych ,można słuchać godzinami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szatan napisał:

Wybacz ale nic z tego nie zrozumiałem.

Jeśli będziesz chciał posłuchać P3 to postaraj się o wersję 40 Anniversary. Jest też najnowsze wcielenie tych paczek XD,ale nikt ich nie słyszał i dystrybutor pewnie ich jeszcze nie dostał.

Może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeszcze bardziej zrozumiałem, jak ważne jest słuchanie, czytanie opinii innych użytkowników traktować jak kierunkowskaz.

Wczoraj miałem możliwość posłuchać Harbeth HL5. W realnej sytuacji siedząc na przeciwko kolumn Harbeth HL 5 można samemu ocenić co sobą reprezentują. Oczywiście słuchałem ich w jednej konfiguracji i jest wiele innych, które mogą pokazać inne oblicze tych kolumn. Miałem przyjemność posłuchać jak grają z Leben 300 XS , przewody Auditorium 23 a źródło Auralic Fiesta Femto + DAC Auralic.

Ta możliwość nadarzyła mi się wczoraj a pisząc te słowa słucham Harbeth 30.1 i mogę powiedzieć, że piątki nie są dla mnie. Zostaje przy moich 30.1  ?

Miałem również możliwość posłuchać McIntosh 700 z Sonus Faber, ale to nie ten klub.

Edytowane przez Andy09
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andy a co konkretnie nie przypadło Ci do gustu w prezentacji SHL? To była wersja Plus?
Domyslam sie ze to jeszcze starsza wersja niz SHL5. Sam mialem SHL5 przez pol roku i nie pasowala mi ich zwiewnosc. M30.1 graly co prawda z mniejszym basem ale lepiej dociazonym srodkiem, wokale brzmia na M30.1 o niebo lepiej niz na SHL5.

Verstuurd vanaf mijn SM-G930F met Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Andy09 napisał:

Teraz jeszcze bardziej zrozumiałem, jak ważne jest słuchanie, czytanie opinii innych użytkowników traktować jak kierunkowskaz.

Wczoraj miałem możliwość posłuchać Harbeth HL5. W realnej sytuacji siedząc na przeciwko kolumn Harbeth HL 5 można samemu ocenić co sobą reprezentują. Oczywiście słuchałem ich w jednej konfiguracji i jest wiele innych, które mogą pokazać inne oblicze tych kolumn. Miałem przyjemność posłuchać jak grają z Leben 300 XS , przewody Auditorium 23 a źródło Auralic Fiesta Femto + DAC Auralic.

Ta możliwość nadarzyła mi się wczoraj a pisząc te słowa słucham Harbeth 30.1 i mogę powiedzieć, że piątki nie są dla mnie. Zostaje przy moich 30.1  ?

Miałem również możliwość posłuchać McIntosh 700 z Sonus Faber, ale to nie ten klub.

Też jestem bardzo ciekaw, co ci się nie spodobało. To była wersja bez plusa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Patryks26 napisał:

Domyslam sie ze to jeszcze starsza wersja niz SHL5. Sam mialem SHL5 przez pol roku i nie pasowala mi ich zwiewnosc. M30.1 graly co prawda z mniejszym basem ale lepiej dociazonym srodkiem, wokale brzmia na M30.1 o niebo lepiej niz na SHL5.

Verstuurd vanaf mijn SM-G930F met Tapatalk
 

Zwiewny,jesli odwoływać się do tego stwierdzenia jest model Plus. Alan po prostu poszedł w stronę neutralności. Poprzednik grał odpowiednio dociążonym soundem. Mnie na dłuższą metę ten pomysł na SHL nie podszedł i swoje sprzedałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikael3,

najpierw pomyślałem, że to żart, ale nie, Ty na serio... W tym otoczeniu Twoje monitory nie mają prawa grać - nieodpowiednie standy, no i to pomieszczenie... gołe ściany i okna, masz fatalną akustykę. Nie gniewaj się, ale szkoda P3, jeśli mają grać z taką elektroniką i takim otoczeniu. Nie trzeba być krezusem, by to zmienić, ale zastanów się, bo na razie masz harbety, tylko ich nie słyszysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Cezarek71 said:

W tym otoczeniu Twoje monitory nie mają prawa grać - nieodpowiednie standy, no i to pomieszczenie... gołe ściany i okna, masz fatalną akustykę.

Bez nawet podstawowego zadbania o akustykę nic nie zagra, a tym bardziej Harbethy które przez swoją konstrukcję z cienkich ścianek są  bardzo wrażliwe na czym i gdzie stoją.

Obejrzyj ten film.  Darko opisuje co ma, a co nie ma znaczenia. A i tak musiał być bardzo dyplomatyczny aby się nie narazić branży z której żyje, bo więcej audiofilskich mitów i odwracania wartości i znaczenia rzeczy w świecie audiofili powinno być napiętnowane i nie tylko dla początkujących. 

 

Edytowane przez dankam

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2020 o 14:44, Mikael3 napisał:

W niedzielnym marcowym słoneczku w Jaskinii o metrażu 11m2 ..tak o to wygrzewają się perełki P3 SE ? ..może dzięki temu otworzą się bardziej ? Pozdrawiam przy niedzieli .

DSC_0005[1].jpg

DSC_0006.jpg

Nie słuchać przyjaciół ( z Republiki) cieszyć się, a kombinować później po trochu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiu,

Kolega martwił się, że mu monitory nie grają, więc usłyszał, w czym problem. Po co ma żałować zakupu, skoro może coś poprawić? Mamy się głaskać i wspierać emocjonalnie? Jesteśmy tu w większości facetami (na moje oko w 100% i to 100%-wych:) zatem walmy prosto w oczy, byle z sensem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, misiek x napisał:

Panowie a czy cena 6500zł za używane ,ale stan super, P3ESR 35th anniversary jest …..?

Za 6500 sam bym wziął.

2 godziny temu, Cezarek71 napisał:

Misiu,

Kolega martwił się, że mu monitory nie grają, więc usłyszał, w czym problem. Po co ma żałować zakupu, skoro może coś poprawić? Mamy się głaskać i wspierać emocjonalnie? Jesteśmy tu w większości facetami (na moje oko w 100% i to 100%-wych:) zatem walmy prosto w oczy, byle z sensem.

Lepiej bym tego nie ujął. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezarek71 ….nie wiem czy mi odpowiadają.Zawsze korciły mnie te Harberthy i chętnie bym ich posłuchał u siebie,ale tylko wtedy,jeżeli bym był pewny ,że będę mógł je odsprzedać (w tej samej cenie) jeżeli by m i nie przypadły do gustu. Taka ciekawość ,żeby posłuchać legendy.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2020 o 10:35, Cezarek71 napisał:

Mikael3,

najpierw pomyślałem, że to żart, ale nie, Ty na serio... W tym otoczeniu Twoje monitory nie mają prawa grać - nieodpowiednie standy, no i to pomieszczenie... gołe ściany i okna, masz fatalną akustykę. Nie gniewaj się, ale szkoda P3, jeśli mają grać z taką elektroniką i takim otoczeniu. Nie trzeba być krezusem, by to zmienić, ale zastanów się, bo na razie masz harbety, tylko ich nie słyszysz.

….akurat w tym przypadku trafne określenie ,, masz harbethy, tylko ich nie słyszysz,, …..możny dopisać że P3 pokazują słabość elektroniki i akustyki o standach nie wspominam.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, misiek x napisał:

Cezarek71 ….nie wiem czy mi odpowiadają.Zawsze korciły mnie te Harberthy i chętnie bym ich posłuchał u siebie,ale tylko wtedy,jeżeli bym był pewny ,że będę mógł je odsprzedać (w tej samej cenie) jeżeli by m i nie przypadły do gustu. Taka ciekawość ,żeby posłuchać legendy.

Dla Misiów legendarny miód na uszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiu x,

sprzęt Kolega ma przezacny, ucho zatem wyrobione, tuszę zatem, że soniczne walory wysłyszeć zdoła:)

A tak serio: ryzyko niewielkie, że odsprzedaż nastąpi, a jeśli nawet, to że ze stratą. Popytaj u dystrybutora lub w sklepach, mnie udało się kupić nowe kolumny za baaardzo dobrą cenę. A jak Ci prześlą, to zawsze możesz w t. 14 dni odstąpić od umowy i odesłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, barmanekm napisał:

Chyba było kilka modeli z serii 35th Anniversary. Tak jak pisałem mam C7ES3. Mają inne okablowanie wewnętrzne, a czy coś jeszcze to nie wiem.

Tak C7,M30 i SHL 5 były,ale P3 nigdy nie widziałem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.