Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  443 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, meloV8 napisał:

 To jest mocno skomplikowany temat, który niestety spłycasz do nieco dziecinnych porównań, ale nasi zachodni sąsiedzi, dłubacze kiedyś zrobili kilka klonów małych Rogersow i w były takie, które w odsłuchu nie miały problemu z pokonaniem Falconów.

https://www.hifi-selbstbau.de/hifi-selbstbau-mainmenu-32/forentreffen/607-ls3-5a-battle-des-diy-hifi-forums-bei-blue-planet-acoustic

Jeśli byłbyś otwarty na zakup krajowego odpowiednika ls3/5a, to pewnie byłby taki na rynku, ale jak widać środowisko jest na taki ruch po prostu zamknięte, wiec raczej nikt nie będzie poświęcał swojego czasu i pieniędzy na coś, czego nie sprzeda przez czyjeś uprzedzenia.

 

To mi umknęło,przepraszam. To,że grupa pasjonatów,gdzieś tam w szerokim świecie zrobiła sobie jakiegoś klona Ls3/5a,świadczy tylko o tym,że zrobiła...klona.czyli podwędziła pomysł,projekt i setki godzin badań inżynierów,którzy pracowali przy programie Ls3/5a.To,że wyszło im lepiej niż Falconowi,to tylko ich ocena sytuacji,czy zdobyli licencję BBC?za którą zapłacili Korporacji?no i najważniejsze,czy ich praca przełożyła się na komercyjny sukces?pytam retorycznie.Co do ostatniego akapitu,to jest to w całej rozciągłości kuriozalne stwierdzenie.Co ma moja chęć,czy zainteresowanie jakimś hipotetycznym,nieistniejącym,rodzimym produktem Ls3/5a? Proponujesz mi efemerydę a mnie zarzucasz dziecinne porównania? Będzie produkt,bedzie możliwość jego oceny,czy gdzieś te mityczne kolumny są?ktoś ma je w dystrybucji?można je za kaucją wypożyczyć? I to ja jestem dziecinny??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Margol napisał:

Albo celowo wprowadzasz czytających w błąd,albo nieuważnie czytasz. Jedyny odnośnik do pomiarów przytoczyłem tylko w linku do recenzji Atkinsona. Czym innym jest polemika z tymi,którzy uważają,że wiedzą więcej o głośnikach Shawa niż i projektant.

Widzisz, pomiar ma to do siebie, że jest obiektywny i nie da się go oszukać. Jeśli jest przeprowadzony w poprawny sposób, na skalibrowanym sprzęcie, to jest po prostu bezwzględny.

53 minuty temu, Margol napisał:

A to doprawdy zadziwiające,szczególnie w kontekście Twojego poprzedniego posta,w którym odważnie twierdzisz,że to bułka z masłem i wystarczy do tego komputer...

Napisałem, że zaprojektowanie kolumn w typie monitorów P3 nie jest trudne i każdy srednio zaawansowany konstruktor Diy zrobi to bez problemu. Nie oznacza to jednak, że oba zestawy będą grały dokładnie tak samo. Konstrukcyjnie to jest zwyczajnie dość prosta rzecz.

54 minuty temu, Margol napisał:

No to C’mon! Co stoi na przeszkodzie osiągnąć komercyjny sukces?

To, że nawet na rynku światowym kolumny w stylu Harbetha to jest mała nisza. Polski rynek nie jest na tyle chłonny, aby sprzedawać tego typu konstrukcje i z tego żyć. Sprzedają się zupelnie inne, bardziej typowe konstrukcje. Generalnie jest sporo niewielkich monitorów u wielu producentów, również krajowych, ale przeciętny klient nie chce kupować kolumn wizualnie przedpotopowych. Być może kiedyś będzie na to moda, ale póki co jej nie ma.

 

58 minut temu, Margol napisał:

Kolega nic nie myli,to jest tylko Twoja ocena sytuacji. Mam w pracy paru takich podwładnych,którym zawsze jak otwieram plik exela z danymi sprzedaży,udaje się tylko wybąkać,że liczby nie oddają faktycznego stanu rzeczy. Jakbym słyszał DIYjowców. Świat na Was czeka,skopcie tyłki różnym Alanom i pochwalcie się plikiem exelu. Teraz to gadanie przy pustej flaszce gorzały.

Nie wiem co sprzedajesz i średnio mnie to interesuje. Ja poruszam się w branzy audio i tutaj sytuacja wygląda zupelnie inaczej jeśli chcesz na niej przeżyć.

Poza tym istnieje jeszcze jeden, bardzo wielki szczegół. Jeśli ktoś będzie chciał zrobić kolumny na wzór Harbetha, to od razu zostanie posadzony o plagiat i kolo się zamyka. Dlatego komercyjny sukces klonów Harbetha to mocno dyskusyjna sprawa, nawet jeśli sam produkt będzie znakomitej jakości.

11 minut temu, Margol napisał:

To mi umknęło,przepraszam. To,że grupa pasjonatów,gdzieś tam w szerokim świecie zrobiła sobie jakiegoś klona Ls3/5a,świadczy tylko o tym,że zrobiła...klona.czyli podwędziła pomysł,projekt i setki godzin badań inżynierów,którzy pracowali przy programie Ls3/5a.To,że wyszło im lepiej niż Falconowi,to tylko ich ocena sytuacji,czy zdobyli licencję BBC?za którą zapłacili Korporacji?no i najważniejsze,czy ich praca przełożyła się na komercyjny sukces?pytam retorycznie.Co do ostatniego akapitu,to jest to w całej rozciągłości kuriozalne stwierdzenie.Co ma moja chęć,czy zainteresowanie jakimś hipotetycznym,nieistniejącym,rodzimym produktem Ls3/5a? Proponujesz mi efemerydę a mnie zarzucasz dziecinne porównania? Będzie produkt,bedzie możliwość jego oceny,czy gdzieś te mityczne kolumny są?ktoś ma je w dystrybucji?można je za kaucją wypożyczyć? I to ja jestem dziecinny??

Idąc tym tokiem myślenia, można powiedzieć, ze każdy mały monitor w obudowie zamkniętej to skradziona koncepcja monitorów BBC... W linku jaki podałem są projekty kolumn, których inspiracja były Rogersy, ale celem nie bylo wykonanie kopii, ale alternatywy. Każdy z tych projektów ma zupelnie inne głośniki, inne rozwiązanie obudowy, grubości ścianek, filtrów zwrotnicy, pasmo częstotliwości i tak dalej. Twój wpis dokładnie odpowiada na to, co pisałem wyżej. Ortodoksi nie dopuszczają do siebie myśli, że można zrobić coś podobnego ale inaczej, bo to albo cwane złodziejstwo, albo próba skazana od razu na niepowodzenie. Takie myślenie może kiełkować w głowach osób, które nigdy same niczego nie zaprojektowały. Niestety jest to dość smutne, bo obrazuje jak zamkniętym towarzystwem może być grupa ludzi, która określa się jako miłośnicy muzyki i dźwięku, których nie interesuje co jest w środku i kto to zrobił, tylko są zainteresowani tym jak gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....jeżeli jest ktoś w stanie zrobić m40.2 to zamawiam jedną parę dla siebie - tak na zaś....tylko warunek....musi tak samo grać , bo inaczej, dupa blada  ? ....Panowie, jest pewien poziom absurdu.....lepiej tego nie przekraczać.....właśnie teraz słucham Howling Wolfa na oryginalnych m40.2...niesamowicie naturalny wokal..... trudno będzie to przeskoczyć ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Miroslav1 napisał:

....jeżeli jest ktoś w stanie zrobić m40.2 to zamawiam jedną parę dla siebie - tak na zaś....tylko warunek....musi tak samo grać , bo inaczej, dupa blada

Ile byłbyś w stanie zapłacić za takie kolumny zupelnie nieznanej marki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, meloV8 napisał:

Widzisz, pomiar ma to do siebie, że jest obiektywny i nie da się go oszukać. Jeśli jest przeprowadzony w poprawny sposób, na skalibrowanym sprzęcie, to jest po prostu bezwzględny.

 

A ja nie o tym pisałem,więc nie usiłuj manipulować.

2 godziny temu, meloV8 napisał:

 

 

Nie wiem co sprzedajesz i średnio mnie to interesuje. Ja poruszam się w branzy audio i tutaj sytuacja wygląda zupelnie inaczej jeśli chcesz na niej przeżyć.

 

W przeciwieństwie do Ciebie jestem z poza branży audio,ale przestaje mnie dziwić twój upór w przekonywaniu nas do koncepcji DIY,rozważ może jednak zmianę zakładki?Tu rozmawiamy o Harbeths :)

2 godziny temu, meloV8 napisał:

 

 

Nie wiem co sprzedajesz i średnio mnie to interesuje. Ja poruszam się w branzy audio i tutaj sytuacja wygląda zupelnie inaczej jeśli chcesz na niej przeżyć.

 

W przeciwieństwie do Ciebie jestem z poza branży audio,ale przestaje mnie dziwić twój upór w przekonywaniu nas do koncepcji DIY,rozważ może jednak zmianę zakładki?Tu rozmawiamy o Harbeths :)

2 godziny temu, meloV8 napisał:

 

 

 

Poza tym istnieje jeszcze jeden, bardzo wielki szczegół. Jeśli ktoś będzie chciał zrobić kolumny na wzór Harbetha, to od razu zostanie posadzony o plagiat i kolo się zamyka.

 

Z moich obserwacji wynika,że jak ktoś Wam mówi sprawdzam,zawsze pojawiają się "obiektywne"problemy.Skoro to wszystko Twoim zdaniem jest tak proste,voila!nikt nie przeszkadza dziś uczciwie zarobkować

2 godziny temu, meloV8 napisał:

 

 

 

Idąc tym tokiem myślenia, można powiedzieć, ze każdy mały monitor w obudowie zamkniętej to skradziona koncepcja monitorów BBC... .

Nie każdy i nie zakłamuj rzeczywistości.Tylko dziwnym trafem,zawsze ktoś powołuje się na te brytyjskie tradycje,dlaczego?bez tego nie da się sprzedawać?

2 godziny temu, meloV8 napisał:

 Twój wpis dokładnie odpowiada na to, co pisałem wyżej. Ortodoksi nie dopuszczają do siebie myśli, że można zrobić coś podobnego ale inaczej, bo to albo cwane złodziejstwo, albo próba skazana od razu na niepowodzenie.

A to już kompletna aberracja,cóż ma moja niechęć do klonerstwa,które jest wg mnie zwykłą kradzieżą intelektualną od faktu,że jestem melomanem? Stary zaczynasz odpływać w opary absurdu

2 godziny temu, Miroslav1 napisał:

....jeżeli jest ktoś w stanie zrobić m40.2 to zamawiam jedną parę dla siebie - tak na zaś....tylko warunek....musi tak samo grać , bo inaczej, dupa blada  ? ....Panowie, jest pewien poziom absurdu.....lepiej tego nie przekraczać.....właśnie teraz słucham Howling Wolfa na oryginalnych m40.2...niesamowicie naturalny wokal..... trudno będzie to przeskoczyć ? 

Nie ma szans,zawsze w takiej sytuacji pojawią się "obiektywne" trudności

1 godzinę temu, meloV8 napisał:

mhm ?

Tu masz ich koronny przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Margol napisał:

W przeciwieństwie do Ciebie jestem z poza branży audio,ale przestaje mnie dziwić twój upór w przekonywaniu nas do koncepcji DIY,rozważ może jednak zmianę zakładki?Tu rozmawiamy o Harbeths ?

W którym miejscu przekonuje tutaj kogoś do diy? Jedyne co pisałem to to, że kolumny pokroju Harbeta, Spendora, Falconow, czy Grahamow można wykonać na wiele rożnych sposób, z których z reszta korzystają powyższe firmy. Nawet Kisiel napisał, że Graham jest brzmieniowo propozycja podobna do Harbetha ale dla osób, które wymagają od brzmienia nieco więcej. Natomiast Twoje stanowisko jest takie, że Harbeth jest niedoścignionym wzorem, z czym zwyczajnie się nie zgadzam.

 

14 minut temu, Margol napisał:

Z moich obserwacji wynika,że jak ktoś Wam mówi sprawdzam,zawsze pojawiają się "obiektywne"problemy.Skoro to wszystko Twoim zdaniem jest tak proste,voila!nikt nie przeszkadza dziś uczciwie zarobkować

Aha, i na czym to sprawdzenie miałoby polegać? Na tym, że nie znasz realiów sprzedaży w branży audio naszym kraju? Powtórzę zatem. Nie jest problemem zbudować coś dobrego, problem jest to sprzedać na naszym specyficznym rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, meloV8 napisał:

W którym miejscu przekonuje tutaj kogoś do diy?

 

 

Rozsądniej byłoby napisać,w których swoich wpisach tego nie robisz?bo w tym też  :)

5 minut temu, meloV8 napisał:

 Natomiast Twoje stanowisko jest takie, że Harbeth jest niedoścignionym wzorem, z czym zwyczajnie się nie zgadzam.

 

 

No a to to już brzydkie kłamstewko.Nie schodźmy do tego poziomu dyskusji,ok?

6 minut temu, meloV8 napisał:

 

 

Aha, i na czym to sprawdzenie miałoby polegać? Na tym, że nie znasz realiów sprzedaży w branży audio naszym kraju? Powtórzę zatem. Nie jest problemem zbudować coś dobrego, problem jest to sprzedać na naszym specyficznym rynku.

No właśnie,czyli można najpierw poełnić masę bzdurnych wpisów,jak to bez problemu można zbudować lepszego Harbetha(np. tweeter) a jak ktoś pisze,to po proszę o parę na testy pojawiają się jak zwykle kłopoty.Normalka  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, meloV8 napisał:

 Było milo do póki grałem na Twoja nutę, pisząc to, co zgadzało się z Twoim podejściem do tematu Harbetha, a teraz piszesz o poziomie dyskusji? ?

Nadal jest miło,nie widzę chamstwa w naszej polemice,natomiast myślę,że w Klubie Harbetha wyczerpaliśmy temat. Nic osobistego  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, meloV8 napisał:

Natomiast Twoje stanowisko jest takie, że Harbeth jest niedoścignionym wzorem, z czym zwyczajnie się nie zgadzam.

 

 

….chciałbym przypomnieć że jesteśmy w Klubie Harbeth i Twoje słowa  ,, niedoścignionym wzorem,,  akurat w tym miejscu nie są niczym dziwnym....ale dla Nas....podobnie będzie w klubie Sonus Faber, Dynaudio itd.....jest rzeczą normalną/naturalną gdy  ktoś ma inne zdanie ….tyle tylko że w klubie podzielamy wizję dźwięku którą prezentuje Harbeth….                                                                                      ….wybrałem m40.2 nie przypadkowo...(takie zakupy można robić w Media Markt) ….jestem świadomy tego  że istnieją inne zacne firmy….ale ja postawiłem  Harbeth…..

….tak z ciekawości zapytam....słuchałeś m40.1/m40.2 w warunkach domowych? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie,że wtrące kilka słów.Uważam Harbeth za znakomite kolumny,miałem 7es3 i 30,1.grały z Naimem xs2.Jednak nie są dla każdego.Kto lubi bas techno,to nie tędy droga,tu się liczy wokal ,instrumenty strunowe(żywe,akustyczne)Z drugiej strony zgodzę się z innymi,że można zrobić świetne kolumny i dorównać Harbethom w kwestii naturalności i barwy.Zależy co komu się podoba.Przykład? u mnie w pokoju równie dobrze ,brzmią monitory DIY, a w niektórych aspektach lepiej od 30,1 Wystarczyło dostroić zwrotnice pod swój gust,wzmacniacz i pomieszczenie.Alan Shaw robi to samo,co mu bardzo dobrze wychodzi.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Miroslav1 napisał:

….chciałbym przypomnieć że jesteśmy w Klubie Harbeth i Twoje słowa  ,, niedoścignionym wzorem,,  akurat w tym miejscu nie są niczym dziwnym....ale dla Nas....podobnie będzie w klubie Sonus Faber, Dynaudio itd.....jest rzeczą normalną/naturalną gdy  ktoś ma inne zdanie ….tyle tylko że w klubie podzielamy wizję dźwięku którą prezentuje Harbeth….                                                                                      ….wybrałem m40.2 nie przypadkowo...(takie zakupy można robić w Media Markt) ….jestem świadomy tego  że istnieją inne zacne firmy….ale ja postawiłem  Harbeth…..

….tak z ciekawości zapytam....słuchałeś m40.1/m40.2 w warunkach domowych? 

Mam wrażenie, że kolega nie bardzo rozumie mój przekaz. Ja również jestem fanem Harbetha i uważam, że to świetne kolumny, dlatego tu jestem. Jednak nie uważam, że to najlepsze kolumny na świecie, pozbawione najmniejszej skazy.

 

5 godzin temu, izapat napisał:

Pozwólcie,że wtrące kilka słów.Uważam Harbeth za znakomite kolumny,miałem 7es3 i 30,1.grały z Naimem xs2.Jednak nie są dla każdego.Kto lubi bas techno,to nie tędy droga,tu się liczy wokal ,instrumenty strunowe(żywe,akustyczne)Z drugiej strony zgodzę się z innymi,że można zrobić świetne kolumny i dorównać Harbethom w kwestii naturalności i barwy.Zależy co komu się podoba.Przykład? u mnie w pokoju równie dobrze ,brzmią monitory DIY, a w niektórych aspektach lepiej od 30,1 Wystarczyło dostroić zwrotnice pod swój gust,wzmacniacz i pomieszczenie.Alan Shaw robi to samo,co mu bardzo dobrze wychodzi.?

Przynajmniej byś nie kłamał, że coś z diy może zagrać lepiej od Harbetha! ? Cóż za herezje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zrozumienie pewnych kwestii pozwoli uniknąć bezsensownych słownych przepychanek.

Podstawowe pytanie: jaki jest najlepszy system, kolumny, wzmacniacz? 

Otóż ten, który ja mam u siebie, Pan x, y, z ma u siebie. To jest najlepsze dla właściciela.

  Od soboty mam odtwarzacz CD i mam trzy zestawy lamp sterujących i cztery zestawy lamp mocy. Wczoraj wieczorem dobrałem najlepszy zestaw. Najlepszy możliwy z lamp, które posiadam i najlepszy dla mnie. 

Idę z zakład, że gdyby 10 osób mogło wybrać według swojego gustu, to byłby to inny zestaw lamp. Wiele różnych zestawów.  Kombinacji jest przecież 12. 

Czy mój zestaw lamp jest najlepszy ? Oczywiście, to najlepszy zestaw - dla mnie. W obecnej chwili, przy określonym dostępie do lamp , to jest najlepszy zestaw. I szczerze mówiąc,  opinie innych osób, które twierdzą, że jest inaczej i inne zestawienie będzie lepsze, nie wpłyną na mój wybór.     Nigdy to inne zestawienie nie będzie lepsze dla mnie ! Dla nich owszem. 

Dochodzi nam jeszcze kombinacja innych czynników, pomieszczenie, inne źródło, przewody, kolumny oraz najważniejsze - gust muzyczny i sprawność narządów słuchu.  

Dlatego Panowie możecie długo jeszcze wymieniać się argumentami, efekt będzie zawsze taki sam. 

 

Edytowane przez Andy09
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Andy09 napisał:

Podstawowe pytanie: jaki jest najlepszy system, kolumny, wzmacniacz? Otóż ten, który ja mam u siebie

Błędne z gruntu założenie.

Ono by oznaczało, że nikt nie szuka niczego lepszego, niż ma.

*

A tymczasem można niemal na 100% powiedzieć, że w danej cenie jest lepszy sprzęt (tego dotyczy w sumie ostatnia część rozmowy) i bez "niemal" stwierdzić, że w wyższej cenie jest dużo lepszego sprzętu.

Tak więc wymiana zdać pomiędzy użytkownikami danej marki jest sensem klubu, ale również cennym jest dołączenie opinii osób, które z tą marką miały styczność, ale wybrały co innego. Wariacją właśnie o tym jest omówienie testu A. Kisiela - miał styczność z grupą różnych urządzeń i przekazał parę informacji.

Przecież nikt nie broni porównywać na swój rachunek, we własnych warunkach lub tylko dla własnej ciekawości. Zdaje się @Andy09, że dołączyłeś niedawno do Klubu, który taką możliwość stwarza. Zapodaj temat i pewnie będziesz mógł się poczuć zaproszony. Oczywiście nie mam na myśli jakiejkolwiek weryfikacji, raczej podzielenie się szczęściem (Harbeth - sound?), skoro jest ono tak wartościowe. Na tym polega rozwój - na poznawaniu nowego. Niektórzy poznają Harbetha, a inni - co innego.

Recenzent oczywiście nie kieruje się wyłącznie celem poznawczym. Z wiadomych powodów trzeba mieć rezerwę do wniosków odsłuchowych. Za to pomiar parametrów już takich obaw nie powinien budzić. Dla przykładu: karta produktu obiecuje parowanie z odchyłką 0,75 dB. A jak wyszło w rzeczywistym pomiarze?

Z mojego polecenia kilka osób kupiło kolumny Harbetha. Jest to chyba wystarczające, aby odnotować, że wielu uważa te kolumny za ponadprzeciętne. Mogę robić za "wielu", bo znam parę zadowolonych osób. Są więc wystarczająco dobre, by nie szukać. Co nie oznacza, że przestaje działać zasada: kto szuka (lepszego), ten znajduje. Chyba że przyjmiemy za regułę to, co jest w początkowym cytacie. Ale lepiej nie, bo to oznacza THE END. A miał być HI-END...

Edytowane przez Wuelem
Edit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trakcie rozmowy telefonicznej z pewnym sprzedawcą źródła usłyszałem:

" bo o to chodzi , żeby gonić króliczka a nie go złapać " 

Nie należę do tej grupy goniących.  Kupiłem już zestaw i tylko awaria sprzętu oraz brak możliwości  naprawienia, wyrwie mnie z tego błogiego stanu. 

Skupiłem się przyjemnym słuchaniu i zakupach nowych płyt.  Goniących pozdrawiam i życzę udanego pościgu.  

 

Aha... W klubie jestem chyba od 2012 roku. W 2018 podjąłem decyzję o sprzedaży i zainwestowania środków w mały interes.  W tym roku "odbudowałem" dobrze znany mi system. 

Edytowane przez Andy09
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andy09 ma racje i mu zazdroszczę.Jest wiele osób ,które zmieniają sprzęt kręcąc się w kółko,do tych ludzi zaliczam się również ja,Kiedyś myślałem,że jest ze mną coś nie tak i warto zwrócić się do lekarza ,ale gdy pierwszy raz wszedłem na forum audio ,przekonałem się ,że nie jestem osamotniony.Poszukiwanie idealnego brzmienia może trwać w nieskończoność,ale dzięki takim poszukiwaniom ,dostrzegamy różnice i odkrywamy naszą ulubioną muzykę na nowo.Miałem u siebie dwa modele Harbeth i miło je wspominam i na pewno do któregoś modelu wrócę ,ale teraz chcę wypróbować jak najwięcej monitorów,bo nie wyobrażam sobie żyć z jedną parą kolumn.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, izapat said:

,ale teraz chcę wypróbować jak najwięcej monitorów,bo nie wyobrażam sobie żyć z jedną parą kolumn.

Masz czas na słuchanie muzyki, czy ciągle porównujesz na sprawdzonych kawałkach piosenek, gdzie lepiej słychać blachy, gitary, stopę czy inny efekt ? 

8 minutes ago, izapat said:

Jest wiele osób ,które zmieniają sprzęt kręcąc się w kółko,do tych ludzi zaliczam się również ja,Kiedyś myślałem,że jest ze mną coś nie tak i warto zwrócić się do lekarza ,ale gdy pierwszy raz wszedłem na forum audio ,przekonałem się ,że nie jestem osamotniony.

To że wiele osób ma tą samą "chorobę" nie oznacza, że jesteś zdrowy ?

Dystans w życiu jest potrzebny aby przez nie przejść w możliwie małymi uszczerbkami.

A w aktualnej sytuacji na świecie nawet fizyczny dystans jest wskazany aby było lepiej.

Edytowane przez dankam

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Adam 38 napisał:

Patryk, wydaje mi się, że już Twój pokoik gdzieś widziałem, nie miałeś Ty czasem monitorów Diapason? 

Mialem Diapason Adamantes  25th oraz Diapason Astera miedzy Harbeth SHL5 a M40.2 ?

5 minut temu, Miroslav1 napisał:

 

Patryks26, super to wygląda u Ciebie....nawet z takiego filmiku miło się słucha 

…...masz racje, trza coś zagrać ? 

No i najwazniejsze, gra muzyka ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.