Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  443 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.03.2020 o 20:22, Patryks26 napisał:

Mialem Diapason Adamantes  25th oraz Diapason Astera miedzy Harbeth SHL5 a M40.2 ?

No i najwazniejsze, gra muzyka ?

 

Dzięki za wrzutk: pokój super, sprzęt zacny, a przy okazji można poznać świetną muzę: Michele Rabbia - już jest osłuchiwany z Tidala ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.03.2020 o 10:33, hasos napisał:

Gdyby ktoś był zainteresowany, to w Korisie była dostawa P3 w cherry, które były niedostępne dotychczas u dystrybutora.

Tak ..dobrze powiedziane , była i już nie ma ? dokładnie 2 komplety tych P3 wróciły do salonu do klientów którzy zamówili je już kilka miesięcy temu ...i teraz w końcu będą się nimi cieszyć ? . A swoją drogą w salonie nic nie wiedzą o nowej serii XD !! .Główny dystrybutor Audiosytem nie informuje o tym swoich dealerów ??!! ..ktoś już wcześniej napisał że Alan powinien pogonić na 4 wiatry takiego dystrybutora i tu się nie sposób z tym nie zgodzić

 

Edytowane przez Mikael3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak tu być sceptycznym wobec Harbs... Dzisiaj kupisz, pocieszysz się latami, a dzieci sprzedadzą za cenę zakupu, co najmniej, bo nie znamy stopy inflacji. To lepsza inwestycja niż lokata bankowa, bo cieszy. Inne, "nowoczesne" konstrukcje nie mają takiej wartości rezydualnej, to fakt, a z faktami się nie dyskutuje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No i właśnie kierując się tymi prostymi faktami kupiłem kolejnego Harbetha. Tym razem C7ES-3. Jestem zachwycony. Przyjmiecie do klubu syna marnotrawnego z powrotem?

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Drizzt napisał:

No i właśnie kierując się tymi prostymi faktami kupiłem kolejnego Harbetha. Tym razem C7ES-3. Jestem zachwycony. Przyjmiecie do klubu syna marnotrawnego z powrotem?

...przyjmować/zapraszać nie musimy bo jesteś u siebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Drizzt napisał:

No i właśnie kierując się tymi prostymi faktami kupiłem kolejnego Harbetha. Tym razem C7ES-3. Jestem zachwycony. Przyjmiecie do klubu syna marnotrawnego z powrotem?

Może się mylę,ale w tym klubie z siódemkami jest nas tylko dwóch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, broniasz napisał:

Może się mylę,ale w tym klubie z siódemkami jest nas tylko dwóch.

Na pewno jest nas więcej niż tylko dwóch z siódemkami w klubie. Kojarzę co najmniej jeszcze dwóch właścicieli, chyba szczęśliwych ? 

Tradycyjne pytanie: jakie standy? Skylany już mi się trochę znudziły, taborety z Ikei są dobre tylko do piątek, do metalu też mnie jakoś nie ciągnie. Taborety japońskie piękne ale zdecydowanie za niskie. Pozostaje chyba tylko drogi TonTräger albo stolarz. Chyba, że o czymś nie pomyślałem.

Godzinę temu, Miroslav1 napisał:

...przyjmować/zapraszać nie musimy bo jesteś u siebie...

?

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Drizzt napisał:

Na pewno jest nas więcej niż tylko dwóch z siódemkami w klubie. Kojarzę co najmniej jeszcze dwóch właścicieli, chyba szczęśliwych ? 

Tradycyjne pytanie: jakie standy? Skylany już mi się trochę znudziły, taborety z Ikei są dobre tylko do piątek, do metalu też mnie jakoś nie ciągnie. Taborety japońskie piękne ale zdecydowanie za niskie. Pozostaje chyba tylko drogi TonTräger albo stolarz. Chyba, że o czymś nie pomyślałem.

?

Jest jeszcze opcja customowych standow z Acoustic Revive jak ma Mr Pacula ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, broniasz said:

Może się mylę,ale w tym klubie z siódemkami jest nas tylko dwóch.

3 się melduje. U mnie stoją na metalowych,  Harbeth fundation. Testowałem tez drewno ale jak to już było nie raz powiedziane nie dokończą materiał a konstrukcja ma znaczenie. No i podstawki pod stanami i kolumnami. Tu można zgubić, zyskać właściwości.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foundation Stands są fajne bo są lekkie i otwarte, ale niestety już nie są dostępne. Firma zwinęła działalność kilka lat temu. Słyszałem też, że i Skylan teraz się zwija, także dystrybutor pewnie przejdzie na HiFi Racks i TonTräger.

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też Siódemkowicz :)) Wiele lat temu Harbeth kupił mnie dożywotnio nieprawdopodobnym soundem z P3. Na moment „zdradziłem” markę,ale szybko wrócił mi rozum za sprawą nieprawdopodobnych C7,potem były jeszcze SHLplus,oraz 30.2. Niestety nowy kierunek Harbetha to nie jest mój dźwięk. C7 uważam za ostatniego Mohikanina,ostatni w pełni muzyczny,wielki Harbeth w talii(rodzine 40 pomijam,bo to osobny rozdział)Piszę oczywiście o zwykłej wersji Compactów,nie Anniversary. Świetny był także poprzednik,ES II i jak ktoś ma ,to niech się nie pozbywa. Standy drewniane,otwarte,takie mam.Głośnik dożywotni,chyba że Alan zmieni zdanie i powroci z drogi obłąkanej neutralności,do żródeł,czyli muzycznej naturalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli widzisz Broniasz, jest nas kilka osób z siódemkami, nie jest więc tak źle mimo „nienachalnego” promowania tego modelu przez dystrybutora. Wiele osób zresztą też chyba z automatu pomija siódemki w poszukiwaniach swojego Harbetha, bo przecież niewiele drożej można kupić większy model. A naprawdę warto dać im szansę, z zastrzeżeniem że są to głośniki zdecydowanie dla melomana a nie audiofila. Grają pięknym, pełnym dźwiękiem, ale nie zarzucają szczegółami. Skupiają się na całości a nie detalach. Zszycie głośników, spójność jest idealna. Ja mam jeszcze P3ESR, które zresztą uwielbiam i SHL5+, ale zdecydowanie najczęściej słucham teraz muzyki na C7.

Dają naprawdę wiele radości swoim graniem, a są przy tym dużo łatwiejsze w ustawieniu niż piątki, dużo mniej wrażliwe na pomieszczenie i po prostu łatwiej wyciągnąć z nich cudowny dźwięk, jakiego oczekujemy od każdego Harbetha ?

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli widzisz Broniasz, jest nas kilka osób z siódemkami, nie jest więc tak źle mimo „nienachalnego” promowania tego modelu przez dystrybutora. Wiele osób zresztą też chyba z automatu pomija siódemki w poszukiwaniach swojego Harbetha, bo przecież niewiele drożej można kupić większy model. A naprawdę warto dać im szansę, z zastrzeżeniem że są to głośniki zdecydowanie dla melomana a nie audiofila. Grają pięknym, pełnym dźwiękiem, ale nie zarzucają szczegółami. Skupiają się na całości a nie detalach. Zszycie głośników, spójność jest idealna. Ja mam jeszcze P3ESR, które zresztą uwielbiam i SHL5+, ale zdecydowanie najczęściej słucham teraz muzyki na C7.
Dają naprawdę wiele radości swoim graniem, a są przy tym dużo łatwiejsze w ustawieniu niż piątki, dużo mniej wrażliwe na pomieszczenie i po prostu łatwiej wyciągnąć z nich cudowny dźwięk, jakiego oczekujemy od każdego Harbetha
A nie lepiej zamiast kolekcjonowac tyle modeli miec jeden masterpiece w postaci 40.2? ;)

Verstuurd vanaf mijn SM-G930F met Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Patryks26 napisał:

A nie lepiej zamiast kolekcjonowac tyle modeli miec jeden masterpiece w postaci 40.2? ?

Verstuurd vanaf mijn SM-G930F met Tapatalk
 

Może i lepiej. Ale ja nie kolekcjonuję głośników, po prostu mam kilka systemów w różnych pokojach, na których słucham muzyki. Natomiast żaden z nich nie jest niestety raczej odpowiedni dla M40.2, więc będę musiał słuchać na tym co mam ?

27 minut temu, Miroslav1 napisał:

….Alan Shaw do swoich kolumn raczej poleca wzmacniacz tranzystorowy - fbi.thumb.jpeg.99c7a4e79014fbbd41ddbe2ce3f6d4e5.jpegwięc przyszedł czas by  to sprawdzić ? 

 

Niezła elektrownia, dla M40 teoretycznie w sam raz. W praktyce oczywiście może być różnie, zależnie od gustu.

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Patryks26 napisał:

A nie lepiej zamiast kolekcjonowac tyle modeli miec jeden masterpiece w postaci 40.2? ;)

Verstuurd vanaf mijn SM-G930F met Tapatalk
 

To jak zwykle zależy,po pierwsze od pomieszczenia,ja mimo,że mieszkam w domu jednorodzinnym,nie mam pomieszczenia na 40 a po drugie od budżetu.40.2 są poważnie drogie,cóż podobno XD jeśli kiedyś powstaną,będą jeszcze droższe...

30 minut temu, Miroslav1 napisał:

….Alan Shaw do swoich kolumn raczej poleca wzmacniacz tranzystorowy - fbi.thumb.jpeg.99c7a4e79014fbbd41ddbe2ce3f6d4e5.jpegwięc przyszedł czas by  to sprawdzić ? 

 

Piękny smok Miro.Krell powinien dać rady Twoim 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40.2 graja juz w 20m2. W bliskim polu niwelujemy w znacznym stopniu akustyke pomieszczenia, a 40.2 brzmia niesamowicie w bliskim polu. Ja u siebie gram w 25m2, pokoj dzienny z kuchnia w mieszkaniu. Raczej taka powierzchnia jest w kazdym domku jednorodzinnym ;)

Verstuurd vanaf mijn SM-G930F met Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas chyba na jakiś program rządowy M40.2 w każdym domu. Nawet nazwa by się znalazła odpowiednia: M40.2 plus ?

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Drizzt napisał:

 

Niezła elektrownia, dla M40 teoretycznie w sam raz. W praktyce oczywiście może być różnie, zależnie od gustu.

…. nie tylko teoretycznie ale również praktycznie jest to elektrownia....

16 minut temu, Margol napisał:

 

Piękny smok Miro.Krell powinien dać rady Twoim 40

….i robi to z lekkością ? 

18 minut temu, Roxi napisał:

Z tego co pamiętam, to od dawna interesował Cię ten FBI ? 

…..dokładnie, ale najważniejsze że jest...;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak, dlatego napędzi na pewno bez problemu. Ale czy się spodoba? To raczej tylko Ty będziesz mógł na to pytanie odpowiedzieć.

2 minuty temu, Miroslav1 napisał:

…. nie tylko teoretycznie ale również praktycznie jest to elektrownia....

 

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł, coś nowego! Jest też regulacja wysokości, a wysokość jest najważniejsza. da się je wyregulować na wysokość około 52 cm? Czy zmieniałeś w nich blaty/siedziska czy zostawiłeś jak jest? Nie są za małe te okrągłe do 7?

12 minut temu, broniasz napisał:

 

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, broniasz napisał:

I pełny blat ich nie blokuje trochę?Mam wrażenie,na podstawie innych H które miałem w domu,że obudowa w C7 gra jednak mocniej i powinne one oddychać każdą płaszczyzną,ale to tylko moja obserwacja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.