Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  443 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, hasos napisał:

? czyli rozumiem, że szmatka wystarczy?

Zdecydowanie wystarczy i będzie bezpieczna dla naturalnej okleiny Harbetha ..dobra vileda lub delikatna z mikrofibry i sciągniesz kurz ?

..W broszurze od głośników wyraznie producent nie zaleca stosowanie agresywnych środków ..a takie są do politury lub czyszczenia mebli ..chemiczne wynalazki ..

Jak już masz jakieś ślady po paluchach ..to ciepła woda i mikrofibra ..i delikatnie . Będzie czysto i safety dla okleiny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2020 o 18:34, misiek x napisał:

Alan podobnio nie słyszy i jest mu obojętne jakie druty się podłączy. Czy to może nie świadczy o czymś ?

Przyznam, że też nie słyszę. Przerzuciłem kilka(naście) kabli, w tym sieciówek, kilka nawet zrobiłem. Może nie drogich bo za ok 3000 PLN, może ciut mniej, albo więcej najdroższy, ale przestałem zwracać na to uwagę. Do tego ślepy test, co do kabli gdzie byłem pewny, że się różnią, z tych różnic mnie wyleczył. Dużo więcej spokoju. Są sytuacje, gdzie kable nawet mają wpływ, który można zmierzyć (a czasami i usłyszeć), ale to nie jest to coś zależnego od ceny. Zostało mi jeszcze kilka kabelków, tych co nie sprzedałem, albo mi pasują od strony użytecznej. Słuch mam dobry.

Jestem w stanie podjąć zakład o jakąś przyzwoitą butelczynę, dla tego co w ślepym teście na 10 prób, przynajmniej 9 razy rozpozna sieciówkę A/B. Oczywiście, że jedna z nich nie będzie jakaś trefna. Z innymi kablami nie będę ryzykować. Zresztą tego tematu nie ma co ciągnąć, bo moim zdaniem do kablarzy i sceptyków można odnieść maksymę: Volenti non fit iniuria

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2020 o 21:40, Miroslav1 napisał:

….jedyny wzmacniacz (integra) który od strony mocy/dynamiki/energii grania jest lepszy od mojej integry lampowej  to FBI.....pozostałe które miałem u siebie tylko się zbliżyły

Jeżeli masz to co w "O mnie...", to ta Twoja lampka ma 90 W w czystej A-klasie, a że pracuje w push-pull, to pewnie wyciągnie jeszcze więcej, płynnie przechodząc do B. Chociaż 90 W, to już dużo. Harbsy 40.2 chociaż duże, są dość łatwe do wysterowania, ponieważ impedancja nie spada poniżej 6 ohm. Byle był zapas napięcia, a prądu powinno wystarczyć w większości sensownych wzmacniaczy. Twój odbiór dynamiki/energii może być związane nie tylko z parametrem moc wzmacniacza.

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2020 o 17:46, broniasz napisał:

Kolego, to są świetne kable! Mam u siebie te, ale 2,5 mm i Tellurium Q black II. Zgadnij, które lepsze :)

Dzięki za cynk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Patryks26 napisał:

Wszystko zalezy od preferencji i reszty systemu.

Dokładnie. Mam VanDamme Black i Hi-Fi. Bardzo dobre kable, ale jednak grają dociążoną średnicą i w moim systemie było trochę zbyt "nudno" i bas jakby słabo kontrolowany co przy Harbeth nie pomagało. Ogólnie każde kable a w szczególności te egzotyczne działają mniej lub bardziej jak tone controls.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Patryks26 napisał:

Wszystko zalezy od preferencji i reszty systemu.

Oczywista oczywistość ? Bardziej chodziło o cenę. 1400 zł vs 140 zł. A np. bas w Van damme na plus i jakoś tak bardziej dźwiecznie. Reszta na tym samym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cezarek71 napisał:

Dokładnie czym kabluje? I co? Wersja standard, anni czy xd? Tu chyba też są różnice...

No i była też wersja SE. 

Margol, proszę podpowiedz, bo szukam głośnikowców i chcę zastosować takie same, jak w środku.

W środku jest Van damme blue w standardzie. Co jest w XD czy Anni. to nie wiem. 

Edytowane przez hasos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Anniversary też jest Van Damme, najprawdopodobniej Black Series z poniższego linka tylko robione na zamówienie H z okolicznościowym opisem na koszulce.

https://www.amazon.co.uk/Damme-1-50mm-Twin-Axial-Speaker-268-515-000-2-x/dp/B009M3L67M
 

XD raczej nikt jeszcze nie rozbierał.

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Drizzt napisał:

W Anniversary też jest Van Damme, najprawdopodobniej Black Series z poniższego linka tylko robione na zamówienie H z okolicznościowym opisem na koszulce.

https://www.amazon.co.uk/Damme-1-50mm-Twin-Axial-Speaker-268-515-000-2-x/dp/B009M3L67M
 

XD raczej nikt jeszcze nie rozbierał.

 

44 minuty temu, hasos napisał:

W środku jest Van damme blue w standardzie. Co jest w XD czy Anni. to nie wiem. 

Dziękuję Koledzy:(

?

? to ocztwiście pomyłka, bo miało być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2020 o 14:54, hasos napisał:

Kolego, to są świetne kable! Mam u siebie te, ale 2,5 mm i Tellurium Q black II. Zgadnij, które lepsze ?

Dzięki za cynk.

hasos to przy okazji tobie też podziękuję,bo ruszyłem swoje leniwe dupsko i zamontowałam  banany nakamichi.Żona stwierdziła,że teraz dźwięk jest o wiele lepszy,hi,hi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, broniasz napisał:

hasos to przy okazji tobie też podziękuję,bo ruszyłem swoje leniwe dupsko i zamontowałam  banany nakamichi.Żona stwierdziła,że teraz dźwięk jest o wiele lepszy,hi,hi.

Cieszę się. Pewnie to nic specjalnego nie jest, można np. WBT kupić, ale wydaje się, że są przyzwoite. Nie gorsze pewnie niż te w Tellurium :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Margol i reszta klubowiczów. Pytałeś jak tam p3 anniv, wróciłem po 5 latach grania na słuchawkach do normalnego systemu a w zasadzie wciąż go składam. Chciałem małe monitorki więc wybór był jasny. Bardzo mnie te trójeczki zaskoczyły w pozytywnym rozumieniu tego słowa. Świetne granie, duży dźwięk jak na tak małe paczki,wokale,fortepian,gitary ujmujące brzmienie, super mi to brzmiało ale niestety podkusiło mnie i wziąłem na odsłuchy Falcony ls3/5 ,spodobały mi się jeszcze bardziej i zostają.

Pozdrawiam klubowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jerry30 napisał:

Cześć Margol i reszta klubowiczów. Pytałeś jak tam p3 anniv, wróciłem po 5 latach grania na słuchawkach do normalnego systemu a w zasadzie wciąż go składam. Chciałem małe monitorki więc wybór był jasny. Bardzo mnie te trójeczki zaskoczyły w pozytywnym rozumieniu tego słowa. Świetne granie, duży dźwięk jak na tak małe paczki,wokale,fortepian,gitary ujmujące brzmienie, super mi to brzmiało ale niestety podkusiło mnie i wziąłem na odsłuchy Falcony ls3/5 ,spodobały mi się jeszcze bardziej i zostają.

Pozdrawiam klubowiczów.

O tak, mają coś w sobie. Przestrzeń jest wspaniała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosewood, co do fotek to wybaczcie ale zwyczajnie mi się nie chce (za stary chyba jestem). Dla mnie Falcony są genialne nie czuję chęci posiadania innych głośników, znajdą się zapewne lepsze kolumny tylko po ...... mi to. Przewijał się tu temat kabli więc dla wszystkich poszukujących polecam stosunkowo niedrogie kable Luna Gris Cable, mam set tych kabli i można się zdziwić.
 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jerry30 napisał:

Rosewood, co do fotek to wybaczcie ale zwyczajnie mi się nie chce (za stary chyba jestem). Dla mnie Falcony są genialne nie czuję chęci posiadania innych głośników, znajdą się zapewne lepsze kolumny tylko po ...... mi to. Przewijał się tu temat kabli więc dla wszystkich poszukujących polecam stosunkowo niedrogie kable Luna Gris Cable, mam set tych kabli i można się zdziwić.
 

 

 

Z jakiego wzmacniacza korzystasz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jerry30 napisał:

Rosewood, co do fotek to wybaczcie ale zwyczajnie mi się nie chce (za stary chyba jestem). Dla mnie Falcony są genialne nie czuję chęci posiadania innych głośników, znajdą się zapewne lepsze kolumny tylko po ...... mi to. Przewijał się tu temat kabli więc dla wszystkich poszukujących polecam stosunkowo niedrogie kable Luna Gris Cable, mam set tych kabli i można się zdziwić.
 

 

 

Piękny fornir. Niech Ci służą. Mam wrażnie,że od momentu,kiedy duet Bloomfield/Johnes zdecydowali się wskrzesić projekt Ls3/5a w skali 1:1 Alan dostał lekkiego kota i zaczął kompulsywnie poprawiać P3. Moim zdaniem bez sensu. Na HUG jest masa userów,którzy posiadają epokowe LS3/5a i wszyscy jednoznacznie twierdzą,że P3 są od nich lepsze,ale o Falcon takich głosów nie słyszalem. Moim zdaniem świetny głośnik i jedyny wspólczesny oryginał spośród wszystkich naśladowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie napędzam Falcony Sugdenem a21. Co do starych oryginalnych  ls3/5a to myślę że prawie wszystkie są już niestety skapciałe ze starości. W kwestii porównania p3 anniv i Falconów to miałem je równocześnie przez dwa tygodnie więc swobodnie posłuchałem obu i wybrałem Falcony. Uważam że to paczki podobnej klasy tylko trochę inne.Wokale chyba trochę bardziej podobały mi się na p3 ale jeżeli chodzi o przejrzystość czy dynamikę,wgląd w nagranie to Falcony dla mnie zdecydowanie lepsze, ale podkreślam mówimy o tym zestawieniu w innym może być inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jerry30 napisał:

Na razie napędzam Falcony Sugdenem a21. Co do starych oryginalnych  ls3/5a to myślę że prawie wszystkie są już niestety skapciałe ze starości. W kwestii porównania p3 anniv i Falconów to miałem je równocześnie przez dwa tygodnie więc swobodnie posłuchałem obu i wybrałem Falcony. Uważam że to paczki podobnej klasy tylko trochę inne.Wokale chyba trochę bardziej podobały mi się na p3 ale jeżeli chodzi o przejrzystość czy dynamikę,wgląd w nagranie to Falcony dla mnie zdecydowanie lepsze, ale podkreślam mówimy o tym zestawieniu w innym może być inaczej.

O, taki cieplutki wzmak dla nich to jak znalazł, bo odebrałem je jako jaśniejsze niż P3, rzeczywiście mocno przejrzyste, ale też z mniejszym basem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Margol napisał:

 Na HUG jest masa userów,którzy posiadają epokowe LS3/5a i wszyscy jednoznacznie twierdzą,że P3 są od nich lepsze,ale o Falcon takich głosów nie słyszalem.

Poza HUG są takie głosy. HUG jest dość hermetyczny, w zasadzie to wzajemne przekonywanie się przekonanych. Nie zmiena to faktu, że sam znam syna Albionu, który wybrał P3 w wersji podstawowej ciesząc się, że jeszcze jest w produkcji, wcześniej odrzucił i anni, i xd, i Falcony. Jest emerytowanym realizatorem dźwięku, nie jest zatem facetem z ulicy. Tak, wiem, słuch z wiekiem się psuje, ale dotyczy to wszystkich, Alana także 

Margol, sorki, nie zrozumiałem wywodu... tak, P3 są lepsze od Falconów, pełniejszy dźwięk, niższy bas, są wprawdzie mniej jasne i rozdzielcze, nie ma tylu szczegółów (poza ponoć xd - nie słuchałem, opieram się na opinii znajomego jw.), ale bardziej muzykalne. Co nie znaczy, że Falcon nie jest dobry - wręcz przeciwnie, to wskrzeszenie legendy. Sam nad nimi długo myślałem, posłuchałem i wybrałem P3, gram na tranzystorze, a Falcony zdają się być lepsze do lampy. Nostalgia przegrała u mnie z moją wizją muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,ja niestety też mam co raz więcej wątpliwości co do kierunku w którym zmierza Harbeth. SHL5plus na dłuższą metę okazały się dla mnie niestrawne,to już nie jest herbaciane granie z poprzedniej wersji.30.2 sorry kompletnie nie moja bajka,dlatego tak bardzo ucieszyłem się,że mój dealer miał jeszcze na stanie nowiutkie C7,serii Anni,po przygodach z 30.2 w ciemno nie chciałem a XD to już w ogóle . Tak jak napisałem wcześniej C7 to ostatni wielki Harbeth,muzykalny i przyjazny. Jeśli ktoś pragnie mieć magicznyn dźwięk z Lindfield,niech poszuka „starych” trójek,siódemek,trzydziestek(bez 1) lub piątek. To są pewniaki.

Edytowane przez Jamówię
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.