Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  444 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przepiąłem na chwilę na 30.1.

Potwierdzam, że 30.1 mają jednak bardziej naturalną kopułkę, mniej metaliczno-drucianą. Jest ona ustawiona, by ukazywać więcej góry, ale np. sybilanty mimo to są mniej słyszalne a klawesyn jest mniej metaliczny i druciany. 

30.1 mają więcej czarnego tła, powietrza między instrumentami. Są bardziej otwarte i przejrzyste. Jest mniej tłocznie. 

Mają mniej basu, to jasne, bo są mniejsze, i jest on bardziej skupiony i bardziej różnorodny. Na pewno lepiej się sprawdzą w małej przestrzeni.

W ogólnym odbiorze 7 mają ten plus, że są większe i dźwięk jest obszerniejszy. 

To trudny wybór. Ale jednak skłonię się zapewne ku 7 - w przyszłości w większym pokoju sprawdzą się lepiej.

Teraz tylko muszę znaleźć chętnego na 30.1 :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, hasos napisał:

Wrocław.

Widzę, że również sprzedajesz wzmacniacz zakupiony w lipcu. 

Kupiłem w styczniu tego roku Harbeth30.1, które miały pięć miesięcy za 8500 zł.  Gwarancja, kartony itd. I to w pięknym kolorze roseewod.  Teraz ktoś też wystawia w tym kolorze za 8250 zł.

Przy tej kwocie za którą wystawiłeś może być mały problem ze sprzedażą.  Miejmy nadzieję, że się uda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Andy09 napisał:

Widzę, że również sprzedajesz wzmacniacz zakupiony w lipcu. 

Kupiłem w styczniu tego roku Harbeth30.1, które miały pięć miesięcy za 8500 zł.  Gwarancja, kartony itd. I to w pięknym kolorze roseewod.  Teraz ktoś też wystawia w tym kolorze za 8250 zł.

Przy tej kwocie za którą wystawiłeś może być mały problem ze sprzedażą.  Miejmy nadzieję, że się uda. 

Wzmacniacz nie do końca dobrze grał z 30.1, ale z 7 jest dużo lepiej. Jak się trafi kupiec, to pójdzie, jak nie, to zostanie na jakiś czas.

Cena oczywiście wyjściowa, do negocjacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Andy09 napisał:

Widzę, że również sprzedajesz wzmacniacz zakupiony w lipcu. 

Kupiłem w styczniu tego roku Harbeth30.1, które miały pięć miesięcy za 8500 zł.  Gwarancja, kartony itd. I to w pięknym kolorze roseewod.  Teraz ktoś też wystawia w tym kolorze za 8250 zł.

Przy tej kwocie za którą wystawiłeś może być mały problem ze sprzedażą.  Miejmy nadzieję, że się uda. 

Za ten kolor to bardzo atrakcyjna cena.

1 godzinę temu, hasos napisał:

Wzmacniacz nie do końca dobrze grał z 30.1, ale z 7 jest dużo lepiej. Jak się trafi kupiec, to pójdzie, jak nie, to zostanie na jakiś czas.

Cena oczywiście wyjściowa, do negocjacji. 

A jaki to wzmak?bo zapomniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Margol napisał:

Ale to lampa a pisałeś,że neutralny. Myślalem,że krzem.Może spróbuj Harbetha z ss.

Nie, Sol to tran: https://www.audio-on.pl/haiku-audio/43-1007-haiku-audio-sol-ii-signature-edition.html

Chcę zmienić na lampę. Do 30.1 planowałem Lebena 300f, z 7 też posłucham, ale chyba do nich nie będzie zbyt pasował.

Sol jest bardzo fajny, pierwsze waty w klasie A, podobne granie do Naima SX3, z troszkę większą przejrzystością. 

Edytowane przez hasos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Margol napisał:

O w morde,myślałem że Haiku to lampa. Leben z 30.1 bardzo mi się podobał,ale Sugden a21 signature podobał mi się duuużo bardziej.

Pewnie tak, nie słuchałem. Rozmawiałem z właścicielem, który go sprzedał. Ponoć piekielny piekarnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Margol napisał:

Za ten kolor to bardzo atrakcyjna cena.

Bardzo atrakcyjna cena to taka, która doprowadzi do zawarcia transakcji, a nie poprawy samopoczucia sprzedającego płynącego z samego faktu wystawienia oferty...

 

Masz rację Andy09, szczególnie że aktualnie używanych 30.1 jest kilka w ofertach. Dla zdecydowanego nabywcy jest w czym wybierać.

Hasos, oczywiście Twoje zabawki i piaskownica ale wstrzymałbym się ze sprzedażą i poczekał na używane 7 annis lub xd (choć mało prprawdopodobne w najbliższym czasie) jeżeli rzeczywiście emocje nie pozwalają Ci się już powstrzymać ?

30.1. to nie są złe kolumny, od 7 nie dzieli ich przepaść i jak sam zauważyłeś w pewnych aspektach są nawet ciekawsze...

Ostatnio pokazały się (i wczoraj zniknęły) demo 40.2 Annis w cenie 9000 GBP, więc można złowić nowsze harbeth w dobrej cenie.

Edytowane przez macktheknife
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobiłem test standów: metalowe kontra drewniane typu tontrager. 7 stojące na drewnie grają świetnie, postawione na metalu grają jak 30.1 stojące na drewnie. Jest więcej góry, znika sporo ciepła ze środka i dołu. Jest bardziej punktowo, ale traci na tym średnica.

Ci co mają metalowe standy, koniecznie spróbować drewnie. Wtedy dopiero te kolumny pokazują swój pełny czar - podobnie zresztą jak 30.1.

Co do sprzedaży, to i tak na 7 muszę się zdecydować na dniach, więc zakupię jak coś i będę czekał, aż się 30.1 sprzedadzą. Jasne, że jakąś cenę trzeba wystawić. Jak się trafi ktoś zdecydowany, zapewne spadnie. 

Edytowane przez hasos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, hasos napisał:

Dziś zrobiłem test standów: metalowe kontra drewniane typu tontrager. 7 stojące na drewnie grają świetnie, postawione na metalu grają jak 30.1 stojące na drewnie. Jest więcej góry, znika sporo ciepła ze środka i dołu. Jest bardziej punktowo, ale traci na tym średnica.

Również mam podobne spostrzeżenia jeżeli chodzi o przewagę drewna nad metalem i tworzywem sztucznym. Co nie zmienia przekonania, że ceny tontrager są.... no są jakie są.... Dokładasz tyle ile kosztują te drewniaki i masz w domu 7 annis ? , zgadza się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, macktheknife napisał:

Również mam podobne spostrzeżenia jeżeli chodzi o przewagę drewna nad metalem i tworzywem sztucznym. Co nie zmienia przekonania, że ceny tontrager są.... no są jakie są.... Dokładasz tyle ile kosztują te drewniaki i masz w domu 7 annis ? , zgadza się?

Jasne sprawa, cena szalona. Dobry stolarz robi kopię za 700-1000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, macktheknife napisał:

 

Hasos, oczywiście Twoje zabawki i piaskownica ale wstrzymałbym się ze sprzedażą i poczekał na używane 7

 

... też bym tak zrobił.....

1 godzinę temu, macktheknife napisał:

 

 

Ostatnio pokazały się (i wczoraj zniknęły) demo 40.2 Annis w cenie 9000 GBP, więc można złowić nowsze harbeth w dobrej cenie.

...dobra cena....chętnie bym wymienił m40.2 na wersję  Anniversary - tak dla zasady ? 

1 godzinę temu, hasos napisał:

 

Ci co mają metalowe standy, koniecznie spróbować drewnie. Wtedy dopiero te kolumny pokazują swój pełny czar - podobnie zresztą jak 30.1.

....standy to temat rzeka ale jestem tego samego zdania - u mnie drewniane pokazują pełny czar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, hasos napisał:

Dziś zrobiłem test standów: metalowe kontra drewniane typu tontrager. 7 stojące na drewnie grają świetnie, postawione na metalu grają jak 30.1 stojące na drewnie. Jest więcej góry, znika sporo ciepła ze środka i dołu. Jest bardziej punktowo, ale traci na tym średnica.

Ci co mają metalowe standy, koniecznie spróbować drewnie. Wtedy dopiero te kolumny pokazują swój pełny czar - podobnie zresztą jak 30.1.

Co do sprzedaży, to i tak na 7 muszę się zdecydować na dniach, więc zakupię jak coś i będę czekał, aż się 30.1 sprzedadzą. Jasne, że jakąś cenę trzeba wystawić. Jak się trafi ktoś zdecydowany, zapewne spadnie. 

Tylko drewno. Harbeth na metalu gaśnie i nie gra. Po week będę wiedział czy jest kupiec na Twoje 30.1

2 godziny temu, macktheknife napisał:

Bardzo atrakcyjna cena to taka, która doprowadzi do zawarcia transakcji, a nie poprawy samopoczucia sprzedającego płynącego z samego faktu wystawienia oferty...

 

 

To niedowiary jak wiara we własne zdanie rośnie po przelaniu go na papier,w tym wypadku na ekran. Myślę że absolwenci SP zrozumieli twój błysk ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Margol napisał:

To niedowiary jak wiara we własne zdanie rośnie po przelaniu go na papier,w tym wypadku na ekran. Myślę że absolwenci SP zrozumieli twój błysk ? 

Z pewnością wiesz coś o tym, prawda? A tymczasem Ty urwisie popracuj nad polszczyzną, bo mimo że absolwentem SP być może i nawet już jesteś (zrozumiałeś ten błysk...) to wagary i/lub brak koncentracji, a pewnie i motywacji swe piętno pozostawiły... O język czysty dbać należy i wypada. Ja tymczasem oddalam się upajać swoją błyskotliwością... Nie kontynuuj proszę bo znowu miast prawić konkretnie będziesz tylko puszyć się, obrażać innych i zaśmiecać kolejny wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo łapiesz aluzie i subtelności,więc po męsku,po prostu odpier**l się synu ode mnie i tyle. Oszczędzisz sobie studiowania polszczyzny i łaciny jednocześnie,może być? Nie czuj się upoważniony do odpowiedzi,to w końcu poważne miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów, 

..po bardzo długiej nieobecności na forum zaniepokojony, zdecydowałem się odzyskać hasło by poinformować was o pewnej sytuacji.

Zauważyłem, że na allegro od jakiegoś czasu w ofertach pojawiają się kolumny Harbeth HL monitor mkIII, z Torunia. 

Proszę uważajcie na tą aukcję, wedle mojej wiedzy woofery były spalone! ...najprawdopodobniej zostały naprawione. 

Tweetery były również wymienione, jeszcze przed spaleniem jednostek mid-basowych.

W opisie jest napisane, że nigdy nie były naprawiane, grzebane.. to jest nieprawda!

Znam te kolumny bardzo dobrze bowiem gościły u mnie przez jakiś czas kilka lat temu.

Bądźcie ostrożni!

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.10.2020 o 08:58, Margol napisał:

Nie bardzo łapiesz aluzie i subtelności,więc po męsku,po prostu odpier**l się synu ode mnie i tyle. Oszczędzisz sobie studiowania polszczyzny i łaciny jednocześnie,może być? Nie czuj się upoważniony do odpowiedzi,to w końcu poważne miejsce.

 

Nie posłuchałeś uprzejmej rady i wciąż swą rynsztokową elokwencją bez powodu i sensu wystawiasz na próbę cierpliwość i inteligencję nas wszystkich tutaj. Nieustająco proszę - nie obrażaj i nie śmieć. Jeśli nie szanujesz samego siebie to przynajmniej uszanuj innych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie swój pseudointelektualny bełkot i nie rżnij salonowca ze słomą w klapkach.Zajmij się przedmiotem wątku a nie jego uczestnikami a jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia na temat  Harbeths,to nie czuj kompulsywnej potrzeby zabierania głosu w sprawach,o których masz żadne a w najlepszym wypadku mizerne pojęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Margol napisał:

Daruj sobie swój pseudointelektualny bełkot i nie rżnij salonowca ze słomą w klapkach.Zajmij się przedmiotem wątku a nie jego uczestnikami a jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia na temat  Harbeths,to nie czuj kompulsywnej potrzeby zabierania głosu w sprawach,o których masz żadne a w najlepszym wypadku mizerne pojęcie.

Nie obrażaj i nie śmieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.