Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  444 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe poczytałem sobie na Harbethowym FB o serii XD i widzę pompowanie balonika ?

No nic,kto ma uszy ten usłyszy. Co do Twoich 30.1 to gość się wycofał,twierdzi że przez Covid. Popytam jeszcze i jak się dowiem to dam Ci znać. A paczki które kupiłeś są świetne,najbardziej moim zdaniem umuzykalniony Harbeth,wyłączając modele 40/40.1/40.2 ,bo 40.3 nie znam ale jestem pełen obaw,może nie słusznie?

Edytowane przez Jamówię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Margol napisał:

Hehe poczytałem sobie na Harbethowym FB o serii XD i widzę pompowanie balonika ?

No nic,kto ma uszy ten usłyszy. Co do Twoich 30.1 to gość się wycofał,twierdzi że przez Covid. Popytam jeszcze i jak się dowiem to dam Ci znać. A paczki które kupiłeś są świetne,najbardziej moim zdaniem umuzykalniony Harbeth,wyłączając modele 40/40.1/40.2 ,bo 40.3 nie znam ale jestem pełen obaw,może nie słusznie?

Spoko, czekam cierpliwie. Na pewno trafi się jakiś chętny. Spakowane czekają na nowy dom :)

Zły jestem na siebie, że w pierwszych odsłuchach w salonie je skreśliłem i nie wziąłem do domu. No nic, ważne, że błąd naprawiony. I nie był zbyt kosztowny, bo oferta była bdb. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce nt C7 napisano masę bzdur a i sam przewspaniały dystrybutor nigdy nie był zainteresowany promowaniem tego modelu,więc ludzie podchodzą u nas do C7 z umiarkowanym optymizmem. Na świecie są poszukiwane i bardzo doceniane szczególnie za dwie rzeczy,ponadprzeciętną muzykalność i uniwersalność,sam Alan nazywa je allrounder. W Japonii były dlugo numerem jeden Harbetha,wlaśnie C7 a nie np.30.1Grają muzykę w piękny sposób,są bardzo spójne i nie znęcają się nad słabszymi realizacjami,choć oczywiście herbaciana reguła:shit in,shit out obowiązuje i tutaj,tylko siódemki czynią to z wdziękiem. Nigdy mnie nie zmęczyły i tylko rozsądek wygania mnie do łóżka. Zakup na lata. Co do nowych modeli C7 to nie wiem,czy w Polsce będzie nam dane ich posłuchać,bo skoro dziwny Audio System nie zamówił ani jednej pary Anniversary,to nie zamówi też XD. Miałem nawet pisać o tym Alanowi,ale pomyślałem,że to w końcu jego biznes i on powinien załatwiać takie sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Margol napisał:

W Polsce nt C7 napisano masę bzdur a i sam przewspaniały dystrybutor nigdy nie był zainteresowany promowaniem tego modelu,więc ludzie podchodzą u nas do C7 z umiarkowanym optymizmem. Na świecie są poszukiwane i bardzo doceniane szczególnie za dwie rzeczy,ponadprzeciętną muzykalność i uniwersalność,sam Alan nazywa je allrounder. W Japonii były dlugo numerem jeden Harbetha,wlaśnie C7 a nie np.30.1Grają muzykę w piękny sposób,są bardzo spójne i nie znęcają się nad słabszymi realizacjami,choć oczywiście herbaciana reguła:shit in,shit out obowiązuje i tutaj,tylko siódemki czynią to z wdziękiem. Nigdy mnie nie zmęczyły i tylko rozsądek wygania mnie do łóżka. Zakup na lata. Co do nowych modeli C7 to nie wiem,czy w Polsce będzie nam dane ich posłuchać,bo skoro dziwny Audio System nie zamówił ani jednej pary Anniversary,to nie zamówi też XD. Miałem nawet pisać o tym Alanowi,ale pomyślałem,że to w końcu jego biznes i on powinien załatwiać takie sprawy.

Z rozmowy wynikało, że dystrybutor czeka na wyprzedanie obecnych stanów, co już się chyba odbywa, bo P3 też już chyba nie ma, nie wiem, jak 30, ale też zapewne końcówka. Może są jeszcze 5+. Ale to już pojedyncze sztuki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z C7 Anni też czekał? Znam przynajmniej dwie osoby,które chciały tego modelu posluchać a w ciemno to w piotrusia można przegrać. Znam jedną osobę,która po prostu ze względów mentalnych chciala mieć C7 Anniversary,więc kupiła za granicą-paranoja.Odpowiedź audiosystemu zawsze taka sama,ten model się nie sprzedaje.... Polityka tego „dystrybutora” to temat na operetkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Moje 30.1 pojechały w świat do Krakowa. Nowy właściciel zadowolony - niech mu dobrze gra :)

Na Alle są dwa ogłoszenia z SHL5, jedne 35 Anni. Żebym tak miał więcej miejsca, to przynajmniej bym ich posłuchał. 

U mnie 7 już dwa tygodnie grają. To jest to, czego szukałem. Teraz tylko wzmak dobrać (na test czeka Leben 300f i XS3, ale pandemia pokrzyżowała wysyłkę), jakieś kabelki potestować i zacząć zbierać na drapaka. Jakiegoś Nottinghama może z pre Lebena. Zobaczymy. 

Qutesta to raczej nie wymienię, nie widzę dla niego konkurencji na tym poziomie.  

Edytowane przez hasos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak,SHL 30 Anni nie różnią się niczym od SHL5. Wtedy w Harbeth nie pracowała jeszcze Emma Smith,czyli szef PR i Alan świętował jubileusz naklejając na tył głośników odpowiedni label-wszystko,żadnych pierdoletów o specjalnych kondach i terminalach WBT,one się bronią dźwiękiem. Dla mnie to wersja (SHL5) zdecydowanie przyjemniejsza niż obecne plusy i to mimo ewidentnie zabarwionego basu,są po prostu przyjemne w odbiorze a do tego zostały przecież stworzone. Co do C7,to jest to z tamtego rozdania najmniej zestresowany Harbeth,jeśli oczywiście w ogóle tak o Harbeths można pisać. Są do bólu naturalne,generalnie uwielbiam te głośniki. Przed Luxem grałem na nich z Lebenem 300F i podobało mi się i gdyby nie fakt,że po 15 latach miałem dość certolenia się z lampami,to pewnie dalej by u mnie grał a nowy właściciel Twoich 30.1 będzie zadowolony,bo dlaczego miałby nie być?to świetne głośniki ? 

Edytowane przez Jamówię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Moje 30.1 pojechały w świat do Krakowa. Nowy właściciel zadowolony - niech mu dobrze gra :)
Na Alle są dwa ogłoszenia z SHL5, jedne 35 Anni. Żebym tak miał więcej miejsca, to przynajmniej bym ich posłuchał. 
U mnie 7 już dwa tygodnie grają. To jest to, czego szukałem. Teraz tylko wzmak dobrać (na test czeka Leben 300f i XS3, ale pandemia pokrzyżowała wysyłkę), jakieś kabelki potestować i zacząć zbierać na drapaka. Jakiegoś Nottinghama może z pre Lebena. Zobaczymy. 
Qutesta to raczej nie wymienię, nie widzę dla niego konkurencji na tym poziomie.  
Podobno Harbeth + Luxman = match made in heaven :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Patryks26 napisał:
26 minut temu, hasos napisał:
Moje 30.1 pojechały w świat do Krakowa. Nowy właściciel zadowolony - niech mu dobrze gra ?
Na Alle są dwa ogłoszenia z SHL5, jedne 35 Anni. Żebym tak miał więcej miejsca, to przynajmniej bym ich posłuchał. 
U mnie 7 już dwa tygodnie grają. To jest to, czego szukałem. Teraz tylko wzmak dobrać (na test czeka Leben 300f i XS3, ale pandemia pokrzyżowała wysyłkę), jakieś kabelki potestować i zacząć zbierać na drapaka. Jakiegoś Nottinghama może z pre Lebena. Zobaczymy. 
Qutesta to raczej nie wymienię, nie widzę dla niego konkurencji na tym poziomie.  

Podobno Harbeth + Luxman = match made in heaven ?

Mogę tylko potwierdzić. Gra to razem jak dwie połówki pomarańczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Patryks26 napisał:
29 minut temu, hasos napisał:
Moje 30.1 pojechały w świat do Krakowa. Nowy właściciel zadowolony - niech mu dobrze gra :)
Na Alle są dwa ogłoszenia z SHL5, jedne 35 Anni. Żebym tak miał więcej miejsca, to przynajmniej bym ich posłuchał. 
U mnie 7 już dwa tygodnie grają. To jest to, czego szukałem. Teraz tylko wzmak dobrać (na test czeka Leben 300f i XS3, ale pandemia pokrzyżowała wysyłkę), jakieś kabelki potestować i zacząć zbierać na drapaka. Jakiegoś Nottinghama może z pre Lebena. Zobaczymy. 
Qutesta to raczej nie wymienię, nie widzę dla niego konkurencji na tym poziomie.  

Podobno Harbeth + Luxman = match made in heaven :)

No tak, zapewne, ale to nie ten budżet niestety. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Patryks26 napisał:
1 godzinę temu, Margol napisał:
Mogę tylko potwierdzić. Gra to razem jak dwie połówki pomarańczy.

Pytanie teraz, ktora wersja Luxmana? W klasie A czy AB? Sam jestem ciekawy i chce wziac na testy 590AXII ale moze jednak powinienem wziac 509x? ?

Ja uważam że tylko AB. Harbeth nie potrzebuje słodzenia i dopalaczy. Drut ze wzmocnieniem a tym jest seria 5xx w klasie AB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lux, tak jak go kojarzę z charakteru, może być bardzo dobry z Herbatnikami.

Ja natomiast po kilku próbach wzmacniaczy wybrałem Lyngdorfa. Słucham bardzo różnych gatunków, i ten wzmacniacz, był najbardziej uniwersalny z tych co testowałem. Do tego jest bardzo neutralny, wręcz beznamiętny, co w połączeniu z C7 było dla mnie dużą zaletą. W takim przypadku, cały charakter brzmienia pochodzi od kolumn, a właśnie takiego brzmienia szukałem. Gra to już u mnie prawie 3 lata, a żadne inne "combo" tyle nie wytrwało. A i jeszcze trochę przetrwa.

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, barmanekm napisał:

Lux, tak jak go kojarzę z charakteru, może być bardzo dobry z Herbatnikami.

Ja natomiast po kilku próbach wzmacniaczy wybrałem Lyngdorfa. Słucham bardzo różnych gatunków, i ten wzmacniacz, był najbardziej uniwersalny z tych co testowałem. Do tego jest bardzo neutralny, wręcz beznamiętny, co w połączeniu z C7 było dla mnie dużą zaletą. W takim przypadku, cały charakter brzmienia pochodzi od kolumn, a właśnie takiego brzmienia szukałem. Gra to już u mnie prawie 3 lata, a żadne inne "combo" tyle nie wytrwało. A i jeszcze trochę przetrwa.

Dokładnie tak. Nic więcej Harbethom nie potrzeba. Oczywiście jak ktoś lubi z lampą to nic mi do tego,też lubiłem ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...bez względu  lampa czy tranzystor - wzmacniacz musi mieś odpowiednią dynamikę i energię grania...bez tego - nuda ? 

21 godzin temu, Patryks26 napisał:
21 godzin temu, Margol napisał:
Mogę tylko potwierdzić. Gra to razem jak dwie połówki pomarańczy.

Pytanie teraz, ktora wersja Luxmana? W klasie A czy AB? Sam jestem ciekawy i chce wziac na testy 590AXII ale moze jednak powinienem wziac 509x? ?

....rozumie że robisz przymiarkę do jakiegoś  tranzystora? ...padło na Luxmana? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje preferencje są jak widzę dość odmienne od waszych. Ja uważam, że Harbethom, zwłaszcza P3, 30.1, bardzo dobrze robi wzmacniacz barwny, dociążony, z masą. Teraz mam neutralny wzmacniacz i nie jest to dobre zgranie, dla mnie. Ja jednak wolę kolorowe granie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Moje preferencje są jak widzę dość odmienne od waszych. Ja uważam, że Harbethom, zwłaszcza P3, 30.1, bardzo dobrze robi wzmacniacz barwny, dociążony, z masą. Teraz mam neutralny wzmacniacz i nie jest to dobre zgranie, dla mnie. Ja jednak wolę kolorowe granie. 
Mam to samo. Lubie dociazac brzmienie. Moje SHL5 graly tragicznie na moj gust z Heglem H200.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć  wszystkim 

Jestem raczej nowy na forum, znaczy konkretnie na Harbeth, od 2tyg jestem szczęśliwym posiadaczem 30.2 AE ,muszę przyznać że to moje pierwsze Harbeth'y ale jestem zachwycony jak grają i wyglądaja, przepiękne. 

A dźwięk to aż trudno opisać, genialny, naturalny ,przestrzenny ,średnica jest super .

Grają u mnie z Naim Nac272 i Nap250dr, i też jak dla mnie to super połączenie. 

Szukam teraz jakiś dobrych kabli glosnkkowych i zasilających razem z listwa ,mogę prosić o może jakieś wskazówki co do firmy i modeli. 

Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, marcino77 napisał:

Cześć  wszystkim 

Jestem raczej nowy na forum, znaczy konkretnie na Harbeth, od 2tyg jestem szczęśliwym posiadaczem 30.2 AE ,muszę przyznać że to moje pierwsze Harbeth'y ale jestem zachwycony jak grają i wyglądaja, przepiękne. 

A dźwięk to aż trudno opisać, genialny, naturalny ,przestrzenny ,średnica jest super .

Grają u mnie z Naim Nac272 i Nap250dr, i też jak dla mnie to super połączenie. 

Szukam teraz jakiś dobrych kabli glosnkkowych i zasilających razem z listwa ,mogę prosić o może jakieś wskazówki co do firmy i modeli. 

Dzięki 

A nie grasz na naca4/5? Ja mam podpięte Mogami,możesz też podpiąć Qued,albo druty,którymi okablowane są twoje Harbethy,jak widać są one wystarczające, aby glośniki wprawiały Cię w stan uniesienia ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz mam podpiete Van Den Hul The Clearwater, ale chce zmienić na coś innego ,z wyzszej półki np Tellurium Q Black II ?  ,i do tego listwę zasilająca np Gigawatt, czy warto listwę zasilająca  ,czy wpływa to znacząco na dźwięk? 
Tellurium Q Black II sa bardzo dobre, wlasnie na nich slucham :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy wniosek:

"Nie brzmią tak ciepło, jak oryginalne kolumny KEF LS3/5a, a więc i ich najlepsza reedycja, jaką znam, to jest wersja Falcon Acoustics. Z drugiej strony są gęstsze i o wiele lepiej nasycone niż PS3ESR sprzed kilku i kilkunastu lat. Zmiana na plus jest jednoznaczna".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.