Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  443 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz

Rekomendowane odpowiedzi

"Obyś żył w ciekawych czasach" ja tam będę się przyglądał. Terry Miles odpowiada za parę dobrze ocenionych produktów w Spendor,coś do zamkniętego do tej pory Harbetha z pewnością wniesie. Zobacz jak duet Jerry  Bloomfield/Malcolm Jones wskrzesił szaleństwo na Ls3/5a. My tego z polskiej perspektywy kompletnie nie zauważamy,bo komunizm skutecznie pozbawił nas udziału w karnawale Ls3/5a,ale wszędzie tam,gdzie pamięć o tych maluchach jest żywa,zapanowała euforia. Za Falconem ruszył Rogers,ruszył Stirling i pewnie ruszą inni,tym bardziej,że BBC licencjonuje obecnie skrzyneczki na innych,niż wymyślono driverach i kompletnie innych crossoverach-bardzo liberalnie. Tu wyjątkiem jest tylko Falcon,który po prostu robi współczesne,w pełnej specyfikacji BBC Ls3/5a. Jest ruch w interesie i to dobrze z uwagi na zarazę,świat audio jakoś musi sobie radzić. Życzę Harbethowi jak najlepiej.

A tak swoją drogą,to w wyciąganiu pieniędzy z portfela fanów,Harbeth jest o 4 dekady za Naimem,który z tej dziedziny uczynił prawdziwą ekonomiczną sztukę ? 

Edytowane przez Jamówię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ciekawe" czasy idą dla brytyjskiego audio. Na HUG Alan jest poważnie zaniepokojony,bo firma doskonale sobie radzi w Covid,nikt nie stracił pracy,portfel zamówień pełny do kwietnia 2021 a umowy handlowej niet. Nikt po obu stronach nie wie jak przełamać impas a biznes zaczyna inwestować po naszej stronie Kanału. Zastanawiam się,jak dystrybutorzy brytyjskich marek w Europie zamierzają ogarnąć ten temat,bo to że będzie drożej i dłużej to pewne. W Polsce jest spora reprezentacja takich marek,jest Harbeth,Spendor,Falcon,B&W,KEF,Rega,Naim,Sugden,Exposure,Creek itd itp. Ze źródeł Naima(ich Forum) podwyżki już właściwie są przesądzone,Harbeth zrobił to wcześniej a inni? Kolejna nie mniej ważna sprawa to serwis,czy sprowadzone części będą clone?ile czasu zajmie serwisowanie sprzętu na Wyspach,np w Salsbury? To wszystko są bardzo realne problemy mogące zniechęcić klientów do kupowania britaudio.Czy polscy dystrybutorzy mają w ogóle jakiś plan żeby utrzymać płynność zamówień?czy będzie wszystko pod  konkretną przedpłatę. Słabo to wygląda.

Edytowane przez Jamówię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jamówię napisał:

"Ciekawe" czasy idą dla brytyjskiego audio. Na HUG Alan jest poważnie zaniepokojony,bo firma doskonale sobie radzi w Covid,nikt nie stracił pracy,portfel zamówień pełny do kwietnia 2021 a umowy handlowej niet. Nikt po obu stronach nie wie jak przełamać impas a biznes zaczyna inwestować po naszej stronie Kanału. Zastanawiam się,jak dystrybutorzy brytyjskich marek w Europie zamierzają ogarnąć ten temat,bo to że będzie drożej i dłużej to pewne. W Polsce jest spora reprezentacja takich marek,jest Harbeth,Spendor,Falcon,B&W,KEF,Rega,Naim,Sugden,Exposure,Creek itd itp. Ze źródeł Naima(ich Forum) podwyżki już właściwie są przesądzone,Harbeth zrobił to wcześniej a inni? Kolejna nie mniej ważna sprawa to serwis,czy sprowadzone części będą clone?ile czasu zajmie serwisowanie sprzętu na Wyspach,np w Salsbury? To wszystko są bardzo realne problemy mogące zniechęcić klientów do kupowania britaudio.Czy polscy dystrybutorzy mają w ogóle jakiś plan żeby utrzymać płynność zamówień?czy będzie wszystko pod  konkretną przedpłatę. Słabo to wygląda.

Ludzie w dużej części przerzucą się pewnie na inny sprzęt. Bo jak taki XS3 miałby kosztować z 15-17 tys., to ja dziękuję. W sumie to nawet dobrze - niech cwaniaki z UK odczują skutki swojej durnej decyzji. Tego im w sumie życzę :) Tak samo mam nadzieję, że UE nie ugnie się w sprawie naszego słońca narodu i nie dostaniemy grosza w ramach odbudowy. Ach, jaki suweren byłby wtedy zadowolony, zwłaszcza rolnicy. A jak byśmy z UE wyszli... Tonsil, Pylon i Haiku zostanie. 

No ale wracając do tematu - trzeba będzie się zwrócić w stronę Japonii. Choć w sumie od nich też chyba mamy duże cła. No to audio niemieckie albo francuskie ?

Edytowane przez hasos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, hasos napisał:

... Tak samo mam nadzieję, że UE nie ugnie się w sprawie naszego słońca narodu i nie dostaniemy grosza w ramach odbudowy. Ach, jaki suweren byłby wtedy zadowolony, zwłaszcza rolnicy. A jak byśmy z UE wyszli... Tonsil, Pylon i Haiku zostanie. 

No ale wracając do tematu - trzeba będzie się zwrócić w stronę Japonii. Choć w sumie od nich też chyba mamy duże cła. No to audio niemieckie albo francuskie ?

W takim tempie i kierunku to tylko rosyjskie audio będziesz mógł sobie kupić... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Jamówię napisał:

W ramach dywagacji przyszło mi na myśl jeszcze jedno,co z zakupami np na ebay UK? Czy te nabyte towary po 31 stycznia,bo chyba wtedy kończy się okres przejściowy,zostaną oclone? Jak ten handel przez Kanał ma wyglądać?

Tak, domyślnie powinny trafiać do urzędu celnego przewoźnika i w zależności od wartości i/lub deklaracji wartości będą zwalniane z opłat lub naliczane (różne cło obowiązuje na różne produkty, są też zerowe lub zwolnione). Przede wszystkim jednak VAT.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy ten komunikat założyciela firmy. Widać, że sodówka nie uderzyła gościowi do głowy, stąpa twardo po ziemi i nie słucha zbytnio różnych strategów biznesu z ich cennymi receptami na sukces. Po co kombinować i zmieniać na siłę coś, co ceni wystarczająca ilość klientów, żeby firma mogła się utrzymać w dobrej kondycji?

 

Co do działalności w kontekście Brexitu, to gdy nabywca będzie musiał zapłacić dodatkowo 10% cła za Harbethy to zrezygnuje z zakupu? Wątpię. To po pierwsze. Po drugie, czy decyzja UK w sprawie Brexitu była "durna" czy też nie, to przekonamy się za kilka-kilkanaście lat. Gdy wprowadzono euro, też na początku były ochy i achy, a kilka lat później trzeba było plany ratunkowe uruchamiać i niektóre kraje do dziś plują sobie w brodę, że weszły w ten interes, tak na marginesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JarlBjorn napisał:

Co do działalności w kontekście Brexitu, to gdy nabywca będzie musiał zapłacić dodatkowo 10% cła za Harbethy to zrezygnuje z zakupu? Wątpię.

Jeżeli w ogóle. Wojenki celne prowadzi się na strategiczne i mające realny wpływ na rynki produkty, a nie niszowe fanaberie. Natomiast hasło "cło", nawet albo przede wszystkim bez pokrycia, będzie odmieniane przez wszystkie przypadki przez dystrybutorów i sprzedawców uzasadniających kolejne absurdalne podwyżki cen ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wszystkich ekonomistów powinno się jak naszybciej wysłać do Guantanamo. Kończycie szkoły, wyższe uczelnie ale nie wiecie skąd się biorą takie wzrosty cen. To nie chciwość (wyłączając egzotyczny hiend) ale rzetelne firmy typy Harbeth czy Proac które nie chcą przenosić fabryk do Chin i tam budować PKB tylko chcą żeby Smith miał za co wyżywić rodzinę ale muszą walczyć ze swoimi głupimi rządami które co chwilę wymyślają nowe podatki. Paradoksalnie wyjście z Unii może obniżyć koszty pracy i produkcji pod warunkiem że rząd UK pójdzie w prawą stronę. Unia zdycha, nikomu się już nie chce pracować, jest drogo a będzie jeszcze drożej, efekt działania socjalizmu.

Wracając do ekonomistów, większość ludzi zapytana czy płaci podatek Vat mówi że nie :) Efekt kształcenia w przesiąkniętych ideologią marksistowską uczelniach. Im wyżej tym gorzej.

Mi się marzy wspólnota wolnych państw z mądrymi, minimalistycznymi rządami. Nie było by ceł ani bzdurnych regulacji, A Harbeth 40.1 mógłby kosztować 10k a nie 40k. Bo to 30 k to podatki panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mamz napisał:

A Harbeth 40.1 mógłby kosztować 10k a nie 40k. Bo to 30 k to podatki panowie.

Aha, jasne. Tyle to może by kosztowało, gdybyś kupował u producenta, a nie dystrybutora. W cenach Harbetha jest nie tylko sporo nabitego Hype'u ale i marzy dystrybucji.

Edytowane przez meloV8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2020 o 12:31, mamz napisał:

większość ludzi zapytana czy płaci podatek Vat mówi że nie

Piszesz jakby większość ludzi ukończyła uczelnie ekonomiczne. I to jeszcze marksistowskie. Większość ludzi nic nie pokończyła, lub prawie nic, czyli jakieś uczelnie, których jeszcze wczoraj nie było. Patrzą ile dostają, i że np. 1500 PLN, to więcej niż 1000 PLN, i to są dla nich jedyne znane skutki 500+.  Szukają najtańszego produktu, nie ważne, że z Chin, bo ich to nie obchodzi.

Edytowane przez barmanekm

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję testować kabel głośnikowy duelund dca12ga + IC na 16ga. Cóż to jest za świetne połączenie. Jeśli ktoś szuka kabla brzmiącego analogowo, z przygaszoną górą, ale ze świetnym szczegółem, z genialną przestrzenią i dźwięcznością, to polecam ten zestaw. Łączy ogień z wodą, szczegółowość z ciepłem i  niemęczącą prezentacją. Do tego daje efekt mocnego wejścia w strukturę dźwięku. Aż dziw, że taki szczegółowy kabel gra tak ciepło i miło, wręcz mocno ciepło. Świetna sprawa. W dodatku za grosze. IC był na porządnych wtykach, chyba też duelunda, a głośnikowe gołe. Po nowym roku zamawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję testować kabel głośnikowy duelund dca12ga + IC na 16ga. Cóż to jest za świetne połączenie. Jeśli ktoś szuka kabla brzmiącego analogowo, z przygaszoną górą, ale ze świetnym szczegółem, z genialną przestrzenią i dźwięcznością, to polecam ten zestaw. Łączy ogień z wodą, szczegółowość z ciepłem i  niemęczącą prezentacją. Do tego daje efekt mocnego wejścia w strukturę dźwięku. Aż dziw, że taki szczegółowy kabel gra tak ciepło i miło, wręcz mocno ciepło. Świetna sprawa. W dodatku za grosze. IC był na porządnych wtykach, chyba też duelunda, a głośnikowe gołe. Po nowym roku zamawiam :)

nie wiem jakie masz kable glosnikowe i interkonekty ale te duelundy testowalem u siebie i oprocz opisanego przez Ciebie ciepla wiecej nie zauwazylem. Efekt mocnego wejsca w strukture dzwieku, szczegolowosc? W swoim przedziale cenowym moze i tak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Patryks26 napisał:


nie wiem jakie masz kable glosnikowe i interkonekty ale te duelundy testowalem u siebie i oprocz opisanego przez Ciebie ciepla wiecej nie zauwazylem. Efekt mocnego wejsca w strukture dzwieku, szczegolowosc? W swoim przedziale cenowym moze i tak emoji848.png

Jeśli poruszamy się w szalonym przedziale cenowym kabli za kilka czy kilkanaście tysięcy, to pewnie tak. Choć kolega zmienił set hijiri za 20 tyś. właśnie na duelund. Jeff też stosuje te kable A mógłby inne lepsze. Testowałem kilka zestawów z przedziału 1500-2000 zł i nic nie zostało. Te mnie zachwyciły. Pewnie można lepiej, pytanie, ile trzeba za to dopłacić.

Ty z czym porównywałeś? Ja mam tanie ic mogami i van damme. I w sumie do tej pory nic mi się bardziej nie podobało. Lubię ciepłe granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie te kable graly na poziomie Tellurium Q Black 2. Porownywalem tez z Tellurium Q Ultra Black 2 i tu juz byla zauwazalna przewaga TQ ze znacznie lepszym wgladem w nagranie i analogowym dzwiekiem. Przy czym musze zaznaczyc, ze moim zdaniem TQ ma lepsza gore i dol pasma. W duelundach gora jest przygaszona a dol slabo kontrolowany.

Podobno ta nowa seria Dual Duelunda jest lepsza, ale nie mialem okazji sluchac.

Trzeba tez zaznaczyc, ze teoria Alana odnosnie kabli nie ma racji bytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w szuflandii  WE 16ga i one mi z Lebenem grały bajecznie,do tego IC Beldena  i okablowanie Leben-Harbeth i dowolny CD mamy z głowy. Z tranem te druty jednak kompletnie nie grają. Duelundy to właściwie kopia Westernów z drobnymi przyprawami,więc jak grasz hasos na lampie,to rozumiem Twoje zachwyty. To są tanie i doskonałe przewody do takich połączeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ta przygaszona góra i nie do końca kontrolowany dół właśnie mi się spodobały. Ale ja mam specyficzne pojęcie muzykalnosci ? TQ Black II słuchałem, ale jakoś specjalnie mnie nie zachwycily , ale to było na 30.1. Ultra Black to prawie 7 tyś., więc ma sie nijaka do kabla za kilka funtów za 1 m. 12 to był dual.

Godzinę temu, Patryks26 napisał:

Dla mnie te kable graly na poziomie Tellurium Q Black 2. Porownywalem tez z Tellurium Q Ultra Black 2 i tu juz byla zauwazalna przewaga TQ ze znacznie lepszym wgladem w nagranie i analogowym dzwiekiem. Przy czym musze zaznaczyc, ze moim zdaniem TQ ma lepsza gore i dol pasma. W duelundach gora jest przygaszona a dol slabo kontrolowany.

Podobno ta nowa seria Dual Duelunda jest lepsza, ale nie mialem okazji sluchac.

Trzeba tez zaznaczyc, ze teoria Alana odnosnie kabli nie ma racji bytu.

 

@Jamówię A słucham na tranzystorze. Czemu uważasz je za niepasujące do trana? Wydaje mi się, że takie ciepłe kable właśnie pasują. Ale jak pisałem ja lubię gęste granie z małą ilością góry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Patryks26 napisał:

U mnie przy trojdroznych M40.2 te kable maskuja za duzo dobrodziejstw tych monitorow. Moze przy dwudroznych modelach sie sprawdzaja.

Może tak być. Nigdy nie słyszałem 40.2 z WE,słyszałem za to z jakimś wysokim Cardasem i wolałem je z tanim Chordem. De gustibus... ? 

12 godzin temu, hasos napisał:

 

Ta przygaszona góra i nie do końca kontrolowany dół właśnie mi się spodobały. Ale ja mam specyficzne pojęcie muzykalnosci ? TQ Black II słuchałem, ale jakoś specjalnie mnie nie zachwycily , ale to było na 30.1. Ultra Black to prawie 7 tyś., więc ma sie nijaka do kabla za kilka funtów za 1 m. 12 to był dual.

 

@Jamówię A słucham na tranzystorze. Czemu uważasz je za niepasujące do trana? Wydaje mi się, że takie ciepłe kable właśnie pasują. Ale jak pisałem ja lubię gęste granie z małą ilością góry.

 

Też tego nie rozumiem,ale z Luxmanem WE grają kwadratowo. W porównaniu z tym jak grały z Lebenem-dno ? a z Lebenem grały płynnie i cholernie barwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Jamówię napisał:

Może tak być. Nigdy nie słyszałem 40.2 z WE,słyszałem za to z jakimś wysokim Cardasem i wolałem je z tanim Chordem. De gustibus... ? 

Też tego nie rozumiem,ale z Luxmanem WE grają kwadratowo. W porównaniu z tym jak grały z Lebenem-dno ? a z Lebenem grały płynnie i cholernie barwnie.

A to może być kwestia tego, że 12 są ponoć dużo cieplejsze niż 16, które są neutralniejsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych Harbetowców.

Już prawie rok jak z zadowoleniem używam SHL5+Anni... ze wzmacniaczem Leema Tucana II. Ostatnio zacząłem kombinować z kablami głośnikowymi. Nigdy jednak nie miałem możliwości podłączenia kabli bi-wire. Może ma ktoś doświadczenia czy warto, bo to zwykle droższy temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Piotr_61036 napisał:

Witam szanownych Harbetowców.

Już prawie rok jak z zadowoleniem używam SHL5+Anni... ze wzmacniaczem Leema Tucana II. Ostatnio zacząłem kombinować z kablami głośnikowymi. Nigdy jednak nie miałem możliwości podłączenia kabli bi-wire. Może ma ktoś doświadczenia czy warto, bo to zwykle droższy temat.

IMHO lepiej wydać więcej na lepsze przewody single niż rzeźbić z bi wire. W systemach budowanych pod bi / tri amping z powodów oczywistych to ma sens... ?

Słuchałem trochę 5+anni i w pierwszej kolejności spróbowałbym wymienić zwory. Mimo, że te fabryczne zrobione są "poważnie" (w porównaniu do tradycyjnych blaszek z mosiądzu) to można lepiej (lub przynajmniej inaczej). Masz również cztery kombinacje  podłączenia: góra / dół / na krzyż w jedną i drugą stronę. Niektórzy twierdzą, że już takie zmiany są słyszalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki macktheknife za konkret. Też miałem takie zdanie o wire, ale rozmawiałem z samym (WOW) z Markiem Coles, właścicielem Sablon Audio i jak to określił " Generalnie otwiera to scenę dźwiękową dla większego, bardziej otwartego dźwięku" Mowa tu oczywiście o jego konstrukcjach. Kosztuje to jednak "słono" stąd dopytuję.

Kombinacje podłączeń do terminali -góra, dół i na krzyż- też przerabiałem i potwierdzam, zmiany są słyszalne i zależne od kabli, np. Chord Signature lepiej podobają mi się w górnych terminalach, a MiT Terminator Twin w dolnych... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotr_61036 napisał:

Dzięki macktheknife za konkret. Też miałem takie zdanie o wire, ale rozmawiałem z samym (WOW) z Markiem Coles, właścicielem Sablon Audio i jak to określił " Generalnie otwiera to scenę dźwiękową dla większego, bardziej otwartego dźwięku" Mowa tu oczywiście o jego konstrukcjach. Kosztuje to jednak "słono" stąd dopytuję.

Kombinacje podłączeń do terminali -góra, dół i na krzyż- też przerabiałem i potwierdzam, zmiany są słyszalne i zależne od kabli, np. Chord Signature lepiej podobają mi się w górnych terminalach, a MiT Terminator Twin w dolnych... 

 

A co Ci  miał Coles powiedzieć? U niego otwiera się scena kosztem otwarcia twojego portfela. Wszystko. Zrób jak Ci mack napisał i ciesz się muzyką ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.