Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  444 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Jamówię napisał:

A co Ci  miał Coles powiedzieć? U niego otwiera się scena kosztem otwarcia twojego portfela. Wszystko. Zrób jak Ci mack napisał i ciesz się muzyką ? 

Pewnie masz rację, większość mówi co chcesz usłyszeć, a Ty płać.

Zapytam jeszcze jakie głośnikowe warto rozważyć do Harbeth 5. Zmierzam w kierunku Sablon Audio, ponoć rewelacja (znów chcę to usłyszeć:)). Najchętniej bym wypożyczył, tylko nie mam skąd. Dotychczas najlepiej u mnie się spasowały MiT Terminator Twin. Byłem oczarowany tylko te puszki wiszące ze standów - porażka. 

Oczywiście wiem, że to kwestia akustyki, gustu itd, ale będę wdzięczny za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, macktheknife napisał:

Co masz zapięte teraz i czego szukasz? 

Od dwóch lat mam Chord Signature i jest w porządku, akcja się zaczęła jak spróbowałem MIT Termnator Twin i dźwięk się dociążył, poprawił się bas i zyskał realizm przekazu. Tego głównie szukam, masowania trzewi energetycznym basem i jak to trafnie określił znajomy ( od MIT-ów) elegancji przekazu dzięki której czasami wokalista(-ka) jest jak na żywo. Nie narzekam na szczegółowość i rozdzielczość choć na pewno można lepiej, chodzi o to powietrze które Mit wraz z super basem wniósł do systemu i spowodował moją chorobę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Jamówię napisał:

Znam połączenie Sablon-Harbeth i to jest b dobre połączenie

W ogóle Sablon z tego co czytam na angielskich i innych forach ma bardzo pozytywne opinie. Nie spotkałem chyba żadnej negatywnej opinii (zastanawiające). Chodzi mi po głowie.....

Ale czekam może jeszcze coś doradzicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piotr_61036 napisał:

W ogóle Sablon z tego co czytam na angielskich i innych forach ma bardzo pozytywne opinie. Nie spotkałem chyba żadnej negatywnej opinii (zastanawiające). Chodzi mi po głowie.....

Ale czekam może jeszcze coś doradzicie.

Sablonów słuchalem z Sugden a21 signature,integrą Boulder,z Lebenem 300F ,z Octave 70,ARC v60 i jeszcze z Air Tightem i zawsze było wyśmienicie. Paczki to P3,M30.1 i SHL 5plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Jamówię napisał:

Sablonów słuchalem z Sugden a21 signature,integrą Boulder,z Lebenem 300F ,z Octave 70,ARC v60 i jeszcze z Air Tightem i zawsze było wyśmienicie. Paczki to P3,M30.1 i SHL 5plus

Uuu... Jamówię! podziel się doświadczeniem. Z tego co wiem jest kilka wersji Sablonów (zwykłe, reference i nie wiem co dalej). Z którymi miałeś do czynienia? Ciekaw jestem najbardziej zestawienia z SHL5+. Do jakich ewentualnie innych konstrukcji można porównać Sablony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Piotr_61036 napisał:

Uuu... Jamówię! podziel się doświadczeniem. Z tego co wiem jest kilka wersji Sablonów (zwykłe, reference i nie wiem co dalej). Z którymi miałeś do czynienia? Ciekaw jestem najbardziej zestawienia z SHL5+. Do jakich ewentualnie innych konstrukcji można porównać Sablony. 

5 lat temu to było. Wszystkich tych zestawień słuchałem u bardzo doświadczonego Harbeciarza,podczas wielu spotkań w wielu konfiguracjach,bo za źródło robił tam i AA Capitol i parę Revixów 225/226/226 Signature i genialny Garard 401 w plincie Loricraft z Transfiguration. Sporo tego przesłuchaliśmy. Zawsze było barwnie,jędrnie i z mokrą/soczystą średnicą-świetne granie. Nic się nie wlokło,nic nie dudniło,choć mi najlepiej grało to z 30.1,ale to kwestia preferencji a nie obiektywnych różnic.Swoją drogą żałuję,że intenser(bo o nim mowa) nie udziela się już na AS. Tak czy siak Sablony grały zdecydowanie lepiej i od Auditorium 23 i od WE 16ga,choć ten ostatni z Lebenem grał wybornie a kosztował ułamek ceny Sablonów. Tak jak pisałem-bardzo dobre druty w ładnej bawełnianej otulinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Patryks26 napisał:

Ja musze sie pochwalic, ze kupilem P3ESR XD do systemu biurkowego ze tak to nazwe. Jak przyjda to podziele sie spostrzezeniami. Beda graly z Exposure 2010S2 i kablami Luna Cables Gris.

Po przejściu z 40 zapewne uznasz, że zniknęło ci jakieś 70 proc muzyki ? Ciekaw jestem porównania 1:1, zestaw budżetowy vs wypasiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, hasos napisał:

Po przejściu z 40 zapewne uznasz, że zniknęło ci jakieś 70 proc muzyki ? Ciekaw jestem porównania 1:1, zestaw budżetowy vs wypasiony.

A ja jestem przekonany,że tak nie będzie. To najbardziej podobne do siebie głośniki w talii,tylko P3 ma to w małej skali. Jedyna moja niepewność,to czy Alan czegoś nie przedobrzył w XD.

1 godzinę temu, Patryks26 napisał:

Ja musze sie pochwalic, ze kupilem P3ESR XD do systemu biurkowego ze tak to nazwe. Jak przyjda to podziele sie spostrzezeniami. Beda graly z Exposure 2010S2 i kablami Luna Cables Gris.

Super info Patryk. Jak już posłuchasz to opisz w podwątku poświęconym P3, to będzie chyba pierwsze publiczne info o tej wersji trójek. Fajny prezent pod choinkę ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A ja jestem przekonany,że tak nie będzie. To najbardziej podobne do siebie głośniki w talii,tylko P3 ma to w małej skali. Jedyna moja niepewność,to czy Alan czegoś nie przedobrzył w XD.

Sluchalem kiedys w sklepie audio 40ki i 3ki jedne po drugich i dokladnie bylo tak jak piszesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Miroslav1 napisał:

....możesz napisać kilka słów na temat różnic między tymi kolumnami, nie chodzi mi o lepsze/gorsze tylko czym się różnią....

Porównywałem przez trzy tygodnie bez pośpiechu. Różnice - rozdzielczość,wgląd w nagranie,dynamika. P3 anniv są niestety takie mgliste,przydymione,nie mogłem zajrzeć w głąb nagrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jamówię napisał:

Dlatego tröjeczki są takie magiczne. Mieszkałem z nimi 4 lata i dopiero jak zrobiłem skok w bok,to w pełni zrozumiałem jaki to był błąd. Bardzo jestem ciekaw twojej relacji,bo mam P3 znowu na radarze,jako druga para,tylko niech już Covid odpuści.

Michał, dobrze gdybam że starsze trójeczki są ciemniejsze od tych nowych??

Teraz, jerry30 napisał:

Porównywałem przez trzy tygodnie bez pośpiechu. Różnice - rozdzielczość,wgląd w nagranie,dynamika. P3 anniv są niestety takie mgliste,przydymione,nie mogłem zajrzeć w głąb nagrania.

....znaczy się że Falcony są bardziej przejrzyste/transparentne....mnie bliżej do tych ciemniejszych/przydymionych....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Jamówię napisał:

Nie dziwię Ci się,Falcon to fantastyczny głośnik. Z czym to u Ciebie gra? I w jakim metrażu?

21 metrów, Sugden A21a,dac Matrix X Sabre Pro Mqa i set kabli Luna Gris. Sugden gra mi z Falconami bardzo fajnie ale niedługo sprawdzę jeszcze Lebena Cs 300f i Feliks Audio Arioso 300b bo oba wzmaki pobobno grają z ls 3/5 bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, jerry30 napisał:

21 metrów, Sugden A21a,dac Matrix X Sabre Pro Mqa i set kabli Luna Gris. Sugden gra mi z Falconami bardzo fajnie ale niedługo sprawdzę jeszcze Lebena Cs 300f i Feliks Audio Arioso 300b bo oba wzmaki pobobno grają z ls 3/5 bardzo dobrze.

Bardzo fajny system. Opisz koniecznie jak Ci Falcony zagrają z Lebenem,coś mi się wydaje,że to będzie to. Pacuła testował je z 600X tam jest odczep na 16 Ohm,ale Ls3/5a te prawdziwe,czyli 15,lub ewentualnie mniej kanonicznie 11 Ohm świetnie grają z lampą.

45 minut temu, Miroslav1 napisał:

Michał, dobrze gdybam że starsze trójeczki są ciemniejsze od tych nowych??

....znaczy się że Falcony są bardziej przejrzyste/transparentne....mnie bliżej do tych ciemniejszych/przydymionych....

Ja nie słyszałem na żywo wersji XD,natomiast Anni są jeszcze bardziej przejrzyste od wersji Classic (tak sobie ją teraz nazywam). Problem w tym,że poprzednia iteracja nie jest już produkowana. Falcon faktycznie idzie jeszcze dalej w przejrzystości i trzeba go odpowiednio zestroić w systemie co by nie wierzgał,ale jerry już z niejednego pieca chleb jadł,więc dobrze kombinuje. Ja Falcona słyszałem z Naimem i to nie było dobre połączenie,sam głośnik fantastyczny i rewelacyjną robotę odwalili Jones i Bloomfield,bo to jedyny współcześnie produkowany Ls3/5a,szkoda że cena od czapy.

Edytowane przez Jamówię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, hasos napisał:

Jeśli tak, to super. Ciekaw jestem, czy różnica będzie bardzo duża, biorąc pod uwagę ceny systemów. 

Jeżeli Expo dobrze wysteruje trójeczki,to pozostanie tylko efekt skali,czyli pobyt w lesie drzewek Bonsai a nie w wysokiej puszczy,jak w przypadku 40. Tak to opisał kiedyś na HUG Alan Shaw i to bardzo celna analogia jego autorstwa ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli Expo dobrze wysteruje trójeczki,to pozostanie tylko efekt skali,czyli pobyt w lesie drzewek Bonsai a nie w wysokiej puszczy,jak w przypadku 40. Tak to opisał kiedyś na HUG Alan Shaw i to bardzo celna analogia jego autorstwa  

Sprawdze je tez w glownym systemie z Innamorata, ale docelowo beda staly na biurku jako monitory bliskiego pola w pokoju okolo 12m2 sterowane z Exposura.

Cos w ten desen. Zdjecie zapozyczone.


27ad0d550e38f309905a9a2819e27609.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Patryks26 napisał:


Sprawdze je tez w glownym systemie z Innamorata, ale docelowo beda staly na biurku jako monitory bliskiego pola w pokoju okolo 12m2 sterowane z Exposura.

I do tego zostały stworzone,będzie dobrze mam nadzieję a piszę tak bo ni w ząb nie znam serii XD. Gdybym miał zaręczać o P3 Classic,to kładę głowę bo znam je na wylot z każdym właściwym repertuarem. Twoja opinia będzie miała wagę,bo w Polsce opisał je tylko Wojtek Pacuła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Spotkałem się z opiniami że Falcony to jasno grające głośniki i się jakoś z tym zgodzić nie mogę. Z tych małych paczek potrafi tak mięsiście dmuchnąć że człowiek się zastanawia z skąd to się bierze. Jest mięso,rozdzielczość,niesamowita energia środka,bas jędrny i z wykopem oraz klimat,naturalne ciepło BBC. Nagrania koncertowe to przeżycie których p3 nie były w stanie zapewnić. Te paczki do tego zostały stworzone,jeździły w wozach transmisyjnych jako monitory bliskiego pola. Podstawa to dobrze je zestawić i odpowiednio ustawić, rozstaw 1,8–1,9 metra, odległość od słuchacza 2-2,2 metra i jest bajka. Jeżeli ktoś zastanawia się nad p3 to proponuję odsłuchać Falcony na spokojnie u siebie,bo może się okazać że było warto. Ja nie miałem żadnych wątpliwości p3 anniv oddałem w rozliczeniu,zrobiłem małą dopłatę i temat kolumn mam z głowy na długie lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Jamówię napisał:

I do tego zostały stworzone,będzie dobrze mam nadzieję a piszę tak bo ni w ząb nie znam serii XD. Gdybym miał zaręczać o P3 Classic,to kładę głowę bo znam je na wylot z każdym właściwym repertuarem. Twoja opinia będzie miała wagę,bo w Polsce opisał je tylko Wojtek Pacuła

Ciekawa historia, bo juz od kilku miesiecy szukam monitorow na biurko ala LS3/5a, oczywiscie z drugiej reki. Probowalem kupic Falcony, nie udalo mi sie dogadac ze sprzedawca, probowalem kupic P3ESR 40th Anniversary, tez sie nie udalo bo ktos dal wiecej ? Probowalem zwykle P3ESR dwa razy i byl juz ktos szybciej chetny, az w koncu udalo sie trafic na XD ?

Jako glowny system pewnie Falcony lepiej by sie sprawdzily zwlaszcza Gold Badge jak w zalaczonym filmie, ale do sluchania w bliskim polu na biurku P3ESR, chociaz kazdy ma inny gust.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, jerry30 napisał:

 Spotkałem się z opiniami że Falcony to jasno grające głośniki i się jakoś z tym zgodzić nie mogę. Z tych małych paczek potrafi tak mięsiście dmuchnąć że człowiek się zastanawia z skąd to się bierze. Jest mięso,rozdzielczość,niesamowita energia środka,bas jędrny i z wykopem oraz klimat,naturalne ciepło BBC. Nagrania koncertowe to przeżycie których p3 nie były w stanie zapewnić. Te paczki do tego zostały stworzone,jeździły w wozach transmisyjnych jako monitory bliskiego pola. Podstawa to dobrze je zestawić i odpowiednio ustawić, rozstaw 1,8–1,9 metra, odległość od słuchacza 2-2,2 metra i jest bajka. Jeżeli ktoś zastanawia się nad p3 to proponuję odsłuchać Falcony na spokojnie u siebie,bo może się okazać że było warto. Ja nie miałem żadnych wątpliwości p3 anniv oddałem w rozliczeniu,zrobiłem małą dopłatę i temat kolumn mam z głowy na długie lata.

Może te opinie to właśnie efekt tego że one są tak transparentne? Ja słuchałem z Naimem i wykop jest,wyraźnie słyszymy słynny BBC garb,ale w tej prezentacji,gdzie za źródło robił Marantz sacd,grało to w jaskrawy sposób,nie krzykliwy,ale przełom górnej średnicy i góry był dobitnie zaznaczony. Przebija się to także w paru zachodnich recenzjach,ale ja jestem przekonany,że połączenie ich z Sugdenem tworzy turboduet. Niech Ci pięknie grają jerry.

Jeszcze mam pytanie,Sokoły masz na oryginalnych standach? czy inna koncepcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.