Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  444 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na temat Golden Bagde czytalem na pinkfiszu,że ktoś tam się gardłował,że to lipa,bo przecież te prawdziwe to te silver. Goldeny to podobno prawie Kingswood Warren,no ale podobno prawie a jak jest w rzeczywistości,to wie tylko Kessler i Watson,przy czym ten drugi ma numery 001/002. Z resztą i tak nie ma o czym gadać,bo wszystko na pniu kupili Azjaci za jedyne 6kilo£ a kupno z drugiej ręki jest obecnie niemożliwe ? Golden Badge jest więc fajną opcją abgrejdu zwrotnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem od pewnego czasu mieszkam z C7-3 i nie opuszcza mnie zachwyt nad tym jak one zostały skomponowane. Spójny i całkowicie bezstresowy,naturalny sound. Zakresy zszyte jak w głośniku koaksjalnym. Muzyki można z nich słuchać godzinami. Nic nie uwiera,nic nie przeszkadza,jest angażująco i emocjonalnie. Bardzo jestem ciekaw jak grają Compacty XD,ale trend od serii Anni jest oczywisty i obawiam się,że obecne Compacty są już tej magii pozbawione.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Patryks26 napisał:

Ciekawa historia, bo juz od kilku miesiecy szukam monitorow na biurko ala LS3/5a, oczywiscie z drugiej reki. Probowalem kupic Falcony, nie udalo mi sie dogadac ze sprzedawca, probowalem kupic P3ESR 40th Anniversary, tez sie nie udalo bo ktos dal wiecej ? Probowalem zwykle P3ESR dwa razy i byl juz ktos szybciej chetny, az w koncu udalo sie trafic na XD ?

Jako glowny system pewnie Falcony lepiej by sie sprawdzily zwlaszcza Gold Badge jak w zalaczonym filmie, ale do sluchania w bliskim polu na biurku P3ESR, chociaz kazdy ma inny gust.

 

 

Fajna próba porównania maluchów. Jak zrozumiałem jego faworytem nadal jest Harbeth,którym z resztą zachwyca się już parę lat,dziwne że nie było Anni i XD,bo ten pierwszy już porównywał do Classic,może mu nie podeszły? Zachwyca się też Falconami a w konkluzjach bodobnie jak ja zwraca uwagę na absurdalność cen tego 50 letniego projektu. Cóż miłość bywa ślepa i my to wiemy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna byc zadowolonym z kazdego z tych glosnikow tylko w bezposrednim porownaniu wychodza roznice. Mnie frapuje tylko jedna ciekawostka, jak mozna zastosowac tego typu biurkowe kolumienki w glownym systemie i byc zadowolonym i nie narzekac na brak najnizszych czestotliwosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jamówię napisał:

To jest determinowane tylko przez wielkość pomieszczenia. Jak ktoś ma tak ze 12/15 em2 to z maluchami można mieć system życia z dowolnie drogą elektroniką. Metraż to warunek.

jerry jakie masz standy do Falcona?

Na razie gram na starych metalowych. Oryginalnych nie kupię bo 4800 za te standy to przegięcie. Albo kupię drewniane hifi racks,ewentualnie pk2 z oferty polskiej firmy audioculture.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, jerry30 napisał:

Na razie gram na starych metalowych. Oryginalnych nie kupię bo 4800 za te standy to przegięcie. Albo kupię drewniane hifi racks,ewentualnie pk2 z oferty polskiej firmy audioculture.

Polecam przetestować tontrager, a jak się spodoba, zrobić diy za 1000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, jerry30 napisał:

Na razie gram na starych metalowych. Oryginalnych nie kupię bo 4800 za te standy to przegięcie. Albo kupię drewniane hifi racks,ewentualnie pk2 z oferty polskiej firmy audioculture.

Ile??? Już 4800? Zwariowali ze szczętem. Możesz spokojnie nabyć Skylany do P3 i będzie grało jak trzeba,albo iść za radą hasosa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Jamówię napisał:

To jest determinowane tylko przez wielkość pomieszczenia. Jak ktoś ma tak ze 12/15 em2 to z maluchami można mieć system życia z dowolnie drogą elektroniką. Metraż to warunek.

Mysle, ze nie tylko chodzi o metraz, patrzac na filmy na YT, ale wkrotce sie dowiem o co chodzi. Sam jestem ciekawy czy roznica bedzie tylko ponizej 75Hz czy cos wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.12.2020 o 21:17, Patryks26 napisał:

Mysle, ze nie tylko chodzi o metraz, patrzac na filmy na YT, ale wkrotce sie dowiem o co chodzi. Sam jestem ciekawy czy roznica bedzie tylko ponizej 75Hz czy cos wiecej.

Patryk a Ty słuchałeś już wcześniej P3?czy to będzie pierwsza taka przygoda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Patryks26 napisał:


Sluchalem na audio show i kilka razy w sklepie, ale nigdy u siebie w domu. Sluchalem wszystkich Harbethow oprocz 7ek. Nigdy nie bylem jakos nimi zainteresowany emoji4.png

Czyli znasz już ten moment,kiedy głośniki wielkości dziecięcych półbutów,ustawione w odpowiednim pomieszczeniu grają tak wielkim soundem,że nawet tego co poniżej 70Hz człowiek nie dostrzega. Magia Ls3/5a,ja za pierwszym razem byłem w szoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czyli znasz już ten moment,kiedy głośniki wielkości dziecięcych półbutów,ustawione w odpowiednim pomieszczeniu grają tak wielkim soundem,że nawet tego co poniżej 70Hz człowiek nie dostrzega. Magia Ls3/5a,ja za pierwszym razem byłem w szoku.

Wiem o co chodzi ale ja na codzien slucham M40.2 wiec ten efekt z P3 juz moze byc przycmiony :-) Zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Patryks26 napisał:


Wiem o co chodzi ale ja na codzien slucham M40.2 wiec ten efekt z P3 juz moze byc przycmiony ? Zobaczymy.

Tak,masz przyjemność grać na referencyjnych paczkach,ale P3 tworzą jakby swój byt odrębny,w którym są klasą same dla siebie. Jak człowiek mentalnie odklei się od dźwięku pełnopasmowego jaki mają 40, to ze zdziwieniem słucha maluchów. One są tak pięknie zaprojektowane,że niczego w nich nie brakuje a przecież basu tam jest namiastka-a jednak jest magia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Patryks26 napisał:


Sluchalem na audio show i kilka razy w sklepie, ale nigdy u siebie w domu. Sluchalem wszystkich Harbethow oprocz 7ek. Nigdy nie bylem jakos nimi zainteresowany emoji4.png

Też tak miałem. Nie słuchałem 7, a okazały się dla mnie tymi najlepszymi. Oczywiście do 40 startu nie mają, ale są świetne. Choć z drugiej strony, jeśli 40 mają taką samą górę jak 30.1, bo to chyba ten sam głośnik, to nie wiem, czy byłyby dla mnie. Musiałbym mieć ciemny wzmak do nich.

A Twojego porównania bardzo jestem ciekaw. Czy pojawi się myśl, że może takie p3 są na tyle dobre, że pojawi się lampka, czy różnica względem 40 jest warta tych pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, hasos napisał:

Też tak miałem. Nie słuchałem 7, a okazały się dla mnie tymi najlepszymi. Oczywiście do 40 startu nie mają, ale są świetne. Choć z drugiej strony, jeśli 40 mają taką samą górę jak 30.1, bo to chyba ten sam głośnik, to nie wiem, czy byłyby dla mnie. Musiałbym mieć ciemny wzmak do nich.

A Twojego porównania bardzo jestem ciekaw. Czy pojawi się myśl, że może takie p3 są na tyle dobre, że pojawi się lampka, czy różnica względem 40 jest warta tych pieniędzy.

No ja przed 40kami mialem Diapasony Astera, ktore sa na topowym tweeterze Seasa. W 40 kach jest nizszy model tweetera Seasa, a w 7ach nie orientuje sie jaki jest tweeter. Ani w Diapasonach ani w Harbetach nie narzekam na gorne pasmo, nie jest ani troche natarczywe jezeli to miales na mysli. 

Jako ciekawostke wklejam zdjecie gdzie sluchalem M40.2 oraz P3ESR. Na zdjeciu tez fajnie widac roznice w wielkosci tych monitorow ?

Zrzut ekranu 2020-12-25 o 21.02.46.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne miejsce,to jest Nederlandzki dystrybutor? Patryk Ty masz top głośniki. P3 to inna zabawa,to referencja do malutkich pomieszczeń,natomiast jeśli chodzi o sam środek i zszycie,to P3 osiągają poziom absolutny w swojej klasie. Ls3/5a Falcona idzie w przezroczystości średnicy jeszcze dalej,ale w kombinacji,którą ja słyszałem,było już za dużo dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Jamówię napisał:

Piękne miejsce,to jest Nederlandzki dystrybutor? Patryk Ty masz top głośniki. P3 to inna zabawa,to referencja do malutkich pomieszczeń,natomiast jeśli chodzi o sam środek i zszycie,to P3 osiągają poziom absolutny w swojej klasie. Ls3/5a Falcona idzie w przezroczystości średnicy jeszcze dalej,ale w kombinacji,którą ja słyszałem,było już za dużo dobra.

Tak to Multifoon w Rotterdamie. Wlasciciel jest milosnikiem Harbethow. Jak sie pojawily wersje M40.2 40th Anniversary to odrazu umowilem sie na wizyte, zeby ich posluchac, po przyjezdzie na miejsce wlasciciel powiedzial, ze nie bedzie ich prezentowal poniewaz M40.2 graja lepiej wiec nie ma sensu ? Na ponizszym zdjeciu widac M40.2 w roli glownej, a z boku po lewej stoja wersje M40.2 40th Anniversary.

Zrzut ekranu 2020-12-26 o 10.20.43.jpg

Edytowane przez Patryks26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Piękne miejsce. Anturaż polskiego dystrybutora Harbs wola o pomstę do nieba. Nic tam nie gra. Co do wersji Anni,to kolejna opinia,która potwierdza także moje obserwacje. Coś chyba poszlło nie tak,obawiam się,że XD to zły kierunek.

A ja sie zastanawiam czy XD nie powstalo tak szybko, tylko po to zeby po wersji Anniversary szybko wrocic do starych Harbethow :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.