Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  443 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Margol napisał:

Jasna sprawa.powrót z 40, to powrót z dalekiej podróży ? 

Dołączam się do pytań ? a i powiedz czy producent zachował się jak trzeba w sprawie byłego forniru?

Co do byłych 40-tek i forniru. Nie pamiętam ale chyba na AS nie poruszałem tematu ? Na tyle się to udało załatwić, że mam 40 XD (oczywiście z dopłatą) w miarę przyspieszonym trybie, choć i tak podobno jestem drugi w Polsce ?

Wstyd się przyznać, ale kolumny stoją w kartonach, bo nie miałem z kim tego rozpakować, a sam się bałem je stawiać na standy. Mam nadzieję dzisiaj, max jutro wpadnie kolega i je ustawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, maciek36 napisał:

Co do byłych 40-tek i forniru. Nie pamiętam ale chyba na AS nie poruszałem tematu ? Na tyle się to udało załatwić, że mam 40 XD (oczywiście z dopłatą) w miarę przyspieszonym trybie, choć i tak podobno jestem drugi w Polsce ?

Wstyd się przyznać, ale kolumny stoją w kartonach, bo nie miałem z kim tego rozpakować, a sam się bałem je stawiać na standy. Mam nadzieję dzisiaj, max jutro wpadnie kolega i je ustawię.

Super!kurde niezłe jaja i cierpienia ?  trzymam żeby wyszło i słuchanie się zaczęło. O fornirze czytałem albo na hug albo PFM nie pamiętam. Najważniejsze że wszystko się udało ?  Kim jest pierwszy XD owner?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Margol napisał:

Super!kurde niezłe jaja i cierpienia ?  trzymam żeby wyszło i słuchanie się zaczęło. O fornirze czytałem albo na hug albo PFM nie pamiętam. Najważniejsze że wszystko się udało ?  Kim jest pierwszy XD owner?

A tego nie wiem Kto jest pierwszy. Nie zapytałem w Audio Systemie, nie wiem nawet, czy by mi powiedzieli. Może się ujawni o ile jest na forach.

Mój egzemplarz 40.3XD tez nie powiem, że jest idealny. Fornir bardzo ładny i tu Alan myślę skontrolował sytuację (choć inny model w walnut już wygląda zupełnie inaczej haha ), to z tyłu jest draśnięty kant. Cóż, trzeba kochać artytsów jakimi są jak widać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Margol napisał:

Stary życzę Ci fantastycznych chwil z 40 XD i skrobnij o różnicach-koniecznie.

dziękuję. napisze na pewno, wrzucę fotę jak ustawię je.

40.2 już tyle miesięcy nie mam (leżakowały długo u dystrybutora w oczekiwaniu na wyjasnienie sytuacji), że sam nie wiem, czy się połapię w różnicach. Kolega osłuchany będzie mi pomagał rozpakować, zobaczymy co powie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, maciek36 napisał:

 

40.2 już tyle miesięcy nie mam  .....sam nie wiem, czy się połapię w różnicach. 

....a niech  tam - jakby co to mogę je wziąć na 3/4 dni siebie ? ....nie ma obawy - dokładnie wykażę różnice ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak te Luny. W sumie to też bawełna i cynowana miedź, wiec mogą to być kable wręcz zrobione na tym samym rdzeniu.
[mention=28354]piano[/mention] Właśnie taki system próbuje budować

Mam juz Luny. Slucham juz pare godzin i musze przyznac, ze podobaja mi sie te kable. Podobna stylistyka do Duelundow, ale bez tego przymulenia na basie. Poza tym z tego co zauwazylem to te Luny przyblizaja pierwszy plan przez co namacalnosc jest ponadprzecietna.b1ed7de2c7756cb364e78a2060f769c6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Patryks26 napisał:


Mam juz Luny. Slucham juz pare godzin i musze przyznac, ze podobaja mi sie te kable. Podobna stylistyka do Duelundow, ale bez tego przymulenia na basie. Poza tym z tego co zauwazylem to te Luny przyblizaja pierwszy plan przez co namacalnosc jest ponadprzecietna.b1ed7de2c7756cb364e78a2060f769c6.jpg

A Ty masz Duelundy 12ga czy 16ga? Bo 16 są bardziej konturowe, może stąd ten efekt. 

Może uda mi się je pożyczyć, to sam chętnie sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Patryks26 napisał:

Podobna stylistyka do Duelundow, ale bez tego przymulenia na basie.

czytałem sporo opinii o tych Duelundach, ale jeśli dobrze pamiętam, nikt nie skarżył się na przymulenie w tym zakresie. Nos mi podpowiada, że przyczyna tego stanu leży gdzie indziej. Wiem co mi odpiszesz, mimo tego, jeśli będziesz chciał się jeszcze pobawić, to zmień zasilający w amp, ale na taki z poza obszaru wariacji $ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luny to bardzo dobre kable. Odpowiednio zrobiona konfekcja i dobrane wtyki to polowa sukcesu dlatego nie koniecznie zawsze Duelundy DIY moga zgrac.

Wczoraj dosc dlugo sluchalem i wpialem te kabelki do M40.2 i porownalem z TQ Statement. Stosunek jakosci do ceny Luny maja wrecz nieprawdopodobny, ale jezeli ktos mi powie po co kupowac drogie Statementy i lepiej grac na tanich kablach i zainwestowac w elektronike to odpowiem to co robia Statementy z dzwiekiem to tak jakbym zmienil elektronike na conajmniej o klase wyzej jak nie dwie a moze trzy A zmieniajac elektronike i zostawiajac tansze kable dalej mialbym ograniczenia w kablach. Ze Statementami moge byc pewny, ze kable na pewno nie sa waskim gardlem w moim systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... czasami tak jest że  wpinamy jeden kabel  i trafiamy w ten punkt....właśnie tak miałem z  głosnikowym....(mówię tu o  m40.2 + lampa) ....jako IC ''robił'' Tara Labs The Zero Gold + sieciowy Argento Flow Master Refeerence (obydwa miedziane) i srebrny głośnikowy Argento Flow.....dosłownie bajka.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Patryks26 napisał:

ale jezeli ktos mi powie po co kupowac drogie Statementy i lepiej grac na tanich kablach i zainwestowac w elektronike to odpowiem to co robia Statementy z dzwiekiem to tak jakbym zmienil elektronike na conajmniej o klase wyzej jak nie dwie a moze trzy

i tu mi się przypomniał "Czterdziestolatek" z preparatem Flory ;-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to nie dwa powinny?
opowiadaj
Dwa, oczywiście.
Dajcie chwilę, niech pograją chociaż kilka h.
Na chwilę obecną wydają się bardziej zwarte na basie, no ale to może kwestia pogrania basowca. Takie żywiej ciut grające.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miłośników Harbeth. Drogi ,,maciek36” kupując nowe Harbeth  40 .3 XD ( lub każde inne modele) należy oczekiwać produktu bez wad aby cieszył on nie tylko uszy ale i wzrok oraz duszę z jego posiadania.  Twoja wypowiedż  ,,................to z tyłu jest draśnięty kant. Cóż, trzeba kochać artytsów jakimi są jak widać”  jest nie do przyjęcia stanowiskiem. Należy być wymagającym płacąc żądaną cenę za produkt. Przecież nie dałeś  banknotów z uszkodzonymi rogami.  To jest bezczelne brakoróbstwo pracowników Harbeth bez najmniejszego szacunku dla klienta  i jeśli nie będzie się tego egzekwowało to dojdzie do tego że wady będą zaklejać plasteliną, farbą albo będą pozastawiać jak to ma w Twoim wypadku – bo i tak Polak kupi. Złożenie tych kolumn to proste abecadło i nie ma żadnej filozofii w tym. Gościu reklamuj i ścigaj Harbeth poprzez Dystrybutora ( bo od tego jest ) aby mieć produkt bez wad. Bo w z sercu masz niespełnienie swoich marzeń a Harbeth ma spełnienie bo ma Twoją kasę.  Czy nowy wzmacniacz, CD lub inny element audio też kupisz z uszkodzonym rogiem? Szanuj się bo płacisz niemałą swoją kasę. Zrobisz jak zechcesz bo to Twoja sprawa. Ale jest zasada  - oni muszą sprzedać ale Ty nie musisz kupić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, anur25 napisał:

Witam miłośników Harbeth. Drogi ,,maciek36” kupując nowe Harbeth  40 .3 XD ( lub każde inne modele) należy oczekiwać produktu bez wad aby cieszył on nie tylko uszy ale i wzrok oraz duszę z jego posiadania.  Twoja wypowiedż  ,,................to z tyłu jest draśnięty kant. Cóż, trzeba kochać artytsów jakimi są jak widać”  jest nie do przyjęcia stanowiskiem. Należy być wymagającym płacąc żądaną cenę za produkt. Przecież nie dałeś  banknotów z uszkodzonymi rogami.  To jest bezczelne brakoróbstwo pracowników Harbeth bez najmniejszego szacunku dla klienta  i jeśli nie będzie się tego egzekwowało to dojdzie do tego że wady będą zaklejać plasteliną, farbą albo będą pozastawiać jak to ma w Twoim wypadku – bo i tak Polak kupi. Złożenie tych kolumn to proste abecadło i nie ma żadnej filozofii w tym. Gościu reklamuj i ścigaj Harbeth poprzez Dystrybutora ( bo od tego jest ) aby mieć produkt bez wad. Bo w z sercu masz niespełnienie swoich marzeń a Harbeth ma spełnienie bo ma Twoją kasę.  Czy nowy wzmacniacz, CD lub inny element audio też kupisz z uszkodzonym rogiem? Szanuj się bo płacisz niemałą swoją kasę. Zrobisz jak zechcesz bo to Twoja sprawa. Ale jest zasada  - oni muszą sprzedać ale Ty nie musisz kupić. 

Jak kupowałem 30.1, to pierwsza partia miała skazę, takie bardzo drobne dziurki i takie jakby białawe zatarcia. Koris bez problemu, z dnia na dzień, wymienił na nową parę. Później jak kupiłem 7 nie miałem już problemu, a jak bym chciał wymienić, to i tak już 7 nie było w standardowej wersji. Także jak jest coś mocno widocznego to albo domagać się obniżenia kwoty, albo wymiany. Jeśli mocno nie razi, to obniżenie kwoty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2021 o 23:46, maciek36 napisał:

Dwa, oczywiście.
Dajcie chwilę, niech pograją chociaż kilka h.
Na chwilę obecną wydają się bardziej zwarte na basie, no ale to może kwestia pogrania basowca. Takie żywiej ciut grające.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
 

Maciek dawaj jak to gra bo zdjęcia w sieci widziałem a teraz pisz o różnicach?

Przez te Wasze kablowe dywagacje wyjąłem z szuflady WE 16GA i na razie zostały?ale nic to,wczoraj dotarł do mnie klasyk KOB 2xLP na 45 rpm i ja pierdziu kable skrable a album z 1959 roku w edycji MOFI zrywa gacie i nie pozostawia jeńców. Najlepsza wersja jaką miałem a we wczesnych latach 2000 miałem już genialną wersję Clasic Records

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, anur25 napisał:

Witam miłośników Harbeth. Drogi ,,maciek36” kupując nowe Harbeth  40 .3 XD ( lub każde inne modele) należy oczekiwać produktu bez wad aby cieszył on nie tylko uszy ale i wzrok oraz duszę z jego posiadania.  Twoja wypowiedż  ,,................to z tyłu jest draśnięty kant. Cóż, trzeba kochać artytsów jakimi są jak widać”  jest nie do przyjęcia stanowiskiem. Należy być wymagającym płacąc żądaną cenę za produkt. Przecież nie dałeś  banknotów z uszkodzonymi rogami.  To jest bezczelne brakoróbstwo pracowników Harbeth bez najmniejszego szacunku dla klienta  i jeśli nie będzie się tego egzekwowało to dojdzie do tego że wady będą zaklejać plasteliną, farbą albo będą pozastawiać jak to ma w Twoim wypadku – bo i tak Polak kupi. Złożenie tych kolumn to proste abecadło i nie ma żadnej filozofii w tym. Gościu reklamuj i ścigaj Harbeth poprzez Dystrybutora ( bo od tego jest ) aby mieć produkt bez wad. Bo w z sercu masz niespełnienie swoich marzeń a Harbeth ma spełnienie bo ma Twoją kasę.  Czy nowy wzmacniacz, CD lub inny element audio też kupisz z uszkodzonym rogiem? Szanuj się bo płacisz niemałą swoją kasę. Zrobisz jak zechcesz bo to Twoja sprawa. Ale jest zasada  - oni muszą sprzedać ale Ty nie musisz kupić. 

....też  oddałbym te kolumny....uwielbiam dzwięk tych  paczek ale dziadostwo mnie drażni....przecież ktoś to musiał wcześniej sprawdzić/widzieć.....chyba że uprzedzili że jest taka wada i  oddają kolumny  powiedzmy taniej - wtedy OK.....w takim przypadku  decyzja należy  do kupującego.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miłośników Harbeth. Drogi ,,maciek36” kupując nowe Harbeth  40 .3 XD ( lub każde inne modele) należy oczekiwać produktu bez wad aby cieszył on nie tylko uszy ale i wzrok oraz duszę z jego posiadania.  Twoja wypowiedż  ,,................to z tyłu jest draśnięty kant. Cóż, trzeba kochać artytsów jakimi są jak widać”  jest nie do przyjęcia stanowiskiem. Należy być wymagającym płacąc żądaną cenę za produkt. Przecież nie dałeś  banknotów z uszkodzonymi rogami.  To jest bezczelne brakoróbstwo pracowników Harbeth bez najmniejszego szacunku dla klienta  i jeśli nie będzie się tego egzekwowało to dojdzie do tego że wady będą zaklejać plasteliną, farbą albo będą pozastawiać jak to ma w Twoim wypadku – bo i tak Polak kupi. Złożenie tych kolumn to proste abecadło i nie ma żadnej filozofii w tym. Gościu reklamuj i ścigaj Harbeth poprzez Dystrybutora ( bo od tego jest ) aby mieć produkt bez wad. Bo w z sercu masz niespełnienie swoich marzeń a Harbeth ma spełnienie bo ma Twoją kasę.  Czy nowy wzmacniacz, CD lub inny element audio też kupisz z uszkodzonym rogiem? Szanuj się bo płacisz niemałą swoją kasę. Zrobisz jak zechcesz bo to Twoja sprawa. Ale jest zasada  - oni muszą sprzedać ale Ty nie musisz kupić. 
Powiem tak. To nie jest jakiś kolosalny uszczerbek, ale zauważalny. To raz.
Dwa to to jak powinno być, a jak jest w rzeczywistości to nie życzę nikomu, aby się przekonał.
Tyle co się już nagadalem z Alanem, szarpałem z moimi byłymi 40.2 to po prostu mi się już nie chce. 40.3 obecne i tak mają fornir 100 razy lepiej położony niż moje ex, więc już nie marudzę. To nigdy nie będzie Sonus Faber i podobne.
Mogłem oczywiście wybrać coś innego, a nie znów kupować Harbeth, ale znów. Nie chciało mi się. Lubię ten dźwięk. Szukanie miesiącami czegoś co by to zastąpiło za nie wiem ile więcej kasy ? Nie mam już na to czasu ani chęci w życiu. Mialem okres gdzie audio zajmowało dużo czasu. Teraz po prostu lubie czasem posłuchać. Na testy, porównania brak chęci.
Czy mam świadomość przewartościowania tych produktów vs jakość wykonania. Tak, zdecydowanie. Moja druga para 40tek.
Ale jak wyżej. Musze to znieść za cenę spokoju sluchania, a nie ciągłego szukania.



Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.