Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  443 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, juro napisał:

Owszem pomogłeś Kolego ? Dziękuję bardzo.

Teraz muszę to trochę przetrawić, poczytać, etc. Mam swoje lata i szukam już wzmacniacza na lata..., tak więc te Luxmany są na mojej krótkiej liście. Interesujące jest to, że nie wymieniłeś żadnego powszechnie łączonego z Harbethami wzmacniacza w stylu Lavardin, LFD, Sugden... Ciekawa jest również propozycja Yamahy. Nie jestem ortodoksyjnym audiofilem, ale jakoś ciężko jest mi mentalnie pogodzić się z faktem, że Yamaha (która?), może stawać w szranki z powszechnie uznawanymi za koszernie audiofilskie konstrukcje ?

Jeszcze raz dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

 

Starałem się podeprzeć tym co w domu u mnie stało,może dlatego ta lista jest krótka?ale u byłego harbeciarza słuchałem połączenia Sugden a21 Signature z 30.1 za źródło robił tam Revox B226 Signature i genialny Garrard 401 w plincie Loricraft,z 12 calowym batem SME i MC Transfiguration chyba. Grało zacnie,ale chyba czegoś intenserowi brakowało,bo potem pogonił Sugdena. Co do Lavardina,to mam bardzo sceptyczny stosunek do opowieści o "pamięciowym efekcie tranzystorów"po prostu uważam,że to lipa i aż dziw,że Japończycy nie wpadli na to w latach 70tych,kiedy gonili cały świat urządzając sobie prywatny wyścig zbrojeń,do którego reszta globu nie doskakiwała. Poza tym jakość vs cena jest dla mnie w Lavardin nie akceptowalna,ale wiem że ten wzmacniacz ma wielu fanów. Jeśli chodzi o LFD i np Croft,to wiem że są Harbeciarze,którzy uważają,że to jest coś,ale znowu moje dwa centy,to w moim odczuciu mocny garaż i nie wiadomo,jak sobie poradzi w przyszłości. Mamy b trudne czasy.Warto więc skupić się na producentach z dużym back groundem,europejską siecią dystrybucyjną i serwisową,oraz produktach niezawodnych i długowiecznych.W moim odczuciu Luxman spełnia te kryteria,ale to tylko moje dwa centy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy podobne podejście do tematu. Dla mnie nie jest istotne, co i jak producent klientowi tłumaczy i czy "pamięciowe" coś faktycznie działa, czy jest chwytem marketingowym francuzów. Jedyne kryteria w mojej opinii to uzyskiwana jakość dźwięku (w skali absolutnej lub wg własnych upodobań) oraz rzetelność i jakość produktu. Dobrym przykładem jest Duelund o którym powyżej pisze Kolega Hasos. Tani, wygląda badziewnie, ale sam mam zrobiony z niego IC i to gra. Dziękuję jeszcze raz za okazaną pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, piano napisał:

nie zaczynaj ;-)))

Ale że co? Nie mam racji? A może nie ma buły, bo 7 nie mają basu ?

17 minut temu, juro napisał:

Mamy podobne podejście do tematu. Dla mnie nie jest istotne, co i jak producent klientowi tłumaczy i czy "pamięciowe" coś faktycznie działa, czy jest chwytem marketingowym francuzów. Jedyne kryteria w mojej opinii to uzyskiwana jakość dźwięku (w skali absolutnej lub wg własnych upodobań) oraz rzetelność i jakość produktu. Dobrym przykładem jest Duelund o którym powyżej pisze Kolega Hasos. Tani, wygląda badziewnie, ale sam mam zrobiony z niego IC i to gra. Dziękuję jeszcze raz za okazaną pomoc.

Mimo wszystko z 30.1 dobrze jest posłuchać takiego Luxmana, ale też czegoś cieplejszego. Ja je sprzedałem, bo były dla mnie ciut za krzykliwe z neutralnym wzmakiem i dac. Z lampą grały lepiej. 

Edytowane przez hasos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, hasos napisał:

Ale że co? Nie mam racji? A może nie ma buły, bo 7 nie mają basu ?

Mimo wszystko z 30.1 dobrze jest posłuchać takiego Luxmana, ale też czegoś cieplejszego. Ja je sprzedałem, bo były dla mnie ciut za krzykliwe z neutralnym wzmakiem i dac. Z lampą grały lepiej. 

Próbowałem z lampą i była buła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, juro napisał:

Próbowałem z lampą i była buła...

No być może, ja mam specyficzne upodobanie do ciepłego i ciężkiego dźwięku i do takiego chcę dążyć, więc moje opinie nie są może miarodajne. A druga sprawa, że bas w 30.1 jest specyficzny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, hasos napisał:

Ale że co? Nie mam racji? A może nie ma buły, bo 7 nie mają basu ?

Mimo wszystko z 30.1 dobrze jest posłuchać takiego Luxmana, ale też czegoś cieplejszego. Ja je sprzedałem, bo były dla mnie ciut za krzykliwe z neutralnym wzmakiem i dac. Z lampą grały lepiej. 

No są jeszcze Luxy A klasowe,ale nie wiem,czy to dobra opcja do Harbeths...za Peterem Walkerem:prosty drut ze wzmocnieniem,tym głośnikom nie należy przeszkadzać,same robią robotę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Jamówię napisał:

No są jeszcze Luxy A klasowe,ale nie wiem,czy to dobra opcja do Harbeths...za Peterem Walkerem:prosty drut ze wzmocnieniem,tym głośnikom nie należy przeszkadzać,same robią robotę?

Jak w medycynie - najważniejsze, żeby nie szkodzić! Ja cenię te głośniki za ich uniwersalność i nie chciałbym zepsuć tego komfortu, który mi dają zbyt misiowatym ciepłym wzmacniaczem grającym wszystko na jedno kopyto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, juro napisał:

Jak w medycynie - najważniejsze, żeby nie szkodzić! Ja cenię te głośniki za ich uniwersalność i nie chciałbym zepsuć tego komfortu, który mi dają zbyt misiowatym ciepłym wzmacniaczem grającym wszystko na jedno kopyto.

Mam tak samo,dlatego mój wybór padł na Luxa w klasie AB,cóż Alan Shaw tak samo postrzega swoje głośniki a On chyba zna je najlepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo,dlatego mój wybór padł na Luxa w klasie AB,cóż Alan Shaw tak samo postrzega swoje głośniki a On chyba zna je najlepiej

Przypomne, ze przez wzmacniacz w klasie AB sprzedalem moje SHL5 takze to raczej kwestia gustu i nie nalezy sie kierowac tym co uwaza Alan. Jak komus sie podoba to slucha Harbethow nawet z lampa 300B.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Patryks26 napisał:


Przypomne, ze przez wzmacniacz w klasie AB sprzedalem moje SHL5 takze to raczej kwestia gustu i nie nalezy sie kierowac tym co uwaza Alan. Jak komus sie podoba to slucha Harbethow nawet z lampa 300B.

Jeżeli chodzi o mnie,to może i na 2A3. Tylko trzeba mieć świadomość,że fizyka nie poddaje się żadnym gustom,ona po prostu jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście każdy słucha takiego zestawienia jakie jemu odpowiada. Na własne oczy widziałem ludzi jedzących frytki maczane w occie lub Coca coli! Ja jednak poprosiłem o typy tranzystorów, które dobrze wysterują m30.1, a przy tym będą grały dosyć gęstym dźwiękiem bez utraty kontroli i szczegółów. Lampy próbowałem (UR s6) i jak dla mnie tej kontroli nie było. Być może mocna lampa na kt120, jak np. Cronus, byłaby ok, albo któraś z mocniejszych Primalun, ale nie miałem okazji posłuchać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....jeżeli chodzi o wzmacniacz  to moim zdaniem wybór jest bardzo duży....

z Harbs  które miałem u siebie P3ESR, m30.1, SHL5, m40.1 i m40.2 to m40.1 były najtrudniejsze do wysterowania - kilka wzmacniaczy na tych 40tkach się wyłożyło ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, juro napisał:

Będę zobowiązany za każdy typ spęłniający moje założenia w połączeniu z m30.1.

...jezeli chodzi o tranzystor to wcześniej Jamówię proponował Luxmana akurat z m30.1 nie słuchałem  takiego połączenia ale z m40.2 już tak i w jakimś wątku to opisałem....cóż mogę powiedzieć....potwierdzam  co napisał Jamówię...m30.1 nie są jakoś specjalnie trudne do napędzenia więc możesz wybierać i przebierać w tranzystorach....mnie się podobało połączenie m30.1 z Accu e-560.....ale dziś jednak wybrałbym Luxa....kolega ma m30.1 i łączy to z lampą  i nawet nie chce słyszeć o tranzystorze....jak widzisz gusta są różne 

....do moich m40.2 mam lampę i tranzystor - chyba najlepsza opcja ? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście gusta są różne, bo inaczej życie byłoby strasznie nudne, audiofila również :)

 

1 minutę temu, Miroslav1 napisał:

.kolega ma m30.1 i łączy to z lampą

A czy można zapytać co to za lampa?

Słyszałem P3esr z Cary Audio Sli80 i grało to super jak dla mnie, no ale zdecydowałem się na m30.1 ze względu na metraż pokoju, więc nie jestem pewien, czy będzie równie dobrze z Carym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk, jak trójeczki się spisują ?.....może coś zagrasz ?  

Trojeczki graja bardzo fajnie. Sa bardzo przejrzyste jak na Harbethy, ale w dalszym ciagu muzykalne. Mimo, ze graja jeszcze bardziej neutralnie niz poprzednie wersje to ten dzwiek nie ma nic wspolnego z chlodnym, klinicznym, beznamietnym dzwiekiem typu Hegel. Dalej angazuja i wciagaja. Tak jak wspomnialem sa mega przejrzyste, ale to nie jest jasny dzwiek. To jest w dalszym ciagu harbethowe, przyjemne od pierwszej nuty granie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Patryks26 napisał:


Trojeczki graja bardzo fajnie. Sa bardzo przejrzyste jak na Harbethy, ale w dalszym ciagu muzykalne. Mimo, ze graja jeszcze bardziej neutralnie niz poprzednie wersje to ten dzwiek nie ma nic wspolnego z chlodnym, klinicznym, beznamietnym dzwiekiem typu Hegel. Dalej angazuja i wciagaja. Tak jak wspomnialem sa mega przejrzyste, ale to nie jest jasny dzwiek. To jest w dalszym ciagu harbethowe, przyjemne od pierwszej nuty granie.

Uwielbiam trójeczki,to są fenomenalne inkarnację Ls3/5a. Muszę tych XD posłuchać,bo nawet przez iPada słychać szokującą wręcz przejrzystość tej wersji. 

Edytowane przez Jamówię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Dziękuję wszystkim za sugestie i refleksje. Mam kolejny materiał do przemyślenia, bo niestety na odsłuchy to nie jest najlepszy czas, który jednak mam nadzieję szybciej niż nam się wydaje minie, czego sobie i Wam szczerze życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, juro napisał:

Na szczęście gusta są różne, bo inaczej życie byłoby strasznie nudne, audiofila również ?

 

A czy można zapytać co to za lampa?

 

Jadis DA50....do m30.1 możesz dobrać wzmacniacz jaki się Tobie podoba - te kolumienki nie są jakoś specjalnie wymagające, więc na Twoim miejscu wytypowałbym 2/3 wzmacniacze jakie cenisz/lubisz - przesłuchał i wybrał ten który najbardziej się podoba....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Miroslav1 napisał:

więc na Twoim miejscu wytypowałbym 2/3 wzmacniacze jakie cenisz/lubisz

Heh, ja już miałem plan zrobiony na rozwój. Pojechałem na odsłuch UR S6, którego byłem tak pewny, że już chciałem zadatkować i zamawiać, ale mądry sprzedawca powiedział: niech Pan przyjedzie i posłucha, żeby nie było rozczarowania, no i była kicha. Zbiło mnie to totalnie z pantałyku, dlatego jestem teraz ostrożny, bo wiem już, że te kolumny potrzebują prądu i to raczej nie z lampy. Do tej pory udało mi się z nimi posłuchać końcówki NuForce i Bladeliusa Tyr III. Oba cienkie suchotniki poległy  ?

13 minut temu, Miroslav1 napisał:

wytypowałbym 2/3 wzmacniacze

Taki mam cel i dlatego zawracam Wam głowę. Naprawdę wcześniej dużo czytałem i konsultowałem przy każdej okazji, ale powtarzają się ograne typy Leben 300F lub Sugden. Lebena słyszałem  i szału nie było. Sugden podobno ma nieprecyzyjny Volume...

39 minut temu, Jamówię napisał:

Posłuchaj Compactöw. To są fenomenalnie spójne i muzykalne paczki.

Usłyszałem kiedyś od jednego z dystrybutorów taką opinię: Compact 7 to niesłusznie najbardziej niedoceniane i niepopularne Harbethy i nie rozumiem dlaczego ludzie ich nie kupują?

No cóż, w kilka lat później ja również na odsłuch zamówiłem P3 i m30.1, a teraz ....... trochę żałuję, że nie dałem im szansy...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.