Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  443 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Miroslav1 napisał:

Patryk, planujesz dać  jakieś standy  pod te maluszki czy ma być jak na filmiku? 

Nie planuje. P3 graja u mnie jako monitory bliskiego pola ustawione na standach isoacoustics na biurku komputerowym. Majac 40 tki nie potrzeba zadnych innych dodatkowych kolumn w systemie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, juro napisał:

 

Usłyszałem kiedyś od jednego z dystrybutorów taką opinię: Compact 7 to niesłusznie najbardziej niedoceniane i niepopularne Harbethy i nie rozumiem dlaczego ludzie ich nie kupują?

No cóż, w kilka lat później ja również na odsłuch zamówiłem P3 i m30.1, a teraz ....... trochę żałuję, że nie dałem im szansy...  

Lata temu zrobiłem tak samo i do dziś sobie w brodę pluję,że zmarnowałem tyle lat,mając pod nosem C7. Zmarnowałem,to oczywiście przenośnia,bo ja każdy model Harbetha cenię,ale muzykę grają mi C7. Ten stereotyp pokutuje w naszym kraju,na zachodzie są bardzo cenione a w Japoni i generalnie w Azji uwielbiane. Tak jak piszą na ich temat-allrounder. Przyklejają na całe godziny do fotela i z niczym nie grymaszą. Ja się na nie przesiadłem z SHL plus,w których ciągle mnie coś uwierało,przy C7 mam permanentnego banana na gębie?

37 minut temu, Patryks26 napisał:

Niech bedzie pierwszy filmik z P3 ?

 

 

Znam te maluchy na pamięć a zawsze mnie szokuje ile z nich jest muzyki. Natomiast namacalność głosu z XD,nawet przez YT-powala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Jamówię napisał:

Znam te maluchy na pamięć a zawsze mnie szokuje ile z nich jest muzyki. Natomiast namacalność głosu z XD,nawet przez YT-powala.

A czułe są herbatniki na źródło? Nie wiem jakie masz CD, ale jest duża różnica pomiędzy cyfra i analogiem? Np. Stare JBL nie są aż tak wybredne ? Słuchasz więcej z gramofonu czy CD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Jamówię napisał:

Znam te maluchy na pamięć a zawsze mnie szokuje ile z nich jest muzyki. Natomiast namacalność głosu z XD,nawet przez YT-powala.

P3 zagralyby znacznie lepiej w mniejszym pomieszczeniu, dzisiaj uslyszalem ich potencjal ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Roxi napisał:

A czułe są herbatniki na źródło? Nie wiem jakie masz CD, ale jest duża różnica pomiędzy cyfra i analogiem? Np. Stare JBL nie są aż tak wybredne ? Słuchasz więcej z gramofonu czy CD?

Czułe Roxi. RADIAL jest bardzo przezroczysty i jak na tym etapie coś pójdzie nie tak,to Harbethy to pokażą. Gram więcej na gramiaku,ale to jest po prostu atawizm,lubię dźwięk winyla i wychowywałem się w czasach,jak razem z taśmą rządził. Moi rodzice zbierali płyty. Za źródło CD robi u mnie CDI Naima,top loader na podwójnej koronie tda 1541,lubię go?

1 minutę temu, Patryks26 napisał:

P3 zagralyby znacznie lepiej w mniejszym pomieszczeniu, dzisiaj uslyszalem ich potencjal ?

Tak,w odpowiednim pomieszczeniu P3 po prostu wymiatają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jamówię napisał:

Czułe Roxi. RADIAL jest bardzo przezroczysty i jak na tym etapie coś pójdzie nie tak,to Harbethy to pokażą. Gram więcej na gramiaku,ale to jest po prostu atawizm,lubię dźwięk winyla i wychowywałem się w czasach,jak razem z taśmą rządził. Moi rodzice zbierali płyty. Za źródło CD robi u mnie CDI Naima,top loader na podwójnej koronie tda 1541,lubię go?

Jest trochę osób na forum, które uważa słuchanie z cyfry za czas stracony ? Cyfra ma w sobie jakiś nienaturalny pierwiastek, który w znacznej mierze odpowiedzialny jest za Audiophila norvosa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jamówię napisał:

Znam te maluchy na pamięć a zawsze mnie szokuje ile z nich jest muzyki. Natomiast namacalność głosu z XD,nawet przez YT-powala.

Dodam, ze zrodlem w tym nagraniu byl macbook odtwarzajacy spotify ? Jakbys uslyszal to na zywo odtwarzane z CD to bys sie zdziwil jak to mozliwe miec tak namacalny dzwiek z trana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Roxi napisał:

Jest trochę osób na forum, które uważa słuchanie z cyfry za czas stracony ? Cyfra ma w sobie jakiś nienaturalny pierwiastek, który w znacznej mierze odpowiedzialny jest za Audiophila norvosa. 

Wyleczyłem się z wojenek cyfra vs analog. Kiedyś byłem przekonany,że cyfra to erzatz. Dorosłem,posłuchałem tego i owego,skorzystałem z rad mądrzejszych i wiele spraw się wyprostowało. Cyfra potrafi bardzo fajnie grać i rozmyślam nawet nad dokupieniem SACD Luxmana do kompletu ze wzmacniaczem,ale to już po zarazie. Niestety więcej kupuję czarnych płyt i w związku z tym mój portfel wyje???

9 godzin temu, Patryks26 napisał:

Dodam, ze zrodlem w tym nagraniu byl macbook odtwarzajacy spotify ? Jakbys uslyszal to na zywo odtwarzane z CD to bys sie zdziwil jak to mozliwe miec tak namacalny dzwiek z trana ?

Obecne trany potrafią grać muzykę w sposób,który mnie osobiście urzeka. Już nie szukam.Stereotypy,że tylko lampa wkładam między bajki a P3XD posłucham?bo Harbeth skutecznie wyleczył mnie z latania za głupotami. Słucham muzyki.?

1 godzinę temu, piano napisał:

 Ci od drapaków też biegają z pełnym pęcherzem za nirvaną ?

 

O tak,tam jest dopiero niekończąca się paranoja. Dlatego u mnie stoi Rega a nie Sondek,bywa że analogowcom brakuje zwyczajnie doby na słuchanie,tyle spraw trzeba ogarnąć???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Jamówię napisał:

Wyleczyłem się z wojenek cyfra vs analog.

Daleki jestem od wojenki ? Wiadomo, że ci ludzie co chodzą do biedronki po vinyle to maja potrzebę wyróżniać się od reszty społeczeństwa, a przemysł muzyczny szuka niszy, aby coś zarobić. Sam też gram głównie z CD. Czasami mam jednak wrażenie, że ludzie nawet w najlepszych systemach starają się uzyskać kablami efekt, który z analogu jest dostępny na wejściu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, piano napisał:

?

toś ozdrowieniec ?

Maciek słyszałem tak źle grające gramofony i tak genialnie grające CDP,że Łazarza postawiłoby na nogi??? w drugą stronę oczywiście jest tak samo?

1 minutę temu, Roxi napisał:

Daleki jestem od wojenki ? Wiadomo, że ci ludzie co chodzą do biedronki po vinyle to maja potrzebę wyróżniać się od reszty społeczeństwa, a przemysł muzyczny szuka niszy, aby coś zarobić. Sam też gram głównie z CD. Czasami mam jednak wrażenie, że ludzie nawet w najlepszych systemach starają się uzyskać kablami efekt, który z analogu jest dostępny na wejściu ? 

Bywa i tak,plagą audiofilizmu jest to,że muzyka jest narzędziem do odsłuchiwania kabli,lamp i innych diwajsów. Wielu ludzi tylko po to sięga po płytę,która oczywiście musi zawierać referencyjnie nagrany materiał,choćby było to pierdzenie żab. Na szczęście większość hobbystów kocha muzykę i dąży do jak najwierniejszych warunków jej reprodukowania w domu i to jest kierunek,z którym jest mi po drodze✌️a winyle w Bieronie sam kupuję,bo są to te same,europejskie wydania które zalegają w MM czy empikach,tylko w lepszej cenie. Przyznasz Roxi,że jest coś z łowiectwa w tej zabawie,ogóra,brokuły,śledzik na raz i myk do kosza z płytami a tam Jagger w half speed Abbey Road,czasem bez koszyka ani rusz???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Roxi napisał:

Jest trochę osób na forum, które uważa słuchanie z cyfry za czas stracony ? Cyfra ma w sobie jakiś nienaturalny pierwiastek, który w znacznej mierze odpowiedzialny jest za Audiophila norvosa. 

Racjonalizowanie przyczyn choroby to nieodłączna cecha każdego nałogowca, przynajmniej do pewnego momentu (dla niektórych dożywotnio). Za audiophila nervosa odpowiada audiophila nervosa. Tak jak dla alkoholizmu nie ma znaczenia konkretny rodzaj/gatunek alkoholu czy też sposób jego przyjmowania ? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Patryks26 napisał:

P3 zagralyby znacznie lepiej w mniejszym pomieszczeniu, dzisiaj uslyszalem ich potencjal ?

one są stworzone do małych pomieszczeń....tak się zastanawiam czy aby nie wstawić P3 do pokoju syna - odpowiedni metraż, obecnie słucha na starych Dali....

....moim zdaniem jak ktoś rozważa wejście w Harbs to  powinien właśnie  posłuchać te maluszki w odpowiednich warunkach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Jamówię napisał:

Błagam tylko nie pan,ok??Tu jesteśmy wszyscy Kolegami. Odniesień jest co niemiara,tylko ja przestałem porównywać wzmacniacze,więc może odniosę się do tych,które pamietam a które u mnie stały:Mcintosch:6500,6900,2275,275,rcm Bonasus,parę Lebenow,Allmaro,Naim XS2,202/200,SN2,Audio Analogue Pucciniego SE-bardzo fajny wzmacniacz,świetnie zbudowany z doskonałym sekcją phono pre jak na integrę(miałem od kumpla)Teraz gram na Luxie 505 uxII i jest to najprawdopodobniej mój ostatni wzmacniacz. Od kolegów z HUG wiem,że cenią sobie Hegle i Yamahy,nigdy ich nie miałem a willem niezmiennie poleca Benchmarka,który w PL nie ma chyba dystrybucji. Przepraszam jeśli Ci nie pomogłem

 

A jaki masz dziś po latach stosunek do połączenia Harbeth + Leben? Kiedyś bardzo chwaliłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcin321 napisał:

 

A jaki masz dziś po latach stosunek do połączenia Harbeth + Leben? Kiedyś bardzo chwaliłeś.

Bardzo dobrze wspominam i cały czas mam go w głowie w połączeniu z P3. Mając dziś inną perspektywę,ale tamten dźwięk bardzo dobrze mi się kojarzy. Po prostu grało to bardzo fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jamówię napisał:

Bardzo dobrze wspominam i cały czas mam go w głowie w połączeniu z P3. Mając dziś inną perspektywę,ale tamten dźwięk bardzo dobrze mi się kojarzy. Po prostu grało to bardzo fajnie.

Gdyby 600 była trochę tańsza, tobym ją już dawno kupił i zapomniał o zmianach wzmacniacza. Do tego kiedyś phono Lebena i gramik.

300 mi się podobała z 30.1 i 7, gra to fajnie. Ale czuć, że można lepiej. Uznałem, że poczekam na dobrą cenę 600. No i jest jeszcze Haiku na 211, to mogłoby być coś. 

Edytowane przez hasos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jamówię napisał:

a winyle w Bieronie sam kupuję,bo są to te same,europejskie wydania które zalegają w MM czy empikach,tylko w lepszej cenie. Przyznasz Roxi,że jest coś z łowiectwa w tej zabawie,ogóra,brokuły,śledzik na raz i myk do kosza z płytami a tam Jagger w half speed Abbey Road,czasem bez koszyka ani rusz???

Ja tak samo kupiłem tam kilka razy winyle. Nie mam teraz gramofonu, ale płyty mam i dobre pre w MAKU, tak więc sprawa jest prosta aby do tematu powrócić. Choć raczej na jakimś poziomie bez szaleństw. Tak bardziej dla zabawy i klimatu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Miroslav1 napisał:

one są stworzone do małych pomieszczeń....tak się zastanawiam czy aby nie wstawić P3 do pokoju syna - odpowiedni metraż, obecnie słucha na starych Dali....

....moim zdaniem jak ktoś rozważa wejście w Harbs to  powinien właśnie  posłuchać te maluszki w odpowiednich warunkach....

Kto wie czy jak juz je wstawisz do pokoju syna czy nie bedziesz ich sluchal czesciej niz syn ? Ja je kupilem z mysla o sluchaniu w bliskim polu i powiem szczerze, ze brzmia magicznie sluchane w ten sposob. Czuje sie prawie jakbym mial sluchawki nalozone, jest taka holografia i namacalnosc dzwieku, nie wspomne juz o cudownym wokalu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Patryks26 napisał:

Kto wie czy jak juz je wstawisz do pokoju syna czy nie bedziesz ich sluchal czesciej niz syn ? Ja je kupilem z mysla o sluchaniu w bliskim polu i powiem szczerze, ze brzmia magicznie sluchane w ten sposob. Czuje sie prawie jakbym mial sluchawki nalozone, jest taka holografia i namacalnosc dzwieku, nie wspomne juz o cudownym wokalu ?

Jak wiesz Alan tak je właśnie rekomenduje,choć ja uważam,że do takich 12m2 nie ma konkurencji?

13 godzin temu, Roxi napisał:

Ja tak samo kupiłem tam kilka razy winyle. Nie mam teraz gramofonu, ale płyty mam i dobre pre w MAKU, tak więc sprawa jest prosta aby do tematu powrócić. Choć raczej na jakimś poziomie bez szaleństw. Tak bardziej dla zabawy i klimatu ? 

Coś czuję Roxi drogi Przyjacielu,że jeszcze o czarnych plackach pogadamy✌️?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zabralem P3 do kolegi poniewaz chcial posluchac jak zabrzmia u niego. Porownalismy je z jego monitorami Ensemble Ondiva (za jedyne 18 tys euro ?). Oczywiscie skala dzwieku, detal i dol pasma na korzysc Ensemble, ale w porownaniu do P3, Ondivy brzmialy jakby mialy wycieta srednice, wokal z P3 nieporownywalnie bardziej naturalny i przyjemniejszy w odbiorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w technikaliach słaby jestem. Czy jak czytaliście o serii XD, to one na powrót mogą być trudniejszym obciążeniem dla wzmaczniacza vs seria 40.2 ?

Mam wrażenie, że na 40.2 na danej głośności wszystko było jak trzeba, a teraz muszę robić głośniej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Patryks26 napisał:

Kto wie czy jak juz je wstawisz do pokoju syna czy nie bedziesz ich sluchal czesciej niz syn ?  ?

...może  tak być...pokój 12m2 do tego syn słucha tylko gramofonu...może być bardzo ciekawie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, maciek36 napisał:

 

Mam wrażenie, że na 40.2 na danej głośności wszystko było jak trzeba, a teraz muszę robić głośniej ?

....duża różnica?....jak bardzo teraz masz rozkręcony wzmacniacz ? ( na której godzinie) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Miroslav1 napisał:

....duża różnica?....jak bardzo teraz masz rozkręcony wzmacniacz ? ( na której godzinie) 

a tego nawet nie wiem. Zobaczę wieczorem, ale tego nidy nie kontrolowałem, więc nie mam odniesienia.

Po prostu wcześniej dźwięk już od początku wydawał się pełny, dociążony, a teraz zonk.

Generalnie moje pierwsze obserwacje to jakaś dziura na średnicy ha ha. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, maciek36 napisał:

 

Po prostu wcześniej dźwięk już od początku wydawał się pełny, dociążony, a teraz zonk.

Generalnie moje pierwsze obserwacje to jakaś dziura na średnicy ha ha. 

...w takich chwilach dobrze mieć pod ręką FBI....on od razu postawi diagnozę ? ....wtedy  mamy jasność....czy to jest cecha kolumn, czy może  potrzeba więcej prądu....

Maciek, tak z ciekawości....dlaczego nie wszedłeś w m40.2 Annni a pokusiłeś się na wersję XD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Miroslav1 napisał:

...w takich chwilach dobrze mieć pod ręką FBI....on od razu postawi diagnozę ? ....wtedy  mamy jasność....czy to jest cecha kolumn, czy może  potrzeba więcej prądu....

Maciek, tak z ciekawości....dlaczego nie wszedłeś w m40.2 Annni a pokusiłeś się na wersję XD?

Poszedłem po prostu w najnowszy model. W rozmowach z Alanem nawet nie wiem, czy Anni byłby możliwy, czy w ogóle produkuję jeszcze etc. Nowa strona www Harbeth już jest w 100% poświęcona XD, a i z tym się nie wyrabiają.

Ja swoje XD dostałem w drodze wyjątku teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maciek36 napisał:

Poszedłem po prostu w najnowszy model. W rozmowach z Alanem nawet nie wiem, czy Anni byłby możliwy, czy w ogóle produkuję jeszcze etc. Nowa strona www Harbeth już jest w 100% poświęcona XD, a i z tym się nie wyrabiają.

Ja swoje XD dostałem w drodze wyjątku teraz.

Anni już nie robią,natomiast pewne jest to,że w XD Alan grzebnął w zwrotnicy a w P3 także pogmerał w Radialu. Co mogę rzec Maćku...pamiętasz mój wpis z przed paru dni,oprócz braku spójności(po Twojemu dziura w średnicy) bardzo uwierało mnie wyeksponowanie skrajów pasma,czyli grzebanie na przełomie górnej i dolnej średnicy. A u Ciebie jest jeszcze osobno bas....

Piszę oczywiście o 30.2

3 godziny temu, Jamówię napisał:

Jak wiesz Alan tak je właśnie rekomenduje,choć ja uważam,że do takich 12m2 nie ma konkurencji?

Coś czuję Roxi drogi Przyjacielu,że jeszcze o czarnych plackach pogadamy✌️?

Pre w Maku masz na lampie?

Edytowane przez Jamówię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puszczam ja sobie drodzy Wać Panowie koncert Hendersona (Ton Poet-LP)i błogosławię Alana,że takie rzeczy wycisnął z plastiku??? a mojemu Przyjacielowi za to,że powołał Voiceshop do życia i każdego dnia zbliża mnie z tego powodu do bankructwa✌️,ale cóż to będzie za piękna katastrofa???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.