Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  444 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Jamówię napisał:

Pre w Maku masz na lampie?

Na lampie. Jak ten kolega, co mu babcia delicje chowała mówi.... Trochę pocztówek i płyt z biedronki mam. Nie wiem, czy to nie lepsza sytuacja niż jednego audiofila z którym rozmawiałem i martwił się, że ze względu na wielkość kolekcji winyli już wielu z tych płyt w życiu raczej nie posłucha... Czasami nadmiar może być równie stresujący jak niedobór ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Roxi napisał:

Na lampie. Jak ten kolega, co mu babcia delicje chowała mówi.... Trochę pocztówek i płyt z biedronki mam. Nie wiem, czy to nie lepsza sytuacja niż jednego audiofila z którym rozmawiałem i martwił się, że ze względu na wielkość kolekcji winyli już wielu z tych płyt w życiu raczej nie posłucha... Czasami nadmiar może być równie stresujący jak niedobór ? 

 Biedny miś... ?


Wchodzi człowiek do apteki i mówi:

- Dzień dobry, poproszę coś na zachłanność. Tylko dużo, DUŻOOO proszę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do znawców Harbetha. Alan bardzo chętnie stosuje w swoich kolumnach głośniki kopułkowe z membrana metalowa. Trochę jest to sprzeczne z poglądem Alana, że głośniki muszą mieć miękkie membrany, aby dobrze odwzorować głos ludzki. Czy Alan może gdzieś, kiedyś argumentował swój wybór twardych przetworników wysokotonowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, meloV8 napisał:

Pytanie do znawców Harbetha. Alan bardzo chętnie stosuje w swoich kolumnach głośniki kopułkowe z membrana metalowa. Trochę jest to sprzeczne z poglądem Alana, że głośniki muszą mieć miękkie membrany, aby dobrze odwzorować głos ludzki. Czy Alan może gdzieś, kiedyś argumentował swój wybór twardych przetworników wysokotonowych?

Ja mam teraz 7es3, gdzie jest metal. Gra przyjemniej i gładziej niż kopułka 30.1. I to o wiele. I tyle w kwestii stereotypów ?

5 minut temu, szatan napisał:

Miał ktoś z klubowiczów różne wersje compact 7es ? Jakie są różnice między nimi? 

Mam teraz pierwsze 7es i rewelacyjne są, mialem przed nimi shl 5plus , 30.1, hl mk2 i compact najlepiej mi siedzą. 

20210122_214804_copy_1150x1359.jpg

Zazdroszczę. 7 to moje ulubione Harbethy. Te są pewnie jeszcze cieplejsze niż 7es3. Super. Nie sprzedawaj ?

Pierwsze to były chyba te harbeth_compact_7_speakers_1554003029_ee

 

Edytowane przez hasos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Pytanie do znawców Harbetha. Alan bardzo chętnie stosuje w swoich kolumnach głośniki kopułkowe z membrana metalowa. Trochę jest to sprzeczne z poglądem Alana, że głośniki muszą mieć miękkie membrany, aby dobrze odwzorować głos ludzki. Czy Alan może gdzieś, kiedyś argumentował swój wybór twardych przetworników wysokotonowych?

Zakres czestotliwosci odpowiedzialny za wokal akurat w Harbethach odtwarza Radial.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, szatan napisał:

Miał ktoś z klubowiczów różne wersje compact 7es ? Jakie są różnice między nimi? 

Mam teraz pierwsze 7es i rewelacyjne są, mialem przed nimi shl 5plus , 30.1, hl mk2 i compact najlepiej mi siedzą. 

20210122_214804_copy_1150x1359.jpg

7 są rewelacyjne. To mój ulubiony Harbeth i tak jak hasos wkleił,to jest następca genialnych Compact,pierwszych Harbethów,które wyszły spod ręki Alana. Kapitalny głośnik.

43 minuty temu, szatan napisał:

Miał ktoś z klubowiczów różne wersje compact 7es ? Jakie są różnice między nimi? 

Mam teraz pierwsze 7es i rewelacyjne są, mialem przed nimi shl 5plus , 30.1, hl mk2 i compact najlepiej mi siedzą. 

20210122_214804_copy_1150x1359.jpg

To jest II

Edytowane przez Jamówię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Patryks26 napisał:

Obejrzyj sobie film jak Alan tlumaczy, ktory glosnik jest najwazniejszyw kolumnie i dlaczego.

Znam te filmy, ale nie ma w nich ani słowa o głośnikach wysokotonowych, których udział w odtwarzaniu średnich tonów jest bardzo duży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, szatan napisał:

Halcro dm68,  bat vk5i , lampizator big7, innych konfiguracji nie ćwiczyłem jeszcze.

20210121_191403_copy_2000x982.jpg

Piękny set up. Tak jak pisałem to druga generacja Compact. Kapitalnie muzyczne paczki. Można ich słuchać godzinami i jedyne co potem boli,to dupa od siedzenia???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ale

Nie chciałem oddac harbeth ?

Raczej cos z zaplecza, jbl 250 , ardeny i kto wie co tam jeszcze bym wykopał. 

3 godziny temu, Jamówię napisał:

Piękny set up. Tak jak pisałem to druga generacja Compact. Kapitalnie muzyczne paczki. Można ich słuchać godzinami i jedyne co potem boli,to dupa od siedzenia???

No lepiej bym tego nie ujął,  ostatnio miałem tak ze snell e3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Patryks26 napisał:

Obejrzyj sobie film jak Alan tlumaczy, ktory glosnik jest najwazniejszyw kolumnie i dlaczego.

Czyli jak mam wrażenie, że w 40.3 XD jest mniej średnicy, więcej góry to może wynikać z innego rozdziału zadań dla tego jednego drivera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.