Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  443 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężko dobrać do nich pre, te lampowe mają zbyt duże napięcie i ryczą na początku skali bat vk5i również choć efekt brzmieniowy jest na poziomie. Chciałbym pre halcro sprawdzić... no i jeszcze pasywka została. 

Edytowane przez szatan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luzik, trochę żartem, bo pamiętam naszą rozmowę, ze zapraszałeś jak będę w pobliżu i byłby mi b. miło wdepnąć i grabę uścisnąć, ale wiadomo nic na siłę, bo każdy ma swoje życie i takietam różne, różności ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Ja znowu z prośbą o poradę. Niestety po testowym weekendzie uszkodziłem głośnik, albo głośniki w SHL5+Anni.

Coś chyba źle podpiąłem, bo najpierw przepaliło bezpieczniki we wzmaku (Leema Tucana2). Po wymianie bezpieczników okazało się że nie gra średnio i wysokotonowy w jednej kolumnie. 

Pomocy, co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr_61036 napisał:

Witam

Ja znowu z prośbą o poradę. Niestety po testowym weekendzie uszkodziłem głośnik, albo głośniki w SHL5+Anni.

Coś chyba źle podpiąłem, bo najpierw przepaliło bezpieczniki we wzmaku (Leema Tucana2). Po wymianie bezpieczników okazało się że nie gra średnio i wysokotonowy w jednej kolumnie. 

Pomocy, co robić?

W tej sytuacji, jeśli potwierdzisz uszkodzenie, pozostaje Ci kontakt z dystrybutorem albo bezpośrednio z Harbeth i wymiana głośników. Zacząłbym od dystrybutora. Może mają jakiś autoryzowany serwis. A jak nie to wymiana we własnym zakresie albo wysyłka do UK. Zrobi się pewnie z tego spory koszt.

Pytanie czy to tylko głośniki, czy nie dostało się zwrotnicy. Najpierw trzeba to sprawdzić.

Są  na gwarancji?

Edytowane przez hasos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hasos napisał:

W tej sytuacji, jeśli potwierdzisz uszkodzenie, pozostaje Ci kontakt z dystrybutorem albo bezpośrednio z Harbeth i wymiana głośników. Zacząłbym od dystrybutora. Może mają jakiś autoryzowany serwis. A jak nie to wymiana we własnym zakresie albo wysyłka do UK. Zrobi się pewnie z tego spory koszt.

Pytanie czy to tylko głośniki, czy nie dostało się zwrotnicy. Najpierw trzeba to sprawdzić.

Są  na gwarancji?

Kupiłem je rok temu z Litwy, mam wszystkie certfikaty niestety nie mogę znaleźć faktury. mam nadzieje że obejdzie się bez wysyłania do UK, albo na Litwę. 

Dystrybutorem na Polskę jest Audio System?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Piotr_61036 napisał:

Kupiłem je rok temu z Litwy, mam wszystkie certfikaty niestety nie mogę znaleźć faktury. mam nadzieje że obejdzie się bez wysyłania do UK, albo na Litwę. 

Dystrybutorem na Polskę jest Audio System?

Na początek wyjmij głośniki z obudowy i sprawdź , później podłącz inne , jakieś zwykłe pod zwrotnicę dla pewności czy jej elementy nie zostały uszkodzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwróceniem fazy nic uszkodzić nie mogłeś, a zwarciem +/- tylko wzmacniacz (a i to nie zawsze jeżeli ma zabezpieczenie). Bezpiecznik wzmacniacza (ten na wejściu zasilania 220V) nie zabezpiecza zwarć na wyjściu mocy (głośnikowym). Tyle, że piszesz "bezpieczniki".... Jakieś bezpieczniki wewnątrz? Jeżeli kolumna rzeczywiście jest uszkodzona elektrycznie, a we wzmacniaczu przepala się bezpiecznik (bezpieczniki?) to może lepiej oddaj również do sprawdzenia sam wzmacniacz.

To raczej oczywiste ale.... odkręciłeś zwory i sprawdziłeś połączenie bezpośrednio do terminali HF (górnych)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, macktheknife napisał:

To raczej oczywiste ale.... odkręciłeś zwory i sprawdziłeś połączenie bezpośrednio do terminali HF (górnych)?

No, więc przyznaję TŁUK ze mnie? Znieniałem kable głośnikowe, a o zworach nie pomyślałem.  Okazało się że zwora którą nie dawno wymieniłem jest uszkodzona. Zmieniłem zwory na oryginalne i wszystko gra. Ostatnio podłączałem różne sprzęty, kable i poprostu odkleił się kabel od wtyku-banana i była rozpacz. Znowu dzięki Wam GRA MUZYKA?. Jak się ciesze że jest temat Harbet na forum. Dziękuję !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, namawiam do przetestowania kabli Duelund: 12ga na głośnikowe i 16ga na IC. To jest szok, co te kable robią. Jeśli uważacie, że nasze Harbethy mają pełną i szczegółową analogową średnicę, to pomyślcie, że z tymi kablami to będzie kolejny poziom. Żadne tam wydaje mi się. To jest konkret. Nie wyobrażam sobie zmiany na coś innego, co nie miałoby takich średnich. Barwa, wybrzmienia, harmoniczne jak z lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, hasos napisał:

Koledzy, namawiam do przetestowania kabli Duelund: 12ga na głośnikowe i 16ga na IC. To jest szok, co te kable robią. Jeśli uważacie, że nasze Harbethy mają pełną i szczegółową analogową średnicę, to pomyślcie, że z tymi kablami to będzie kolejny poziom. Żadne tam wydaje mi się. To jest konkret. Nie wyobrażam sobie zmiany na coś innego, co nie miałoby takich średnich. Barwa, wybrzmienia, harmoniczne jak z lampy.

Chętnie wypróbuję. Kupiłeś gotowe czy sam konfekcjonowałeś? 

Jakie wtyki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Piotr_61036 napisał:

Chętnie wypróbuję. Kupiłeś gotowe czy sam konfekcjonowałeś? 

Jakie wtyki?

Kupowałem tu

https://loudspeakershop.eu/duelund-coherent-audio-m-39.html

Tam mają pojedyncze żyły. W Brytyjskim Hificolective jest wersja dual w jednym oplocie, ale nie chciało mi się ciągnąć z UK. 

https://www.hificollective.co.uk/catalog/duelund-dual-dca16ga-tinned-multistrand-copper-wire-cotton-oil-insulated.html

https://www.hificollective.co.uk/catalog/duelund-dual-dca12ga-tinned-multistrand-copper-wire-cotton-oil-insulated.html

Choć i tak niebawem zamówię chyba 12ga 600v na zasilający.

Jak kupisz w PL to potrzebujesz 4 odcinków na głośnikowe, pod dwa na kolumnę, i 4 na IC, po dwa na każdy kabel.

Głośnikowe polecają bez wtyków, więc mam gołe kable. Na IC mam Furutech FP-126 gold, na ich podstawie Duelund robi swoje wtyki. A są 2x droższe.

Sporo o Duelundach pisał Jeff https://positive-feedback.com/audio-discourse/duelund-coherent-audio-dca-series-cables-part-1/

Jak kupisz pojedyncze żyły, to w głośnikowymi  trzeba je tak ułożyć,  by się że sobą nie stykały, leżąc rownolegle. Nie splata się ich. Na IC robisz lekko skręcone. Ja do glośnikowych dałem dystanse, kółka filcowe. 

Duelund-DCA16GA-ICs.jpg

FB_IMG_1612900382618.jpg

Edytowane przez hasos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, hasos napisał:

Kupowałem tu

https://loudspeakershop.eu/duelund-coherent-audio-m-39.html

Tam mają pojedyncze żyły. W Brytyjskim Hificolective jest wersja dual w jednym oplocie, ale nie chciało mi się ciągnąć z UK. 

https://www.hificollective.co.uk/catalog/duelund-dual-dca16ga-tinned-multistrand-copper-wire-cotton-oil-insulated.html

https://www.hificollective.co.uk/catalog/duelund-dual-dca12ga-tinned-multistrand-copper-wire-cotton-oil-insulated.html

Choć i tak niebawem zamówię chyba 12ga 600v na zasilający.

Jak kupisz w PL to potrzebujesz 4 odcinków na głośnikowe, pod dwa na kolumnę, i 4 na IC, po dwa na każdy kabel.

Głośnikowe polecają bez wtyków, więc mam gołe kable. Na IC mam Furutech FP-126 gold, na ich podstawie Duelund robi swoje wtyki. A są 2x droższe.

Sporo o Duelundach pisał Jeff https://positive-feedback.com/audio-discourse/duelund-coherent-audio-dca-series-cables-part-1/

Dzięki poczytam.

Bardziej bym widział jednak opcje dual. 

Porównywałeś do innych?

Piszesz o średnicy, a co z górą i dołem. Wiem że dałeś link do poczytania, ale tak na szybko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Piotr_61036 napisał:

Dzięki poczytam.

Bardziej bym widział jednak opcje dual. 

Porównywałeś do innych?

Piszesz o średnicy, a co z górą i dołem. Wiem że dałeś link do poczytania, ale tak na szybko?

Góra niby lekko cofnieta, delikatna, ale wszystko słychać. Jest taka miedziana, przyjemna i doświetlona. Dół też bez zastrzeżeń. Bas jest dość konturowy, ale i przyjemny i miękki. 

To są kable grające jak Harbethy. Całościowo, gdzie wszystko jest ze sobą zszyte.

Jak czytałem fora to ludzie potrafią zamieniać na nie kable za kilka czy kilkanaście tyś.

Edytowane przez hasos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, hasos napisał:

Góra niby lekko cofnieta, delikatna, ale wszystko słychać. Jest taka miedziana, przyjemna i doświetlona. Dół też bez zastrzeżeń. Bas jest dość konturowy, ale i przyjemny i miękki. 

To są kable grające jak Harbethy. Całościowo, gdzie wszystko jest ze sobą zszyte.

Jak czytałem fora to ludzie potrafią zamieniać na nie kable za kilka czy kilkanaście tyś.

Ciekawe czy nie byłoby lepiej dać 4 na stronę i 16ga zamiast 12ga. Ciekawe te kabelki, szczególne, że takiego dźwięku właśnie szukam. Byłem już prawie zdecydowany na Acoustic Zen Hologram, ale może warto tego Duelunda spróbować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam38, 

krwią nie podpiszę, ze to będzie to co doktor zaleca i jak w pysk, to czego szukasz, ale jest szansa, ze się wstrzelą. Polecam spróbować, a w razie W, odcinki sprzedasz raczej bez problemu.

Ps. Ja miałem mniejszy dylemat z uwagi, ze są to kable dedykowane do Altec' owych.

Coś w nich jest i na tle szalonych cen kablarstwa, okazyjne. 

Daj znak, jeśli się zdecydujesz, chętnie poczytam, a dla mnie będzie to kolejna lekcja z tematu współgrania na linii Harbeth/ Duelund. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Arek80 napisał:

Ciekawe czy nie byłoby lepiej dać 4 na stronę i 16ga zamiast 12ga. Ciekawe te kabelki, szczególne, że takiego dźwięku właśnie szukam. Byłem już prawie zdecydowany na Acoustic Zen Hologram, ale może warto tego Duelunda spróbować

12ga są cieplejsze, takie wolałem. Zwiększenie ilości odcinków mogłoby być ciekawe. Ale to kolejny tysiak u mnie :)

Ale może uda się spotkać ze znajomym, który też ma 12ga i sprawdzić temat. 

Edytowane przez hasos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kabelków, to nie jestem ich hobbystycznym słuchaczem, uwagi moje będą może niezbyt zaangażowane, ale może ktoś skorzysta. Zastąpiłem tego Duelunda kabelkami Van Damme Blue series studio grade 2,5 mm, za 15 zł za metr:) no i jest muzyka:) Abbey Road Studios jest nimi okablowane, uznałem zatem, że i mnie powinny wystarczyć. I wystarczą, uważam że są - dla mnie - lepsze. Wcześniej przed duelundem, który - przyznaję - też jest bardzo dobry, miałem DIY: mix miedzi i srebra, ale za bardzo to nie zgrywało się z charakterem harbeth, świetnie za to wpasowały się do systemu nowego ich właściciela z dynaudio heritage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Cezarek71 napisał:

Co do kabelków, to nie jestem ich hobbystycznym słuchaczem, uwagi moje będą może niezbyt zaangażowane, ale może ktoś skorzysta. Zastąpiłem tego Duelunda kabelkami Van Damme Blue series studio grade 2,5 mm, za 15 zł za metr:) no i jest muzyka:) Abbey Road Studios jest nimi okablowane, uznałem zatem, że i mnie powinny wystarczyć. I wystarczą, uważam że są - dla mnie - lepsze. Wcześniej przed duelundem, który - przyznaję - też jest bardzo dobry, miałem DIY: mix miedzi i srebra, ale za bardzo to nie zgrywało się z charakterem harbeth, świetnie za to wpasowały się do systemu nowego ich właściciela z dynaudio heritage.

W tej cenie warto wypróbować. Tu też daje się po 2 na stronę? Jaki IC do tego?

chodzi o to?

https://www.czakmusic.pl/van-damme-blue-series-studiograde-speaker-studyjny,3,9189,11522

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, hasos napisał:

Bo to nie jest seria blue. Van  damme z serii blue masz okablowanie swoje 7-ki i są to kable całkowicie wystarczające żeby Harbethy śpiewały✌️??

15 minut temu, macktheknife napisał:

Kilka lat temu próbowałem WE czyli protoplastę Duelund z SHL5, było nieźle. W tamtym czasie i w ówczesnej cenie WE nawet się bronił, tyle że było to 1/5 dzisiejszej ceny Duelund 12GA.

Moje WE 16ga kupowałem,kiedy w Polsce praktycznie nikt nie wiedział co to jest. Były sprowadzane z Japonii razem z Beldenem i kosztowały czapkę gruszek. Potem stały się modne i co raz trudniej dostępne,Duelund zwąchał interes i mamy to co mamy.

8 godzin temu, Piotr_61036 napisał:

W tej cenie warto wypróbować. Tu też daje się po 2 na stronę? Jaki IC do tego?

chodzi o to?

https://www.czakmusic.pl/van-damme-blue-series-studiograde-speaker-studyjny,3,9189,11522

W relacji jakość/cena-best buy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Jamówię napisał:

Bo to nie jest seria blue. Van  damme z serii blue masz okablowanie swoje 7-ki i są to kable całkowicie wystarczające żeby Harbethy śpiewały✌️??

Moje WE 16ga kupowałem,kiedy w Polsce praktycznie nikt nie wiedział co to jest. Były sprowadzane z Japonii razem z Beldenem i kosztowały czapkę gruszek. Potem stały się modne i co raz trudniej dostępne,Duelund zwąchał interes i mamy to co mamy.

No niby tak, ale Duelund jest również tani, a do tego jak czytałem na forach sporo lepszy niż WE. No i ja mówię o 12ga, który jednak gra inaczej niż 16.

A że w kolumnach jest to co jest. Wiesz, nie obraziłbym się, gdyby w środku były kondensatory duelunda czy inne porządne kable. Tak jak nie obraziłbym się, gdyby w moim focusie był silnik na częściach Spoon czy Mugen. Niby fordowskie spoko, ale zawsze lepiej mieć lepsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jamówię napisał:

Moje WE 16ga kupowałem,kiedy w Polsce praktycznie nikt nie wiedział co to jest. Były sprowadzane z Japonii razem z Beldenem i kosztowały czapkę gruszek. Potem stały się modne i co raz trudniej dostępne,Duelund zwąchał interes i mamy to co mamy.

Jakie masz zdanie WE 16 ga, vs odpowiednik Duelund? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 22

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.