Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  444 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.03.2021 o 16:21, sojer2005 napisał:

Ok, nie chce powtarzać jakiś herezji, ale kilka razy w różnych miejscach czytałem, że seria M30 to takie P3 tylko w większej skali. Jeśli tak, a ja bardzo lubie moje P3, to chyba 30.2 Anni. mnie nie zawiodą ... Jak sądzicie?

To, że m30.1 to rozwinięcie P3ESR pisał między innymi kolega Elberoth w swoim wątku, po przetestowaniu u siebie w tych samych warunkach kilku modeli Harbetha po kolei. Ja przed zakupem słuchałem P3ESR, m30.1 i m30.2, również jedne po drugich w tym samym systemie i pomieszczeniu i mogę tylko zgodzić się z powyższą opinią. Co do Twoich wątpliwości dotyczących m30.2 i tego czy Cię nie zawiodą, to doradzałbym podejście do tego na chłodno, bo to jednak inne granie.

Najlepiej posłuchać i porównać bezpośrednio, bo z m30.2 nie będziesz już miał tej drobiny czaru, do którego przywykłeś z P3 i który jest w dźwięku m30.1.

Dostaniesz za to dźwięk bardziej obiektywny i powiedziałbym bardziej profesjonalny, ale bez tego za co lubimy kolumny Harbetha. Tak ja to słyszałem, no ale na szczęście każdy lubi co innego i każdy słyszy troszkę inaczej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, juro napisał:

To, że m30.1 to rozwinięcie P3ESR pisał między innymi kolega Elberoth w swoim wątku, po przetestowaniu u siebie w tych samych warunkach kilku modeli Harbetha po kolei. Ja przed zakupem słuchałem P3ESR, m30.1 i m30.2, również jedne po drugich w tym samym systemie i pomieszczeniu i mogę tylko zgodzić się z powyższą opinią. Co do Twoich wątpliwości dotyczących m30.2 i tego czy Cię nie zawiodą, to doradzałbym podejście do tego na chłodno, bo to jednak inne granie.

Najlepiej posłuchać i porównać bezpośrednio, bo z m30.2 nie będziesz już miał tej drobiny czaru, do którego przywykłeś z P3 i który jest w dźwięku m30.1.

Dostaniesz za to dźwięk bardziej obiektywny i powiedziałbym bardziej profesjonalny, ale bez tego za co lubimy kolumny Harbetha. Tak ja to słyszałem, no ale na szczęście każdy lubi co innego i każdy słyszy troszkę inaczej 🙂

Dziękuję za opinię.

Ostatecznie dziś zamówiłem M30.2 HD. Nie mogę się już doczekać. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, gregorypek2 napisał:

Tylko czy właśnie te 15m nie będzie za małe dla 7 🙄

Bez obaw. Alan stroił je w swojej malutkiej sypialni. Kochają je Azjaci a oni raczej małe klitki mają. Zdjęcia alanowej sypialni są na HUG.

2 godziny temu, gregorypek2 napisał:

ok, dzięki Panowie za rady. Spróbuje Harbeth C7ES-3 XD 😄 

Nie bierz ich w ciemno. Postaraj się gdzieś posłuchać po zarazie.

25 minut temu, juro napisał:

Czy można zapytać o wzmacniacz i ewentualnie okablowanie (resztę toru) z którymi m30.1 tak zagrały?

Czy punktowy bas to wada?

Dopytuję, bo sam próbuję znaleźć jak najbardziej pasujący do nich wzmacniacz i przyznam, że wybór nie jest taki łatwy, a już na pewno nie jest tak jak gdzieś na forum przeczytałem (chyba nawet w klubie), że te kolumny nie są wybredne i zagrają dobrze z każdym wzmacniaczem.

30.1/2 jak na Harbetha są po prostu za mało "mokre" ta cudowna cecha BBC monitora została w tym modelu anihilowana,mi tego też brakowało w 30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Jamówię napisał:

Nie bierz ich w ciemno. Postaraj się gdzieś posłuchać po zarazie.

Dobra rada. Niby wszyscy wiedzą, że trzeba posłuchać przed zakupem, ale emocje czasami nami targają za bardzo :)

22 minuty temu, Jamówię napisał:

30.1/2 jak na Harbetha są po prostu za mało "mokre" ta cudowna cecha BBC monitora została w tym modelu anihilowana,mi tego też brakowało w 30

Bardzo żałuję, że nie słyszałem nigdy siódemek. Być może to był mój błąd, że w przedbiegach nie dałem im szansy. Kiedyś na pewno uda mi się ich posłuchać i wyrobić sobie zdanie. Dodam tylko, że z m30.1 jestem bardzo zadowolony :)

32 minuty temu, sojer2005 napisał:

Dziękuję za opinię.

Ostatecznie dziś zamówiłem M30.2 HD. Nie mogę się już doczekać. 😉

Jestem bardzo Ciekawy Twoich spostrzeżeń z porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.03.2021 o 18:04, izapat napisał:

Panowie. U mnie w piątek będą  właśnie 30,2 xd i staną w szranki z Atc scm 20sl i Atc scm 11

Będzie się działo. Na weekend zamykam się w pokoju i testuje😊

Cześć, czy dojechały już Twoje 30.2 XD ? 😉 

Edytowane przez sojer2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jamówię napisał:

No i jakie wstępne wnioski?bo jakieś chyba są? Te kolumny grają jednak odmiennie.

Ok. Na początek , choć nie jest to wątek o Atc, ale może się przyda komuś. scm 11 w porównaniu do scm 20sl , w 20sl jest wszystkiego więcej, więcej góry , są wyraźniejsze. Nie wiem czy po jakimś czasie mogą zmęczyć, ale słucha się ich na baczność. 11-tki są bardziej stonowane.

Jeśli chodzi o Harbeth 30,2xd w porównaniu do Atc 20sl , w 30,2xd jest mniej najwyższej góry, ale są przestrzenniejsze . Atc są bardziej skupione na instrumentach. 30,2xd grają muzykę bardziej całościowo?😏

słuchając Yello z płyty "Baby" czuć , że Atc grają gęściej z mocniejszym , barwniejszym basem , ale znowu tracą na zwiewności . Harbethy grają jakby swobodniej, lżej i bez napięcia.

To tak na początek , bo wiele przede mną płyt do przesłuchania. Wybór nie będzie łatwy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak muzykę prezentuje Harbeth. Można powiedzieć holistycznie. Traktuje muzykę jako spójną,naturalną całość. Brzmi tak jak przyroda,teraz pytanie czy ktoś jest gotowy na taką sytuację gdzie nie ma basu jak godżila ani wysokich które bardziej przypominają wiertarkę dentystyczną. Każdy ma wybór.

Edytowane przez Jamówię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kurier dostarczył moje 30.2 XD cherry. Jest świetnie. Zdecydowany upgrade dźwiękowy względem moich P3ESR. P3ESR miały trudność, żeby wypełnić dźwiękiem mój pokój, a 30.2 są idealne teraz.

Dodam jeszcze, że stoją teraz blisko ściany, nie na standach, ale i tak jest bardzo dobrze.

Edytowane przez sojer2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, sojer2005 napisał:

Dziś kurier dostarczył moje 30.2 XD cherry. Jest świetnie. Zdecydowany upgrade dźwiękowy względem moich P3ESR. P3ESR miały trudność, żeby wypełnić dźwiękiem mój pokój, a 30.2 są idealne teraz.

Dodam jeszcze, że stoją teraz blisko ściany, nie na standach, ale i tak jest bardzo dobrze.

Czyli jednak da się kupić XD u nas? Gdzie brałeś?

Kup do nich duelund 12ga i koniecznie drewniane standy. Na metalowych będą grały ostro.

Edytowane przez hasos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, hasos napisał:

Czyli jednak da się kupić XD u nas? Gdzie brałeś?

Kup do nich duelund 12ga i koniecznie drewniane standy. Na metalowych będą grały ostro.

XD są dostępne bezpośrednio u dystrybutora, kupiłem przez ich sklep firmowy - świetny kontakt z nimi. Polecam.

Mam Chord Clearway fabrycznie konfekcjonowany.

25 minut temu, Jamówię napisał:

Super,nareszcie coś się dzieje w wątku. Dawaj foty.

2DD58D35-8AA3-4D82-9C6A-B6D33BFF662D.thumb.jpeg.63f350eac5ac49f53860983bc2d467eb.jpeg

A9E10CDC-D587-4688-8348-7A31E2112E43.thumb.jpeg.be07f7cacdb133101174145459cca695.jpeg

To pewnie nie jest najlpesze miejsce dla nich ... 

Kolor cherry jest zdecydowanie jaśniejszy niż w moich zwykłych P3ESR.

 

Edytowane przez sojer2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, sojer2005 napisał:

XD są dostępne bezpośrednio u dystrybutora, kupiłem przez ich sklep firmowy - świetny kontakt z nimi. Polecam.

Mam Chord Clearway fabrycznie konfekcjonowany.

2DD58D35-8AA3-4D82-9C6A-B6D33BFF662D.thumb.jpeg.63f350eac5ac49f53860983bc2d467eb.jpeg

A9E10CDC-D587-4688-8348-7A31E2112E43.thumb.jpeg.be07f7cacdb133101174145459cca695.jpeg

To pewnie nie jest najlpesze miejsce dla nich ... 

Kolor cherry jest zdecydowanie jaśniejszy niż w moich zwykłych P3ESR.

 

Tego chorda miałem. Najgorsze co może być do Harbeth to ten kabel 🙂 zobaczysz co da ci duelund. Jak byś podpiął nowy wzmacniacz z półki wyżej. Ja mam jeszcze IC na 16ga.

To jak są, to co kolega pisał, że nie ma XD w PL. Może chodziło o 7.

A kolor sciemnieje, normalna rzecz w nowych.

Dałeś za nie 21 tyś?

 

Edytowane przez hasos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.