Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  443 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, gregorypek2 napisał:

Powiem tak samo....." dlaczego ja tak długo błądziłem" :))

Standy drewniane jak te wyżej tylko dużo niższe  u stolarza.

Kabel głośnikowy Duelund 12ga i zapomnisz o kablach. Do tego 16ga do interkonekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki wzmacniacz polecilibyście do Harbeth SHL5plus? Niedługo stanę się ich właścicielem i zastanawiam się co da radę je napędzić, a przez tę pandemię trudniej z odsłuchami i raczej trzeba się na coś ukierunkować. Myślałem, może o Leben CS 600X albo ewentualnie o Luxmann 550 AXII ale mają małą moc i nie wiem czy nie lepiej szukać od razu czegoś mocniejszego, jakiś mocny tranzystor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, hasos napisał:

Kabel głośnikowy Duelund 12ga i zapomnisz o kablach. Do tego 16ga do interkonekt.

Też właśnie szukam jakiś kabelków do moich 30.2AE ,myślałem o Tellurium Q Black II, ale może faktycznie spróbuje Duelund 12ga lub 16ga ,jeśli tak polecasz ten kabel? A wracając do Harbeth 30.2 40th Aniversary, to ja jestem zachwycony, grają coraz lepiej, to moje pierwsze Herbatniki 😉,ale nie zamienię na inne kolumny ,no chyba że inny model 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jak ktoś się  rozsmakuje w Harbeth to trudno od nich odejść.....jeżeli chodzi o mnie - są to kolumny  docelowe....podobnie mam z lampą....przez kilka miesięcy grałem na FBI i właśnie wczoraj podłączyłem lampę...balsam dla duszy...w aspekcie wzmacniacza to już jest jak kto lubi, ale Harbeth u mnie śpiewa 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, gregorypek2 napisał:

A ten dual nie widać jakoś żeby on był specjalnie odizolowany jeden od drugiego

image.thumb.png.8d5eec7f782bb5989373fd15405c0318.png

Bo nie jest. Ja mam singla i mam je ułożone w odległości od siebie, podobnie IC. Ale kolega ma duala i też jest ok, miałem je na teście i nic mi nie przeszkadzało. Jak dla mnie single nie jest problem. Ale co kto woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hasos napisał:

Bo nie jest. Ja mam singla i mam je ułożone w odległości od siebie, podobnie IC. Ale kolega ma duala i też jest ok, miałem je na teście i nic mi nie przeszkadzało. Jak dla mnie single nie jest problem. Ale co kto woli.

Bo pisaliście że nie mogą się dotykać 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.03.2021 o 17:28, juro napisał:

Czy można zapytać o wzmacniacz i ewentualnie okablowanie (resztę toru) z którymi m30.1 tak zagrały?

Czy punktowy bas to wada?

Dopytuję, bo sam próbuję znaleźć jak najbardziej pasujący do nich wzmacniacz i przyznam, że wybór nie jest taki łatwy, a już na pewno nie jest tak jak gdzieś na forum przeczytałem (chyba nawet w klubie), że te kolumny nie są wybredne i zagrają dobrze z każdym wzmacniaczem.

Decydując się na Harbeth odsłuchiwałem 7es3 oraz 30.1, które napędzał  Rogue Audio Sphinx v2. W tej konfiguracji i z moimi preferencjami wybór padł na 30.1 - dla mnie 7es3 były trochą za ciemnie (był to kilkugodzinny odsłuch w salonie).
W domu 30.1 grały tymczasowo z Cyrrus 8v2 + PSX (ok, ale nie wydobyły całego potencjału kolumn, brakowało trochę dociążenia) by docelowo zagrać z systemem dzielonym. Preamp to lampowy Musical Paradise MP-701 MK2, końcówka Primaluna Four (lampa) lub Hypex NC252MP (klasa D). Pierwotnie w Primalunie były lampy 6CA7 EH jednak brakowało mi dynamiki. Wymieniłem je na 6550 EH, zwiększyła się dynamika, dociążenie dołu, rozrosła się jeszcze przestrzeń. W przypadku gdy muzyka towarzyszy mi w codziennych czynnościach, czyli jest tłem, przełączam kolumny na Hypex NC252MP. Troszkę maleje przestrzeń i tracę ciut jakości na wysokich ale dynamika, barwa jest ok. Reasumując polecam albo mocniejszą lampę (KT 88,90) albo system mieszany - lampa w preampie, półprzewodniki w końcówce.

Tak to wygląda w praktyce (standy na razie metalowe)

IMG_20210402_185134_2.thumb.jpg.540e8fe9699a3c5a0ab3bb1735ed0687.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, gregorypek2 napisał:

Bo pisaliście że nie mogą się dotykać 🤔

Też mnie to zastanawia. No ale jak robią dual, to chyba wiedzą, co robią. Na 100 procent tego nie stwierdzę, ale z racji tego, że są to kable nieizolowane, wolę mieć je rozdzielone. Jak słuchałem ich splątanych, to miałem wrażenie, że grały gorzej niż rozdzielone. Ale to już trudno wytłumaczyć 🙂 Ale wrażenie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś minął szósty dzień z moimi 30.2 XD, zapoznałem się z nimi i muszę stwierdzić, że to najlepsze kolumny jakie dotąd miałem (wcześniej Dali, Spendor). Są także zdecydowanie lepsze niż P3ESR, które zastąpiły, ale oczywiście P3 nie idą na emeryturę, grają w innym miejscu.

30.2 XD są bardziej rozdzielcze, więcej szczegółow przy niskim poziomie głośności. Niskie tony nie są nachalne, wielki plus. Wszystko jest zrównoważone, wspaniały wokal, naturalny. 

Pomieszczenie, w którym mam 30.2 nie jest akustycznie dopieszczone, nie mam standów. Mimo tego bardzo przyjemnie grają. Wzmacniacz zintegrowany Hegel H120, nic specjalnego, ale chyba utworzył niezły duet z Harbeth.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, sojer2005 napisał:

Dziś minął szósty dzień z moimi 30.2 XD, zapoznałem się z nimi i muszę stwierdzić, że to najlepsze kolumny jakie dotąd miałem (wcześniej Dali, Spendor). Są także zdecydowanie lepsze niż P3ESR, które zastąpiły, ale oczywiście P3 nie idą na emeryturę, grają w innym miejscu.

30.2 XD są bardziej rozdzielcze, więcej szczegółow przy niskim poziomie głośności. Niskie tony nie są nachalne, wielki plus. Wszystko jest zrównoważone, wspaniały wokal, naturalny. 

Pomieszczenie, w którym mam 30.2 nie jest akustycznie dopieszczone, nie mam standów. Mimo tego bardzo przyjemnie grają. Wzmacniacz zintegrowany Hegel H120, nic specjalnego, ale chyba utworzył niezły duet z Harbeth.

Mam wrazenie, ze seria XD zostala tak dopieszczona przez Alana, ze zagra doslownie ze wszystkim. U mnie P3ESR XD graja ze wzmakiem za 20 euro tak, ze szczeka opada. Super scena, zwlaszcza glebokosc sceny, przepiekne, namacalne wokale, i w dalszym ciagu slychac sygnature dzwieku Harbethow.

39 minut temu, sojer2005 napisał:

Dziś minął szósty dzień z moimi 30.2 XD, zapoznałem się z nimi i muszę stwierdzić, że to najlepsze kolumny jakie dotąd miałem (wcześniej Dali, Spendor). Są także zdecydowanie lepsze niż P3ESR, które zastąpiły, ale oczywiście P3 nie idą na emeryturę, grają w innym miejscu.

30.2 XD są bardziej rozdzielcze, więcej szczegółow przy niskim poziomie głośności. Niskie tony nie są nachalne, wielki plus. Wszystko jest zrównoważone, wspaniały wokal, naturalny. 

Pomieszczenie, w którym mam 30.2 nie jest akustycznie dopieszczone, nie mam standów. Mimo tego bardzo przyjemnie grają. Wzmacniacz zintegrowany Hegel H120, nic specjalnego, ale chyba utworzył niezły duet z Harbeth.

Mam wrazenie, ze seria XD zostala tak dopieszczona przez Alana, ze zagra doslownie ze wszystkim. U mnie P3ESR XD graja ze wzmakiem za 20 euro tak, ze szczeka opada. Super scena, zwlaszcza glebokosc sceny, przepiekne, namacalne wokale, i w dalszym ciagu slychac sygnature dzwieku Harbethow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk dobrze znasz podejście Alana do wzmacniaczy bo jesteś na HUG. Dla niezarejestrowanych powiem tylko tyle,że Alan wręcz zakazał dyskusji nt jaki piec do Harbeths,bo jego zdaniem każdy. Warunek,to POPRAWNIE Z PUNKTU SZTUKI INŻYNIERSKIEJ WYKONANY WZMACNIACZ TRANZYSTOROWY. To jest motto właściciela i konstruktora tych wspaniałych kolumn. Oczywiście jego zdanie,jak zwykle jest poparte POMIARAMI,czyli metodologią znienawidzoną przez nieumiejących ich czytać audiofilów. Ponieważ ludzie są przekorni,to podłączają do Harbeths różne wynalazki,z różnym skutkiem i bywają zadowoleni,jednak zdanie twórcy i konstruktora jest jasne. Piszę to dlatego,że nie uważam że seria XD jest tak wybitnie skrojona,że zagra ze wszystkim,bo jak opisałem powyżej,zdaniem ich twórcy każda seria Harbeths taka jest,ja myślę i tak to opisuje Alan,że XD,to kolejny krok do pokazania jaki potencjał tkwi w Radialu i zgodnie z deklaracją Shawa,nie jest to ostatnie słowo w tej materii. Wszystkie Harbeths są wspaniałe,to naturalne i przeogromnie muzyczne głośniki dające ukojenie w ciągłej audionervosie i pozwalające w stu procentach skupić się na muzyce.

Wesołych Świąt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....dla mnie m40.2 są doskonałe....jeżeli nadarzy się okazja to z przyjemnością posłucham/porównam do m40.3XD....z pewnego obowiązku 😉 nie powinienem czekać na okazję a tylko je sprowadzić do siebie by sprawdzić i ocenić... 😉 

Wesołych Świąt 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie techniczne:
ile jest wolnego miejsca w mm pod widły w40.2
 
Będą wpinane po dwa najgrubsze WBT pod zacisk i nie wiem czy się zmieszczą

Masz na mysli jak wysoko mozesz odkrecic terminal zeby wpiac pare widel pod jeden zacisk?16560a020153b8213fbbf5259f15550c.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Patryks26 napisał:


Masz na mysli jak wysoko mozesz odkrecic terminal zeby wpiac pare widel pod jeden zacisk?16560a020153b8213fbbf5259f15550c.jpg

Dokładnie, byłbym wdzięczny za odpowiedź

Pozdrawiam

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Jamówię napisał:

Patryk dobrze znasz podejście Alana do wzmacniaczy bo jesteś na HUG. Dla niezarejestrowanych powiem tylko tyle,że Alan wręcz zakazał dyskusji nt jaki piec do Harbeths,bo jego zdaniem każdy. Warunek,to POPRAWNIE Z PUNKTU SZTUKI INŻYNIERSKIEJ WYKONANY WZMACNIACZ TRANZYSTOROWY. To jest motto właściciela i konstruktora tych wspaniałych kolumn. Oczywiście jego zdanie,jak zwykle jest poparte POMIARAMI,czyli metodologią znienawidzoną przez nieumiejących ich czytać audiofilów. Ponieważ ludzie są przekorni,to podłączają do Harbeths różne wynalazki,z różnym skutkiem i bywają zadowoleni,jednak zdanie twórcy i konstruktora jest jasne. Piszę to dlatego,że nie uważam że seria XD jest tak wybitnie skrojona,że zagra ze wszystkim,bo jak opisałem powyżej,zdaniem ich twórcy każda seria Harbeths taka jest,ja myślę i tak to opisuje Alan,że XD,to kolejny krok do pokazania jaki potencjał tkwi w Radialu i zgodnie z deklaracją Shawa,nie jest to ostatnie słowo w tej materii. Wszystkie Harbeths są wspaniałe,to naturalne i przeogromnie muzyczne głośniki dające ukojenie w ciągłej audionervosie i pozwalające w stu procentach skupić się na muzyce.

Wesołych Świąt!

U mnie 30,2 grają  teraz z Octave v70se i jest super. 30,1 miałem ok. 12-tu miesięcy temu i ciężko będzie opisać różnice , ale wydaje mi się że 30,2 są inne , bardziej przypominające 7es3 , ale z bardziej spiętym basem.

Również życzę Wesołych Świąt.🙂

Edytowane przez izapat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze że Ci gra. Muzyka jest w tym wszystkim najważniejsza. Mnie Harbeth wyleczył z nervosy. Gram na Harbeth blisko dekadę i cały czas zadziwia mnie jaki jest w nich potencjał. Mogą być najtańszym elementem toru i zawsze pkażą klasę. Kupiłem sobie właśnie kolejną wkładkę,którą z uwagi na świąteczny czas wolny-rozgrywam i zdumiewa mnie jak Harbethy pokazują zmiany w moim analogowym przybytku👍. To kolumny,które nigdy nie ograniczą elektroniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ja miałbym porównać C7 i 30.2,to dla moich uszu C7 grają nieprawdopodobnie spójnie,jakby tam był jeden głośnik odtwarzający całe pasmo,płynność,zszycie i naturalność. Odbieram to do tego stopnia,że SHL Plus,który miałem przed C7 grał dla mnie jazgotliwie,oczywiście mówimy o standardach Harbetha😉Natomiast 30.2 ma już wyeksponowane skrajne pasma,nie wychwyciłem w tym modelu ani takiego fantastycznego zaszczyciła jak w C7 ani takiej płynności,przeszkadzała mi natomiast hiperanalityczność średnicy. To tylko moje zdanie i moje uszy. Nikomu nie odbieram prawa do zgoła odmiennych wniosków,bo w końcu to Harbeth"prawdopodobnie najlepsze głośniki na świecie"😉😄👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"najlepsze głośniki na świecie". Tak, w swojej dawnej cenie, wycena xd jest nieporozumieniem. Wykonanie "po taniości", takie też podzespoły. W nowej cenie jest wiele alternatyw, co prawda bez legendy, magii, wyznawców, wartości rezydualnej itp. Cenię moje Harbeths, lubię ich dźwięk, ale wydałem za nowe p3 trochę ponad 6 kzł za parę, tyle są wg mnie warte. Przy cenie >12 kzł rozglądałbym się i pewnie grałoby coś innego. No ale AS szykuje się na emeryturę, poprawi wyniki i sprzeda firmę Chińczykom. Obym się mylił, bo byłby to koniec pięknej legendy, a początek ekspansji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2021 o 22:22, gregorypek2 napisał:

Macie jakieś fajne pomysły\projekty na standy własnoróbki 🙂 bo w necie posucha

Wprawdzie to nie harbeth ale może kogoś zainspirują. Niekomercyjny, autorski projekt kolegi z Niemiec. Proste, estetyczne i przemyślane.

5177793635_2_g.jpg

5177793635_4_g.jpg

5177793635_g.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.04.2021 o 07:15, Jamówię napisał:

Kupiłem sobie właśnie kolejną wkładkę,którą z uwagi na świąteczny czas wolny-rozgrywam i zdumiewa mnie jak Harbethy pokazują zmiany w moim analogowym przybytku👍. To kolumny,które nigdy nie ograniczą elektroniki.

Czy korzystasz z wbudowanego pre gramofonowego w Luxmanie? Podobno jest całkiem dobrej jakości. Czy miałeś okazję porównywać je z jakimiś innymi pre zewnętrznymi w zestawieniu z L-505? Wkładka MM czy MC?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.