Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  443 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz

Rekomendowane odpowiedzi

Pre w 505 jest bardziej niż ok,ale ja wróciłem do Trigona i póki co nie zamiaruję kupować kolejnego pre. Wkładka MM. Wszystkich pre,które miałem w domu nie zliczę,wkładek tez nie. Z wkładką MC do wbudowanego pre w ogóle bym nie podchodził. To zdecydowanie za niski poziom.

Edytowane przez Jamówię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pooksperymentować. Malutkie kawałki pumeksu są bardzo ok,stożki silikonowe u mnie tragedia. Nie używaj blu taca,niszczy fornir. Można dać płaskie podstaweczki z buczyny,świerk był dziadowski. To tylko moje próby. Standy i podkładki przy grającej obudowie to temat rzeka i miliony możliwości. Może coś od Acoustic Revive?tylko Japończycy się cenią😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Jamówię napisał:

Trzeba pooksperymentować. Malutkie kawałki pumeksu są bardzo ok,stożki silikonowe u mnie tragedia. Nie używaj blu taca,niszczy fornir. Można dać płaskie podstaweczki z buczyny,świerk był dziadowski. To tylko moje próby. Standy i podkładki przy grającej obudowie to temat rzeka i miliony możliwości. Może coś od Acoustic Revive?tylko Japończycy się cenią😉

 

takie popełniłem jak narazie 😄 jeszcze surowe ale dodam kolorek i będzie 👍

Harbeth.jpg

Edytowane przez gregorypek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Mikael3 napisał:

Roxi , Ja mam tak samo 11m2 i u mnie grają P3 .Sądze że to najkorzystniejszy model do tej kubatury pomieszczenia .Dostaniesz przestrzeń i klarowną dynamikę z wykopem na basie 🙂 

A tam widzę siedzi 11 cm, jest z tego bas jakiś :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest 🙂 i swoją pracą i jakością pozamiatal moje wczesniejsze monitorki B&W DM 302 które miałem przez 15 lat . 

P3 mają obudowe zamknietą a przez to inną jakośc niskich niż z otwartej , jest sprężynka i różnorodnośc .

Jeżeli jesteś fanem takiego brzmienia basu to spróbuj a się sam przekonasz .

Edytowane przez Mikael3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Roxi napisał:

Taka prośba. Mam taki mały pokoik, niecałe 11 m2. Jednym słowem maleństwo. Jaki model Harbeth jest dedykowany do takiego metrażu, co polecacie? 

U mnie w 12m są 30,2 i jest dobrze. Nie słucham bardzo głośno , ale przy normalnym poziomie jest super .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mikael3 napisał:

est 🙂 i swoją pracą i jakością pozamiatal moje wczesniejsze monitorki B&W DM 302 które miałem przez 15 lat . 

O właśnie, ja tam teraz mam vintagowe, pięknie grające B&W DM12 i jest idealnie.  

3 godziny temu, izapat napisał:

U mnie w 12m są 30,2 i jest dobrze. Nie słucham bardzo głośno , ale przy normalnym poziomie jest super .

Masz rację, do cichego słuchania mnie tak samo interesuje 🙂

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Roxi napisał:

A tam widzę siedzi 11 cm, jest z tego bas jakiś :)?

...te maluchy są stworzone do takich małych pomieszczeń, one nie zachwycą basem bo i nie mogą, ale mają w sobie tyle piękna i uroku że zapomnisz o niskim basie 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Państwa ,na dniach jade  słuchać Harberth Monitor 40.2 i powstało  pytanie:

Jakiej mocy wzmacniacz lampowy da  im radę?

Ewentaulnie jakie modele lamp dokładnie brać pod  uwagę do tych kolumn?

Czy ktoś porównywał Harberthy 40,2 do Spendor Classic 100 lub  do Graham LS 5/8?

Zaznaczę  ,że pokój mam 32 mkw. 2,75 wysokości. Muzyki słucham  różnej ,ale z przewagą  rocka  i pop rocka  ( Floydzi ,Led Zeppelin ,Tool,Parsons ,Supertramp ,ale nie stronię też  od audiofilskich  wydań Stockfisch i wydań na SACD).

W muzyce  szukam dużej szerokości i głębokości sceny, lubię wyszukiwać szczegóły w muzyce. 

Będę  wdzięczny za konstruktywne uwagi, dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Państwa ,na dniach jade  słuchać Harberth Monitor 40.2 i powstało  pytanie:
Jakiej mocy wzmacniacz lampowy da  im radę?
Ewentaulnie jakie modele lamp dokładnie brać pod  uwagę do tych kolumn?
Czy ktoś porównywał Harberthy 40,2 do Spendor Classic 100 lub  do Graham LS 5/8?
Zaznaczę  ,że pokój mam 32 mkw. 2,75 wysokości. Muzyki słucham  różnej ,ale z przewagą  rocka  i pop rocka  ( Floydzi ,Led Zeppelin ,Tool,Parsons ,Supertramp ,ale nie stronię też  od audiofilskich  wydań Stockfisch i wydań na SACD).
W muzyce  szukam dużej szerokości i głębokości sceny, lubię wyszukiwać szczegóły w muzyce. 
Będę  wdzięczny za konstruktywne uwagi, dzięki
No to dorzucę coś do tego pytania:


Czy orientuje się ktoś czy Leben CS600X podoła nawiedzić 40.2?

Z góry dziękuję za informacje.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....kiedyś Leben ale 660p podłączyłem do m40.1....u mnie wyłożył się na basie - nie był w stanie go skontrolować....ale m40.2 są łatwiejsze do ogarnięcie, więc....dla pewności do m40.2  dałbym jednak Lebena cs1000p.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....kiedyś Leben ale 660p podłączyłem do m40.1....u mnie wyłożył się na basie - nie był w stanie go skontrolować....ale m40.2 są łatwiejsze do ogarnięcie, więc....dla pewności do m40.2  dałbym jednak Lebena cs1000p.....
Co było nie tak z basem?

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PinkTool napisał:

Harberth Monitor 40.2 i powstało  pytanie:

Jakiej mocy wzmacniacz lampowy da  im radę?

jak dotąd, najciekawiej słyszałem w duecie z http://audiosystem.com.pl/produkt/89/cad-211-anniversary-edition

w przypadku tych ZG, amp małych mocy/ średnich mocy w układach SE odpadają. Mocne PP wydają się jedynym sensownym kierunkiem z obszaru wzmocnienia lampowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....chciałbym przypomnieć że wspomniany Leben grał u mnie z m40.1... m40.2 są łatwiejsze do wysterowania i z tymi kolumnami mógłby sobie już lepiej poradzić....jakby nie patrzeć to u siebie trza takie połączenie sprawdzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2021 o 05:09, izapat napisał:

U mnie w 12m są 30,2 i jest dobrze. Nie słucham bardzo głośno , ale przy normalnym poziomie jest super .

U mnie grają 30.2 w większym metrażu ok30m2 ale jest ok,choć czasem się zastanawiam czy basu nie mogłoby być trochę więcej?

Jeśli mogę zapytać pod co masz podłączone swoje 30.2 i jakie kable głośnikowe? 

Choć z drugiej strony takie granie, bez zbyt nisko schodzącego basu jest dla mnie ok,nie lubię takiego dudniacego basu. 

Jednak najcenniejsze w tych kolumnach jest to co każdy mówi, że chce się na nich słuchać muzyki, wciągają po prostu, między innymi średnica i wokalem ,jak dla mnie świetne kolumny ,co nie znaczy że inne nie zagrają lepiej, na pewno 😉

W tym tygodniu wreszcie odbieram standy ,(robine przez stolarza,na wzór Tontrager) i będzie komplecik, i mam nadzieję że zagrają jeszcze lepiej 😊

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, marcino77 napisał:

U mnie grają 30.2 w większym metrażu ok30m2 ale jest ok,choć czasem się zastanawiam czy basu nie mogłoby być trochę więcej?

Jeśli mogę zapytać pod co masz podłączone swoje 30.2 i jakie kable głośnikowe? 

Choć z drugiej strony takie granie, bez zbyt nisko schodzącego basu jest dla mnie ok,nie lubię takiego dudniacego basu. 

Jednak najcenniejsze w tych kolumnach jest to co każdy mówi, że chce się na nich słuchać muzyki, wciągają po prostu, między innymi średnica i wokalem ,jak dla mnie świetne kolumny ,co nie znaczy że inne nie zagrają lepiej, na pewno 😉

W tym tygodniu wreszcie odbieram standy ,(robine przez stolarza,na wzór Tontrager) i będzie komplecik, i mam nadzieję że zagrają jeszcze lepiej 😊

Pozdrawiam 

U mnie grają z Octave v70se , połączone Tellurium Q ultra blue.

Wiadomo , inne konstrukcje mają lepszy bas ,przy niektórych gatunkach muzycznych, ale co do reszty pasma nie mam zastrzeżeń .

U siebie zauważyłem , że na otwartych standach bas jest bardziej obszerny a na standach z blatem , przedzielone filcem , bas jest sprężysty i trochę krótszy.

 

Edytowane przez izapat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam pytanie do tych którzy mieli dynaudio a teraz mają harbeth. Stanąłem przed wyborem czy kupić dynaudio specjal 40 MK2 czy harbeth 30.2 XD. Moje miejsce odsłuchowe to 12 m/2. Wiem , że dynaudio potrzebuja wiele więcej miejsca bo potrafią zadudnic a nie chcę się bawić w zatyczki bo dużo na tym tracą. Wiem, że harbeth też potrzebuje dużo przestrzeni a chyba nie jest aż tak wybredny co do metrażu. Nie zależy mi na mega basie bo nie lubię zbyt dużo basu. Posiadam w tej chwili dynaudio Emit M10 i muszę powiedzieć, że jak na takie konstrukcje mają tego basu dość dużo co mnie na dłuższą metę męczy. Dlatego myślę,że że specjal 40 MK2 będzie tego basu jeszcze więcej. Nie zależy mi na głośnym słuchaniu raczej średnie poziomy. Harbeth chyba bardziej wybacza co do basu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, shiver07 napisał:

Cześć mam pytanie do tych którzy mieli dynaudio a teraz mają harbeth. Stanąłem przed wyborem czy kupić dynaudio specjal 40 MK2 czy harbeth 30.2 XD. Moje miejsce odsłuchowe to 12 m/2. Wiem , że dynaudio potrzebuja wiele więcej miejsca bo potrafią zadudnic a nie chcę się bawić w zatyczki bo dużo na tym tracą. Wiem, że harbeth też potrzebuje dużo przestrzeni a chyba nie jest aż tak wybredny co do metrażu. Nie zależy mi na mega basie bo nie lubię zbyt dużo basu. Posiadam w tej chwili dynaudio Emit M10 i muszę powiedzieć, że jak na takie konstrukcje mają tego basu dość dużo co mnie na dłuższą metę męczy. Dlatego myślę,że że specjal 40 MK2 będzie tego basu jeszcze więcej. Nie zależy mi na głośnym słuchaniu raczej średnie poziomy. Harbeth chyba bardziej wybacza co do basu. 

Ja mam w 12m Harbeth 30,2 i Dynaudio c20i . Harbeth o wiele lepiej znosi małe pomieszczenie. Miałem też s40 i tu bas jeszcze mocniej się wzbudzał niż w c20i. Jeśli słuchamy na umiarkowanym poziomie głośności , to Harb. 30,2 będzie idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę iść w p3esr bo może okazać się , że mnie nie zadowolą jak basu będzie zbyt mało. Lepiej słuchać ciszej ale lepiej mieć ten zapas zawsze to lepsze rozwiązanie na przyszłość jakby przyszło zmienić pomieszczenie na większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Ja mam p3 jako monitorki bliskiego pola w home office, pomieszczenie kubaturowo jak Twoje, wszędzie książki, zatem akustyka dopracowana😉

Jest idealnie.

Ale jeśli chcesz żeby to był wół roboczy do wszystkiego, to 30, a może nawet 7 jak wyrwiesz gdzieś godne polecenia używki. To chyba opcja najlepsza z tych dobrych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyżej dokupie później P3 a 30.2 przestawie do salonu jak mi podejdą. Zobaczymy na razie rozważam opcję kupna. Z tego co widzę to mało tego na rynku wtórnym. Nowe modele poszybowały w górę z cenami i to strasznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.