Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  443 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz

Rekomendowane odpowiedzi

No tak pogięło ich z tymi cenami. Poszli po bandzie i to ostro. W tej cenie to niestety można taniej i lepiej. Chyba, że jakaś okazja będzie to może ale wątpię w to. Także póki co zobaczymy jak nie to pójdę w dynaudio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2021 o 12:51, izapat napisał:

Ja mam w 12m Harbeth 30,2 i Dynaudio c20i . Harbeth o wiele lepiej znosi małe pomieszczenie. Miałem też s40 i tu bas jeszcze mocniej się wzbudzał niż w c20i. Jeśli słuchamy na umiarkowanym poziomie głośności , to Harb. 30,2 będzie idealny.

Powiedz proszę które brzmienie lubisz bardziej dynek czy herbatników? Wiem zależy kto co lubi i czego słucha. Dynki chyba mają lepszy detal i nie mają wypchanego środka pasma jak harbeth.

Edytowane przez shiver07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy. P3 XD które słuchałem są bardzo detaliczne. Dynaudio to dla mnie trochę za dużo basu, poza tym warunki pomieszczenia im nie sprzyjają. W końcu nie tylko trzeba wiedzieć co ustawić, ale i gdzie to będzie stało i grało. Powiem tak: dla każdego co innego:)

Miałem kiedyś okres fascynacji detalami, taki też zestaw skomponowałem... i nie dało się tego słuchać. Mam ten secik nadal i czasem puszczam, żeby oczyścić uszy i puścić nieco krwi:) ale nie polecam.

Teraz po prostu słucham i nie myślę, po prostu mi przeszło. W gabinecie używka Accuphase e-212 z p3esr (nie zauważam przewagi środka pasma, jest po prostu równo) plus do tego Adi 2 dac w połączeniu z tabletem lub Cambridge Audio C840. Idealnie. Co nie oznacza, że inni pomyślą podobnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem też na odsłuchu Special Forty, uważam je za wybitne. Tylko nie nadają się na biurko w gabinecie (bas dudni), a tu głównie słucham pracując. Dla Ciebie to może być lepszy wybór. I rozdzielczość, i precyzja i bas. I wszystko idealnie zestawione, o ile nie dmsłuchasz w bliskim polu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem też na odsłuchu Special Forty, uważam je za wybitne. Tylko nie nadają się na biurko w gabinecie (bas dudni), a tu głównie słucham pracując. Dla Ciebie to może być lepszy wybór. I rozdzielczość, i precyzja i bas. I wszystko idealnie zestawione, o ile nie słuchasz w bliskim polu.

Jeśli mam radzić: Dynki special 40;)

Mimo że mam i cieszę się z moich Harbs. Ale jak czytam, masz inne warunki i oczekiwania. Ja chciałem czegoś miłego, niemęczącego, tak po prostu by słuchać muzyki i nie analizować nagrania. P3 i Dynaudio to inna szkoła, inna sygnatura. A jak poogladasz bliżej, to także - niestety - wykonanie. Z korzyścią dla Duńczyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na odsłuchu PMC TWENTY FIVE 23 i muszę przyznać, że mnie nie urzekły. Chłodne granie precyzyjne z dużą ilością detali wręcz kliniczne. Góra za bardzo tutaj dawała o sobie znać zupełnie nie moje granie. Harbeth to raczej inne granie napewno  bardziej po ciepłej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego posłuchaj i nie zakładaj, co chcesz usłyszeć; wcześniej pisałeś o szczegółowości itd. Ja tak kiedyś wtopiłem. Teraz słucham po prostu muzyki i niczego już nie szukam. Wiedz jedno - głośniki, które Cię zafascynują na wejściu, z czasem stają się męczące. To prawie jak małżeństwo z miss lub inną szafiarką😉 Harbeth to taka niepozorna, ale dobra kobitka, co ugotuje, posprząta, nie zrzędzi, dzieckiem się zajmie, a po zmroku Tobą:)

Robione tanio, z wielką marżą producenta (emerytura AS), ale mają to coś, co sprawia, że nie chcesz innych. 

Nie namawiam, ale porównaj. Posłuchaj p3, 30 i 7. Tylko długo, bo ten romans rozwija się z czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, shiver07 napisał:

Znaczy,że nie męczą i wręcz zachęcają do dłuższych odsłuchów.

OK, ale w takim razie ta "równość" nie ma nic wspólnego z mierzalną charakterystyką przetwarzania w całym paśmie. To taka "równa charakterystyka brzmienia" kolumn harbeth 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, shiver07 napisał:

Czy ktoś wie jak bezpiecznie ściągnąć maskownice na 30,2 ?

Mi się udało za pomocą mocnej nici i karty bankomatowej. Musisz wcisnąć kartą nić w jeden z narożników i powoli pociągać. Za pierwszym razem może się nieudać , ale to dobre nieinwazyjne rozwiązanie. Magnes neodymowy nie zawsze pomaga , tym bardziej , że w 30,2 jest naprawdę mocno włożona.

Edytowane przez izapat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AS mówi, że nie muszą, podobnie wielu klubowiczów, szczególnie kupujących sprzęt z drugiej ręki;), ja mam inne doświadczenia: ok. 100 godzin, różny typ muzyki, głośność na średnim (obiektywnie) poziomie. Może to też kwestia osłuchania się, mają przecież specyficzną sygnaturę, nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze swojego doświadczenia, że każde głośniki musiały pograć min. 50-100 godzin żeby się wszystko ułożyło. Często producenci piszą w swojej ulotce, że muszą pograć te min. 50 godzin. No chyba,że kupujemy z drugiej ręki to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.