Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  443 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.06.2021 o 21:35, izapat napisał:

............ ale jak słucham Diany Krall czy Claptona , to Harbeth można słuchać godzinami. Co nie znaczy , że Dynaudio odtwarza te gatunki źle.

Jeśli chodzi o jazz, to Harbeth w porównaniu z dobrymi monitorami np. Tannoy na Alnico, nie jest aż tak wyrafinowany, gra bardzo poprawnie ale nie ma w tym finezji, niczym nie uwodzi. Tannoy to koncert na żywo, Harbeth tylko poprawnie odtwarza wcześniej nagrany materiał na żywo. Zbliża się do tego prawdziwego live jaki oferują Tannoy, Altec, Goodmans ale to nie ta liga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Pietuisza napisał:

Jeśli chodzi o jazz, to Harbeth w porównaniu z dobrymi monitorami np. Tannoy na Alnico, nie jest aż tak wyrafinowany, gra bardzo poprawnie ale nie ma w tym finezji, niczym nie uwodzi. Tannoy to koncert na żywo, Harbeth tylko poprawnie odtwarza wcześniej nagrany materiał na żywo. Zbliża się do tego prawdziwego live jaki oferują Tannoy, Altec, Goodmans ale to nie ta liga.

Pewnie , że Harbeth nie są wybitnymi kolumnami. Tannoyów jeszcze nie słuchałem i pewnie nie posłucham ze względu na mały pokój.  Takich Turnberry , chętnie bym posłuchał. Ale jak na razie muszę się zadowolić Harbethami i dobrze mi z tym🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchalem Tonnoyow kilka razy, to zupelnie inna prezentacja dzwieku niz Harbeth. Mozna powiedziec, ze to koncert na zywo, zwlaszcza na nagraniach live to slychac. Jest wiele roznych szkol dzwieku, trzeba wybrac ta, ktora najbardziej angazuje 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, izapat napisał:

Pewnie , że Harbeth nie są wybitnymi kolumnami. Tannoyów jeszcze nie słuchałem i pewnie nie posłucham ze względu na mały pokój.  Takich Turnberry , chętnie bym posłuchał. Ale jak na razie muszę się zadowolić Harbethami i dobrze mi z tym🙂

Tunberry nie bardzo, posłuchaj czegoś najtańszego na Alnico, stare Tannoy HPD Eaton albo nowsze Kensington SE, GR. Idealne do małych pokoi.

14 godzin temu, Patryks26 napisał:

Sluchalem Tonnoyow kilka razy, to zupelnie inna prezentacja dzwieku niz Harbeth. Mozna powiedziec, ze to koncert na zywo, zwlaszcza na nagraniach live to slychac. Jest wiele roznych szkol dzwieku, trzeba wybrac ta, ktora najbardziej angazuje 😉

Tak zgadza się, są to niełatwe głośniki ale najbliżej im do grania na żywo. Oprócz Altec, Tannoy, Goodmans zapomniałem o tubach WE:
http://dejavu-audio.com/vintage-audio-equipment.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Pietuisza napisał:

Tunberry nie bardzo, posłuchaj czegoś najtańszego na Alnico, stare Tannoy HPD Eaton albo nowsze Kensington SE, GR. Idealne do małych pokoi.

Tak zgadza się, są to niełatwe głośniki ale najbliżej im do grania na żywo. Oprócz Altec, Tannoy, Goodmans zapomniałem o tubach WE:
http://dejavu-audio.com/vintage-audio-equipment.html

No jak Kensington zmieści się w 12m pokoju , to współczuję użytkownikowi , który je posiada w takim metrażu , poza tym cena nie jest niska.

Edytowane przez izapat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2021 o 11:41, Pietuisza napisał:

Tunberry nie bardzo, posłuchaj czegoś najtańszego na Alnico, stare Tannoy HPD Eaton albo nowsze Kensington SE, GR. Idealne do małych pokoi.

Tak zgadza się, są to niełatwe głośniki ale najbliżej im do grania na żywo. Oprócz Altec, Tannoy, Goodmans zapomniałem o tubach WE:
http://dejavu-audio.com/vintage-audio-equipment.html

Jeżeli interesujecie się konstrukcjami o dużej skuteczności i graniu tzw "live" to poczytajcie tutaj:

Jeżeli nie pomoże to może przynajmniej wysokoskutecznie odstraszy 🤣

W każdym razie wiele ciekawych informacji, wskazówek, różnych kierunków i nadzwyczaj (jak na średnią AS) merytorycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś z posiadaczy P3ESR szukał podstawek, to zostały mi standy brytyjskiego Grahama - moim zdaniem najlepsze  (najlepiej brzmiące) podstawki dostępne na rynku. 

Kupiłem do swoich Falconów LS3/5a (zamiast gorszych standów Falcona), ale kolumny już dawno temu sprzedałem. 

image.thumb.png.3701d8ace44290942140cddedd9bd558.png

Towar deficytowy, bo Graham nie robi już tych podstawek (wg dystrybutora były zbyt drogie w produkcji i się zwyczajnie przestało im opłacać). Cena 1250zł (sklepowa gdy były jeszcze dostępne 1990zł). 

 

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2021 o 11:06, macktheknife napisał:

Jeżeli interesujecie się konstrukcjami o dużej skuteczności i graniu tzw "live" to poczytajcie tutaj:

Jeżeli nie pomoże to może przynajmniej wysokoskutecznie odstraszy 🤣

W każdym razie wiele ciekawych informacji, wskazówek, różnych kierunków i nadzwyczaj (jak na średnią AS) merytorycznie.

Myśl tak dalej.... może jeden na 100 tyś starych głośników tak wygląda... szkoda słów... najpierw posłuchaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pietuisza napisał:

Myśl tak dalej.... może jeden na 100 tyś starych głośników tak wygląda... szkoda słów... najpierw posłuchaj...

Nie rozumiem o co Ci chodzi. O zdjęcie? Automat wkleił je wraz z linkiem do tego wątku. Szkoda słów... najpierw przeczytaj ze zrozumieniem co napisałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
2 godziny temu, broniasz napisał:

Ponieważ od przedwczoraj słyszę sieciówki,nie to żebym się chwalił,ale nie ukrywam, że dumny z siebie jestem,to chciałem tylko nadmienić, że mam kolumny lepsze niż kilka dni temu.

Cóż to za kabelek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, broniasz napisał:

oyaide tunami gpx-re v2 gdyby był ciutkę jaśniejszy byłoby perfekcyjnie.

Zawsze byłem sceptyczny w stosunku do kabli zasilających , ale może warto wypróbować czegoś nowego. Wszędzie mam melodikę 3*2,5mm i myślałem , że to wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2021 o 16:06, broniasz napisał:

Ponieważ od przedwczoraj słyszę sieciówki,nie to żebym się chwalił,ale nie ukrywam, że dumny z siebie jestem,to chciałem tylko nadmienić, że mam kolumny lepsze niż kilka dni temu.

👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
3 godziny temu, ttttttt3433434 napisał:

Witam, chciałbym zapytać w jaki sposób zabezpieczyć obudowy Harbethów przed blaknięciem i przywrócić wieloletnim kolumnom ich wygląd ? Jakiś wosk?

Lepiej jakiegoś stolarza zapytaj , albo renowatora instrumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ttttttt3433434 napisał:

Witam, chciałbym zapytać w jaki sposób zabezpieczyć obudowy Harbethów przed blaknięciem i przywrócić wieloletnim kolumnom ich wygląd ? Jakiś wosk?

Mi do Xavianów w Premium Sound polecali "Pronto" bodajże wosk-nigdy tego nie zastosowałem...

Jak będziesz to robił czymkolwiek najpierw zrób próbkę na części najmniej widocznej w razie czego jakby jakies przebarwienia sie potworzyły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, ttttttt3433434 napisał:

Witam, chciałbym zapytać w jaki sposób zabezpieczyć obudowy Harbethów przed blaknięciem i przywrócić wieloletnim kolumnom ich wygląd ? Jakiś wosk?

Wszystko zależy od stanu obudów i co chcesz osiągnąć. Technologii i różnych narzędzi (chemii) jest na rynku wiele. I oczywiście na ile jesteś odważny i / lub zdesperowany żeby to zrobić 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja, średnio raz na miesiąc przecieram Pronto (taki specyfik do mebli) mam Harbethy w okleinie rosewood. Nic się nie dzieje. Wygląda dobrze. Nie ma co przesadzać, głośniki to nie jakiś bożek. To jak piękny mebel + pięknie grający, nic im się nie stanie po przetarciu środkiem do mebli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę z inst obsługi:

"Dla twoich Harbethów

Aby konserwować głośniki, od czasu do czasu przetrzyj drewno lekko wilgotną szmatką wypłukaną w rozcieńczonym detergencie odpowiednim do forniru. Nie używaj wosku do polerowania. Należy unikać bezpośredniego światła słonecznego, grzejników, przeciągów, dymu, ozonu i innych chemikaliów na lub w pobliżu szafek.

Podczas słuchania należy założyć specjalne ochronne Harbeth SuperGrilles™; delikatnie szczotkuj je miękkim, suchym pędzlem. Przestroga: Nie należy naciskać ani dotykać jednostek napędowych pod lub przez kratkę. 

W razie potrzeby jednostkę basową można wyczyścić po zdjęciu maskownicy za pomocą aerografu, nigdy szmatki. Nie czyścić głośników wysokotonowych."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, gregorypek2 napisał:

Proszę z inst obsługi:

"Dla twoich Harbethów

Aby konserwować głośniki, od czasu do czasu przetrzyj drewno lekko wilgotną szmatką wypłukaną w rozcieńczonym detergencie odpowiednim do forniru. Nie używaj wosku do polerowania. Należy unikać bezpośredniego światła słonecznego, grzejników, przeciągów, dymu, ozonu i innych chemikaliów na lub w pobliżu szafek.

Podczas słuchania należy założyć specjalne ochronne Harbeth SuperGrilles™; delikatnie szczotkuj je miękkim, suchym pędzlem. Przestroga: Nie należy naciskać ani dotykać jednostek napędowych pod lub przez kratkę. 

W razie potrzeby jednostkę basową można wyczyścić po zdjęciu maskownicy za pomocą aerografu, nigdy szmatki. Nie czyścić głośników wysokotonowych."

DZIĘKI:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2021 o 09:01, gregorypek2 napisał:

Proszę z inst obsługi:

"....W razie potrzeby jednostkę basową można wyczyścić po zdjęciu maskownicy za pomocą aerografu, nigdy szmatki. Nie czyścić głośników wysokotonowych."

Zaraz, zaraz! Aerografu z jaką konkretnie farbą? Może z magicznym pyłem? 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, macktheknife napisał:

Zaraz, zaraz! Aerografu z jaką konkretnie farbą? Może z magicznym pyłem? 😅

Do Allana z tym pytaniem, ale raczej chodzi o farbkę koloru membran a następnie trzeba rozpylić ten Twój magiczny pył..... musiałbyś spróbować na swoich głośnikach 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2021 o 09:01, gregorypek2 napisał:

"...Podczas słuchania należy założyć specjalne ochronne Harbeth SuperGrilles™; delikatnie szczotkuj je miękkim, suchym pędzlem..."

W sieci można znaleźć skróconą instrukcję obsługi tych SuperGrilles:

 

 

Supergrill.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.09.2021 o 06:15, macktheknife napisał:

W sieci można znaleźć skróconą instrukcję obsługi tych SuperGrilles:

 

 

Supergrill.JPG

I radzę się do niej…. Tobie akurat …. zastosować.

Edytowane przez gregorypek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam klubowiczów. Rozważam zakup P3ESR w wersji 40th. Spotkałem się jednak z opiniami, iż grają jaśniej od standardowej wersji. Czy miał ktoś okazję porównać lub posiada wersję P3ESR 40th i napisze kilka słów o brzmieniu w swoim systemie?

Szukam monitorów do lampki EL34/KT120, pomieszczenie ~20m. Na chwilę obecną na tapecie są LS6 Grahama i właśnie P3ESR 40th (z drugiej ręki).. Nie zależy mi na atomowym basie. Kolumny mają służyć głównie do nocnych odsłuchów oraz jak tło muzyczne do pracy. Preferowane są niskie lub średnie poziomy głośności. A może warto zainteresować się najnowszymi P3ESR XD?

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

 

 

Edytowane przez peter250
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.